Torstai 6.8.2020 Keimo, Toimi

Tulospörssi

2020

Viikkokisat 21.7.2020
Varstakisat 19.7.2020
Vihdanheiton MM-kisat 2020
HämSY:n pm-ratakävelyt 7.6.2020

2019
2018
2017
2016
2015
 
 
2020

P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 7,75, 2) Eino Vehmas UrjU 8,77, 3) Oiva Ojala UrjU 8,86, 4) Roni Marjamäki UrjU 8,93, 5) Sisu Vesakoski UrjU 9,40, 6) Aatu Jaatinen UrjU 9,76.

T7 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,57, 2) Aliisa Niemonen UrjU 8,61, 3) Emilia Kyllönen UrjU 8,77, 4) Helmi Kannisto UrjU 8,78, 5) Karita Uosukainen UrjU 9,42, 6) Helmi Hynninen UrjU 9,80, 7) Iina Tulonen UrjU 10,46, 8) Aino Ojala UrjU 11,46, 9) Fanny Koskinen UrjU 11,53
Erä 1 1) Aliisa Niemonen UrjU 8,61, 2) Helmi Kannisto UrjU 8,78, 3) Karita Uosukainen UrjU 9,42, 4) Fanny Koskinen UrjU 11,53. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,57, 2) Emilia Kyllönen UrjU 8,77, 3) Helmi Hynninen UrjU 9,80, 4) Iina Tulonen UrjU 10,46, 5) Aino Ojala UrjU 11,46.

T9 40m 1) Emmi Vankka UrjU 7,12, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,15, 3) Maisa Drude UrjU 7,25, 4) Mette Häkkinen PunkalKu 7,27, 5) Sissi Vesakoski UrjU 7,29, 6) Mila Kataisto UrjU 7,92, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48, 8) Nella Koskinen UrjU 8,94, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,43
Erä 1 1) Mila Kataisto UrjU 7,92, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48, 3) Nella Koskinen UrjU 8,94, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,43. Erä 2 1) Emmi Vankka UrjU 7,12, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,15, 3) Maisa Drude UrjU 7,25, 4) Mette Häkkinen PunkalKu 7,27, 5) Sissi Vesakoski UrjU 7,29.

T9 400m 1) Emmi Vankka UrjU 1.18,97, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 1.22,02, 3) Sissi Vesakoski UrjU 1.33,81, 4) Lyydia Toivonen UrjU 1.41,18, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 1.51,83, 6) Nella Koskinen UrjU 1.52,20.

T9 Korkeus 1) Emmi Vankka UrjU 102, 2) Sissi Vesakoski UrjU 92, 3) Mette Häkkinen PunkalKu 92, 4) Olivia Mattila ForssSa 92, 5) Mila Kataisto UrjU 86, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 70, 7) Nella Koskinen UrjU 60.

T9 Keihäs 1) Emmi Vankka UrjU 17,57, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 12,76, 3) Olivia Mattila ForssSa 7,98, 4) Sissi Vesakoski UrjU 6,72.

P9 40m 1) Milo Giraut VehmU 7,28, 2) Anton Lindén LoimLei 7,53, 3) Aapo Jaatinen UrjU 7,58, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 7,71.

P9 400m 1) Milo Giraut VehmU 1.20,80, 2) Anton Lindén LoimLei 1.25,29, 3) Oiva Ojala UrjU 1.49,80.

P9 Korkeus 1) Anton Lindén LoimLei 102.

P9 Keihäs 1) Anton Lindén LoimLei 15,41, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,23.

T11 600m 1) Fanni Paija UrjU 2.05,40, 2) Nia Kytäjä ForssSa 2.07,48, 3) Anna Larjava KirkkonU 2.24,43, 4) Viia Ojala UrjU 2.26,13, 5) Enia Taipale UrjU 2.32,48.

T11 60m aidat (-0,8) 1) Fanni Paija UrjU 11,26, 2) Fiona Giraut VehmU 11,64, 3) Minja Kaunisharju ForssSa 12,39, 4) Anni Kaleva UrjU 13,18.

T11 Pituus 1) Fiona Giraut VehmU 3,63, 2) Fanni Paija UrjU 3,60, 3) Anni Kaleva UrjU 3,54, 4) Anna Larjava KirkkonU 3,49, 5) Minja Kaunisharju ForssSa 3,42, 6) Erika Salonen VehmU 3,35, 7) Viia Ojala UrjU 3,27.

T11 Kuula 1) Erika Salonen VehmU 7,33, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 7,16, 3) Anna Larjava KirkkonU 5,44.

P11 600m 1) Eino Korpela TammRy 2.07,92, 2) Onni Mäkinen UrjU 2.09,27, 3) Tomas Timonen KangU 2.12,69, 4) Niilo Vehmas UrjU 2.14,27, 5) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 2.18,37, 6) Elmo Vesakoski UrjU 2.47,83.

P11 60m aidat (-1,0) 1) Eino Korpela TammRy 11,62, 2) Tomas Timonen KangU 11,86, 3) Elmo Vesakoski UrjU 14,48, 4) Aapo Jaatinen UrjU 14,79.

P11 Pituus 1) Eino Korpela TammRy 3,92, 2) Tomas Timonen KangU 3,67, 3) Aapo Nummila ForssSa 3,54, 4) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 3,46, 5) Onni Mäkinen UrjU 3,35, 6) Aapo Jaatinen UrjU 3,12, 7) Aatu Koivula UrjU 3,07, 8) Niilo Vehmas UrjU 2,80.

P11 Kuula 1) Tomas Timonen KangU 8,88, 2) Eino Korpela TammRy 6,16, 3) Aapo Nummila ForssSa 5,99, 4) Elmo Vesakoski UrjU 5,69, 5) Niilo Vehmas UrjU 5,18, 6) Onni Mäkinen UrjU 4,74.

P13 60m (-1,6) 1) Rasmus Vankka UrjU 9,18, 2) Niilo Laukkanen TammRy 9,29, 3) Nikolas Lindén LoimLei 9,46, 4) Onni Korpela TammRy 9,69, 5) Vilho Vehmas UrjU 9,91.

P13 600m 1) Nikolas Lindén LoimLei 1.50,82, 2) Rasmus Vankka UrjU 1.54,42, 3) Titus Uutela TammRy 2.03,31, 4) Vilho Vehmas UrjU 2.04,92.

P13 Korkeus 1) Rasmus Vankka UrjU 137, 2) Nikolas Lindén LoimLei 126, 3) Titus Uutela TammRy 126, 4) Onni Korpela TammRy 122.

P13 Kuula 1) Niilo Laukkanen TammRy 10,91, 2) Rasmus Vankka UrjU 8,82, 3) Sami Rekola TammRy 7,03, 4) Nikolas Lindén LoimLei 6,98, 5) Vilho Vehmas UrjU 6,18.

T13 60m 1) Ida Mäki LoimLei 8,55, 2) Leena Hakala UrjU 8,94, 3) Miina Paija UrjU 8,95, 4) Aliina Koivula UrjU 9,30, 5) Peppi Vehmaa UrjU 9,33, 6) Roosa Haanpää ViialVa 9,41, 7) Lotta Larjava KirkkonU 9,85, 8) Anni Mäkelä UrjU 10,86, 9) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,21
Erä 1 (+0,5) 1) Peppi Vehmaa UrjU 9,33, 2) Lotta Larjava KirkkonU 9,85, 3) Anni Mäkelä UrjU 10,86, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,21. Erä 2 (+0,1) 1) Ida Mäki LoimLei 8,55, 2) Leena Hakala UrjU 8,94, 3) Miina Paija UrjU 8,95, 4) Aliina Koivula UrjU 9,30, 5) Roosa Haanpää ViialVa 9,41.

T13 600m 1) Miina Paija UrjU 1.57,74, 2) Leena Hakala UrjU 2.03,82, 3) Lotta Larjava KirkkonU 2.06,24.

T13 Korkeus 1) Peppi Vehmaa UrjU 140, 2) Lotta Larjava KirkkonU 137, 3) Miina Paija UrjU 130, 4) Ida Mäki LoimLei 130, 5) Leena Hakala UrjU 126, 6) Reea Hiitelä NokU 118, 6) Jemina Nieminen TampPy 118.

T13 Kuula 1) Roosa Haanpää ViialVa 10,87, 2) Peppi Vehmaa UrjU 10,14, 3) Miina Paija UrjU 9,24, 4) Vilja Välimäki TammRy 7,98, 5) Lotta Larjava KirkkonU 7,69, 6) Leena Hakala UrjU 7,59, 7) Jemina Nieminen TampPy 7,52, 8) Aliina Koivula UrjU 7,51, 9) Anni Mäkelä UrjU 7,03, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,14.

Palaa sivun alkuun

Varstakisat 19.7.2020

M 100m 1) Robert Silenko LauttLu 11,43, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,76, 3) Mikko Mäkipää IkaalU 11,82, 4) Benjamin Heinonen SavonlRie 12,05, 5) Joona Sointu LempKiYU 12,52, 6) Roope Turunen IkaalU 12,60, 7) Janne Kuusela TammRy 12,75, 8) Heimo Elonen SalVil 13,84, 9) Veli-Matti Mannila HelsTa 14,34
Erä 1 (-2,6) 1) Joona Sointu LempKiYU 12,52, 2) Janne Kuusela TammRy 12,75, 3) Heimo Elonen SalVil 13,84, 4) Veli-Matti Mannila HelsTa 14,34. Erä 2 (-1,9) 1) Robert Silenko LauttLu 11,43, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,76, 3) Mikko Mäkipää IkaalU 11,82, 4) Benjamin Heinonen SavonlRie 12,05, 5) Roope Turunen IkaalU 12,60.

M 3000m 1) Joona Sointu LempKiYU 9.20,27, 2) Teppo Syrjälä TampPy 9.21,22, 3) Samuli Kero VammsVoi 9.36,91, 4) Juha Nyyssönen KylmäkVei 9.39,10, 5) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 9.51,76, 6) Markus Nikander LänsiUU 9.56,57, 7) Elias Marjamäki TampPy 10.13,39, 8) Reko Salo UrjU 11.34,05, Nuutti Lintunen TampPy DNS.

M Pituus 1) Aapo Karvinen VammsVoi 6,64, 2) Mikko Mäkipää IkaalU 5,77, 3) Joona Lehtinen LempKiYU 5,74, 4) Veeti Vainionpää IkaalU 5,56, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 5,40, 6) Janne Kuusela TammRy 5,19.

M Kuula 1) Olli Niemi KangKi 13,94, 2) Jani Seppälä EspTa 12,16, 3) Hannu Mero UrjU 7,06.

M Keihäs 1) Pyry Mäkinen VeikkVei 62,19, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 49,64, 3) Janne Kuusela TammRy 35,11.

M 3000m kävely 1) Kari Laiho LaitJy 15.37,29, 2) Akseli Leino UrjU 16.25,88, 3) Rasmus Vankka UrjU 20.47,27.

M 5000m kävely 1) Aleksi Ojala UrjU 19.45,17.

N 100m (-2,1) 1) Arlena Mikkonen TampU 13,13, 2) Pinja Lehtinen LempKiYU 13,15, 3) Aino Honkamäki TampU 13,21, 4) Saara Rantanen HyvsU 13,61, 5) Anni Vähäkoski TampU 13,68, 6) Meri Järvensivu VehmU 13,85.

N 3000m 1) Ida-Sofia Simola HämeenlTa 11.17,34, 2) Ida Andersson NurmijYU 11.36,71, 3) Katharina Marekwia EspTa 12.07,69, 4) Sara Jukko IkaalU 12.16,64.

N Pituus 1) Aino Honkamäki TampU 5,65, 2) Venla Väliharju TampPy 5,56, 3) Pinja Lehtinen LempKiYU 5,55, 4) Arlena Mikkonen TampU 5,31, 5) Merette Koskenniemi TampU 5,28, 6) Moona Mäkelä HämeenlTa 5,16, 7) Maiju Saukkosaari TampPy 4,94, 8) Anni Vähäkoski TampU 4,87, 9) Meri Järvensivu VehmU 4,50, 10) Silja Lehto VehmU 4,45, 11) Josefina Salmi IkaalU 4,35.

N Kuula 1) Kaisa Kymäläinen OrivPo 15,11, 2) Annukka Saalismaa PudasjU 13,08, 3) Suvi Arvela VehmKi 12,68, 4) Meri Elomaa TampPy 11,50, 5) Hanna-Mari Heinonen ToijVau 8,38, Emilia Eskola UrjU DNS.

N Keihäs 1) Siiri Elomaa TampPy 45,73, 2) Meri Elomaa TampPy 38,74, 3) Laura Sanden UrjU 31,17, 4) Sanna Rajala VihdVie 30,22, 5) Maiju Saukkosaari TampPy 26,42.

N 3000m kävely 1) Venla Laiho LaitJy 13.59,72, 2) Sanna Rajala VihdVie 16.52,08, 3) Jenni Lahtinen IkurinVi 17.30,91, 4) Tuuli Murtoniemi NokU 18.52,26, 5) Emmi Vankka UrjU 19.26,39, 6) Veera Rantala LempKiYU 19.31,93.

T13 60m 1) Janita Kinnanen VammsVoi 8,48, 2) Ainu Verho LempKiYU 8,50, 3) Ida Mäki LoimLei 8,57, 4) Kristiina Tamski TampPy 8,60, 5) Sanni Tähtinen VampU 8,90, 6) Neea Keso TampPy 9,05, 7) Leena Hakala UrjU 9,06, 8) Miina Paija UrjU 9,07, 9) Aino Heikkilä TampPy 9,12, 10) Julia Suolaniemi ToijVau 9,13, 11) Veera Vartia VampU 9,17, 12) Peppi Vehmaa UrjU 9,42, 13) Vilja Hujanen ViialVa 9,47, 14) Lumi Rekonius TampPy 9,51, 15) Roosa Haanpää ViialVa 9,52, 16) Fanni Paija UrjU 9,69, 17) Miina Pääjärvi ForssSa 9,92
Erä 1 (-2,3) 1) Miina Paija UrjU 9,07, 2) Peppi Vehmaa UrjU 9,42, 3) Lumi Rekonius TampPy 9,51, 4) Fanni Paija UrjU 9,69, 5) Miina Pääjärvi ForssSa 9,92. Erä 2 (-2,5) 1) Leena Hakala UrjU 9,06, 2) Aino Heikkilä TampPy 9,12, 3) Julia Suolaniemi ToijVau 9,13, 4) Veera Vartia VampU 9,17, 5) Vilja Hujanen ViialVa 9,47, 6) Roosa Haanpää ViialVa 9,52. Erä 3 (-2,1) 1) Janita Kinnanen VammsVoi 8,48, 2) Ainu Verho LempKiYU 8,50, 3) Ida Mäki LoimLei 8,57, 4) Kristiina Tamski TampPy 8,60, 5) Sanni Tähtinen VampU 8,90, 6) Neea Keso TampPy 9,05.

T13 60m aidat 1) Ainu Verho LempKiYU 10,05, 2) Ida Mäki LoimLei 10,18, 3) Kristiina Tamski TampPy 10,19, 4) Aino Heikkilä TampPy 10,89, 5) Janita Kinnanen VammsVoi 10,91, 6) Lumi Rekonius TampPy 11,03, 7) Leena Hakala UrjU 11,20, 8) Matilda Pennanen EsboIF 11,40, 9) Vilja Hujanen ViialVa 12,05
Erä 1 (-1,6) 1) Janita Kinnanen VammsVoi 10,91, 2) Lumi Rekonius TampPy 11,03, 3) Matilda Pennanen EsboIF 11,40, 4) Vilja Hujanen ViialVa 12,05. Erä 2 (-1,2) 1) Ainu Verho LempKiYU 10,05, 2) Ida Mäki LoimLei 10,18, 3) Kristiina Tamski TampPy 10,19, 4) Aino Heikkilä TampPy 10,89, 5) Leena Hakala UrjU 11,20.

T13 Pituus 1) Ainu Verho LempKiYU 4,93, 2) Ida Mäki LoimLei 4,72, 3) Miina Paija UrjU 4,43, 4) Sanni Tähtinen VampU 4,26, 5) Leena Hakala UrjU 4,21, 6) Neea Keso TampPy 4,19, 7) Veera Vartia VampU 3,86, 8) Lumi Rekonius TampPy 3,80, 9) Emma Korvenoja ForssSa 3,58, 10) Miina Pääjärvi ForssSa 3,30, 11) Tutta Murtoniemi NokU 3,28, Julia Suolaniemi ToijVau DNS.

T13 Kuula 1) Roosa Haanpää ViialVa 11,16, 2) Alisa Syrjälä TammRy 10,29, 3) Peppi Vehmaa UrjU 9,78, 4) Miina Paija UrjU 9,46, 5) Kristiina Tamski TampPy 8,97, 6) Vilja Hujanen ViialVa 8,40, 7) Lumi Rekonius TampPy 8,15, 8) Matilda Pennanen EsboIF 8,02, 9) Sanni Tähtinen VampU 7,70, 10) Aliina Koivula UrjU 7,30, 11) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,22.

P13 60m (-1,9) 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,42, 2) Aleksanteri Nyholm VirttNou 8,72, 3) Mikael Gustafsson IFSibboV 8,87, 4) Aarne Kalela LempKiYU 8,90, 5) Rasmus Vankka UrjU 9,22, 6) Luukas Kokkonen TampPy 9,71.

P13 60m aidat (-1,4) 1) Veli Lepo ViialVa 11,23, 2) Rasmus Vankka UrjU 11,54, 3) Titus Uutela TammRy 12,00.

P13 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,87, 2) Aarne Kalela LempKiYU 4,70, 3) Rasmus Vankka UrjU 4,35, 4) Titus Uutela TammRy 4,15, 5) Eero Korvenoja TammRy 3,88, 6) Luukas Kokkonen TampPy 3,74, 7) Onni Mäkinen UrjU 3,37.

P13 Kuula 1) Eerik Lehtinen LauttLu 12,46, 2) Aarne Kalela LempKiYU 10,00, 3) Rasmus Vankka UrjU 8,51, 4) Titus Uutela TammRy 5,96.

T15 100m 1) Monamaria Pyhältö TampPy 13,43, 2) Elle Kariniemi LauttLu 13,61, 3) Ida Mäki LoimLei 13,95, 4) Kristiina Tamski TampPy 14,01, 5) Mila Jokinen VammsVoi 14,33, 6) Anna Oksa ViialVa 14,35, 7) Aino Heikkilä TampPy 14,55, 8) Sanni Niskanen ViialVa 14,69, Jenna Pentinniemi ViialVa DNS, Emilia Salonen VehmU DNF
Erä 1 (-1,6) 1) Mila Jokinen VammsVoi 14,33, 2) Anna Oksa ViialVa 14,35, 3) Aino Heikkilä TampPy 14,55, 4) Sanni Niskanen ViialVa 14,69, Jenna Pentinniemi ViialVa DNS. Erä 2 (-3,0) 1) Monamaria Pyhältö TampPy 13,43, 2) Elle Kariniemi LauttLu 13,61, 3) Ida Mäki LoimLei 13,95, 4) Kristiina Tamski TampPy 14,01, Emilia Salonen VehmU DNF.

T15 800m 1) Mila Jokinen VammsVoi 2.38,27, 2) Anna Selin TampPy 2.39,56, 3) Maija Oksa ViialVa 2.39,73, 4) Siiri Pohjamies UrjU 2.42,66, 5) Sanni Niskanen ViialVa 2.42,75, 6) Vilja Hujanen ViialVa 2.50,52, 7) Fanni Paija UrjU 2.56,19, Julia Jalo UrjU DNF.

T15 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 38,69, 2) Alisa Syrjälä TammRy 31,60, 3) Miina Paija UrjU 25,54, 4) Emilia Kuusenaho ViialVa 25,12, 5) Kiira Kilpinen ForssSa 24,39, 6) Peppi Vehmaa UrjU 23,83, 7) Monamaria Pyhältö TampPy 23,64, 8) Aliina Koivula UrjU 15,45.

P15 100m (-2,1) 1) Niilo Hakala UrjU 13,19, 2) Juuso Oksanen UrjU 13,53, 3) Jesse Mäenpää LempKiYU 13,94.

P15 800m 1) Juuso Oksanen UrjU 2.38,14, 2) Aaro Salo UrjU 2.44,06, 3) Onni Mäkinen UrjU 3.11,08.

P15 Keihäs 1) Jesse Mäenpää LempKiYU 36,38.

N17 100m (-2,3) 1) Josefina Salmi IkaalU 13,17, 2) Sohvi Kenttälä VehmU 13,87.

N17 Kuula 1) Moona Mäkelä HämeenlTa 11,51, 2) Henna Salminen TammRy 10,48, 3) Lumi Vahteristo ToijVau 10,48, 4) Johanna Välimäki IkaalU 9,84, 5) Mette Karppanen UrjU 9,54, 6) Erica Syrjälä TammRy 9,49.

M17 100m 1) Daniel Saaristo IkaalU 12,15, 2) Mikko Murto YlöjU 12,25, 3) Manu Mäenpää LempKiYU 12,26, 4) Leevi Lampén LempKiYU 12,78, 5) Veeti Vainionpää IkaalU 12,90, 6) Joona Lehtinen LempKiYU 13,03, 7) Jani Laakso TammRy 13,06, 8) Anselmi Jaatinen UrjU 13,28, Joona Paija UrjU DQ, Vili Välimäki TammRy DQ
Erä 1 (-1,1) 1) Jani Laakso TammRy 13,06, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 13,28, Joona Paija UrjU DQ, Vili Välimäki TammRy DQ. Erä 2 (-3,1) 1) Daniel Saaristo IkaalU 12,15, 2) Mikko Murto YlöjU 12,25, 3) Manu Mäenpää LempKiYU 12,26, 4) Leevi Lampén LempKiYU 12,78, 5) Veeti Vainionpää IkaalU 12,90, 6) Joona Lehtinen LempKiYU 13,03.

M17 Kuula 1) Mico Ekman PiikkKe 14,76, 2) Markus Huhtala PiikkKe 13,76, 3) Vili Välimäki TammRy 13,22, 4) Henrik Lehtinen LauttLu 13,09, 5) Leevi Lampén LempKiYU 12,92, 6) Jani Laakso TammRy 11,98, 7) Teemu Palonen TampPy 11,28.

Palaa sivun alkuun

 

Miehet: 1) Pekka Porttikivi 13,50; 2) Jon Nesten 11,55; 3) Heikki Jussila 11,50; 4) Mikko Leinonen 11,25; 5) Markku Takku 11,10; 6) Jari Uusikivi 10,00; 7) Jerry Salonen ja Juha Hautanen 8,80; 8) Petri Hänninen 8,45; 9) Jussi Pohjamies 8,00; 10) Matti Anttila 7,50; 11) Ari Mahlamäki 7,25. 

Naiset: 1) Elina Ristimäki 11,30; 2) Senni Viren 10,20; 3) Sini Niemi -Takku 8,50; 4) Mari Leinonen 8,20; 5) Oona Sillanpää 8,10; 6) Krista Manninen ja Virve Manninen 8,00; 7) Riikka Leinonen 7,45; 8) Susanna Rajamäki ja Sirkka Järvenpää 7,15; 9) Sofia Hautanen 6,90; 10) Veera Rantasalmi 6,40; 11) Anu Mahlamäki 6,00; 12) Marja Jokinen ja Saara Lehtonen 5,80. 

Tytöt: 1) Oona Ristimäki 7,45; 2) Viivi Manninen 7,40; 3) Anni Mahlamäki 6,60; 4) Milla Kortepuro 4,75; 5) Siiri Laine 4,10; 6) Maija Anttila 3,90; 7) Milja Anttila 2,55. POJAT: 1) Konsta Manninen 9,20; 2) Eetu Utriainen 8,75; 3) Leevi Lintula 7,50; 4) Jonne Backman 7,45; 5) Atte Backman 7,40; 6) Aaro Mahlamäki 7,00; 7) Alpo Rajamäki 3,40; 8) Veeti Kortepuro 2,95; 9) Kasper Vesin 2,50. 

Joukkueet: 1) “ Kettu koloon” (Otto, Riku, Lepi ja Tilli ) 44,80; 2) “ DT+ Samppa” (Jerry, Samppa, Petri ja Jon) 43,10; 3) “Kylähullut” ( Sami, Toni, Leksa ja Pekka) 42,50; 4) “ Ränni” (Juho, Marko, Mikko ja Teemu ) 42,15; 5) “Pettäjä- Suuri“ (Antti, Kannu, Karri ja Jesse ) 41,85; 6) “Jarin Mussukat “ (Onni, Arto, Joonas ja Jari ) 38,05; 7) “Taika “ ( Hannu, Erkki, Kari ja Esko ) 37,80; 8) “A. Lecoc“ (Mikko, Marko, Tero ja Jussi ) 35,65; 9) “Noutaja tulee“ (Roosa, Kake, Hepo ja Mirkku ) 31,00; 10) “Tiittimäki “ (Aino, Petri, Vilho ja Petteri ) 28,70.

Palaa sivun alkuun

 

M 5000 m kävely 1) Aleksi Ojala UrjU 20.03,82, 2) Matias Korpela TuUL 21.42,97, 3) Kari Laiho LaitJy 26.38,99, 4) Asko Turkki KyrˆskPo 33.12,83.
N 5000 m kävely 1) Tiia Kuikka LappUM 24.27,55, 2) Peppi Ahponen PyhäsU 24.43,75, 3) Jenni Lahtinen IkurinVi 30.28,41, 4) Jonna Korpi IkurinVi 32.09,15, 5) Tiiu Niemelä LeKiYU 38.08,27.
P9 600 m kävely 1) Aapo Jaatinen UrjU 4.50,27, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 5.01,19.
T9 600 m kävely 1) Emmi Vankka UrjU 3.18,03, 2) Tiitu Murtoniemi NokU 4.34,09, 3) Matilda Puolimatka VehmU 4.38,26, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 4.41,17.
P10 1000 m kävely 1) Onni Mäkinen UrjU 6.54,12.
T10 1000 m kävely 1) Vilmiina Mattila NakkVire 6.32,94, 2) Enia Taipale UrjU 7.07,53.
P11 1000 m kävely 1) Samu Pentinniemi ViialVa 6.31,61.
T11 1000 m kävely 1) Reea Hiitelä NokU 6.47,35, 2) Elena Ikola LempKiYU 6.53,63, 3) Moona Puolimatka VehmU 8.13,75.
T12 2000 m kävely 1) Anni Mäkelä UrjU 14.45,10, 2) Jenna Järvenmäki NokU 14.58,15, 3) Kerttu Kumpulainen UrjU 15.41,83.
P13 2000 m kävely 1) Joel Peltonen PorinTa 11.19,81, 2) Veikka Porkka KarhKa 11.40,78, 3) Arto Mäkelä NokU 12.41,32, 4) Rasmus Vankka UrjU 12.44,02.
T13 2000 m kävely 1) Matilda Pennanen EsboIF 11.18,83, 2) Anni Saarinen KalVa 11.30,25, 3) Iina Niemelä LempKiYU 12.10,02, 4) Niia Niemelä LempKiYU 12.23,20, 5) Vilja Hujanen ViialVa 12.40,66, 6) Helmi Voutilainen KaarUra 13.48,68, 7) Miina Paija UrjU 14.16,05, 8) Leena Hakala UrjU 14.41,58.
P14 3000 m kävely 1) Pekka Peltola EsboIF 18.27,55, 2) Kasperi Kemppainen NurmijYU 19.56,98, 3) William ForstÈn EsboIF 20.25,13.
T14 3000m kävely 1) Venla Patrikainen NokU 18.43,87, 2) Aino Anttila NakkVire 19.00,54, 3) Veera Rantala LempKiYU 19.09,10, 4) Isabella Edelman NurmijYU 20.54,49.
P15 3000m kävely 1) Samuel Marku VahdTui 18.38,34, 2) Eetu Salmi YlänKi 19.16,93, 3) Miika Niemelä LempKiYU 19.32,35.
T15 3000m kävely 1) Aliisa Kiiski KarhKa 15.30,59, 2) Aino Saarinen KalVa 17.23,82, 3) Tuuli Murtoniemi NokU 18.26,84.
M17 3000m kävely 1) Kalle Gauriloff KeskiUYU 16.40,14.
N17 3000m kävely 1) Aava Sevonkari KerU 17.42,86, 2) Amanda Yli-Futka NakkVire 20.54,76.
M19 5000m kävely 1) Jerry Jokinen NaantLöy 21.50,86, 2) Lauri Joukas YlänKi 22.40,27, 3) Sajan Irincheev EspTa 23.36,79, 4) Jonathan Ekberg EsboIF 23.55,22.
N19 5000m kävely 1) Cindy Ahponen PyhäsU 25.32,87, 2) Venla-Nora Nirkkonen TurWei 26.44,25, 3) Ellen Seisto EspTa 28.11,25.
Palaa sivun alkuun

 

Urjalan kepparimestaruudet 2019

alle 5 vuotiaat

1. Ossian Susijärvi - Ruusu (-15)
2. Topias Luomanperä (-16) 
3. Kauri Susijärvi - Ninna (-15) 

5 ja 6 -v (2014 ja 2013 syntyneet)
1. Elfira Susijärvi - Ruusu (-13) 
2. SiiriSivonen (-14) 
3. Arttu Kaleva (-13) 

7 ja 8 vuotiaat(2011 ja 2012 syntyneet)
1. Maisa Drude - Iida (-12) 
1. Mikko Kumpulainen - Jusu 
3. Kerttu Aalto - Runoratsu (-12)
 

9 vuotiaat/2010 syntyneet 
1. Anni Kaleva (-10) 
1. Verna Rytky -Ruusu (-10) 
2. Oona Riutta (-10)- Skorppioni 
3. Riia Rytky (-10) 

10 vuotiaat/2009 synt 
1. Ella-Maria Stenberg (-09) - Dino 
2. Sonja Savela (-09)- Aamunrusko 
3. Sanni Saarinen (-09) - Sunny 

alle 15 vuotiaat(2004 ja aikaisemmin syntyneet
1. Laura Stenberg -Vanessa 
2. Kerttu Kumpulainen -Molli 
3. Nelli Virta - Findus 


a) alle 5 -v(2014 ja myöhemmin syntyneet) avustajan käyttö sallittu

1. Nella Pirinen - Emppu( Tre) 24,13s 
2. Ossian Susijärvi - Ruusu (-15) 26,62s
3. Topias Luomanperä (-16) 29,32s 4. Kauri Susijärvi - Ninna (-15) 33,31 s
5. Jarona Niemelä - 38,28 s
6. Elja Rytky 42,65s
7. Taika Luomanperä (-16) 1.04,40s
8. Nanna Pirinen - Emppu1.04,44 s 


b) 5 ja 6 -v(2014 ja 2013 syntyneet)

1. Elfira Susijärvi - Ruusu (-13) 19,53 s
2. SiiriSivonen (-14) 19,78 s
3. Arttu Kaleva (-13) 21,53 s
4. Armi Rytky (-14) 24,59 s
5. Iina Tulonen -Iida (-14) 28,84 s
6. Lempi Harju -(-14) 28,94+2 =30,94s
7. Amanda Rämö (-13) 36,66+4 =40,64 s

c) 7 ja 8 vuotiaat(2011 ja 2012 syntyneet)
1. Maisa Drude - Iida(-12) 40,48
2. Mikko Kumpulainen - Jusu 47,63+ 2 =49,63 s 
3. Kerttu Aalto - Runoratsu (-12) 1.16+ 6 s= 1.22,00s
4. Juho Lahtinen 1.18,43+4 =1.22,43s
5. Milla Reunanen - Elsa 4 väärinp (40,81s) 

d) 10 vuotiaat ja alle (2009 ja 2010) 
1. Ella.Maria Stenberg - Dino 32,22 s
2. Sonja Savela (-09)- Aamunrusko 32,62 s
3. ElliPohjonen - Korppi 33,10 s 
4. Sanni Saarinen (-09) - Sunny 33,41 s
5. Anni Kaleva (-10) 34,19 s 
6. Verna Rytky -Ruusu (-10) 35,84 s
7. Mikaela Sinda (-09)- Dooris 35,25+4= 39,25s
8.. Minttu Reunanen - Maisa 37,28+ 2= 39,28s 
9. Minea Forsblom (-09)-Taikayö 39,97 s
10. Mila Luodemaa (-10) - Sasu 39,25+2 =41,25 s
11. Oona Riutta (-10)- Skorppioni 38,16+ 4= 42,16s
12. Riia Rytky (-10) 42,31 s
13. Sinna Viitanen (-10)- Jenni 43,60+2 =45,60 s
14. Veera Tujunen (-10) -Korppi (Akaa) 46,40 s
15. Viivi Tujunen (-10) - Veka ( Akaa) 48,03+2= 50,03 s
16. Nella Luodemaa (-10) - Ruubia 50,72 +2=52,72 s
17. Iitu Aimee (-10)- Negro 1.04,06 + 6 =1.10,06 s

e) alle 15 vuotiaat(2004 ja aikaisemmin syntyneet
1. Laura Stenberg -Vanessa 38,62+2 = 40,62 s
2. Kerttu Kumpulainen -Molli 37,31+ 4 = 41,31 s
3. Nelli Virta - Findus 47,22+4s = 51,22 s
4. Noora Virta - Yöntaika 44,07s+ 10 =54,07 s

UrjU:n seiväs- ja kiekkokisa 8.9.2019 

M Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 45,38, 2) Jani Niemelä UrjU 32,73. 

N Seiväs 1) Sanni Ojala UrjU 250, 2) Tanja Antila UrjU 220, 3) Helmi Hujanen ViialVa 210, 4) Mette Karppanen UrjU 140, 5) Aliina Koivula UrjU 100. 

N Kiekko 1) Hanna Vähä-Savo UrjU 34,23, 2) Mette Karppanen UrjU 31,80, 3) Satu Rajala UrjU 28,58, 4) Kira Töppärä UrjU 27,54, 5) Emilia Eskola UrjU 25,18, Tanja Antila UrjU NM. 

P11 Kiekko 1) Aapo Jaatinen UrjU 13,15. 

P13 Kiekko 1) Juuso Oksanen UrjU 27,07, 2) Rasmus Vankka UrjU 21,30. 

T13 Kiekko 1) Aino-Maija Jaatinen UrjU 23,72, 2) Peppi Vehmaa UrjU 22,78, 3) Julia Jalo UrjU 14,78, 4) Leena Hakala UrjU 14,57, 5) Aliina Koivula UrjU 14,37, 6) Siiri Pohjamies UrjU 13,20, 7) Emmi Vankka UrjU 10,61. 

P15 Kiekko 1) Anselmi Jaatinen UrjU 23,93. 

T15 Kiekko 1) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 37,35, 2) Lotta Leander UrjU 13,05.

Palaa alkuun

Kunnanmestaruuskilpailut 20.8.2019

N 100m Neea Zins TampPy DNS.

N 800m 1) Laura Sanden UrjU 3.32,82, 2) Emilia Eskola UrjU 3.54,81.

N Pituus Emilia Eskola UrjU DNS.

N Kuula 1) Emilia Eskola UrjU 10,10.

N Keihäs 1) Veera Matintalo LauttLu 35,07, 2) Emilia Eskola UrjU 27,79, 3) Tanja Antila 20,95.

M 100m (-1,5) 1) Marko Petäjä ForssSa 12,13, 2) Heikki Lähdekorpi ForssSa 14,26.

M 800m 1) Mikko Numminen UrjU 2.33,06, 2) Heikki Lähdekorpi ForssSa 2.33,17.

M Kuula 1) Jani Niemelä UrjU 11,45, 2) Marko Petäjä ForssSa 10,61, 3) Esa Toivonen UrjU 9,10, 4) Hannu Mero UrjU 7,06, 5) Kalle Kankainen UrjU 6,68.

M Keihäs 1) Leevi Uusitalo RaisKu 68,48, 2) Henri-Jussi Kurvinen VehmU 64,76, 3) Eemeli Aarnio NaantLˆy 60,91, 4) Artturi Mäkelä UrjU 43,28, 5) Esa Toivonen UrjU 36,36, 6) Iiro Mäkelä 30,84.

T5 40m 1) Eini Blistanov UrjU 9,51, 2) Virella Ojala UrjU 9,59, 3) Siiri Sivonen UrjU 9,61, 4) Rosa Tˆppärä UrjU 9,79, 5) Helmi Hynninen UrjU 10,00, 6) Ilona Stenberg UrjU 10,66, 7) Venla Paija UrjU 10,89, 8) Vanessa Hynninen UrjU 11,04, 9) Armi Rytky UrjU 11,10, 10) Jarona Niemelä UrjU 11,40, 11) Armi Tˆppärä UrjU 12,16, 12) Fanny Koskinen UrjU 12,39, 13) Aava Taipale UrjU 12,78, 14) Aino Ojala UrjU 13,76, 15) Oona Marjamäki UrjU 15,90, 16) Taika Niittymäki UrjU 17,04

Erä 1 1) Eini Blistanov UrjU 9,51, 2) Siiri Sivonen UrjU 9,61, 3) Armi Rytky UrjU 11,10, 4) Jarona Niemelä UrjU 11,40, 5) Oona Marjamäki UrjU 15,90. Erä 2 1) Rosa Töppärä UrjU 9,79, 2) Helmi Hynninen UrjU 10,00, 3) Venla Paija UrjU 10,89, 4) Vanessa Hynninen UrjU 11,04, 5) Armi Töppärä UrjU 12,16, 6) Fanny Koskinen UrjU 12,39. Erä 3 1) Virella Ojala UrjU 9,59, 2) Ilona Stenberg UrjU 10,66, 3) Aava Taipale UrjU 12,78, 4) Aino Ojala UrjU 13,76, 5) Taika Niittymäki UrjU 17,04.

P5 40m 1) Sisu Konola ValkHa 8,88, 2) Eino Vehmas UrjU 9,68, 3) Aatu Jaatinen UrjU 9,97, 4) Oliver Sakala UrjU 10,02, 5) Roni Marjamäki UrjU 10,09, 6) Sisu Vesakoski UrjU 10,18, 7) Leo NIemonen UrjU 12,98, 8) Lenni Jalo UrjU 13,00, 9) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,32, Aleksi Salonen UrjU DNS

Erä 1 1) Sisu Konola ValkHa 8,88, 2) Eino Vehmas UrjU 9,68, 3) Oliver Sakala UrjU 10,02, 4) Lenni Jalo UrjU 13,00, 5) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,32. Erä 2 1) Aatu Jaatinen UrjU 9,97, 2) Roni Marjamäki UrjU 10,09, 3) Sisu Vesakoski UrjU 10,18, 4) Leo NIemonen UrjU 12,98, Aleksi Salonen UrjU DNS.

T7 40m 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,66, 2) Mila Kataisto UrjU 8,11, 3) Lyydia Toivonen UrjU 8,46, 4) Neela Challagonda UrjU 8,69, 5) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 8,95, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 9,11, 7) Nella Koskinen UrjU 9,41, 8) Aliisa Niemonen UrjU 9,48, 9) Helmi Kannisto UrjU 9,80, 10) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,34, Maisa Drude UrjU DNS

Erä 1 1) Mila Kataisto UrjU 8,11, 2) Lyydia Toivonen UrjU 8,46, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 8,95, 4) Nella Koskinen UrjU 9,41, 5) Aliisa Niemonen UrjU 9,48, 6) Helmi Kannisto UrjU 9,80. Erä 2 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,66, 2) Neela Challagonda UrjU 8,69, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 9,11, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,34, Maisa Drude UrjU DNS.

T7 Korkeus 1) Sissi Vesakoski UrjU 85, 2) Nella Koskinen UrjU 80, 3) Sara-Linnea Rajala UrjU 75, 4) Mila Kataisto UrjU 70, 5) Aliisa Niemonen UrjU 60, Maisa Drude UrjU, Lyydia Toivonen UrjU NH.

P7 40m 1) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,11, 2) Arttu Kaleva UrjU 9,05, 3) Oiva Ojala UrjU 9,88, Santeri Salonen UrjU DNS.

P7 Korkeus 1) Arttu Kaleva UrjU 85.

T9 40m 1) Anni Kaleva UrjU 7,56, 2) Emma Toivonen LoimLei 7,68, 3) Viia Ojala UrjU 7,73, 4) Enia Taipale UrjU 7,90, 5) Kaisa Nikkilä UrjU 8,36, 6) Veera Haanpää ViialVa 8,45, Iida Salonen UrjU DNS

Erä 1 1) Emma Toivonen LoimLei 7,68, 2) Enia Taipale UrjU 7,90, 3) Kaisa Nikkilä UrjU 8,36, Iida Salonen UrjU DNS. Erä 2 1) Anni Kaleva UrjU 7,56, 2) Viia Ojala UrjU 7,73, 3) Veera Haanpää ViialVa 8,45.

T9 Korkeus 1) Anni Kaleva UrjU 95, 2) Viia Ojala UrjU 90, 3) Enia Taipale UrjU 80.

P9 40m 1) Niilo Vehmas UrjU 7,57, 2) Aatto Blistanov UrjU 7,59, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,63, 4) Aapo Jaatinen UrjU 8,04, 5) Elmo Vesakoski UrjU 8,34, 6) Mikko Kumpulainen UrjU 8,58, 7) Jyri Sivonen UrjU 9,78

Erä 1 1) Niilo Vehmas UrjU 7,57, 2) Aatto Blistanov UrjU 7,59, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,63. Erä 2 1) Aapo Jaatinen UrjU 8,04, 2) Elmo Vesakoski UrjU 8,34, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 8,58, 4) Jyri Sivonen UrjU 9,78.

P9 Korkeus 1) Aatu Koivula UrjU 95, 2) Niilo Vehmas UrjU 95, 2) Elmo Vesakoski UrjU 95, 4) Aapo Jaatinen UrjU 90.

P11 60m 1) Rasmus Salminen ForssSa 10,60, 2) Onni Mäkinen UrjU 11,39.

P11 Pituus 1) Rasmus Salminen ForssSa 3,52, 2) Onni Mäkinen UrjU 3,34, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 2,39.

P11 Kiekko 1) Rasmus Salminen ForssSa 18,92, 2) Elmo Vesakoski UrjU 14,63, 3) Aapo Jaatinen UrjU 10,94.

T11 60m 1) Fanni Paija UrjU 9,98, 2) Sini Seppänen TampPy 10,39, 3) Minja Mäkelä NoormNo 10,72, 4) Anni Mäkelä UrjU 11,10, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,65.

T11 Pituus 1) Fanni Paija UrjU 3,52, 2) Vilma Toivonen LoimLei 3,46, 3) Sini Seppänen TampPy 3,40, 4) Anni Mäkelä UrjU 3,05.

T11 Kiekko 1) Sini Seppänen TampPy 24,28, 2) Senja Kärhä LoimVoi 23,02, 3) Milja Kaapu PunkalKu 22,83, 4) Vilma Toivonen LoimLei 19,16, 5) Minja Mäkelä NoormNo 18,00, 6) Vilja Välimäki TammRy 17,75, 7) Emma Toivonen LoimLei 16,70, 8) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,55, 9) Anni Mäkelä UrjU 10,97, 10) Veera Haanpää ViialVa 7,75.

T13 60m 1) Laura Touru ForssSa 8,91, 2) Saara Tallbacka UrjU 9,16, 3) Leena Hakala UrjU 9,21, 4) Aliina Koivula UrjU 9,22, 5) Vanessa Salminen ForssSa 9,29, 6) Miina Paija UrjU 9,77, 7) Julia Vuori ForssSa 9,87, 8) Peppi Vehmaa UrjU 9,88, 9) Siiri Pohjamies UrjU 10,03

Erä 1 (-2,8) 1) Miina Paija UrjU 9,77, 2) Julia Vuori ForssSa 9,87, 3) Peppi Vehmaa UrjU 9,88, 4) Siiri Pohjamies UrjU 10,03. Erä 2 (-2,5) 1) Laura Touru ForssSa 8,91, 2) Saara Tallbacka UrjU 9,16, 3) Leena Hakala UrjU 9,21, 4) Aliina Koivula UrjU 9,22, 5) Vanessa Salminen ForssSa 9,29.

T13 Korkeus 1) Aliina Koivula UrjU 130, 2) Peppi Vehmaa UrjU 130, 3) Leena Hakala UrjU 125, 4) Miina Paija UrjU 120.

T13 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimVoi 11,93, 2) Roosa Haanpää ViialVa 10,60, 3) Viivi Välimäki TammRy 10,36, 4) Vanessa Salminen ForssSa 8,76, 5) Julia Vuori ForssSa 8,66, 6) Peppi Vehmaa UrjU 8,60, 7) Miina Paija UrjU 8,51, 8) Vilja Välimäki TammRy 8,18, 9) Aliina Koivula UrjU 7,21, 10) Saara Tallbacka UrjU 7,20, 11) Leena Hakala UrjU 6,98, 12) Siiri Pohjamies UrjU 6,65, 13) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,53, Venla Kärhä LoimVoi DNS.

P13 60m (-1,9) 1) Juuso Oksanen UrjU 8,66, 2) Niklas Ristimäki LoimLei 9,79, 3) Veeti Mäkinen UrjU 9,91, 4) Elias Eskola UrjU 10,53, 5) Vilho Vehmas UrjU 10,54, 6) Leevi Järvinen UrjU 12,28.

P13 Korkeus 1) Juho Touru ForssSa 145, 2) Vilho Vehmas UrjU 110, 3) Elias Eskola UrjU 100.

P13 Kuula 1) Juho Touru ForssSa 11,76, 2) Elias Eskola UrjU 7,33, 3) Vilho Vehmas UrjU 4,69.

T15 100m (-1,7) 1) Erika Pyykkˆ ForssSa 13,51, 2) Oona Syyri ForssSa 13,79, 3) Amanda Lehtimäki ForssSa 13,92, 4) Laura Touru ForssSa 14,24, 5) Silja Peltola JämsI 14,81, 6) Lotta Leander UrjU 15,02.

T15 800m 1) Siiri Pohjamies UrjU 2.45,91, 2) Lotta Leander UrjU 2.55,66, 3) Fanni Paija UrjU 3.00,25, 4) Julia Jalo UrjU 3.07,70.

T15 Pituus 1) Erika Pyykkö ForssSa 4,95, 2) Silja Peltola JämsI 4,25, 3) Saara Tallbacka UrjU 4,05.

T15 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimVoi 11,01, 2) Roosa Haanpää ViialVa 9,41.

P15 100m (-3,2) 1) Vili Välimäki TammRy 13,25, 2) Jermu Konola ValkHa 14,27, 3) Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 14,35, 4) Juho Touru ForssSa 14,37, 5) Niklas Vuori ForssSa 14,55, 6) Onni Vehmas UrjU 14,68.

P15 800m 1) Juuso Oksanen UrjU 2.36,44, 2) Onni Vehmas UrjU 2.37,50, 3) Ossi Ojanen UrjU 2.40,91, 4) Vili Välimäki TammRy 2.41,21, 5) Aaro Salo UrjU 2.41,69, 6) Reko Salo UrjU 2.44,91, 7) Niklas Ristimäki LoimLei 2.58,41, 8) Anselmi Jaatinen UrjU 3.09,09, 9) Vilho Vehmas UrjU 3.24,92, 10) Elias Eskola UrjU 3.43,13.

P15 Pituus 1) Vili Välimäki TammRy 4,98, 2) Santtu Kalliomäki NokU 4,70, 3) Onni Vehmas UrjU 4,65, 4) Juuso Oksanen UrjU 4,63, 5) Niklas Vuori ForssSa 4,50.

P15 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 13,23, 2) Niklas Vuori ForssSa 10,69, 3) Niilo Virta ForssSa 10,03, 4) Onni Vehmas UrjU 8,62.

N17 100m (-1,8) 1) Mette Paavilainen ForssSa 14,63, 2) Mette Karppanen UrjU 14,98, 3) Saara Kainu UrjU 15,43, 4) Laura Sanden UrjU 16,10.

N17 Kolmiloikka 1) Saara Kainu UrjU 9,98, 2) Laura Sanden UrjU 8,88, Neea Zins TampPy 10,50.

N17 Kuula 1) Mette Karppanen UrjU 9,20, 2) Laura Sanden UrjU 8,26, 3) Saara Kainu UrjU 8,10.

M17 100m (-1,5) 1) Topi Rantanen YlöjU 12,27.

M17 Kolmiloikka 1) Topi Rantanen YlöjU 11,76, 2) Santtu Kalliomäki NokU 10,76, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 10,70.

Palaa alkuun

Säästöpankin kesäkisat 13.8.2019

T5 40m 1) Rosa Töppärä UrjU 9,30, 2) Lyyli Nurminen TammRy 9,77, 3) Virella Ojala UrjU 9,89, 4) Venla Paija UrjU 10,35, 5) Ilona Stenberg UrjU 10,93, 6) Jarona Niemelä UrjU 11,03, 7) Eeva Alhainen UrjU 11,26, 8) Jessi Tiikkaja UrjU 11,79, 9) Aino Korhonen UrjU 11,85, 10) Maiju Antila UrjU 12,05, 11) Armi Töppärä UrjU 12,59, 12) Aava Taipale UrjU 12,72, 13) Pihla Toorikka 12,98, 14) Aino Ojala UrjU 13,12, 15) Alexandra Silvasti UrjU 13,85, 16) Oona Marjamäki 15,90, Iina Tulonen UrjU DNS

Erä 1 1) Virella Ojala UrjU 9,89, 2) Ilona Stenberg UrjU 10,93, 3) Aino Korhonen UrjU 11,85, 4) Pihla Toorikka 12,98, 5) Aino Ojala UrjU 13,12, 6) Oona Marjamäki 15,90. Erä 2 1) Rosa Töppärä UrjU 9,30, 2) Lyyli Nurminen TammRy 9,77, 3) Venla Paija UrjU 10,35, 4) Jarona Niemelä UrjU 11,03, 5) Alexandra Silvasti UrjU 13,85. Erä 3 1) Eeva Alhainen UrjU 11,26, 2) Jessi Tiikkaja UrjU 11,79, 3) Maiju Antila UrjU 12,05, 4) Armi Töppärä UrjU 12,59, 5) Aava Taipale UrjU 12,72, Iina Tulonen UrjU DNS.

T5 Pituus 1) Rosa Töppärä UrjU 1,51, 2) Maiju Antila UrjU 1,47, 3) Virella Ojala UrjU 1,38, 4) Lyyli Nurminen TammRy 1,33, 5) Eeva Alhainen UrjU 1,33, 6) Aino Korhonen UrjU 1,21, 7) Venla Paija UrjU 1,07, 8) Jarona Niemelä UrjU 1,04, 9) Armi Töppärä UrjU 0,92.

P5 40m 1) Roni Marjamäki UrjU 9,50, 2) Aatu Jaatinen UrjU 9,71, 3) Elias Aaltonen 10,40, 4) Oliver Sakala UrjU 10,46, 5) Eino Vehmas UrjU 10,57, 6) Toivo Niemelä UrjU 10,62, 7) Sisu Vesakoski UrjU 10,67, 8) Aleksi Salonen UrjU 11,62, 9) Rasmus Leander UrjU 11,67, 10) Leo Niemonen 12,37, 11) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,01, 12) Lenni Jalo UrjU 13,12, 13) Roope Koivisto UrjU 13,53, 14) Ville Alhainen UrjU 23,21, Niila Vehniäinen LeKiYU DNS

Erä 1 1) Aatu Jaatinen UrjU 9,71, 2) Elias Aaltonen 10,40, 3) Sisu Vesakoski UrjU 10,67, 4) Leo Niemonen 12,37, 5) Ville Alhainen UrjU 23,21. Erä 2 1) Roni Marjamäki UrjU 9,50, 2) Oliver Sakala UrjU 10,46, 3) Toivo Niemelä UrjU 10,62, 4) Rasmus Leander UrjU 11,67, 5) Lenni Jalo UrjU 13,12. Erä 3 1) Eino Vehmas UrjU 10,57, 2) Aleksi Salonen UrjU 11,62, 3) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,01, 4) Roope Koivisto UrjU 13,53, Niila Vehniäinen LeKiYU DNS.

P5 Pituus 1) Roni Marjamäki UrjU 1,72, 2) Oliver Sakala UrjU 1,72, 3) Leo Niemonen 1,40, 4) Sisu Vesakoski UrjU 1,36, 5) Aatu Jaatinen UrjU 1,34, 6) Eino Vehmas UrjU 1,30, 7) Toivo Niemelä UrjU 1,18, 8) Aleksi Salonen UrjU 1,16, 9) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 0,84, Lenni Jalo UrjU NM, Ville Alhainen UrjU NM.

P7 40m 1) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,26, 2) Arttu Kaleva UrjU 8,67, 3) Kalle Leinamo 8,70, 4) Santeri Salonen UrjU 9,84, 5) Oiva Ojala UrjU 9,90.

P7 Pituus 1) Vladyslav Kolinchak UrjU 2,32, 2) Kalle Leinamo 2,23, 3) Arttu Kaleva UrjU 2,13, 4) Santeri Salonen UrjU 1,74, 5) Oiva Ojala UrjU 1,70.

T7 40m 1) Maisa Drude UrjU 7,60, 2) Sissi Vesakoski UrjU 7,68, 3) Mette Häkkinen PunkalKu 7,77, 4) Nella Jokinen LempKiYU 8,07, 5) Neela Challagonda UrjU 8,20, 6) Lyydia Toivonen UrjU 8,29, 7) Mila Kataisto UrjU 8,32, 8) Elli Toorikka UrjU 8,48, 9) Kerttu Mäkinen UrjU 9,26, 10) Minja Antila UrjU 9,30, 11) Aliisa Niemonen 9,41, 12) Emilia Kyllönen UrjU 9,70, 13) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,83, 14) Helmi Kannisto UrjU 10,92

Erä 1 1) Maisa Drude UrjU 7,60, 2) Lyydia Toivonen UrjU 8,29, 3) Aliisa Niemonen 9,41, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,83, 5) Helmi Kannisto UrjU 10,92. Erä 2 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,68, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 7,77, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 9,26, 4) Minja Antila UrjU 9,30. Erä 3 1) Nella Jokinen LempKiYU 8,07, 2) Neela Challagonda UrjU 8,20, 3) Mila Kataisto UrjU 8,32, 4) Elli Toorikka UrjU 8,48, 5) Emilia Kyllönen UrjU 9,70.

T7 Pituus 1) Sissi Vesakoski UrjU 2,92, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 2,85, 3) Mila Kataisto UrjU 2,72, 4) Maisa Drude UrjU 2,54, 5) Lyydia Toivonen UrjU 2,50, 6) Neela Challagonda UrjU 2,12, 7) Nella Jokinen LempKiYU 2,05, 8) Elli Toorikka UrjU 1,94, 9) Aliisa Niemonen 1,84, 10) Kerttu Mäkinen UrjU 1,80, 11) Helmi Kannisto UrjU 1,64, 12) Emilia Kyllönen UrjU 1,59, 13) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,40.

T9 40m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,14, 2) Anni Kaleva UrjU 7,32, 3) Emmi Vankka UrjU 7,45, 4) Viia Ojala UrjU 7,63, 5) Olivia Mattila ForssSa 7,80, 6) Enia Taipale UrjU 7,92, 7) Iida Salonen UrjU 8,07, 8) Minna Leinamo 8,18, 9) Alma Challagonda UrjU 8,24, 10) Sofia Hietalahti PunKu 8,31, 11) Kaisa Nikkilä UrjU 8,40, 12) Fanni Alhainen UrjU 8,44, 13) Kaisla Hannu UrjU 8,94, 14) Alli Alhainen UrjU 8,96

Erä 1 1) Iida Salonen UrjU 8,07, 2) Alma Challagonda UrjU 8,24, 3) Kaisla Hannu UrjU 8,94, 4) Alli Alhainen UrjU 8,96. Erä 2 1) Viia Ojala UrjU 7,63, 2) Minna Leinamo 8,18, 3) Sofia Hietalahti PunKu 8,31, 4) Kaisa Nikkilä UrjU 8,40, 5) Fanni Alhainen UrjU 8,44. Erä 3 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,14, 2) Anni Kaleva UrjU 7,32, 3) Emmi Vankka UrjU 7,45, 4) Olivia Mattila ForssSa 7,80, 5) Enia Taipale UrjU 7,92.

T9 1000m 1) Mette Häkkinen PunkalKu 4.06,71, 2) Emmi Vankka UrjU 4.11,94, 3) Fanni Alhainen UrjU 4.15,41, 4) Viia Ojala UrjU 4.26,71, 5) Enia Taipale UrjU 4.51,32, 6) Alli Alhainen UrjU 5.30,19, Kaisla Hannu UrjU DNS.

T9 Kuula 1) Senja Kärhä LoimVoi 7,61, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 6,47, 3) Emmi Vankka UrjU 4,68, 4) Olivia Mattila ForssSa 4,26, 5) Iida Salonen UrjU 3,92, 6) Sofia Hietalahti PunKu 3,48, 7) Fanni Alhainen UrjU 3,38, 8) Mila Kataisto UrjU 3,21, 9) Kaisla Hannu UrjU 3,00.

P9 40m 1) Niki Sirén RaisKu 7,24, 2) Otto Sakala UrjU 7,35, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,48, 4) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 7,51, 5) Niilo Vehmas UrjU 7,61, 6) Aapo Jaatinen UrjU 8,11, 7) Elmo Vesakoski UrjU 8,24, 8) Mikko Kumpulainen UrjU 8,48, 9) Kalle Hannu UrjU 8,77

Erä 1 1) Otto Sakala UrjU 7,35, 2) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 7,51, 3) Niilo Vehmas UrjU 7,61, 4) Kalle Hannu UrjU 8,77. Erä 2 1) Niki Sirén RaisKu 7,24, 2) Onni Mäkinen UrjU 7,48, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,11, 4) Elmo Vesakoski UrjU 8,24, 5) Mikko Kumpulainen UrjU 8,48.

P9 1000m 1) Niki Sirén RaisKu 3.49,88, 2) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 4.06,49, 3) Onni Mäkinen UrjU 4.08,07, 4) Elmo Vesakoski UrjU 4.53,94, 5) Aapo Jaatinen UrjU 4.56,85, 6) Kalle Hannu UrjU 4.57,23.

P9 Kuula 1) Niki Sirén RaisKu 6,07, 2) Elmo Vesakoski UrjU 6,00, 3) Niilo Vehmas UrjU 4,89, 4) Onni Mäkinen UrjU 4,39, 5) Aatu Koivula UrjU 4,22, 6) Otto Sakala UrjU 4,20, 7) Aapo Jaatinen UrjU 4,20, 8) Kalle Hannu UrjU 4,00, 9) Mikko Kumpulainen UrjU 3,46.

T11 60m 1) Miina Pääjärvi ForssSa 10,16, 2) Fanni Paija UrjU 10,38, 3) Kiira Kilpinen LempKiYU 10,98, 4) Fanni Jokinen LeKiYU 11,66, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,92.

T11 Korkeus 1) Miina Pääjärvi ForssSa 121, 2) Fanni Paija UrjU 113, 3) Anni Kaleva UrjU 108, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 96.

T11 Kuula 1) Vilja Välimäki TammRy 8,85, 2) Kiira Kilpinen LempKiYU 7,32, 3) Milja Kaapu PunkalKu 6,83, 4) Miina Pääjärvi ForssSa 6,08, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 5,21, 6) Fanni Paija UrjU 5,06, 7) Ella-Maaria Stenberg UrjU 4,87.

P11 60m 1) Alexi Westergren UrjU 10,13, 2) Väinö Töppärä UrjU 10,37.

P11 Korkeus 1) Väinö Töppärä UrjU 102.

P11 Kuula 1) Alexi Westergren UrjU 7,87.

T13 200m 1) Viivi Välimäki TammRy 30,29, 2) Ida Mäki VirttNou 30,33, 3) Saara Tallbacka UrjU 30,41, 4) Aliina Koivula UrjU 30,49, 5) Leena Hakala UrjU 31,55, 6) Miina Paija UrjU 32,21, 7) Siiri Pohjamies UrjU 32,49, 8) Julia Jalo UrjU 35,25

Erä 1 (-1,8) 1) Leena Hakala UrjU 31,55, 2) Miina Paija UrjU 32,21, 3) Siiri Pohjamies UrjU 32,49, 4) Julia Jalo UrjU 35,25. Erä 2 (-1,8) 1) Viivi Välimäki TammRy 30,29, 2) Ida Mäki VirttNou 30,33, 3) Saara Tallbacka UrjU 30,41, 4) Aliina Koivula UrjU 30,49.

T13 Pituus 1) Viivi Välimäki TammRy 4,33, 2) Leena Hakala UrjU 4,16, 3) Saara Tallbacka UrjU 4,04, 4) Ida Mäki VirttNou 3,78, 5) Siiri Pohjamies UrjU 3,30.

T13 Kiekko 1) Pinja Kärhä LoimVoi 43,48, 2) Venla Kärhä LoimVoi 31,64, 3) Viivi Välimäki TammRy 29,54, 4) Aino-Maija Jaatinen UrjU 26,33, 5) Peppi Vehmaa UrjU 26,01, 6) Saara Tallbacka UrjU 22,79, 7) Milja Kaapu PunkalKu 22,66, 8) Leena Hakala UrjU 17,93, 9) Miina Paija UrjU 17,66, 10) Siiri Pohjamies UrjU 15,43, 11) Julia Jalo UrjU 13,98, 12) Laura Stenberg UrjU 13,52, Eevi Vatka ToijVau NM.

P13 200m 1) Juuso Oksanen UrjU 29,33, 2) Aleksanteri Nyholm 32,02, 3) Rasmus Vankka UrjU 32,78, 4) Vilho Vehmas UrjU 37,13, 5) Elias Eskola UrjU 38,88.

P13 Pituus 1) Juuso Oksanen UrjU 4,78, 2) Rasmus Vankka UrjU 3,82, 3) Vilho Vehmas UrjU 3,22, 4) Elias Eskola UrjU 3,22.

P13 Kiekko 1) Mico Lampinen SomE 59,51, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 33,94, 3) Rasmus Vankka UrjU 21,72, 4) Elias Eskola UrjU 21,32, 5) Vilho Vehmas UrjU 12,96.

P15 Korkeus 1) Samu Kauppi TammRy 159, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 142.

P15 Keihäs 1) Vili Välimäki TammRy 45,37, 2) Samu Kauppi TammRy 44,25, 3) Elias Eskola UrjU 29,05.

T15 Korkeus 1) Peppi Vehmaa UrjU 126.

T15 Keihäs 1) Viivi Välimäki TammRy 34,90, 2) Eevi Vatka ToijVau 27,10, 3) Kiira Kilpinen LempKiYU 22,15, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 10,25.

N17 300m 1) Laura Sanden UrjU 49,82, 2) Mette Karppanen UrjU 52,26, 3) Saara Kainu UrjU 54,46.

N17 Korkeus 1) Laura Sanden UrjU 142, 2) Saara Kainu UrjU 142.

N17 Keihäs 1) Inka Vatka ToijVau 32,01, 2) Laura Sanden UrjU 31,79, 3) Mette Karppanen UrjU 29,49.

M17 Keihäs 1) Eetu Jalonen SäkU 44,41.

Palaa alkuun

Varstakisat 4.8.2019

M 100m 1) Jonathan Nyepa Malesia 10,62, 2) Amiya Kumar Mallick Intia 10,79, 3) Joel Turkka TampPy 11,21, 4) Abhijit Sahu Intia 11,59, 5) Muhamad Ali Hanafiah Malesia 11,59, 6) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,92, 7) Marko Petäjä ForssSa 12,07, 8) Mohamad Puzi Malesia 12,22, 9) Ville Kiviniemi SotkJy 12,37, 10) Niklas Saha UrjU 12,39, 11) Juho Toivari JanJa 12,71, 12) Jari Konola ValkHa 13,63

Erä 1 (-0,9) 1) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,92, 2) Marko Petäjä ForssSa 12,07, 3) Mohamad Puzi Malesia 12,22, 4) Niklas Saha UrjU 12,39, 5) Juho Toivari JanJa 12,71, 6) Jari Konola ValkHa 13,63. Erä 2 (+1,0) 1) Jonathan Nyepa Malesia 10,62, 2) Amiya Kumar Mallick Intia 10,79, 3) Joel Turkka TampPy 11,21, 4) Abhijit Sahu Intia 11,59, 5) Muhamad Ali Hanafiah Malesia 11,59, 6) Ville Kiviniemi SotkJy 12,37.

M 3000m 1) Mikko Eerola TampPy 9.23,13, 2) Joonas Kuisma TaMK 9.24,55, 3) Sakari Koivuniemi LempKiYU 9.25,11, 4) Tuukka Mäkinen LauttLu 9.34,42, 5) Oskari Lepistö LiedLu 9.36,86, 6) Juho-Kusti Sivosavi TurWei 9.37,80, 7) Juha Löppönen HelsJy 9.40,53, 8) Lassi Hopeasalo TeivoSt 9.43,99, 9) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 10.03,56, 10) Tuomas Koskela IkaalU 11.14,46, 11) Aimo Mäkinen VammsVoi 11.29,33, Valtteri Virtanen TurWei DNS, Antti Reiman SalVil DNS, Teppo Syrjälä TampPy DNS.

M Pituus

M Kuula 1) Olli Niemi KangKi 14,64, 2) Lauri Laasala ToijVau 12,45, 3) Jani Seppälä EspTa 11,78, 4) Olli Juvonen JanJa 11,01, 5) Marko Petäjä ForssSa 10,25.

M Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 45,45, 2) Tommi Palm ForssSa 41,99, 3) Jani Seppälä EspTa 40,22, 4) Timo Malinen ForssSa 39,40, 5) Olli Juvonen JanJa 33,70, 6) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 32,98.

M Keihäs 1) Henri-Jussi Kurvinen VehmU 65,45, 2) Joonatan Kiviö TuUL 60,63, 3) Pyry Mäkinen VeikkVei 59,90, 4) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 48,50, 5) Marko Petäjä ForssSa 39,07.

M 3000m kävely 1) Aleksi Ojala UrjU 11.49,07, 2) Akseli Leino UrjU 16.45,21, 3) Rasmus Vankka UrjU 20.48,40, 4) Juuso Oksanen UrjU 20.59,07.

N 100m 1) Zaidatul Husniah Zulkifli Malesia 12,17, 2) Sofia Järvelin AlavU 12,46, 3) Olivia Mäkinen TampPy 12,64, 4) Noora Toivo ToijVau 12,66, 5) Sanni Kettunen SalVil 12,93, 6) Aino Eno LauttLu 13,13, 7) Siti Ariffin Malesia 13,26, Titta Mehtänen TampPy DNS, Ilona Luoma TampPy DNS

Erä 1 (+2,3) 1) Noora Toivo ToijVau 12,66, 2) Sanni Kettunen SalVil 12,93, 3) Aino Eno LauttLu 13,13, Titta Mehtänen TampPy DNS. Erä 2 (+1,0) 1) Zaidatul Husniah Zulkifli Malesia 12,17, 2) Sofia Järvelin AlavU 12,46, 3) Olivia Mäkinen TampPy 12,64, 4) Siti Ariffin Malesia 13,26, Ilona Luoma TampPy DNS.

N 3000m 1) Anna Hyvärinen TuUL 11.11,13, 2) Saara Malinen RunClub 11.15,40, 3) Alisa Pennanen ForssSa 12.04,84, 4) Sara Jukko IkaalU 12.17,55, 5) Sandra Riihola KerU 12.26,04.

N Pituus 1) Pinja Lehtinen LempKiYU 5,24, 2) Arlena Mikkonen TampU 5,20, 3) Sofia Sivunen PorinYU 4,37.

N Kiekko 1) Hanna Vähä-Savo UrjU 34,97, 2) Jenni Vuori SomE 33,90, 3) Mette Karppanen UrjU 30,74, 4) Emilia Eskola UrjU 27,80, 5) Inka Juvonen JanJa 19,69.

N 3000m kävely 1) Sanna Rajala VihdVie 16.01,89, 2) Jonna Korpi IkurinVi 17.01,21, 3) Aava Sevonkari KerU 17.47,81, 4) Jenni Lahtinen IkurinVi 18.14,33, 5) Salla Korpi IkurinVi 21.49,97, 6) Aliina Koivula UrjU 22.22,19.

P7 40m (+0,8) 1) Arttu Kaleva UrjU 8,53, 2) Eetu Gluck UrjU 8,77, 3) Alex Oivanen JyväskKU 8,96, 4) Oiva Ojala UrjU 10,16.

T7 40m (+2,1) 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,59, 2) Mila Kataisto UrjU 8,03, 3) Elli Toorikka UrjU 8,30, 4) Lyydia Toivonen UrjU 8,49, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 9,00, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,37.

P8 40m (+2,4) 1) Aapo Jaatinen UrjU 7,94, 2) Kerkko Kinnanen VammsVoi 8,25.

T8 40m 1) Emmi Vankka UrjU 7,50, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,62.

P9 40m 1) Matias Viitanen ViialVa 6,97, 2) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 7,29, 3) Jami Nummi KiukKi 7,37, 4) Onni Mäkinen UrjU 7,50, 5) Atte Leino KangU 7,66, 6) Antti Tuomisto VammsVoi 7,68, 7) Elmo Vesakoski UrjU 7,80, 8) Veikka Mäkinen VammsVoi 8,00, 9) Aatu Smolander IkaalU 8,04

Erä 1 (+1,0) 1) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 7,29, 2) Antti Tuomisto VammsVoi 7,68, 3) Elmo Vesakoski UrjU 7,80, 4) Veikka Mäkinen VammsVoi 8,00. Erä 2 (+3,2) 1) Matias Viitanen ViialVa 6,97, 2) Jami Nummi KiukKi 7,37, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,50, 4) Atte Leino KangU 7,66, 5) Aatu Smolander IkaalU 8,04.

P9 1000m 1) Jami Nummi KiukKi 3.52,43, 2) Rasmus Haanpää ViialVa 3.57,59, 3) Onni Mäkinen UrjU 4.08,46, 4) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 4.12,60, 5) Antti Tuomisto VammsVoi 4.14,91, 6) Elmo Vesakoski UrjU 5.26,18.

P9 Pituus 1) Matias Viitanen ViialVa 3,23, 2) Jami Nummi KiukKi 3,12, 3) Onni Mäkinen UrjU 3,10, 4) Antti Tuomisto VammsVoi 3,00, 5) Aapo Jaatinen UrjU 2,96, 6) Atte Leino KangU 2,84, 7) Joel Mehtonen-Magnusson UrjU 2,72, 8) Kerkko Kinnanen VammsVoi 2,67, 9) Elmo Vesakoski UrjU 2,66, 10) Veikka Mäkinen VammsVoi 2,44.

P9 Kiekko 1) Atte Leino KangU 19,39, 2) Jami Nummi KiukKi 16,49, 3) Valtteri Haanpää ViialVa 15,68, 4) Elmo Vesakoski UrjU 12,89, 5) Aapo Jaatinen UrjU 10,82.

T9 40m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 6,96, 2) Iina Kause PorinYU 7,00, 3) Moona Pärssinen TampPy 7,13, 4) Oona Savolainen IkaalU 7,23, 5) Alisa Oikkonen PorinYU 7,24, 6) Aino Oksa ViialVa 7,25, 7) Anni Kaleva UrjU 7,34, 8) Salla Tähtinen VampU 7,50, 9) Viia Ojala UrjU 7,67, 10) Tiuku Tiensuu VammsVoi 7,76, 11) Saana Tähtinen VampU 7,78, 12) Enia Taipale UrjU 7,87

Erä 1 (+2,8) 1) Anni Kaleva UrjU 7,34, 2) Salla Tähtinen VampU 7,50, 3) Viia Ojala UrjU 7,67, 4) Tiuku Tiensuu VammsVoi 7,76, 5) Saana Tähtinen VampU 7,78, 6) Enia Taipale UrjU 7,87. Erä 2 (+2,0) 1) Minja Kaunisharju ForssSa 6,96, 2) Iina Kause PorinYU 7,00, 3) Moona Pärssinen TampPy 7,13, 4) Oona Savolainen IkaalU 7,23, 5) Alisa Oikkonen PorinYU 7,24, 6) Aino Oksa ViialVa 7,25.

T9 1000m 1) Iina Kause PorinYU 3.42,96, 2) Emmi Vankka UrjU 4.10,78, 3) Salla Tähtinen VampU 4.20,52, 4) Viia Ojala UrjU 4.22,21.

T9 Pituus 1) Iina Kause PorinYU 3,47, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 3,38, 3) Moona Pärssinen TampPy 3,25, 4) Oona Savolainen IkaalU 3,22, 5) Alisa Oikkonen PorinYU 3,20, 6) Anni Kaleva UrjU 3,07, 7) Emmi Vankka UrjU 2,92, 8) Tiuku Tiensuu VammsVoi 2,82, 9) Saana Tähtinen VampU 2,81, 10) Viia Ojala UrjU 2,76, 11) Salla Tähtinen VampU 2,72, 12) Mila Kataisto UrjU 2,56, 13) Enia Taipale UrjU 2,55.

T9 Kuula 1) Iina Kause PorinYU 7,27, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 6,46, 3) Saana Tähtinen VampU 5,73, 4) Riina Taipale PälkLL 5,51, 5) Emmi Vankka UrjU 4,67, 6) Alisa Oikkonen PorinYU 4,66, 7) Anni Kaleva UrjU 3,89, 8) Salla Tähtinen VampU 3,83, 9) Mila Kataisto UrjU 2,58, 10) Enia Taipale UrjU 1,94.

P10 60m (+2,8) 1) Hugo Salmi VammsVoi 9,37, 2) Samuel Salmela PunkalKu 9,53, 3) Jyri Mäkelä NokU 9,94.

T10 60m (+2,1) 1) Essi Kinnanen VammsVoi 9,38, 2) Milja Välläri ToijVau 9,49, 3) Fanni Paija UrjU 9,77, 4) Iina Poussu NoormNo 9,91, 5) Natalia Osowska ToijVau 10,30, Emma Korvenoja ForssSa DNS.

P11 60m (+1,7) 1) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 8,82, 2) Oskari Savolainen IkaalU 9,00, 3) Olavi Tuomisto VammsVoi 9,89, 4) Paavo Puolakka VantSa 10,00, Eero Korvenoja TammRy DNS.

P11 1000m 1) Olavi Tuomisto VammsVoi 3.43,98, 2) Jyri Mäkelä NokU 3.48,06, 3) Hugo Salmi VammsVoi 4.07,95, 4) Paavo Puolakka VantSa 4.08,03, 5) Rasmus Ijäs KangKi 4.23,11.

P11 Pituus 1) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 3,94, 2) Joose Tiensuu VammsVoi 3,77, 3) Hugo Salmi VammsVoi 3,63, 4) Olavi Tuomisto VammsVoi 3,50, 5) Samuel Salmela PunkalKu 3,43, Eero Korvenoja TammRy DNS.

P11 Kuula 1) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 7,48, 2) Hugo Salmi VammsVoi 6,72, 3) Jyri Mäkelä NokU 6,71, 4) Eetu Taipale PälkLL 5,76, 5) Atte Leino KangU 5,75, 6) Samuel Salmela PunkalKu 5,72, 7) Joose Tiensuu VammsVoi 5,59, 8) Rasmus Ijäs KangKi 4,20.

T11 60m 1) Ella Kurula IkaalU 9,06, 2) Kamilla Hillman IkaalU 9,24, 3) Sanni Tähtinen VampU 9,28, 4) Seela Turunen ToijVau 9,67, 5) Miina Pääjärvi ForssSa 9,79, 6) Netta Nummi KiukKi 9,94, 7) Wenica Ijäs ToijVau 9,98, 8) Roosa Aulamo TampPy 10,14, 9) Nea Kokko TampPy 10,47, 10) Anni Mäkelä UrjU 10,48

Erä 1 (+3,6) 1) Miina Pääjärvi ForssSa 9,79, 2) Wenica Ijäs ToijVau 9,98, 3) Roosa Aulamo TampPy 10,14, 4) Nea Kokko TampPy 10,47, 5) Anni Mäkelä UrjU 10,48. Erä 2 (-0,4) 1) Ella Kurula IkaalU 9,06, 2) Kamilla Hillman IkaalU 9,24, 3) Sanni Tähtinen VampU 9,28, 4) Seela Turunen ToijVau 9,67, 5) Netta Nummi KiukKi 9,94.

T11 1000m 1) Fanni Paija UrjU 4.00,21, 2) Nea Kokko TampPy 4.07,91, 3) Nia Kytäjä ForssSa 4.08,24, 4) Anni Mäkelä UrjU 4.19,59, 5) Roosa Aulamo TampPy 4.21,46.

T11 Pituus 1) Ruth Toivola RiihimKi 4,36, 2) Kamilla Hillman IkaalU 4,10, 3) Ella Kurula IkaalU 3,93, 4) Sanni Tähtinen VampU 3,82, 5) Essi Kinnanen VammsVoi 3,82, 6) Iina Poussu NoormNo 3,76, 7) Netta Nummi KiukKi 3,44, 8) Fanni Paija UrjU 3,30, 9) Roosa Aulamo TampPy 3,29, 10) Miina Pääjärvi ForssSa 3,28, 11) Seela Turunen ToijVau 3,27, 12) Wenica Ijäs ToijVau 3,12, 13) Anni Mäkelä UrjU 2,93, Emma Korvenoja ForssSa DNS.

T11 Kuula 1) Ruth Toivola RiihimKi 10,40, 2) Vilja Välimäki TammRy 8,54, 3) Leela Reunanen TammRy 8,15, 4) Kamilla Hillman IkaalU 7,58, 5) Sanni Tähtinen VampU 7,58, 6) Roosa Aulamo TampPy 7,54, 7) Netta Nummi KiukKi 7,51, 8) Wenica Ijäs ToijVau 7,07, 9) Essi Kinnanen VammsVoi 6,20, 10) Anni Mäkelä UrjU 6,13, 11) Ella Kurula IkaalU 6,10, 12) Seela Turunen ToijVau 6,01, 13) Miina Pääjärvi ForssSa 5,92, Emma Korvenoja ForssSa DNS.

P12 60m 1) Martti Wallenius KiukKi 8,98, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 9,35, 3) Leevi Ortju TampPy 9,45, 4) Niilo Laukkanen TammRy 9,64, 5) Rasmus Vankka UrjU 9,84, 6) Arttu Viljanen ToijVau 9,93, 7) Elias Eskola UrjU 10,32

Erä 1 (+1,0) 1) Rasmus Vankka UrjU 9,84, 2) Arttu Viljanen ToijVau 9,93, 3) Elias Eskola UrjU 10,32. Erä 2 (-1,6) 1) Martti Wallenius KiukKi 8,98, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 9,35, 3) Leevi Ortju TampPy 9,45, 4) Niilo Laukkanen TammRy 9,64.

T12 60m 1) Elle Kariniemi LauttLu 8,67, 2) Adanne Nwose ForssSa 8,92, 3) Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 9,05, 4) Roosa Haanpää ViialVa 9,07, 5) Leena Hakala UrjU 9,21, 6) Aliina Koivula UrjU 9,26, 7) Julia Viitanen ViialVa 9,32, 8) Miina Paija UrjU 9,41, 9) Vilja Hujanen ViialVa 9,59

Erä 1 (+1,1) 1) Aliina Koivula UrjU 9,26, 2) Julia Viitanen ViialVa 9,32, 3) Miina Paija UrjU 9,41, 4) Vilja Hujanen ViialVa 9,59. Erä 2 (+1,5) 1) Elle Kariniemi LauttLu 8,67, 2) Adanne Nwose ForssSa 8,92, 3) Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 9,05, 4) Roosa Haanpää ViialVa 9,07, 5) Leena Hakala UrjU 9,21.

P13 60m (+1,0) 1) Lauri Kylmäpuro HKV 8,35, 2) Juuso Oksanen UrjU 8,51, 3) Juho Wiljakka IkaalU 8,58.

P13 1000m 1) Joona Koskinen ViialVa 3.13,92, 2) Oskari Savolainen IkaalU 3.18,68, 3) Arttu Viljanen ToijVau 3.37,02, 4) Arto Mäkelä NokU 3.50,62, Elias Eskola UrjU DNS.

P13 60m aidat (+1,8) 1) Lauri Kylmäpuro HKV 9,45, 2) Aleksi Jokela TammRy 9,56, 3) Juho Wiljakka IkaalU 10,36, 4) Leevi Ortju TampPy 11,42, 5) Elias Eskola UrjU 13,13.

P13 Pituus 1) Juuso Oksanen UrjU 4,49, 2) Juho Wiljakka IkaalU 4,21, 3) Niklas Mäntylä VammsVoi 4,15, 4) Lauri Kylmäpuro HKV 3,93, 5) Leevi Ortju TampPy 3,71, 6) Rasmus Vankka UrjU 3,71, 7) Arttu Viljanen ToijVau 3,58, 8) Martti Wallenius KiukKi 3,57, 9) Elias Eskola UrjU 3,08.

P13 Kiekko 1) Aleksi Jokela TammRy 39,04, 2) Miro Valtonen IkurinVi 28,51, 3) Niklas Mäntylä VammsVoi 27,93, 4) Joona Taipale PälkLL 26,61, 5) Elias Eskola UrjU 26,00, 6) Niilo Laukkanen TammRy 25,48, 7) Eemil Salmela PunkalKu 19,02, 8) Leevi Ortju TampPy 17,93, Birgit Tuomola LahdA 31,45.

T13 60m 1) Emmi Savenius VehmU 8,40, 2) Erika Pyykkö ForssSa 8,57, 3) Monamaria Pyhältö TampPy 8,68, 4) Kärki Olivia LauttLu 8,70, 5) Neea Nummi KiukKi 8,82, 6) Jenna Pentinniemi ViialVa 8,83, 7) Miisa Tuomola ForssSa 8,84, 8) Laura Touru ForssSa 8,95, 9) Maija Oksa ViialVa 8,96, 10) Viivi Välimäki TammRy 9,08, 11) Saara Tallbacka UrjU 9,19, 12) Harmony Nwogu KerU 9,40, 13) Siiri Pohjamies UrjU 9,51, Anni Viljanen ToijVau DNS

Erä 1 (+0,9) 1) Saara Tallbacka UrjU 9,19, 2) Harmony Nwogu KerU 9,40, 3) Siiri Pohjamies UrjU 9,51, Anni Viljanen ToijVau DNS. Erä 2 (+1,3) 1) Neea Nummi KiukKi 8,82, 2) Jenna Pentinniemi ViialVa 8,83, 3) Miisa Tuomola ForssSa 8,84, 4) Maija Oksa ViialVa 8,96, 5) Viivi Välimäki TammRy 9,08. Erä 3 (-0,9) 1) Emmi Savenius VehmU 8,40, 2) Erika Pyykkö ForssSa 8,57, 3) Monamaria Pyhältö TampPy 8,68, 4) Kärki Olivia LauttLu 8,70, 5) Laura Touru ForssSa 8,95.

T13 1000m 1) Ella Kause PorinYU 3.18,48, 2) Iiris Ijäs KangKi 3.29,00, 3) Malla Tuomola ForssSa 3.29,29, 4) Miisa Tuomola ForssSa 3.35,76, 5) Saara Tallbacka UrjU 3.54,99, 6) Helmi Koskela IkaalU 3.58,97, 7) Julia Jalo UrjU 4.16,33, Anni Viljanen ToijVau DNS.

T13 60m aidat 1) Kärki Olivia LauttLu 9,82, 2) Maija Oksa ViialVa 10,29, 3) Elle Kariniemi LauttLu 10,62, 4) Malla Tuomola ForssSa 10,91, 5) Oona Kokko TampPy 11,00, 6) Neea Nummi KiukKi 11,40, 7) Saara Tallbacka UrjU 12,05, 8) Miina Paija UrjU 12,26, 9) Julia Jalo UrjU 13,52

Erä 1 (+2,0) 1) Neea Nummi KiukKi 11,40, 2) Saara Tallbacka UrjU 12,05, 3) Miina Paija UrjU 12,26, 4) Julia Jalo UrjU 13,52. Erä 2 (+1,9) 1) Kärki Olivia LauttLu 9,82, 2) Maija Oksa ViialVa 10,29, 3) Elle Kariniemi LauttLu 10,62, 4) Malla Tuomola ForssSa 10,91, 5) Oona Kokko TampPy 11,00.

T13 Pituus 1) Kärki Olivia LauttLu 4,86, 2) Emmi Savenius VehmU 4,83, 3) Erika Pyykkö ForssSa 4,60, 4) Monamaria Pyhältö TampPy 4,52, 5) Viivi Välimäki TammRy 4,27, 6) Neea Nummi KiukKi 4,24, 7) Oona Kokko TampPy 4,07, 8) Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 4,05, 9) Malla Tuomola ForssSa 4,02, 10) Leena Hakala UrjU 4,00, 11) Erica Syrjälä TammRy 3,94, 12) Ella Kause PorinYU 3,73, 13) Saara Tallbacka UrjU 3,70, 14) Anni Viljanen ToijVau 3,68, 15) Iiris Ijäs KangKi 3,60, 16) Vilja Hujanen ViialVa 3,51.

T13 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 37,62, 2) Anni Viljanen ToijVau 34,55, 3) Ella Kause PorinYU 33,73, 4) Viivi Välimäki TammRy 31,90, 5) Miina Paija UrjU 28,99, 6) Miisa Tuomola ForssSa 27,94, 7) Eevi Vatka ToijVau 27,06, 8) Oona Kokko TampPy 20,08, 9) Siiri Pohjamies UrjU 19,66, 10) Leena Hakala UrjU 18,29, 11) Nea Kokko TampPy 18,21.

P15 100m 1) Daniel Saaristo IkaalU 11,89, 2) Vili Välimäki TammRy 12,78, 3) Aleksi Jokela TammRy 13,02, 4) Teemu Laurikainen OrivPo 13,06, 5) Veeti Saarinen TammRy 13,11, 6) Jani Laakso TammRy 13,32, 7) Samu Kauppi TammRy 13,50, 8) Jermu Konola ValkHa 14,19, 9) Juho Touru ForssSa 14,26, Mikael Viitanen LempKiYU DNS

Erä 1 (-1,5) 1) Jani Laakso TammRy 13,32, 2) Samu Kauppi TammRy 13,50, 3) Jermu Konola ValkHa 14,19, 4) Juho Touru ForssSa 14,26, Mikael Viitanen LempKiYU DNS. Erä 2 (+0,7) 1) Daniel Saaristo IkaalU 11,89, 2) Vili Välimäki TammRy 12,78, 3) Aleksi Jokela TammRy 13,02, 4) Teemu Laurikainen OrivPo 13,06, 5) Veeti Saarinen TammRy 13,11.

P15 800m 1) Konsta Uuttera TampPy 2.14,21, 2) Akseli Leino UrjU 2.34,78, Mikael Viitanen LempKiYU DNS.

P15 100m aidat (+0,4) 1) Teemu Laurikainen OrivPo 15,63, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 17,05.

P15 Korkeus 1) Teemu Laurikainen OrivPo 170, 2) Samu Kauppi TammRy 165.

P15 Seiväs 1) Teemu Laurikainen OrivPo 255.

P15 Keihäs 1) Arno Toivola RiihimKi 47,23, 2) Samu Kauppi TammRy 42,02, 3) Tuomas Närhi LempKiYU 39,58, 4) Juho Touru ForssSa 32,19, 5) Eetu Koskinen ViialVa 28,97, 6) Mikael Salmela PunkalKu 25,35, Vili Välimäki TammRy NM.

T15 100m 1) Josefina Salmi IkaalU 13,09, 2) Monamaria Pyhältö TampPy 13,50, 3) Emmi Pohjolainen LauttLu 13,91, 4) Laura Touru ForssSa 14,05, 5) Anna Oksa ViialVa 14,26, 6) Lotta Leander UrjU 14,77, 7) Sanni Niskanen ViialVa 15,15, Sohvi Kenttälä VehmU DNS

Erä 1 (+1,1) 1) Laura Touru ForssSa 14,05, 2) Anna Oksa ViialVa 14,26, 3) Lotta Leander UrjU 14,77, 4) Sanni Niskanen ViialVa 15,15. Erä 2 1) Josefina Salmi IkaalU 13,09, 2) Monamaria Pyhältö TampPy 13,50, 3) Emmi Pohjolainen LauttLu 13,91, Sohvi Kenttälä VehmU DNS.

T15 800m 1) Sofia Sivunen PorinYU 2.29,40, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 2.30,85, 3) Pihla Väisänen KerU 2.31,04, 4) Annika Laulumaa LaitJy 2.33,48, 5) Maija Oksa ViialVa 2.37,90, 6) Siiri Pohjamies UrjU 2.49,03, 7) Julia Kaasalainen LauttLu 2.55,92, 8) Sanni Niskanen ViialVa 2.58,92, 9) Lotta Leander UrjU 3.00,68, 10) Erica Syrjälä TammRy 3.05,36, 11) Helmi Hujanen ViialVa 3.08,42.

T15 80m aidat (+0,1) 1) Emmi Pohjolainen LauttLu 12,87, 2) Amanda Rontu KerU 14,22, 3) Emmi Lampio KerU 14,63.

T15 Korkeus 1) Emmi Pohjolainen LauttLu 140, 2) Helmi Hujanen ViialVa 132, 3) Sanni Niskanen ViialVa 128, 4) Elsa Nisula ValkHa 122, 5) Nea Notkola ValkHa 116.

T15 Kuula 1) Roosa Haanpää ViialVa 9,91, 2) Nea Notkola ValkHa 8,61, 3) Amanda Rontu KerU 8,38, 4) Elsa Nisula ValkHa 7,18.

M17 100m (NM) 1) Robert Silenko LauttLu 11,48, 2) Taavi Leppänen IkaalU 11,61, 3) Mikko Mäkipää IkaalU 11,85, 4) Roope Turunen IkaalU 11,88, 5) Otto Härkönen ValkHa 12,24.

M17 800m 1) Oskari Jacobsson KerU 2.05,71, 2) Samuli Kero VammsVoi 2.14,60.

M17 Pituus 1) Mikko Mäkipää IkaalU 5,77, 2) Niko Uolamo ToijVau 5,25, 3) Teemu Palonen TampPy 5,10, 4) Anselmi Jaatinen UrjU 4,83.

M17 Kuula 1) Mico Ekman PiikkKe 13,68, 2) Juho Leveelahti VirtU 11,66, 3) Leevi Lampén LempKiYU 11,48, 4) Teemu Palonen TampPy 10,03.

M17 Kiekko 1) Juho Leveelahti VirtU 43,56, 2) Mico Ekman PiikkKe 36,97, 3) Leevi Lampén LempKiYU 33,32, 4) Teemu Palonen TampPy 26,87.

N17 100m 1) Senja Roos LahdA 12,93, 2) Emma Kuikka JanJa 13,84, 3) Veera Karjalainen ValkHa 14,01, 4) Liina Mäkinen SäkU 14,05, 5) Emmi Nieminen TammRy 14,15, 6) Henna Kaunistola LauttLu 14,21, 7) Anni Tiensuu LempKiYU 14,25

Erä 1 (+1,6) 1) Emma Kuikka JanJa 13,84, 2) Emmi Nieminen TammRy 14,15, 3) Henna Kaunistola LauttLu 14,21. Erä 2 (+0,5) 1) Senja Roos LahdA 12,93, 2) Veera Karjalainen ValkHa 14,01, 3) Liina Mäkinen SäkU 14,05, 4) Anni Tiensuu LempKiYU 14,25.

N17 800m 1) Venla Marjanen KaipVi 2.22,68, 2) Nora Kytäjä LempKiYU 2.24,06, 3) Selene Rossi EspTa 2.26,82, 4) Hanna Kyösti HimU 2.30,72, 5) Suvi Rantala HämeenlTa 2.33,73, Sini Tirri ToijVau 2.21,90.

N17 100m aidat (-0,8) 1) Henna Jalovaara RiihimKi 15,76, 2) Vilma Reunanen YlänKi 15,92, 3) Anni Tiensuu LempKiYU 17,88, Laura Koivukoski EurajVei DNF.

N17 Pituus 1) Anna Pyykkö OrivPo 5,26, 2) Aino Koskimäki KerU 5,06, 3) Liina Mäkinen SäkU 4,79, 4) Henna Jalovaara RiihimKi 4,66, 5) Emmi Nieminen TammRy 4,38, 6) Henna Kaunistola LauttLu 4,35, 7) Anni Tiensuu LempKiYU 4,22, 8) Veera Karjalainen ValkHa 4,18.

N17 Kuula 1) Liinu Salo ValkHa 11,89, 2) Siiri Laukkanen TammRy 9,89, 3) Inka Vatka ToijVau 9,48, 4) Henna Jalovaara RiihimKi 9,23.

N17 Moukari 1) Liinu Salo ValkHa 52,59, 2) Henna Salminen TammRy 44,35, 3) Roosa Haanpää ViialVa 40,73, 4) Arlea Koskenniemi TampU 39,22, 5) Viivi Taipale PälkLL 34,95, 6) Birgit Tuomola LahdA 31,68, 7) Aino-Maija Jaatinen UrjU 21,08.

M19 100m (+1,6) 1) Aleksi Hakanen LauttLu 11,83, 2) Joona Sointu LempKiYU 12,14.

M19 Seiväs 1) Joni Uolamo ToijVau 405, 2) Niko Uolamo ToijVau 275.

M19 Pituus 1) Aleksi Hakanen LauttLu 6,55.

M19 Kuula Miikka Oinonen VammsVoi NM.

M19 Kiekko 1) Miikka Oinonen VammsVoi 42,80, 2) Markus Alajoki VammsVoi 40,30.

N19 100m (-0,5) 1) Pinja Lehtinen LempKiYU 13,46, 2) Jemina Konola ValkHa 13,67.

N19 Seiväs 1) Aino Suorsa OrivPo 285, 2) Veera Karjalainen ValkHa 265, 3) Jonna Uolamo ToijVau 235.

N19 Kuula Vili Välimäki TammRy 13,01.

N19 Keihäs 1) Olivia Mäkinen TampPy 33,70, 2) Elina Kauranen HKV 32,60.

Palaa alkuun

 

Seuranmestaruuskisat 30.7.2019

M Kiekko 1) Tommi Palm ForssSa 41,90, 2) Risto Kauppinen KangKi 38,29, 3) Timo Malinen ForssSa 38,04, 4) Jani Niemelä UrjU 36,60, 5) Mikko Karppanen TampU 36,02.

N 100m 1) Ilona Luoma TampPy 12,69, 2) Jutta Luhtala TurWei 12,73, 3) Oona Laine YlˆjU 12,97, 4) Aino Honkamäki TampU 13,10, 5) Viivi Hellman TampPy 13,11, 6) Tiina Hakanen TampPy 13,32, 7) Reetta Rantakokko TuUL 13,34, 8) Arlena Mikkonen TampU 13,41, 9) Jemina Konola ValkHa 13,94

Erä 1 (+0,6) 1) Tiina Hakanen TampPy 13,32, 2) Reetta Rantakokko TuUL 13,34, 3) Arlena Mikkonen TampU 13,41, 4) Jemina Konola ValkHa 13,94. Erä 2 (+0,5) 1) Ilona Luoma TampPy 12,69, 2) Jutta Luhtala TurWei 12,73, 3) Oona Laine YlˆjU 12,97, 4) Aino Honkamäki TampU 13,10, 5) Viivi Hellman TampPy 13,11.

N Pituus 1) Aino Honkamäki TampU 5,45, 2) Tiina Hakanen TampPy 5,40, 3) Arlena Mikkonen TampU 5,21, 4) Milla Kelonurmi KeskiUYU 4,55, 5) Veera Karjalainen ValkHa 4,06.

N Kiekko 1) Milla Kelonurmi KeskiUYU 39,03, 2) Mette Karppanen UrjU 30,85, 3) Satu Rajala UrjU 27,37, 4) Emilia Eskola UrjU 26,28.

T5 40m 1) Eini Blistanov UrjU 9,32, 2) Venla Paija UrjU 10,66, 3) Virella Ojala UrjU 11,04, 4) Jarona Niemelä UrjU 11,14, 5) Iina Tulonen UrjU 11,79, 6) Fanny Koskinen UrjU 12,52, 7) Pihla Toorikka UrjU 12,92, 8) Aino Ojala UrjU 14,69

Erä 1 1) Venla Paija UrjU 10,66, 2) Virella Ojala UrjU 11,04, 3) Iina Tulonen UrjU 11,79, 4) Aino Ojala UrjU 14,69. Erä 2 1) Eini Blistanov UrjU 9,32, 2) Jarona Niemelä UrjU 11,14, 3) Fanny Koskinen UrjU 12,52, 4) Pihla Toorikka UrjU 12,92.

P5 40m 1) Sisu Konola 9,48, 2) Aatu Jaatinen UrjU 10,05, 3) Roni Marjamäki UrjU 10,11, 4) Oliver Sakala UrjU 10,12, 5) Aleksi Salonen UrjU 11,31, 6) Leo Niemonen 12,03.

T7 40m 1) Elli Toorikka UrjU 8,41, 2) Lyydia Toivonen UrjU 8,52, 3) Neela Challagonda UrjU 8,58, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,10, 5) Nella Koskinen UrjU 9,29, 6) Alisa Niemonen 9,41, 7) Emilia Kyllˆnen UrjU 9,59, 8) Helmi Kannisto UrjU 9,61, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,33

Erä 1 1) Elli Toorikka UrjU 8,41, 2) Lyydia Toivonen UrjU 8,52, 3) Neela Challagonda UrjU 8,58, 4) Helmi Kannisto UrjU 9,61. Erä 2 1) Kerttu Mäkinen UrjU 9,10, 2) Nella Koskinen UrjU 9,29, 3) Alisa Niemonen 9,41, 4) Emilia Kyllˆnen UrjU 9,59, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,33.

P7 40m 1) Eetu Gluck UrjU 8,76, 2) Oiva Ojala UrjU 9,67, 3) Santeri Salonen UrjU 9,69.

T9 40m 1) Emmi Vankka UrjU 7,46, 2) Viia Ojala UrjU 7,62, 3) Enia Taipale UrjU 7,73, 4) Iida Salonen UrjU 7,88, 5) Hilda Siuko PunkalKu 7,94, 6) Alma Challagonda UrjU 7,95, 7) Kaisa Nikkilä UrjU 8,32, Aino-Olivia Leino UrjU

Erä 1 1) Emmi Vankka UrjU 7,46, 2) Alma Challagonda UrjU 7,95, 3) Kaisa Nikkilä UrjU 8,32, Aino-Olivia Leino UrjU. Erä 2 1) Viia Ojala UrjU 7,62, 2) Enia Taipale UrjU 7,73, 3) Iida Salonen UrjU 7,88, 4) Hilda Siuko PunkalKu 7,94.

T9 Pituus 1) Emmi Vankka UrjU 3,09, 2) Viia Ojala UrjU 2,76, 3) Enia Taipale UrjU 2,56, 4) Kaisa Nikkilä UrjU 2,50, 5) Iida Salonen UrjU 2,37, 6) Lyydia Toivonen 2,30.

P9 40m 1) Aatto Blistanov UrjU 7,36, 2) Joel Oskar Mehtonen Magnusson UrjU 7,39, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,43, 4) Henri Markkula TampPy 7,64, 5) Anton Lindén LoimLei 7,73, 6) Aapo Jaatinen UrjU 7,84, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 8,20

Erä 1 1) Onni Mäkinen UrjU 7,43, 2) Anton Lindén LoimLei 7,73, 3) Aapo Jaatinen UrjU 7,84, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 8,20. Erä 2 1) Aatto Blistanov UrjU 7,36, 2) Joel Oskar Mehtonen Magnusson UrjU 7,39, 3) Henri Markkula TampPy 7,64.

P9 Pituus 1) Henri Markkula TampPy 3,08, 2) Onni Mäkinen UrjU 2,98, 3) Joel Oskar Mehtonen Magnusson UrjU 2,98, 4) Anton Lindén LoimLei 2,82, 5) Aapo Jaatinen UrjU 2,81, 6) Aatu Koivula UrjU 2,66, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 2,21.

P11 60m 1) Nikolas Lindén LoimLei 9,59, 2) Alexi Westergren UrjU 9,92, 3) Jonne Salminen TammRy 11,69.

P11 Kuula 1) Alexi Westergren UrjU 7,16, 2) Jonne Salminen TammRy 4,72.

T11 60m 1) Piitu Tourunen LahdA 9,75, 2) Fanni Paija UrjU 9,94, 3) Helmi ƒärelä NakkVire 10,12, 4) Rebekka Petro HämeenlTa 10,14, 5) Emmi Vankka UrjU 10,71, 6) Anni Mäkelä UrjU 10,82.

T11 Pituus 1) Piitu Tourunen LahdA 4,02, 2) Helmi Färelä NakkVire 3,76, 3) Rebekka Petro HämeenlTa 3,38, 4) Fanni Paija UrjU 3,22, 5) Anni Mäkelä UrjU 3,00, 6) Milja Blistanov UrjU 2,92.

T11 Kuula 1) Helmi Färelä NakkVire 8,51, 2) Piitu Tourunen LahdA 7,84, 3) Vilja Välimäki TammRy 7,82, 4) Rebekka Petro HämeenlTa 7,48, 5) Anni Mäkelä UrjU 6,48, 6) Fanni Paija UrjU 5,67.

T13 60m (+0,6) 1) Miina Paija UrjU 9,32, 2) Erica Syrjälä TammRy 9,33, 3) Aliina Koivula UrjU 9,39, 4) Juuli Markkula TampPy 9,53, 5) Siiri Pohjamies UrjU 9,72.

T13 Korkeus 1) Juuli Markkula TampPy 134, 2) Alisa Syrjälä TammRy 131, 3) Aliina Koivula UrjU 125.

T13 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 36,90, 2) Viivi Välimäki TammRy 34,66, 3) Miina Paija UrjU 28,52, 4) Alisa Syrjälä TammRy 21,10, 5) Siiri Pohjamies UrjU 18,08, 6) Aliina Koivula UrjU 14,66.

P13 60m (+1,5) 1) Juuso Oksanen UrjU 8,53, 2) Niilo Laukkanen TammRy 9,56, 3) Rasmus Vankka UrjU 9,76, 4) Elias Eskola UrjU 10,32, Eemil Siuko PunkalKu DNS.

P13 Korkeus 1) Nikolas Lindén LoimLei 120, 2) Elias Eskola UrjU 120, 3) Rasmus Vankka UrjU 115.

P13 Keihäs 1) Elias Eskola UrjU 34,13, 2) Joona Salminen TammRy 33,05, 3) Niilo Laukkanen TammRy 29,27, 4) Nikolas Lindén LoimLei 21,98, 5) Rasmus Vankka UrjU 20,36.

T15 100m (+0,7) 1) Minea Lindén LoimLei 13,91.

T15 800m 1) Jessica Junkkala VammsVoi 2.29,88, 2) Siiri Pohjamies UrjU 2.42,64, 3) Lotta Leander UrjU 2.53,01.

T15 Pituus 1) Viivi Välimäki TammRy 4,30.

T15 Kiekko 1) Aino-Maija Jaatinen UrjU 24,76, 2) Siiri Pohjamies UrjU 13,81.

P15 100m (+0,7) 1) Jermu Konola ValkHa 14,47, Juho Leppä SomE DNS.

P15 800m 1) Juuso Oksanen UrjU 2.45,04, 2) Rasmus Vankka UrjU 2.51,10, 3) Ilmari Leino UrjU 2.58,14, 4) Elias Eskola UrjU 3.47,28.

P15 Pituus 1) Santtu Kalliomäki NokU 4,96, 2) Juho Leppä SomE 4,67.

P15 Kiekko 1) Kosti Saine KanksLei 54,12, 2) Elias Sairio KanksLei 42,82, 3) Kasper Tuominen PiikkKe 42,51, 4) Jonne Niemelä IkaalU 30,74, 5) Juho Leppä SomE 28,55.

N17 100m (+0,7) 1) Veera Karjalainen ValkHa 14,08, 2) Mette Karppanen UrjU 15,24, 3) Laura Sanden UrjU 15,67.

N17 Korkeus 1) Laura Sanden UrjU 137.

N17 Kuula 1) Siiri Laukkanen TammRy 10,19, 2) Henna Salminen TammRy 10,09, 3) Mette Karppanen UrjU 8,67, 4) Laura Sanden UrjU 7,46.

Halkivahan Perinnepäivä 20.7.2019

Tytöt 5v. 60m: 1.Matilda Hutko 14,7, 2.Milena Rinne 14,8, 3.Tytti Komu 15,0, 4. Aada Harju 15,1, 5. Hilda Puttonen 16,1, 6. Ella Tirkkonen 16,7, 7. Elli Ravantti 17,1, 7. Iida Järvinen 17,1, 9. Pihla Utunen 17,4, 10. Maija Hutko 18,3, 11. Aava Viitasaari 18,4, 12. Hilma Näppilä 20,7, 13. Aada Nurminen 23,4, 14. Oona Marjamäki 34,1, 15. Nanja Vehmas 100,0

Pojat 5v. 60m: 1.Eino Vehmas 14,6, 2. Lassi Saramies 15,0, 3. Roni Marjamäki 15,3, 4. Nikolas Honkanen 15,8, 5. Topi Palm 16,1, 6. Akseli Komu 19,2, 7. Mikael Rinne 19,5, 8. Max Nousiainen 19,7, 9. Leo Nieminen 19,8, 10. Joel Palm 43,4

Tytöt 7v. 60m: 1. Mona Nousiainen 14,3, 2. Inka Utunen 15,3, 3. Jadessa Vehmas 16,2

Pojat 7v. 60m: 1. Miio Kulmala 12,5, 2. Hugo Syrjälä 13,6, 3. Veikka Komu 13,9

Tytöt 9v. 100m: 1. Minttu Saramies 19,5, 2. Hilma Mattila 19,9, 3. Sandra Syrjälä 21,6, 4. Anni Komu 21,7

Pojat 9v. 100m: 1.Tony Komu 17,8, 2. Jonni Hutko 18,0, 3. Niilo Vehmas 18,4, 4. Niko Lyytinen 18,5

Tytöt 11v. 100m: 1.Inka Virtanen 17,4, 2. Lahja Viitasaari 20,4, 3. Elsa Mattila 22,2

Pojat 11v. 100m: 1. Niklas Rinne 18,6, 2. Urho Puttonen 18,7

Tytöt 13v. 300m: 1.Kerttu Mattila 58,2

Pojat 13v. 300m: 1. Arttu Leppänen 54,8, 2. Vilho Vehmas 59,0, 3. Akseli Leppänen 71,0

Pojat 15v. 300m: 1. Onni Vehmas 48,3

1970-lukulaiset 100m: 1.Jussi Mattila 15,9, 2. Tomi Toivola 15,9, 3. Petri Nousiainen 15,9, 4. Ari- Pekka Leppänen 16,9

1980- lukulaiset: 1.Timo Komu 14,3, 2. Jaakko Marjamäki 14,5, 3. Mikko Näppilä 14,7, 4. Sanna Syrjälä 16,9

1990- lukulaiset: 1.Jani Leppäniemi 14,4, 2. Tatu Leppäniemi 14,5, 3. Jesse Lehtonen 14,6, 4. Tanja Heikkilä 17,4, 5. Suvi Mäkeläinen 20,4

Naiset kuula: 1.Maarit Hutko 7,65, 2. Leila Marjamäki 6,70, 3. Riikka Marjamäki 5,40

Miehet kuula: 1.Jussi Mattila 10,30, 2. Petri Nousiainen 9,15, 3. Ari- Pekka Leppänen 8,65

Miehet yli 55v. kuula: 1.Jukka Hutko 11,60, 2. Raimo Nieminen 11,10, 3. Timo Pirskanen 10,25, 4. Matti Kulmala 7,25, 5. Risto Kulmala 7,25, 6. Juhani Välimaa 7,15, 7. Mauri Lehtonen 6,90

Naiset pituus: 1. Johanna Kulmala 2,62, 2. Anja Pirskanen 2,25, 3. Sandra Syrjälä 1,60

Miehet pituus: 1. Jaakko Marjamäki 4,33, 2. Onni Vehmas 4,09, 3. Tomi Rautanen 3,75, 4. Petri Nousiainen 3,64, 5. Arttu Leppänen 3,54, 6. Ari-Pekka Leppänen 3,51, 7. Risto Kulmala 2,51, 8. Akseli Leppänen 2,24

Kottikärryviesti: 1.Timo Suonsivu + Johanna Suonsivu 1.41,5, 2.Sanna Syrjälä + Markku Lempinen 1.53,9, 3. Kerrtu Mattila + Inka Virtanen 2.17,5, 4. Jussi Mattila + Elsa Mattila 2.18,0, 5. Tanja Heikkilä + Suvi Mäkeläinen 2,22,8, 6. Leila Luume + Johanna Viitasaari 2.24,5

Palaa alkuun

 

T5 40m 1) Armi Rytky UrjU 10,48, 2) Iina Tulonen UrjU 10,62, 3) Virella Ojala UrjU 10,65, 4) Kiti Vehmaa ToijVa 10,98, 5) Aada Valonen UrjU 11,00, 6) Venla Paija UrjU 11,05, 7) Lempi Harju UrjU 11,12, 8) Jarona Niemelä UrjU 11,41, 9) Fanny Koskinen UrjU 12,62, 10) Pihla Toorikka UrjU 12,95, 11) Aava Viitasaari UrjU 13,20, 12) Oona Marjamäki UrjU 20,34

Erä 1 1) Kiti Vehmaa ToijVa 10,98, 2) Aada Valonen UrjU 11,00, 3) Jarona Niemelä UrjU 11,41, 4) Fanny Koskinen UrjU 12,62, 5) Pihla Toorikka UrjU 12,95, 6) Oona Marjamäki UrjU 20,34. Erä 2 1) Armi Rytky UrjU 10,48, 2) Iina Tulonen UrjU 10,62, 3) Virella Ojala UrjU 10,65, 4) Venla Paija UrjU 11,05, 5) Lempi Harju UrjU 11,12, 6) Aava Viitasaari UrjU 13,20.

P5 40m 1) Aatu Jaatinen UrjU 9,86, 2) Roni Marjamäki UrjU 9,88, 3) Oliver Sakala UrjU 10,69, 4) Aleksi Salonen UrjU 11,19, 5) Rasmus Leander UrjU 11,21, 6) Sisu Vesakoski UrjU 11,41, 7) Toivo Niemelä UrjU 11,46

Erä 1 1) Aatu Jaatinen UrjU 9,86, 2) Roni Marjamäki UrjU 9,88, 3) Toivo Niemelä UrjU 11,46. Erä 2 1) Oliver Sakala UrjU 10,69, 2) Aleksi Salonen UrjU 11,19, 3) Rasmus Leander UrjU 11,21, 4) Sisu Vesakoski UrjU 11,41.

T7 40m 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,68, 2) Sohvi Mäkinen TampPy 8,18, 3) Lyydia Toivonen UrjU 8,40, 4) Neela Challagonda UrjU 8,59, 5) Elli Toorikka UrjU 8,63, 6) Ilona Oikkonen Porin YU 9,05, 7) Nella Koskinen UrjU 9,27, 8) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,29, 9) Emilia Kyllönen UrjU 9,52, 10) Kerttu Mäkinen UrjU 9,66, 11) Aliisa Niemonen UrjU 9,80, 12) Helmi Kannisto UrjU 10,44, 13) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,70, Maia Joenpalo UrjU DNS

Erä 1 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,68, 2) Neela Challagonda UrjU 8,59, 3) Ilona Oikkonen Porin YU 9,05, 4) Nella Koskinen UrjU 9,27. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,40, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 9,66, 3) Helmi Kannisto UrjU 10,44, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,70, Maia Joenpalo UrjU DNS. Erä 3 1) Sohvi Mäkinen TampPy 8,18, 2) Elli Toorikka UrjU 8,63, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,29, 4) Emilia Kyllönen UrjU 9,52, 5) Aliisa Niemonen UrjU 9,80.

P7 40m 1) Aleksi Mikkola TampPy 7,86, 2) Arttu Kaleva UrjU 8,58, 3) Eetu Glueck UrjU 9,08, 4) Urho Rajala LempKiYU 9,74, 5) Santeri Salonen UrjU 9,99.

P9 40m 1) Eino Korpela TammRy 6,90, 2) Eeli Heiska TuUL 6,91, 3) Eemeli Rönnemaa LiedPa 7,34, 4) Joel Mehtonen UrjU 7,51, 5) Atte Leino KangU 7,60, 6) Onni Mäkinen UrjU 7,67, 7) Akseli Kuusjärvi LempKiYU 7,76, 8) Elmo Vesakoski UrjU 8,03, 9) Anton Lindèn LoimLei 8,10, 10) Mikko Kumpulainen UrjU 8,41, 11) Kalle Hannu UrjU 8,49

Erä 1 1) Eeli Heiska TuUL 6,91, 2) Joel Mehtonen UrjU 7,51, 3) Atte Leino KangU 7,60, 4) Anton Lindèn LoimLei 8,10, 5) Mikko Kumpulainen UrjU 8,41, 6) Kalle Hannu UrjU 8,49. Erä 2 1) Eino Korpela TammRy 6,90, 2) Eemeli Rönnemaa LiedPa 7,34, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,67, 4) Akseli Kuusjärvi LempKiYU 7,76, 5) Elmo Vesakoski UrjU 8,03.

P9 Korkeus 1) Eeli Heiska TuUL 102, 2) Atte Leino KangU 92, 3) Eino Korpela TammRy 92, 4) Anton Lindèn LoimLei 92, 5) Elmo Vesakoski UrjU 92, 6) Elmer Kivistö UrjU 86, 7) Kalle Hannu UrjU 70.

P9 Keihäs 1) Tapio Vuorentausta KoskKai 22,32, 2) Atte Leino KangU 19,27, 3) Eeli Heiska TuUL 13,50, 4) Elmo Vesakoski UrjU 12,27, 5) Aatu Koivula UrjU 10,96, 6) Anton Lindèn LoimLei 9,83, 7) Kalle Hannu UrjU 8,16.

T9 40m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,23, 2) Alisa Oikkonen PorinYU 7,30, 3) Anni Kaleva UrjU 7,51, 3) Viia Ojala UrjU 7,51, 5) Ella Rajala LempKiYU 7,64, 6) Emmi Vankka UrjU 7,66, 7) Enia Taipale UrjU 7,70, 8) Kaisa Nikkilä UrjU 8,14, 9) Alma Challagonda UrjU 8,18, 10) Iida Salonen UrjU 8,19, 11) Emma Puolakka 8,68, 12) Kaisla Hannu UrjU 9,04

Erä 1 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,23, 2) Anni Kaleva UrjU 7,51, 3) Emmi Vankka UrjU 7,66, 4) Iida Salonen UrjU 8,19, 5) Emma Puolakka 8,68, 6) Kaisla Hannu UrjU 9,04. Erä 2 1) Alisa Oikkonen PorinYU 7,30, 2) Viia Ojala UrjU 7,51, 3) Ella Rajala LempKiYU 7,64, 4) Enia Taipale UrjU 7,70, 5) Kaisa Nikkilä UrjU 8,14, 6) Alma Challagonda UrjU 8,18.

T9 Korkeus 1) Emma Toivonen LoimLei 116, 2) Anni Kaleva UrjU 98, 3) Ella Rajala LempKiYU 92, 4) Enia Taipale UrjU 86, 5) Emmi Vankka UrjU 86, 6) Kaisla Hannu UrjU 80.

T9 Keihäs 1) Ella Rajala LempKiYU 13,54, 2) Emma Toivonen LoimLei 13,43, 3) Emmi Vankka UrjU 10,56, 4) Minja Kaunisharju ForssSa 9,86, 5) Viia Ojala UrjU 5,59, 6) Kaisla Hannu UrjU 4,27.

T11 1000m 1) Janette Vähäoja TampPy 3.55,42, 2) Ella Rajala LempKiYU 4.04,54, 3) Mimmi Mäkinen TampPy 4.04,69, 4) Reea Hiitelä NokU 4.08,43, 5) Aino Heikkilä TampPy 4.14,47, 6) Kerttu Kumpulainen UrjU 4.37,11, Fanni Paija UrjU DNS.

T11 60m aidat 1) Neea Keso TampPy 10,78, 2) Aino Heikkilä TampPy 11,35, 3) Elli Kurkikangas TammRy 11,39, 4) Fanni Paija UrjU 11,53, 5) Roosa Aulamo TampPy 12,14, 6) Emma Toivonen LoimLei 13,10, 7) Vilma Toivonen LoimLei 13,70, 8) Mimmi Mäkinen TampPy 14,06, 9) Reea Hiitelä NokU 14,68, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 15,72

Erä 1 (-0,6) 1) Aino Heikkilä TampPy 11,35, 2) Emma Toivonen LoimLei 13,10, 3) Vilma Toivonen LoimLei 13,70, 4) Mimmi Mäkinen TampPy 14,06, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 15,72. Erä 2 (-1,7) 1) Neea Keso TampPy 10,78, 2) Elli Kurkikangas TammRy 11,39, 3) Fanni Paija UrjU 11,53, 4) Roosa Aulamo TampPy 12,14, 5) Reea Hiitelä NokU 14,68.

T11 Pituus 1) Neea Keso TampPy 4,09, 2) Mimmi Mäkinen TampPy 3,50, 3) Vilma Toivonen LoimLei 3,45, 4) Kiira Kilpinen LempKiYU 3,45, 5) Fanni Paija UrjU 3,38, 6) Anni Mäkelä UrjU 3,28, 7) Alisa Oikkonen PorinYU 3,18, 8) Maiju Oikkonen Porin YU 2,90, 9) Vilja Välimäki TammRy 2,89.

T11 Kiekko 1) Neea Keso TampPy 21,70, 2) Milja Kaapu PunkalKu 20,94, 3) Vilja Välimäki TammRy 20,85, 4) Roosa Aulamo TampPy 20,65, 5) Vilma Toivonen LoimLei 18,57, 6) Janette Vähäoja TampPy 16,67, 7) Kiira Kilpinen LempKiYU 15,61, 8) Anni Mäkelä UrjU 13,06, 9) Mimmi Mäkinen TampPy 12,21, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,03.

P11 1000m 1) Paavo Puolakka VantSa 4.12,70, 2) Onni Mäkinen UrjU 4.16,30.

P11 60m aidat (-0,2) 1) Nikolas Lindèn LoimLei 11,60, 2) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 12,02, 3) Aapo Jaatinen UrjU 15,71, 4) Paavo Puolakka VantSa 18,05.

P11 Pituus 1) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 3,88, 2) Miro Varjonen RaisKu 3,61, 3) Onni Mäkinen UrjU 3,11, 4) Aapo Jaatinen UrjU 2,92.

P11 Kiekko 1) Miro Varjonen RaisKu 17,69, 2) Nikolas Lindèn LoimLei 14,65, 3) Aapo Jaatinen UrjU 14,43, 4) Atte Leino KangU 13,50.

T13 60m 1) Saara Virkki SomE 8,87, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,03, 3) Leena Hakala UrjU 9,06, 4) Saara Tallbacka UrjU 9,24, 5) Miina Paija UrjU 9,43, 6) Aliina Koivula UrjU 9,59, 7) Ella Mikkola TampPy 9,73, 8) Siiri Pohjamies UrjU 9,82

Erä 1 (-0,8) 1) Saara Virkki SomE 8,87, 2) Aliina Koivula UrjU 9,59, 3) Ella Mikkola TampPy 9,73, 4) Siiri Pohjamies UrjU 9,82. Erä 2 (-1,1) 1) Viivi Välimäki TammRy 9,03, 2) Leena Hakala UrjU 9,06, 3) Saara Tallbacka UrjU 9,24, 4) Miina Paija UrjU 9,43.

T13 Korkeus 1) Saara Virkki SomE 146, 2) Ella Mikkola TampPy 143, 3) Peppi Vehmaa UrjU 130, 4) Leena Hakala UrjU 122, 5) Miina Paija UrjU 122, 6) Aliina Koivula UrjU 122.

T13 Kuula 1) Viivi Välimäki TammRy 10,03, 2) Peppi Vehmaa UrjU 8,65, 3) Miina Paija UrjU 8,44, 4) Saara Tallbacka UrjU 7,22, 5) Vilja Välimäki TammRy 6,91, 6) Leena Hakala UrjU 6,76, 7) Aliina Koivula UrjU 6,74, 8) Siiri Pohjamies UrjU 6,37.

P13 60m (-0,9) 1) Aleksi Jokela TammRy 8,44, 2) Juuso Oksanen UrjU 8,84, 3) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 8,85, 4) Rasmus Vankka UrjU 10,05, 5) Elias Eskola UrjU 10,59, 6) Juho Herrala TöysVe 12,37.

P13 Korkeus 1) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 134, 2) Juho Herrala TˆysVe 134, 3) Toivo Lehtinen UrjU 126, 4) Nikolas Lindèn LoimLei 122, 5) Rasmus Vankka UrjU 112.

P13 Kuula 1) Aleksi Jokela TammRy 11,32, 2) Juho Herrala TöysVe 8,10, 3) Elias Eskola UrjU 7,48, 4) Rasmus Vankka UrjU 7,36.

T15 100m (-0,8) 1) Lotta Leander UrjU 15,13, 2) Annika Kontio UrjU 15,73.

T15 300m aidat 1) Minttu Kaukonen LahdA 50,64, 2) Minea Lindèn LoimLei 52,24.

T15 Pituus 1) Vilma Rönnemaa LiedPa 4,63, 2) Minttu Kaukonen LahdA 4,57, 3) Minea Lindèn LoimLei 4,43, 4) Viivi Välimäki TammRy 4,34.

T15 Keihäs 1) Vilma Toivonen HämeenlTa 38,93, 2) Vilma Rönnemaa LiedPa 31,70, 3) Veera Vuorentausta KoskKai 30,25, 4) Minea Lindèn LoimLei 21,04, 5) Lotta Leander UrjU 20,13, 6) Annika Kontio UrjU 16,63.

P15 100m (-1,2) 1) Vili Välimäki TammRy 12,87, 2) Saku Lehtonen LempKiYU 12,89, 3) Jani Laakso TammRy 13,22, 4) Santtu Kalliomäki NokU 13,38, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 13,95.

P15 Pituus 1) Santtu Kalliomäki NokU 5,10, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 2,32.

P15 Keihäs 1) Vili Välimäki TammRy 44,94, 2) Samu Kauppi TammRy 44,75.

M17 800m 1) Akseli Leino UrjU 2.34,50, 2) Juuso Oksanen UrjU 2.43,14, 3) Rasmus Vankka UrjU 2.59,95, 4) Ilmari Leino UrjU 3.01,48, 5) Elias Eskola UrjU 3.40,71.

N17 100m (-0,8) 1) Siiri Mäkilä TammRy 14,77.

N17 800m 1) Siiri Pohjamies UrjU 2.47,82, 2) Leena Hakala UrjU 2.51,43, 3) Lotta Leander UrjU 2.57,99, 4) Laura Sanden UrjU 2.59,87, Emilia Eskola UrjU 3.50,51.

N17 Pituus 1) Maryana Ishanova HämeenlTa 4,33, 2) Laura Sanden UrjU 4,03.

Palaa alkuun

 

P12 4-ottelu 1) Aarne Kalela LempKiYU 1470, 2) Aapo Närhi LempKiYU 1344, 3) Marius Riihimäki TampPy 1063, 4) Leevi Ortju TampPy 1041, 5) Veli Lepo ViialVa 1039, 6) Rasmus Vankka UrjU 998, 7) Aaro Hartikainen TampPy 892, 8) Elias Eskola UrjU 792.

T12 4-ottelu 1) Erika Juselius HämeenlTa 1597, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 1456, 3) Inka Kuusela TammRy 1422, 4) Vanessa Salminen ForssSa 1336, 5) Ainu Verho LempKiYU 1262, 6) Juuli Markkula TampPy 1247, 7) Nella Mäkynen LempKiYU 1209, 8) Leena Hakala UrjU 1197, 9) Miina Paija UrjU 1150, 10) Aliina Koivula UrjU 963, 11) Ella Mikkola TampPy 957, 12) Vilja Hujanen ViialVa 949, 13) Lotta Savilahti TampPy 919, 14) Riina Närhi TampPy 899, 15) Juuli Saloniemi TampPy 864, 16) Ranim Hamdi TampPy 818, 17) Helmi Koskela IkaalU 650, 18) Julia Jalo UrjU 647, 19) Vivian Satama HämeenlTa 524, Iida Kastarinen TampPy DNF, Julia Viitanen ViialVa DNF.

P13 4-ottelu 1) Aleksi Jokela TammRy 1990, 2) Kalle Äijälä PälkLL 1842, 3) Jesse Riissanen TampPy 1729, 4) Eeti Hänninen HämeenlTa 1683, 5) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 1609, 6) Juho Touru ForssSa 1575, 7) Joel Seppälä HämeenlTa 1424, 8) Tuomas Rättö HämeenlTa 1292, 9) Jami Pesonen TampPy 1270, 10) Juho Wiljakka IkaalU 1237, 11) Juuso Oksanen UrjU 1171, 12) Topi Mattila PälkLL 1075, 13) Joona Taipale PälkLL 921, 14) Erik Ahola TampPy 742, Juho Herrala TöysVe 1169.

T13 4-ottelu 1) Aino Aalto HämeenlTa 1806, 2) Emmi Savenius VehmU 1732, 3) Krista Lehti TampPy 1547, 4) Maija Oksa ViialVa 1372, 5) Seela Paavilainen TampPy 1333, 6) Monamaria Pyhältö TampPy 1320, 6) Laura Touru ForssSa 1320, 8) Emilia Rättö HämeenlTa 1257, 9) Oona Moisio TampPy 1248, 10) Viivi Välimäki TammRy 1242, 11) Miisa Tuomola ForssSa 1233, 12) Tessa Peltoniemi TampPy 1232, 13) Malla Tuomola ForssSa 1136, 14) Oona Kokko TampPy 1084, 15) Anna Selin TampPy 1026, 16) Pihla Lahtinen TampPy 1023, 17) Tilda Tavi TampPy 970, 18) Jenna Pentinniemi ViialVa 962, 19) Saara Tallbacka UrjU 941, 20) Unni Leinonen TampPy 884, 21) Siiri Pohjamies UrjU 872, 22) Aura Kurkimaa ToijVau 870, 23) Seela Kanerva PälkLL 850, 24) Milla Nuutinen TampPy 762, 25) Iitu Rantalainen TampPy 708, 26) Nilla Oksanen TampPy 687, 27) Anni Forss TampPy 0, 27) Carita Varheenmaa IkaalU 0.

 
 
N 5000m kävely 1) Venla Laiho LaitJY 23.46,68, 2) Sanna Rajala VihdVie 27.00,60, 3) Jonna Korpi IkurinVi 29.04,23, 4) Jenni Lahtinen IkurinVi 30.35,67, 5) Tiina Stenvalla HKV 35.48,96, 6) Emilia Eskola UrjU 38.12,46
M 5000m kävely 1) Kari Laiho LaitJy 25.57,03
P9 600m kävely 1) Mikko Kumpulainen UrjU 5.38,52
T9 600m kävely 1) Emmi Vankka UrjU 3.32,00, 2) Enia Taipale UrjU 3.55,70
P11 1000m kävely 1) Niilo Raudaskoski OulPy 6.10,22
T11 1000m kävely, loppukilpailu 1) Anni Mäkelä UrjU 6.31,96, 2) Kerttu Kumpulainen UrjU 7.36,32
P12 2000m kävely, loppukilpailu 1) Rasmus Vankka UrjU 14.14,96, 2) Arto Mäkelä NokU 14.36,16, 3) Elias Eskola UrjU 14.41,16
T12 2000m kävely, loppukilpailu 1) Anni Saarinen KalVa 12.45,03, 2) Aliina Koivula UrjU 14.48,06
P13 2000m kävely, loppukilpailu 1) Jussi Raudaskoski OulPy 13.31,88, 2) Willian Forsten EsboIF 13.31,36, 3) Juuso Oksanen UrjU 14.11,73
T13 2000m kävely, loppukilpailu 1) Veera Rantala LempKiYU 13.11,45, 2) Anna Selin TampPy 13.49,63, DNS Pirkko Järvenkylä JyväskKU
P14 3000m kävely, loppukilpailu 1) Miika Niemelä LempKiYU 18.58,63
T14 3000m kävely, loppukilpailu 1) Aino Saarinen KalVa 18.20,40
P15 3000m kävely, loppukilpailu 1) Akseli Leino UrjU 16.24,74
M19 5000m kävely, loppukilpailu 1) Lauri Joukas YlänKi 22.58,29
N19 5000m kävely, loppukilpailu 1) Venla-Nora Tirkkonen TurWei 27.43,61
 
Miehet 5000m 1) Leevi Keronen LempKiYu 15.10,81, DNF Santtu Heikkinen LempKiYU
 
 

UrjU:n seiväskisa 6.6.2019

P9 Seiväs 1) Niilo Talonen SomE 185.
P11 Seiväs 1) Paavo Virkki SomE 205.
T13 Seiväs 1) Saara Virkki SomE 225, 2) Miina Paija UrjU 165.
P15 Seiväs 1) Atte Kuusela TammRy 270, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 215.
T15 Seiväs Riikka Virkki SomE NH.

Palaa alkuun

 

Hippokisat 4.6.2019

T5 40m 1) Rosa Töppärä UrjU 9,82, 2) Eini Blistanov UrjU 10,42, 3) Lempi Harju UrjU 10,74, 4) Helmi Pulakka UrjU 10,82, 5) Virella Ojala UrjU 10,86, 6) Aura Kivistö 10,87, 7) Vilja Eskola 10,92, 8) Iina Tulonen UrjU 11,10, 9) Karita Uosukainen UrjU 11,16, 9) Eeva Alhainen UrjU 11,16, 11) Venla Paija UrjU 11,24, 12) Taimi Javanainen UrjU 11,60, 13) Iina Sorvari 11,91, 14) Aino Korhonen UrjU 12,18, 15) Fanny Koskinen UrjU 12,76, 16) Jarona Niemelä UrjU 12,78, 17) Armi Töppärä UrjU 12,97, 18) Aava Taipale UrjU 13,56, 19) Armi Rytky UrjU 13,70, 20) Stella Paavilainen UrjU 13,72, 21) Aava Viitasaari UrjU 13,97, 22) Pihla Toorikka UrjU 14,08, 23) Iiris Aho UrjU 14,33, 24) Ilona Stenberg UrjU 14,40, 25) Alexandra Silvasti UrjU 14,59, 26) Aino Ojala UrjU 14,73, 27) Fiona Järnström LempKiYU 15,72, 28) Sara Ylösmäki UrjU 18,76, 29) Martta Iso-Kokkila UrjU 20,13, 30) Oona Marjamäki UrjU 22,85, 31) Hertta Pulakka UrjU 33,00.

Erä 1 1) Helmi Pulakka UrjU 10,82, 2) Aura Kivistö 10,87, 3) Aino Korhonen UrjU 12,18, 4) Armi Rytky UrjU 13,70, 5) Fiona Järnström LempKiYU 15,72. Erä 2 1) Iina Tulonen UrjU 11,10, 2) Venla Paija UrjU 11,24, 3) Iina Sorvari 11,91, 4) Stella Paavilainen UrjU 13,72, 5) Aino Ojala UrjU 14,73. Erä 3 1) Fanny Koskinen UrjU 12,76, 2) Pihla Toorikka UrjU 14,08, 3) Iiris Aho UrjU 14,33, 4) Sara Ylösmäki UrjU 18,76, 5) Martta Iso-Kokkila UrjU 20,13. Erä 4 1) Eini Blistanov UrjU 10,42, 2) Karita Uosukainen UrjU 11,16, 2) Eeva Alhainen UrjU 11,16, 4) Taimi Javanainen UrjU 11,60, 5) Aava Taipale UrjU 13,56. Erä 5 1) Rosa Töppärä UrjU 9,82, 2) Lempi Harju UrjU 10,74, 3) Virella Ojala UrjU 10,86, 4) Alexandra Silvasti UrjU 14,59, 5) Hertta Pulakka UrjU 33,00. Erä 6 1) Vilja Eskola 10,92, 2) Jarona Niemelä UrjU 12,78, 3) Armi Töppärä UrjU 12,97, 4) Aava Viitasaari UrjU 13,97, 5) Ilona Stenberg UrjU 14,40, 6) Oona Marjamäki UrjU 22,85.

T5 Pallonheitto 1) Armi Rytky UrjU 7,60, 2) Rosa Töppärä UrjU 7,22, 3) Iina Tulonen UrjU 5,89, 4) Eini Blistanov UrjU 5,84, 5) Vilja Eskola 5,70, 6) Helmi Pulakka UrjU 5,54, 7) Lempi Harju UrjU 4,95, 8) Virella Ojala UrjU 4,82, 9) Eeva Alhainen UrjU 4,75, 10) Fanny Koskinen UrjU 4,68, 11) Taimi Javanainen UrjU 4,38, 12) Jarona Niemelä UrjU 4,23, 13) Maiju Antila UrjU 4,18, 14) Iina Sorvari 4,15, 15) Fiona Järnström LempKiYU 3,62, 15) Aino Korhonen UrjU 3,62, 17) Venla Paija UrjU 3,39, 18) Aava Viitasaari UrjU 3,35, 19) Armi Töppärä UrjU 3,20, 20) Oona Marjamäki UrjU 2,84, 21) Sara Ylösmäki UrjU 2,58, 22) Iiris Aho UrjU 2,51, 23) Hertta Pulakka UrjU 2,32, 24) Ilona Stenberg UrjU 2,31.

P5 40m 1) Aatu Jaatinen UrjU 10,58, 2) Roni Marjamäki UrjU 11,05, 3) Elias Aaltonen UrjU 11,11, 4) Lenni Jalo UrjU 12,67, 5) Veeti Kortepuro UrjU 12,70, 6) Roope Koivisto UrjU 13,20, 7) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,95, 8) Aleksi Salonen UrjU 16,50, Ville Alhainen UrjU DNS

Erä 1 1) Roni Marjamäki UrjU 11,05, 2) Elias Aaltonen UrjU 11,11, 3) Veeti Kortepuro UrjU 12,70, 4) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 13,95, 5) Aleksi Salonen UrjU 16,50. Erä 2 1) Aatu Jaatinen UrjU 10,58, 2) Lenni Jalo UrjU 12,67, 3) Roope Koivisto UrjU 13,20, Ville Alhainen UrjU DNS.

P5 Pallonheitto 1) Kristian Järnström LempKiYU 10,52, 2) Roni Marjamäki UrjU 7,06, 3) Aleksi Salonen UrjU 6,95, 4) Veeti Kortepuro UrjU 6,26, 5) Aatu Jaatinen UrjU 5,08, 6) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 4,54, 7) Ville Alhainen UrjU 2,57, 8) Fabian Järnström LempKiYU 2,46.

P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 8,55, 2) Aaro Mäkelä UrjU 8,60, 3) Eino Valtanen UrjU 8,61, 4) Aksu Kivistö 8,84, 5) Kalle Leinamo UrjU 8,96, 6) Juuso Kataja UrjU 9,41, 7) Valtteri Aksentjeff UrjU 9,65, 8) Oiva Ojala UrjU 10,27, 9) Santeri Salonen UrjU 10,40.

Erä 1 1) Arttu Kaleva UrjU 8,55, 2) Eino Valtanen UrjU 8,61, 3) Valtteri Aksentjeff UrjU 9,65, 4) Oiva Ojala UrjU 10,27. Erä 2 1) Aaro Mäkelä UrjU 8,60, 2) Aksu Kivistö 8,84, 3) Kalle Leinamo UrjU 8,96, 4) Juuso Kataja UrjU 9,41, 5) Santeri Salonen UrjU 10,40.

P7 Pallonheitto 1) Aaro Mäkelä UrjU 15,07, 2) Aksu Kivistö 12,24, 3) Niklas Järnström LempKiYU 11,70, 4) Arttu Kaleva UrjU 9,82, 5) Juuso Kataja UrjU 9,16, 6) Santeri Salonen UrjU 9,15, 7) Valtteri Aksentjeff UrjU 7,75, 8) Oiva Ojala UrjU 7,23, Jere Paajanen DNS, Kalle Leinamo UrjU DNS, Eino Valtanen UrjU DNS.

T7 40m 1) Maisa Drude UrjU 7,54, 2) Mila Kataisto UrjU 8,20, 3) Lyydia Toivonen UrjU 8,82, 4) Nella Veikkola UrjU 8,83, 5) Elli Toorikka UrjU 8,95, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 9,56, 7) Emilia Kyllönen UrjU 9,68, 8) Nella Koskinen UrjU 9,90, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,77, 10) Sofia Kataja UrjU 11,31.

Erä 1 1) Maisa Drude UrjU 7,54, 2) Mila Kataisto UrjU 8,20, 3) Emilia Kyllönen UrjU 9,68, 4) Nella Koskinen UrjU 9,90, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,77. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,82, 2) Nella Veikkola UrjU 8,83, 3) Elli Toorikka UrjU 8,95, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,56, 5) Sofia Kataja UrjU 11,31.

T7 Pallonheitto 1) Mila Kataisto UrjU 12,15, 2) Sara-Linnea Rajala UrjU 9,40, 3) Ciki Tammelin LoiLe 7,80, 4) Nella Koskinen UrjU 7,25, 5) Minja Antila UrjU 6,30, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 5,23, 7) Sofia Kataja UrjU 4,88, 8) Elli Toorikka UrjU 4,28.

T9 40m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,16, 2) Anni Kaleva UrjU 7,59, 3) Olivia Mattila ForssSa 7,95, 4) Iida Salonen UrjU 8,03, 5) Minea Järnström LempKiYU 8,05, 6) Enia Taipale UrjU 8,11, 7) Kaisa Nikkilä UrjU 8,16, 8) Sinna Viitanen UrjU 8,23, 9) Aada Mäkelä UrjU 8,90, 10) Kaisla Hannu UrjU 9,24, 11) Alli Alhainen UrjU 9,39, 12) Sofia Paavilainen UrjU 9,51, 13) Milla Kortepuro UrjU 10,13.

Erä 1 1) Enia Taipale UrjU 8,11, 2) Kaisa Nikkilä UrjU 8,16, 3) Aada Mäkelä UrjU 8,90, 4) Alli Alhainen UrjU 9,39. Erä 2 1) Anni Kaleva UrjU 7,59, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,95, 3) Iida Salonen UrjU 8,03, 4) Sofia Paavilainen UrjU 9,51. Erä 3 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,16, 2) Minea Järnström LempKiYU 8,05, 3) Sinna Viitanen UrjU 8,23, 4) Kaisla Hannu UrjU 9,24, 5) Milla Kortepuro UrjU 10,13.

T9 Pituus 1) Minja Kaunisharju ForssSa 3,20, 2) Minea Järnström LempKiYU 2,84, 3) Anni Kaleva UrjU 2,83, 4) Iida Salonen UrjU 2,64, 5) Maisa Drude UrjU 2,64, 6) Kaisa Nikkilä UrjU 2,60, 7) Enia Taipale UrjU 2,57, 8) Mila Kataisto UrjU 2,53, 9) Olivia Mattila ForssSa 2,40, 10) Sinna Viitanen UrjU 2,33, 11) Iiris Penttilä UrjU 2,29, 12) Kaisla Hannu UrjU 2,14, 13) Alli Alhainen UrjU 2,04, 14) Milla Kortepuro UrjU 1,77.

T9 Kuula 1) Minja Kaunisharju ForssSa 5,57, 2) Minea Järnström LempKiYU 3,97, 3) Anni Kaleva UrjU 3,81, 4) Olivia Mattila ForssSa 3,66, 5) Aada Mäkelä UrjU 3,44, 6) Sinna Viitanen UrjU 3,04, 7) Kaisla Hannu UrjU 2,83, 8) Enia Taipale UrjU 2,77.

P9 40m 1) Eino Korpela TammRy 7,13, 2) Eeti Tammelin LoimLei 7,35, 3) Atte Hukkanen VehmU 7,51, 4) Aatto Blistanov UrjU 7,55, 5) Onni Mäkinen UrjU 7,66, 6) Elias Kokkosuo UrjU 7,78, 7) Aapo Jaatinen UrjU 8,25, 8) Nuutti Aho UrjU 8,41, 9) Mikko Kumpulainen UrjU 8,64, 10) Kalle Hannu UrjU 8,65, 11) Jere Paajanen 8,88

Erä 1 1) Eeti Tammelin LoimLei 7,35, 2) Atte Hukkanen VehmU 7,51, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,25, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 8,64, 5) Kalle Hannu UrjU 8,65, 6) Jere Paajanen 8,88. Erä 2 1) Eino Korpela TammRy 7,13, 2) Aatto Blistanov UrjU 7,55, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,66, 4) Elias Kokkosuo UrjU 7,78, 5) Nuutti Aho UrjU 8,41.

P9 Pituus 1) Eino Korpela TammRy 3,62, 2) Eeti Tammelin LoimLei 3,15, 3) Onni Mäkinen UrjU 3,06, 4) Aapo Jaatinen UrjU 2,98, 5) Atte Hukkanen VehmU 2,80, 6) Aatu Koivula UrjU 2,70, 7) Nuutti Aho UrjU 2,37, 8) Mikko Kumpulainen UrjU 2,33, 9) Elias Kokkosuo UrjU 2,23, 10) Kalle Hannu UrjU 2,15, 11) Jere Paajanen 1,87.

P9 Kuula 1) Atte Hukkanen VehmU 4,49, 2) Onni Mäkinen UrjU 4,00, 3) Aapo Jaatinen UrjU 3,83, 4) Nuutti Aho UrjU 3,42, 5) Kalle Hannu UrjU 3,41.

P11 60m (-1,0) 1) Alexi Westergren UrjU 10,28, 2) Väinö Töppärä UrjU 10,50.

P11 Pituus 1) Rasmus Salminen ForssSa 3,32, 2) Juho Hukkanen VehmU 3,23, 3) Väinö Töppärä UrjU 2,50, 4) Niko Mero UrjU 1,70.

P11 Keihäs 1) Juho Hukkanen VehmU 26,44, 2) Väinö Töppärä UrjU 20,14, 3) Rasmus Salminen ForssSa 18,67.

T11 60m (-1,9) 1) Elli Kurkikangas TammRy 9,33, 2) Milja Välläri ToijVau 9,81, 3) Anni Mäkelä UrjU 10,77, 4) Kiira Kilpinen LempKiYU 10,84, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,05.

T11 Pituus 1) Elli Kurkikangas TammRy 4,06, 2) Milja Välläri ToijVau 3,70, 3) Kiira Kilpinen LempKiYU 3,42, 4) Milja Blistanov UrjU 3,14, 5) Vilja Välimäki TammRy 3,10, 6) Anni Mäkelä UrjU 3,02, 7) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,82, Olga Penttilä UrjU DNS.

T11 Keihäs 1) Vilja Välimäki TammRy 21,13, 2) Kiira Kilpinen LempKiYU 20,05.

T13 60m (-1,7) 1) Elle Kariniemi LauttLu 8,85, 2) Tiia Talonen TammRy 9,33, 3) Leena Hakala UrjU 9,42.

T13 60m aidat (-2,0) 1) Vanessa Salminen ForssSa 11,11, 2) Elle Kariniemi LauttLu 11,12, 3) Miina Paija UrjU 12,82, 4) Aliina Koivula UrjU 13,11, 5) Siiri Pohjamies UrjU 13,13, 6) Julia Jalo UrjU 13,81.

T13 Pituus 1) Vanessa Salminen ForssSa 4,51, 2) Miina Paija UrjU 4,22, 3) Tiia Talonen TammRy 4,09, 4) Julia Vuori ForssSa 3,99, 5) Leena Hakala UrjU 3,62, 6) Julia Jalo UrjU 3,22.

T13 Kuula 1) Julia Vuori ForssSa 8,82, 2) Peppi Vehmaa UrjU 8,32, 3) Sara Jousimaa HyvsU 8,31, 4) Aliina Koivula UrjU 8,13, 5) Miina Paija UrjU 7,83, 6) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,97, Elle Kariniemi LauttLu DNS.

P13 60m (-3,0) 1) Niilo Laukkanen TammRy 9,93, 2) Leevi Järvinen UrjU 13,05.

P13 Pituus 1) Leevi Järvinen UrjU 2,41.

P13 Kuula 1) Niilo Laukkanen TammRy 8,16.

T15 100m (-1,9) 1) Lotta Leander UrjU 15,29, 2) Siiri Pohjamies UrjU 15,64, Birgit Tuomola LahdA DNS.

T15 Korkeus Birgit Tuomola LahdA.

T15 Kiekko 1) Aino-Maija Jaatinen UrjU 23,90, Birgit Tuomola LahdA DNS.

P15 100m (-1,9) 1) Anselmi Jaatinen UrjU 14,12, 2) Niklas Vuori ForssSa 15,27.

P15 Korkeus 1) Anselmi Jaatinen UrjU 150.

P15 Kiekko 1) Jani Laakso TammRy 37,19, 2) Niklas Vuori ForssSa 29,32, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 20,92.

N17 Kiekko 1) Mette Karppanen UrjU 26,55, 2) Siiri Laukkanen TammRy 24,73.

Palaa alkuun

III-lohkon kisat 28.5.2019 

T7 40m 1) Mila Kataisto UrjU 8,06, 1) Maisa Drude UrjU 8,06, 3) Lyydia Toivonen UrjU 8,52, 4) Elli Toorikka UrjU 8,97, 5) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,22, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 9,31, 7) Aliisa Niemonen UrjU 9,33, 8) Nella Koskinen UrjU 9,96, 9) Minja Antila UrjU 10,04, 10) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,86, 11) Aino Ojala UrjU 17,32 

Erä 1 1) Mila Kataisto UrjU 8,06, 2) Lyydia Toivonen UrjU 8,52, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 9,31, 4) Aliisa Niemonen UrjU 9,33, 5) Minja Antila UrjU 10,04, 6) Aino Ojala UrjU 17,32. Erä 2 1) Maisa Drude UrjU 8,06, 2) Elli Toorikka UrjU 8,97, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,22, 4) Nella Koskinen UrjU 9,96, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,86. 

T7 Pituus 1) Mila Kataisto UrjU 2,64, 2) Maisa Drude UrjU 2,25, 3) Aliisa Niemonen UrjU 2,23, 4) Lyydia Toivonen UrjU 2,03, 5) Nella Koskinen UrjU 1,70, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 1,60, 7) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 1,43, 8) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,25. 

P7 40m 1) Niklas Suokas UrjU 8,56, 2) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,69, 3) Arttu Kaleva UrjU 9,00, 4) Oiva Ojala UrjU 10,11, 5) Valtteri Aksentjeff UrjU 10,12. 

P7 Pituus 1) Arttu Kaleva UrjU 2,14, 2) Vladyslav Kolinchak UrjU 1,93. 

T9 40m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,04, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,30, 3) Anni Kaleva UrjU 7,62, 4) Emmi Vankka UrjU 7,74, 5) Enia Taipale UrjU 8,09, 6) Sinna Viitanen UrjU 8,69. 

T9 Pituus 1) Minja Kaunisharju ForssSa 3,25, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 3,15, 3) Emmi Vankka UrjU 2,90, 4) Anni Kaleva UrjU 2,83, 5) Enia Taipale UrjU 2,50, 6) Sofi SarÈn TammRy 2,50, 7) Sinna Viitanen UrjU 2,33. 

P9 40m 1) Eino Korpela TammRy 7,04, 2) Joel Mehtonen Magnusson UrjU 7,52, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,70, 4) Aapo Jaatinen UrjU 7,73, 5) Elmo Vesakoski UrjU 7,83, 6) Mikko Kumpulainen UrjU 8,67. 

P9 Korkeus 1) Elmo Vesakoski UrjU 94, 2) Aatu Koivula UrjU 91. 

P11 60m 1) Eero Korvenoja TammRy 9,34, 2) Titus Uutela TammRy 9,51, 3) Eino Korpela TammRy 10,06, 4) Rasmus Salminen ForssSa 10,46, 5) Jonne Salminen TammRy 11,53. 

P11 Pituus 1) Eero Korvenoja TammRy 4,09, 2) Titus Uutela TammRy 3,98, 3) Eino Korpela TammRy 3,50, 4) Rasmus Salminen ForssSa 3,43, 5) Onni Mäkinen UrjU 3,08, 6) Aapo Jaatinen UrjU 2,92, 7) Jonne Salminen TammRy 2,68. 

P11 Kuula 1) Sami Rekola TammRy 7,06, 2) Rasmus Salminen ForssSa 6,27, 3) Jonne Salminen TammRy 4,85. 

P11 4x50m viesti 1) Tammelan Ryske (Titus Uutela, Sami Rekola, Eero Korvenoja, Jonne Salminen) 33,68. 

T11 60m 1) Elli Kurkikangas TammRy 9,29, 2) Vanessa Vesala ForssSa 10,04, 2) Fanni Paija UrjU 10,04, 4) Taika Kuusela TammRy 10,06, 5) Emma Korvenoja ForssSa 10,29, 6) Anni Mäkelä UrjU 10,89, 7) Mandi Lehtimäki ForssSa 11,37, 8) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,66 

Erä 1 1) Elli Kurkikangas TammRy 9,29, 2) Vanessa Vesala ForssSa 10,04, 3) Emma Korvenoja ForssSa 10,29, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,66. Erä 2 1) Fanni Paija UrjU 10,04, 2) Taika Kuusela TammRy 10,06, 3) Anni Mäkelä UrjU 10,89, 4) Mandi Lehtimäki ForssSa 11,37. 

T11 Korkeus 1) Vanessa Vesala ForssSa 105, 2) Emma Korvenoja ForssSa 105, 3) Anni Mäkelä UrjU 100, 4) Vilja Välimäki TammRy 100. 

T11 Kiekko 1) Vilja Välimäki TammRy 18,00, 2) Taika Kuusela TammRy 15,72, 3) Vanessa Vesala ForssSa 15,70, 4) Fanni Paija UrjU 12,76, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 10,65. 

T11 4x50m viesti 1) Urjalan Urheilijat (Anni Kaleva, Kerttu Kumpulainen, Anni Mäkelä, Fanni Paija) 35,42, 2) Forssan Salama (Emma Korvenoja, Mandi Lehtimäki, Vendi Lehtimäki, Vanessa Vesala) 35,60. 

T13 200m 1) Erika Pyykkö ForssSa 28,00, 2) Laura Touru ForssSa 29,60, 3) Malla Tuomola ForssSa 30,17, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 30,45, 5) Miisa Tuomola ForssSa 30,96, 6) Erica Syrjälä TammRy 31,14, 7) Vanessa Salminen ForssSa 32,13, 8) Julia Jalo UrjU 36,99 

Erä 1 (-1,8) 1) Erika Pyykkö ForssSa 28,00, 2) Laura Touru ForssSa 29,60, 3) Miisa Tuomola ForssSa 30,96, 4) Erica Syrjälä TammRy 31,14. Erä 2 (-2,0) 1) Malla Tuomola ForssSa 30,17, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 30,45, 3) Vanessa Salminen ForssSa 32,13, 4) Julia Jalo UrjU 36,99. 

T13 Korkeus 1) Erica Syrjälä TammRy 136, 2) Alisa Syrjälä TammRy 133, 2) Laura Touru ForssSa 133, 4) Erika Pyykkö ForssSa 133, 5) Miisa Tuomola ForssSa 130, 6) Miranda Lehtimäki ForssSa 125, 7) Peppi Vehmaa UrjU 125, 7) Malla Tuomola ForssSa 125, 9) Vanessa Salminen ForssSa 120. 

T13 Kiekko 1) Vanessa Salminen ForssSa 29,93, 2) Peppi Vehmaa UrjU 27,66, 3) Aino-Maija Jaatinen UrjU 22,01, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 17,93, 5) Aliina Koivula UrjU 15,63, 6) Julia Jalo UrjU 15,53, Erica Syrjälä TammRy NM, Alisa Syrjälä TammRy NM, Miina Paija UrjU. 

P13 200m (-1,8) 1) Juho Touru ForssSa 30,76, 2) Rasmus Vankka UrjU 33,96, 3) Leevi Järvinen UrjU 49,38. 

P13 Kolmiloikka 1) Rasmus Vankka UrjU 8,21. 

P13 Kuula 1) Juho Touru ForssSa 10,81, 2) Niilo Laukkanen TammRy 8,48, 3) Rasmus Vankka UrjU 7,04, Joona Salminen TammRy DNS. 

T15 300m 1) Oona Syyri ForssSa 45,22, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 45,64. 

T15 Korkeus 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 133. 

T15 Kiekko Mimi Nybacka TampPy 33,08. 

P15 300m 1) Ali Alhulaiwafi ForssSa 44,32, 2) Verneri Vesala ForssSa 45,46, 3) Lenni Torkkel ForssSa 48,15, Marko Petäjä ForssSa 40,10, Niklas Vuori ForssSa DNS. 

P15 Kolmiloikka 1) Anselmi Jaatinen UrjU 11,00, 2) Atte Kuusela TammRy 9,75, 3) Niklas Vuori ForssSa 8,99, Verneri Vesala ForssSa DNS. 

P15 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 12,21, 2) Niklas Vuori ForssSa 9,60, 3) Ali Alhulaiwafi ForssSa 9,34, 4) Verneri Vesala ForssSa 8,31, Antti Jokela HumppVei. 

N17 300m 1) Mette Paavilainen ForssSa 48,35. 

N17 Kiekko 1) Siiri Laukkanen TammRy 27,80.

Palaa alkuun

HämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelyt Nokia 25.5.

M 5 000 m kävely: 1) Aleksi Ojala UrjU 20.19,04 (kk).

P12 1 000 m kävely: 1) Samuel Ruohonen TampU 13.50,73, 2) Rasmus Vankka UrjU 14.23,72, 3) Elias Eskola UrjU 14.29,00. 

P9 600 m kävely: 1) Elmo Vesakoski UrjU 5.10,84, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 6.36,74.

N 5 000 m kävely: 1) Jonna Korpi IkurinVi 30.22,91, 3) Emilia Eskola UrjU 41.46,12.

T12 2 000 m kävely: 1) Iina Niemelä LempKiYU 12.12,29 (kk12), 3) Miina Paija UrjU 15.21,08, 4) Aliina Koivula UrjU 16.39,93, 5) Julia Jalo UrjU 17.16,24.

T11 1 000 m kävely: 1) Anni Mäkelä UrjU 6.43,02, 3) Kerttu Kumpulainen UrjU 7.22,88.

T9 600m kävely: 1) Emmi Vankka UrjU 3.41,83 (kk9), 2) Enia Taipale UrjU 4.04,59, 3) Sissi Vesakoski UrjU 5.04,95.

Palaa alkuun

Kunnanmestaruusmaastot 7.5.2019

T5: 1. Eini Blistanov 2.02, 2. Eeva Alhainen 2.16, 3. Virella Ojala 2.50, 4. Oona Marjamäki 5.28.

P5: 1. Oliver Sakala 2.30, 2. Eino Vehmas 2.35, 3. Aatu Jaatinen 2.37, 4. Roni Marjamäki 2.41, 5. Aleksi Salonen 3.09, 6. Sisu Vesakoski 3.13, 7. Leo Niemonen 3.37, 8. Kaapro Iso-Kokkila 4.37.

T6: 1. Elli Toorikka 4.25, 2. Lyydia Toivonen 4.31, 3. Aliisa Niemonen 5.00.

P6: 1. Santtu Salonen 4.56, 2. Arttu Kaleva 5.21.

T7: 1. Sissi Vesakoski 3.57, 2. Mila Kataisto 4.15, 3. Kerttu Mäkinen 5.13.

P7: 1. Risto Seppälä 4.51, 2. Jimi Viitanen 5.41.

T8: Emmi Vankka 3.38 (kilp. ulkop.) 1. Alli Alhainen 4.44, 2 Kaisla Hannu 5.04.

P8: 1. Aapo Jaatinen ja Aatto Blistanov 3.50, 3. Mikko Kumpulainen 4.17, 4. Kalle Hannu 4.40.

T9: 1. Anni Kaleva 3.59, 2. Sinna Viitanen 4.12.

P9: 1. Onni Mäkinen 3.22, 2. Niilo Vehmas 3.27, 3. Aatu Koivula 4.03, 4. Elmo Vesakoski 4.21.

T11: 1. Kerttu Kumpulainen 4.47.

T12: 1. Julia Jalo 4.18.

P12: Rasmus Vankka 4.07 (kilp. ulkop.) 1. Vilho Vehmas 4.09, 2. Elias Eskola 4.50.

P13: 1. Reko Salo 5.50, 2. Aaro Salo 6.11.

P15: 1. Anselmi Jaatinen 9.02.

N17: Laura Sanden DNF.

M17: 1. Onni Kaapu 13.25.

N: Matilda Tervo 15.05 (kilp. ulkop.)

M: 1. Aleksi Ojala 10.38.

Palaa alkuun

Urjalan kunnan hiihtomestaruuskilpailut  5.3.2019

Pojat 6 - 0,5km                                                         

1. Salonen Santeri 5:06; 2.Sakala Oliver 11:11; 3.Sipilä Noa 11:51

Tytöt 6 - 0,5 km                                                        

1.Toivonen Lyydia 4:37

Pojat 8 - 1,0km                                                         

1.Leinamo Kalle 9:26; 2.Seppälä Risto 9:33

Tytöt 8 - 1,0 km                                                        

1.Vesakoski Sissi 8:46; 2.Kotsalo Emma 10:28

Pojat 10 - 1,5km                                                       

1.Sakala Oskari 7:59; 2.Koivula Aatu 8:01; 3.Sakala Otto 9:08;

4.Elo Esko 10:09; 5.Vesakoski Elmo 11:51; 6.Salminen Veeti 12:26;

Tytöt 10 - 1,5 km                                                     

1.Paija Fanni 7:38; 2.Salonen Iida 8:14; 3.Leinamo Minna 13:58

Tytöt 12 - 2,0 km                                                     

1. Koivula Aliina 9:00; 1. Paija Miina 9:00

Pojat 14 - 2,5km                                                       

1. Salo Reko 10:27

Tytöt 16 - 2,5 km                                                     

1. Karppanen Mette 10:30

Naiset Yleinen - 2,5 km                                         

1. Koivula Anu 10:06

Miehet Yleinen                                                         

1. Maunuksela Jari 15:06

Palaa alkuun

Esan hölkkä 30.9.2018

N-yleinen: 1. Häkkinen Anna-Liisa 26,21, PunKu. 2. Annala Salla 28,10, AquaPlustrialthon. 3. Kauranen Saara 29,27,  FoSalama. 4. Heinonen Pinja 34,55, Tam.Pyrintö. 5. Mertamo Maria 36,00, NuutjEsa. 6. Ojala Iina 49,35, UrjU.

N-40: 1. Asa Lotta 33,40, PunKu. 2. Martti Riitta 50.45, LoiJa.

N-50: 1. Pajula Helena 33,25, Y.Yllätys. 2. Piha Päivi 34,07, Pöytyä. 3. Saarenmaa Marjo 39,08, Forssa.

M-yleinen: 1. Siikaluoma Martti 20,59, La.Ahkera. 2. Ojala Aleksi 22,23, UrjU. 3. Niskanen Marko 23,46, HuovinrinteenRaketti. 4. Urmas Petteri 24,23, KoskiTL. 5. Aaltonen Arttu 25,59, NuutajEsa. 6. Heinonen Benjamin 26,10, Tam.Pyrintö. 7. Koponen Anders 28,56, Espoo.

M-40: 1. Syrjälä Teppo 22,40, Tam.Pyrintö. 2. Vaittinen Marko 23,06, FoSalama. 3. Seppälä Vesa-Matti 24,40, Hämeenlinna. 5. Heinonen Petteri 30,15, Rovaniemi.

M-50: 1. Mahlamäki Jouko 23,16, LLuja. 2. Virta Markku 26,24, LoLeisku. 3. Hämäläinen Eero 26,36, Häm.Tarmo. 4. Ojala Mika 29,39, UrjU. 5. Ali-Rekola Ismo 29,55, Hattula.

M-60: 1. Nuottakari Teuvo 27,13, Espoo. 2. Lehtonen Ensio 30,24, YL.Ryhti. 3. Kortelahti Juhani 30,25, Punkalaidun. 4. Aaltonen Klaus 33,14, NuutajEsa.

Hölkkäsarja ajalla: 1. Vaittinen Joona 34,57, FoSalama. 2. Ahvenus Ville 37,03, Punkalaidun. 3. Karttunen Tapio 38,32, Huittinen. 4. Merikanto Markus 50,04, Urjala.

Hölkkäsarja ilman aikaa: Teuvo Hietamäki (Raisio), Karri Aaltonen, Virpi Tolonen, Anja Venäläinen, Erja Aaltonen,  Keijo Toivonen,  Elias Aaltonen, Eelis Kankainen, Marja-Leena Kankainen, Pirjo Saarinen, Leena Nummi, Alpo Nummi, Reijo Vähä-Touru, Sanna Lahtinen, Jenni-Marja Lahtinen, Mira Toivonen, Lyydia Toivonen, Marja-Leena Salo, Markku Salo.

Palaa alkuun

 

UrjUn seuranmestaruusmaastot 10.9.2018
T5: 1. Lyydia Toivonen 2.12, 2. Eini Blistanov 2.41, 3. Elli Toorikka 2.42, 4. Alisa Niemonen 2.55, 5. Venla Paija 3.23.
P5: 1. Oiva Ojala 2.27, 2. Aatu Jaatinen 3.14, 3. Kaapro Iso-Kokkila 3.54, 4. Sisu Vesakoski 5.24.
T7: 1. Emmi Vankka 3.40, 2. Sissi Vesakoski 3.53, 3. Mila Kataisto 4.33, 4. Kerttu Mäkinen 5.20, 5. Nella Koskinen 5.22, 6. Sara-Linnea Rajala 6.50.
P7: 1. Aatto Blistanov 3.47, 2. Aapo Jaatinen 3.50, 3. Mikko Kumpulainen 4.07.
T9: 1. Fanni Paija 4.04, 2. Ella-Maaria Stenberg 4.55, 3. Sonja Savela 4.58, 4. Anni Kaleva 5.00.
P9: 1. Onni Mäkinen 4.25.
T11: 1. Miina Paija 3.59, 2. Julia Jalo 4.13, 3. Anni Mäkelä 4.56, 4. Kerttu Kumpulainen 5.03, 5. Milja Blistanov 5.10.
P11: 1. Rasmus Vankka 4.32, 2. Elias Eskola 4.34, 3. Leevi Järvinen 8.22.
T13: 1. Siiri Pohjamies 6.20.
P13: 1. Reko Salo 5.57.
P15: 1. Anselmi Jaatinen 8.08, 2. Joona Paija 10.18.
N17: 1. Elli Maunuksela 15.28, 1. Laura Sanden 15.28.
M: 1. Aleksi Ojala 10.57.

Palaa alkuun

 

Mega-sarjan seuracupin finaali 1.9.2018 

T11 150m 1) Elle Kariniemi LauttLu 21,77, 2) Ronja Räsänen NoormNo 22,85, 3) Jenniina Tuura KalajJu 23,09, 4) Fanny Engman IFVom 23,10, 5) Josefiina Vainio-Kaila LaitJy 23,42, 6) Ella Kurula IkaalU 23,57, 7) Aliina Koivula UrjU 23,59, 8) Saana Tapio IitPy 24,25, 9) Nea Nousiainen PyhäsU 24,37, 10) Elli Kurkikangas TammRy 24,53, 11) Izabelle Viitasalo IFÅsar 24,61, 12) Linn Bergström IFNykn 24,67, 13) Emilia Penttilä AlavU 24,77, 14) Selina Hirvilampi ÄhtU 24,93, 15) Veera Luoma KauhWi 26,38, 16) Nette Liimatta MaskKa 26,92 

Erä 1 (+1,4) 1) Ella Kurula IkaalU 23,57, 2) Aliina Koivula UrjU 23,59, 3) Izabelle Viitasalo IFÅsar 24,61, 4) Veera Luoma KauhWi 26,38, 5) Nette Liimatta MaskKa 26,92. Erä 2 (+0,3) 1) Saana Tapio IitPy 24,25, 2) Elli Kurkikangas TammRy 24,53, 3) Linn Bergström IFNykn 24,67, 4) Emilia Penttilä AlavU 24,77, 5) Selina Hirvilampi ÄhtU 24,93. Erä 3 (+0,1) 1) Elle Kariniemi LauttLu 21,77, 2) Ronja Räsänen NoormNo 22,85, 3) Jenniina Tuura KalajJu 23,09, 4) Fanny Engman IFVom 23,10, 5) Josefiina Vainio-Kaila LaitJy 23,42, 6) Nea Nousiainen PyhäsU 24,37. 

T11 1000m 1) Ellen Myllymäki MaskKa 3.25,22, 2) Inka Kuusela TammRy 3.30,87, 3) Siiri Mäkelä LauttLu 3.34,36, 4) Marianne Puustinen PyhäsU 3.35,98, 5) Winnie MarkÈn IFVom 3.38,22, 6) Minttu Saari ÄhtU 3.40,04, 7) Julia Åbro IFNykn 3.42,50, 8) Hilla Tenho NoormNo 3.51,56, 9) Iiris Niemi IitPy 3.52,57, 10) Fanni Paija UrjU 3.53,60, 11) Veera Salmi KalajJu 3.55,15, 12) Sara Honkakangas LaitJy 4.00,23, 13) Elsie Björkfors IFÅsar 4.04,25, 14) Elvi Lamminmäki AlavU 4.12,89, 15) Vilma Tuomela KauhWi 4.25,21, 16) Venla Smolander IkaalU 4.38,43. 

T11 Pituus 1) Leena Hakala UrjU 4,27, 2) Tiia Talonen TammRy 4,20, 3) Sara Mattila ÄhtU 4,10, 4) Anna Nybäck IFNykn 3,95, 5) Annika Koivuniemi KauhWi 3,88, 6) Cenja Vehmanen NoormNo 3,83, 7) Sanni Jokela AlavU 3,82, 8) Lotta Oja KalajJu 3,74, 9) Kamilla Hillman IkaalU 3,73, 10) Heli Puustinen PyhäsU 3,68, 11) Veera Elomaa IitPy 3,63, 12) Pinja Rintala LauttLu 3,61, 13) Isla Reivo LaitJy 3,54, 14) Holm Elin IFÅsar 3,40, 15) Olivia Lievonen MaskKa 2,97, 16) Stella Norrlin IFVom 2,62. 

T11 Keihäs 1) Nuppu Willman NoormNo 28,43, 2) Ylinen Sohvi AlavU 27,57, 3) Lumia Reivo LaitJy 26,27, 4) Sara Cederholm IFNykn 22,32, 5) Alisa Syrjälä TammRy 21,92, 6) Miina Paija UrjU 21,56, 7) Heta Lehtinen IkaalU 20,20, 8) Eevi Pohjolainen LauttLu 18,98, 9) Klaara Kivistö KalajJu 18,97, 10) Alisa Häyrynen IitPy 18,17, 11) Viola Jokiaho ÄhtU 17,63, 12) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 15,03, 13) Minttu Perttu KauhWi 14,80, 14) Melia Käldman IFVom 12,99, 15) Aada Lehtinen MaskKa 10,54, 16) Jennifer Holmbäck IFÅsar 9,53. 

P11 150m 1) Oskari Savolainen IkaalU 22,60, 2) Onni Salminen LaitJy 22,62, 3) Oskari Pakarinen PyhäsU 23,02, 4) Antto Syrjänen ÄhtU 23,13, 5) Elias Ruusuvuori NoormNo 23,47, 5) Kalle Koivunen LauttLu 23,47, 7) Taavi Rytkölä IitPy 24,05, 8) William Strandvall IFÅsar 24,10, 9) Jim Ström IFNykn 24,93, 10) Samuel Yliuntinen KalajJu 25,33, 11) Eemi Asunmaa AlavU 26,50, 12) Juuso Rasi MaskKa 26,64, 13) Alexi Westergren UrjU 26,75, 14) Miro Ahl KauhWi 29,03, 15) Jonne Salminen TammRy 30,46 

Erä 1 (+0,4) 1) Onni Salminen LaitJy 22,62, 2) Elias Ruusuvuori NoormNo 23,47, 3) Alexi Westergren UrjU 26,75, 4) Miro Ahl KauhWi 29,03. Erä 2 (+1,2) 1) Kalle Koivunen LauttLu 23,47, 2) Samuel Yliuntinen KalajJu 25,33, 3) Eemi Asunmaa AlavU 26,50, 4) Juuso Rasi MaskKa 26,64, 5) Jonne Salminen TammRy 30,46. Erä 3 (-0,4) 1) Oskari Savolainen IkaalU 22,60, 2) Oskari Pakarinen PyhäsU 23,02, 3) Antto Syrjänen ÄhtU 23,13, 4) Taavi Rytkölä IitPy 24,05, 5) William Strandvall IFÅsar 24,10, 6) Jim Ström IFNykn 24,93. 

P11 1000 m 1) Sakarja Koivisto NoormNo 3.25,58, 2) Sander Wikblom IFNykn 3.26,02, 3) Elmeri Myllymäki MaskKa 3.33,86, 4) Viljami Salo IitPy 3.36,59, 5) Eliel Kärkkäinen IkaalU 3.41,13, 6) Ilmari Saari ÄhtU 3.44,61, 7) Titus Uutela TammRy 3.48,00, 8) Ilmari Leino UrjU 3.48,54, 9) Oskari Aaltonen LaitJy 3.50,90, 10) Topias Juntunen PyhäsU 3.52,94, 11) Manu Mäenpää AlavU 3.53,19, 12) Sakari Mäkelä LauttLu 3.54,14, 13) Nikolai Renko KauhWi 3.54,24, 14) Alex Ljungberg IFÅsar 3.58,96, 15) Julius Juola KalajJu 4.01,17, 16) Elias Ehrs IFVom 4.04,90. 

P11 Pituus 1) Elmeri Kivipelto LauttLu 3,94, 2) Mikael Saastamoinen NoormNo 3,87, 3) Elias Hyytiä LaitJy 3,86, 4) Atte Saarimäki ÄhtU 3,83, 5) Rasmus Vankka UrjU 3,74, 6) Joel Kinaret KalajJu 3,73, 7) Tuomas Mäkelä IkaalU 3,72, 8) Vilho Kuhasalmi MaskKa 3,69, 9) Asser Kajasto IitPy 3,60, 10) Jerkko Kinnunen PyhäsU 3,60, 11) Christian Lövsund IFÅsar 3,52, 12) Hugo Mäkelä IFNykn 3,21, 13) Ossi Kallio AlavU 3,20, 14) Jimi Jokela KauhWi 3,12, 15) Sami Rekola TammRy 2,81. 

P11 Keihäs 1) Juho Kallio NoormNo 33,23, 2) Elias Eskola UrjU 32,98, 3) Eerik Lehtinen LauttLu 30,97, 4) Aatu Saarimäki ÄhtU 30,51, 5) Robin Liljeqvist IFNykn 26,11, 6) Julius Lukkala LaitJy 25,80, 7) Nuutti Nisukangas IkaalU 25,31, 8) Niilo Laukkanen TammRy 25,26, 9) Eemi Marttila MaskKa 23,34, 10) Heikki Nuorala KalajJu 22,87, 11) Conny Majabacka IFVom 22,83, 12) Mikael Salomaa KauhWi 22,38, 13) Joona Puukka IitPy 21,07, 14) Paavo Maaninka PyhäsU 17,60, 15) Hugo Strandvall IFÅsar 16,52, 16) Konsta Engström AlavU 13,32. 

T13 1000m 1) Riikka Jokinen PyhäsU 3.14,74, 2) Tilde StrÂka IFNykn 3.23,29, 3) Carita Kivimäki IkaalU 3.28,41, 4) Sanni Vuollet KalajJu 3.29,83, 5) Viivi Välimäki TammRy 3.31,90, 6) Kiia Ihanmäki LaitJy 3.35,92, 7) Siiri Pohjamies UrjU 3.36,28, 8) Saara Huppunen IitPy 3.38,75, 9) Noora Lehti NoormNo 3.39,09, 10) AdÈle Zittra IFÅsar 3.46,93, 11) Julia Kaasalainen LauttLu 3.53,58, 12) Siiri Mäenpää AlavU 3.56,59, 13) Emilia Österberg IFVom 3.57,11, 14) Siiri Loukonen MaskKa 4.01,88, 15) Ella Kankaanpää ÄhtU 4.04,24. 

T13 60m aidat 1) Verna Vuorela LaitJy 9,59, 2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,92, 3) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 10,56, 4) Wilma Nyberg IFÅsar 10,60, 5) Malin Cederholm IFNykn 10,78, 6) Sanni Pihko LauttLu 11,54, 7) Jenni Seppälä IitPy 12,06, 8) Linnea Uusitalo AlavU 12,15, 9) Lumia Reunanen TammRy 12,24, 10) Henriikka Laine MaskKa 12,38, 11) Saara Tallbacka UrjU 12,60, 12) Silja Keisala ÄhtU 13,43, 13) Alisa Lavander KalajJu 15,65 

Erä 1 (+1,2) 1) Lumia Reunanen TammRy 12,24, 2) Henriikka Laine MaskKa 12,38, 3) Silja Keisala ÄhtU 13,43. Erä 2 (+0,5) 1) Sanni Pihko LauttLu 11,54, 2) Jenni Seppälä IitPy 12,06, 3) Linnea Uusitalo AlavU 12,15, 4) Saara Tallbacka UrjU 12,60. Erä 3 (+0,4) 1) Verna Vuorela LaitJy 9,59, 2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,92, 3) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 10,56, 4) Wilma Nyberg IFÅsar 10,60, 5) Malin Cederholm IFNykn 10,78, 6) Alisa Lavander KalajJu 15,65. 

T13 Korkeus 1) Lotta Metsärinta LaitJy 144, 2) Elli Ajosenpää MaskKa 144, 2) Milla Ström IFNykn 144, 4) Annarilla Rantanen NoormNo 138, 4) Aada Koivuranta LauttLu 138, 6) Emma Neste AlavU 134, 7) Livia Nilsson IFVom 130, 8) Emmi Väänänen ÄhtU 130, 9) Erica Syrjälä TammRy 126, 10) Miina Mäki-Korte IkaalU 126, 11) Kerttu Niemi IitPy 126, 12) Noora Tiilikainen PyhäsU 122, 13) Elin Jakobsson IFÅsar 112, 13) Peppi Vehmaa UrjU 112, 15) Milla Säteri KalajJu 106, 16) Saana Vuorijärvi KauhWi 100. 

T13 Moukari 1) Venla Mäki AlavU 31,51, 2) Jessi Lope NoormNo 30,38, 3) Aada Vuoriaho LaitJy 30,28, 4) Elina Valta PyhäsU 26,92, 5) Ilona Yltiö ÄhtU 26,39, 6) Aada Kivistö KalajJu 23,50, 7) Engla-Lie Holländer IFNykn 22,47, 8) Ansa Liikkanen IitPy 21,09, 9) Leela Reunanen TammRy 19,26, 10) Aino-Maija Jaatinen UrjU 19,22, 11) Roosa Salmela KauhWi 17,21, 12) MadelÈn Penttinen IFVom 16,55, 13) Anela Ljesnjanin LauttLu 16,28, 14) Anna Ylikännö MaskKa 11,24. 

P13 1000m 1) Väinö Kontkanen PyhäsU 3.08,04, 2) Daniel Jalo LauttLu 3.19,01, 3) Jonas Åbro IFNykn 3.22,08, 4) Olli Lindroos NoormNo 3.26,64, 5) Reko Salo UrjU 3.27,55, 6) Eetu Eeli AlavU 3.38,33, 7) Ilari Lehtola LaitJy 3.41,15, 8) Tomas Mehtonen ÄhtU 3.41,47, 9) Joona Salminen TammRy 3.41,53, 10) Oscar Rahja KalajJu 3.42,20, 11) Tami Pohjonen IkaalU 4.01,46, 12) Niklas Näkki IitPy 4.23,06. 

P13 60m aidat 1) Roope Maaninka PyhäsU 9,73, 2) Oskari Salmelainen MaskKa 10,85, 3) Paul Jabari LaitJy 11,07, 4) Veikka Nuorala KalajJu 11,61, 5) Amos Nordström IFNykn 11,63, 5) Juho Wiljakka IkaalU 11,63, 7) Anton Forsström IFÅsar 11,64, 8) Veeti Jokela AlavU 11,82, 9) Aapeli Hietakangas ÄhtU 12,24, 10) Hugo Back IFVom 12,52, 11) Ilmari Pakkasela NoormNo 13,01, 12) Mici Ojala UrjU 13,91, 13) Leevi Hyypiä IitPy 14,54 

Erä 1 (+1,8) 1) Amos Nordström IFNykn 11,63, 2) Hugo Back IFVom 12,52, 3) Ilmari Pakkasela NoormNo 13,01. Erä 2 (+1,6) 1) Oskari Salmelainen MaskKa 10,85, 2) Juho Wiljakka IkaalU 11,63, 3) Anton Forsström IFÅsar 11,64, 4) Leevi Hyypiä IitPy 14,54. Erä 3 (+1,1) 1) Roope Maaninka PyhäsU 9,73, 2) Paul Jabari LaitJy 11,07, 3) Veikka Nuorala KalajJu 11,61, 4) Veeti Jokela AlavU 11,82, 5) Aapeli Hietakangas ÄhtU 12,24, 6) Mici Ojala UrjU 13,91. 

P13 Korkeus 1) Taavi Lauttamus KauhWi 152, 2) Roope Turunen PyhäsU 140, 3) Jonne Leino MaskKa 132, 4) Max Hyttilä LaitJy 132, 5) Samuel Jussila NoormNo 128, 6) Ville Rekola TammRy 128, 7) Toivo Lehtinen UrjU 124, 7) Hampus Berglund IFVom 124, 9) Gustaf Storbjörk IFÅsar 124, 10) Saku Mäkelä KalajJu 124, 11) Severi Laine LauttLu 124, 12) Jesse Tuomainen IitPy 120, 13) Aleksi Penttilä AlavU 114, 13) Topias Koskinen ÄhtU 114. 

P13 Moukari 1) Aleksi Jokela TammRy 32,08, 2) Valtteri Valtonen LaitJy 27,76, 3) Puhakka Jesse PyhäsU 26,60, 4) Jonne Niemelä IkaalU 24,38, 5) Juuso Oksanen UrjU 22,84, 6) Oliver Rosenqvist MaskKa 21,02, 7) Eemeli Mäkifräntilä KauhWi 17,73, 8) Rännar Anton IFVom 17,44, 9) Elias Mäkinen ÄhtU 16,17, 10) Jimi Salo NoormNo 15,80, 11) Verneri Lehtinen LauttLu 14,91, 12) Otso Häyrynen IitPy 14,68, 13) Eljas Enlund IFÅsar 12,92, Aaro Järvinen AlavU NM. 

T15 2000m 1) Pinja Kämi TammRy 7.13,38, 2) Aino Lausniemi LauttLu 7.15,18, 3) Jenni Jaatinen KalajJu 7.19,27, 4) Viola Gustafsson KauhWi 7.28,03, 5) Adele Vainio IkaalU 7.31,23, 6) Fanni Isomäki AlavU 7.34,02, 7) Linnea Källbacka IFVom 7.39,37, 8) Ellen Ainasoja IFÅsar 7.42,34, 9) Suvi-Tuulia Puustinen PyhäsU 7.43,02, 10) Alice Reivo LaitJy 8.02,53, 11) Julia Rintala NoormNo 8.30,60, 12) Julia Jalo UrjU 9.07,92, 13) Hertta Niemi IitPy 9.28,72, 14) Michelle Nyback IFNykn 9.58,03, 15) Ronja Karjalainen ÄhtU 9.59,71. 

T15 80m aidat 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 11,91, 2) Anniina Salokannel MaskKa 12,32, 3) Joanna Puukka IitPy 12,70, 4) Carolina Grönroos LaitJy 13,10, 5) Belinda Stenroos IFNykn 13,16, 6) Sanni Pynttäri AlavU 13,24, 7) Siiri Mäkilä TammRy 13,26, 8) Elena Ohra-Aho ÄhtU 13,35, 9) Linnea Fabig NoormNo 13,70, 10) Charlotta Sandkulla IFÅsar 14,34, 11) Matilda Ojainmaa LauttLu 14,56, 12) Enni Vihelä KalajJu 15,86, 13) Lotta Leander UrjU 16,92 

Erä 1 (+1,6) 1) Siiri Mäkilä TammRy 13,26, 2) Enni Vihelä KalajJu 15,86, 3) Lotta Leander UrjU 16,92. Erä 2 (+1,7) 1) Belinda Stenroos IFNykn 13,16, 2) Linnea Fabig NoormNo 13,70, 3) Charlotta Sandkulla IFÅsar 14,34, 4) Matilda Ojainmaa LauttLu 14,56. Erä 3 (+1,4) 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 11,91, 2) Anniina Salokannel MaskKa 12,32, 3) Joanna Puukka IitPy 12,70, 4) Carolina Grönroos LaitJy 13,10, 5) Sanni Pynttäri AlavU 13,24, 6) Elena Ohra-Aho ÄhtU 13,35. 

T15 Seiväs 1) Friida Kivistö KalajJu 310, 2) Jenina Luotonen LaitJy 230, 3) Viivi Mäenpää AlavU 220, 4) Emilia Liljeqvist IFNykn 220, 5) Emma Vikman IFÅsar 210, 6) Iiris Viitanen ÄhtU 210, 7) Ada Mäkinen NoormNo 200, 8) Henni Liimatta MaskKa 200, 9) Mette Karppanen UrjU 190, 10) Sini Lehikoinen PyhäsU 190, 11) Jenna Tapio IitPy 190, 12) Taika Kuusela TammRy 160, 13) Liina Laine LauttLu 160. 

T15 Kuula 1) Emmi Pohjolainen LauttLu 10,20, 2) Charlotta Pettersson NoormNo 10,18, 3) Janna Huuho PyhäsU 10,10, 4) Elli Seppänen KauhWi 9,85, 5) Siiri Laukkanen TammRy 9,60, 6) Erica Åminne IFÅsar 9,10, 7) Noora Lahdenmäki AlavU 8,95, 8) Viivi Mäkinen MaskKa 8,08, 9) Tara Jytilä ÄhtU 7,92, 10) Silja Kyrönviita IkaalU 7,66, 11) Tindra Jansson IFVom 7,51, 12) Saara Kainu UrjU 7,50, 13) Iina-Lotta Kuisma IitPy 7,29, 14) Melissa Palmroth LaitJy 7,10, 15) Thilde Holm IFNykn 6,98, 16) Alisa Vuollet KalajJu 6,93. 

T15 1000m kävely 1) Annika Laulumaa LaitJy 5.08,45, 2) Karla Könönen PyhäsU 5.18,90, 3) Inari Harjunmaa LauttLu 6.07,62, 4) Alisa Koskinen ÄhtU 6.13,18, 5) Fiia Niemelä KalajJu 6.16,86, 6) Rebekka Rautio TammRy 6.25,52, 7) Martta Huppunen IitPy 6.35,22, 8) Anni Mäkelä UrjU 6.52,90, 9) Nea Alitalo IkaalU 6.53,57, 10) Lisa Sundqvist IFNykn 7.10,82, 11) Vera StÂhlstedt IFÅsar 7.10,93, Aino Manner NoormNo DQ. 

P15 2000m 1) Leonard MarkÈn IFVom 6.14,27, 2) Kalle Oksanen MaskKa 6.31,19, 3) Veikko Mäkilä TammRy 6.32,46, 4) Niklas Antola LaitJy 6.33,85, 5) Luukas Mäkelä PyhäsU 6.37,09, 6) Otto Hirvilampi ÄhtU 6.51,28, 7) Veeti Vainionpää IkaalU 6.54,66, 8) Tommi Saarinen AlavU 6.55,63, 9) Topias Salminen NoormNo 7.16,71, 10) Akseli Leino UrjU 7.24,19, 11) Luukas Huppunen IitPy 8.22,73, Alexander Nordström IFNykn DNS. 

P15 100m aidat 1) Tuukka Ingers IitPy 15,09, 2) Oliver Oksanen NoormNo 15,96, 3) Jaakko Kuoppa MaskKa 16,05, 4) Martin Mäenpää LaitJy 16,12, 5) Lassi Valta PyhäsU 17,86, 6) Joona Paija UrjU 18,82, 7) Elias Rintanen IFVom 20,38, 8) Daniel Saaristo IkaalU 21,03, 9) Miika Jokela AlavU 21,60, Arttu Rajalahti ÄhtU DQ 

Erä 1 (+1,8) 1) Martin Mäenpää LaitJy 16,12, 2) Joona Paija UrjU 18,82, 3) Elias Rintanen IFVom 20,38, Arttu Rajalahti ÄhtU DQ. Erä 2 (+1,9) 1) Tuukka Ingers IitPy 15,09, 2) Oliver Oksanen NoormNo 15,96, 3) Jaakko Kuoppa MaskKa 16,05, 4) Lassi Valta PyhäsU 17,86, 5) Daniel Saaristo IkaalU 21,03, 6) Miika Jokela AlavU 21,60. 

P15 Seiväs 1) Janne Juhola KalajJu 340, 2) Akseli Hyytiä LaitJy 300, 3) Juha Karjunen PyhäsU 290, 4) Atte Kuusela TammRy 260, 5) Eero Mäkinen ÄhtU 240, 6) Rasmus Haavisto MaskKa 240, 7) Aaron Häggman IFVom 220, 8) Anselmi Jaatinen UrjU 180, 9) Alex Lövsund IFÅsar 180, 10) Erkki Seppänen KauhWi 160, 11) Vilho Willman NoormNo 160, 12) Jesper Heikkilä IitPy 140, 12) Colin Ena IFNykn 140. 

P15 Kuula 1) Patrick Jokela AlavU 13,32, 2) Henrik Lehtinen LauttLu 12,94, 3) Vili Välimäki TammRy 11,82, 4) Eero Ahvanainen PyhäsU 11,09, 5) Kalle Kinnunen MaskKa 10,50, 6) Onni Liikkanen IitPy 9,36, 7) Benjamin Holmbäck IFÅsar 9,25, 8) Jacob Smeds IFVom 8,97, 9) Joona Nurmi NoormNo 8,96, 10) Peetu Mäkinen ÄhtU 8,89, 11) Akseli Mäkelä IkaalU 8,69, 12) Arvid Nybäck IFNykn 8,18, 13) Justus Lukkala LaitJy 8,01, 14) Daniel Heikkilä KalajJu 7,88, 15) Petri Isosomppi KauhWi 6,52, 16) Veeti Mäkinen UrjU 5,47. 

P15 1000m kävely 1) Eetu Järvinen AlavU 6.02,91, 2) Joona Rasi MaskKa 8.00,86. 

N17 200m 1) Vilma Mäki AlavU 25,89, 2) Pritne Lember NoormNo 26,15, 3) Josefina Salmi IkaalU 27,58, 4) Aino Eno LauttLu 27,72, 5) Olivia Salmelainen MaskKa 28,14, 6) Ana Ciornei IFÅsar 28,76, 7) Sandra Nystrand IFNykn 28,82, 8) Mirjam Bamm IFVom 28,95, 9) Senja Gustafsson KauhWi 28,96, 10) Nelli Ruottinen PyhäsU 29,11, 11) Emilia Kivelä ÄhtU 29,86, 12) Iida Vuollet KalajJu 30,00, 13) Tytti Nyrönen TammRy 30,85, 14) Maria Antola LaitJy 30,96, 15) Grainne Bates UrjU 30,99, 16) Alisa Korpela IitPy 34,00 

Erä 1 (+1,2) 1) Josefina Salmi IkaalU 27,58, 2) Nelli Ruottinen PyhäsU 29,11, 3) Emilia Kivelä ÄhtU 29,86, 4) Iida Vuollet KalajJu 30,00, 5) Alisa Korpela IitPy 34,00. Erä 2 (+0,3) 1) Sandra Nystrand IFNykn 28,82, 2) Senja Gustafsson KauhWi 28,96, 3) Tytti Nyrönen TammRy 30,85, 4) Maria Antola LaitJy 30,96, 5) Grainne Bates UrjU 30,99. Erä 3 (+0,4) 1) Vilma Mäki AlavU 25,89, 2) Pritne Lember NoormNo 26,15, 3) Aino Eno LauttLu 27,72, 4) Olivia Salmelainen MaskKa 28,14, 5) Ana Ciornei IFÅsar 28,76, 6) Mirjam Bamm IFVom 28,95. 

N17 Pituus 1) Kaisa Isokääntä KalajJu 4,70, 2) Neea Puskala ÄhtU 4,67, 3) Ina Pajunen IFÅsar 4,59, 4) Reetta Ryynänen PyhäsU 4,50, 5) Jenni Sormunen IkaalU 4,42, 6) Pinja Niemistö AlavU 4,41, 7) Nora Riitaoja NoormNo 4,37, 8) Emmi Nieminen TammRy 4,36, 9) Lilli Virtanen LauttLu 4,30, 10) Evelina Österberg IFVom 4,05, 11) Ella Hemmilä LaitJy 4,05, 12) Hanna Back IFNykn 3,96, 13) Emmiina Tarvainen MaskKa 3,92, 14) Siiri Karjalainen IitPy 3,90, 15) Laura Sanden UrjU 3,68. 

N17 Kuula 1) Vera Töppärä UrjU 12,10, 2) Pinja Hulkko PyhäsU 11,35, 3) Veera Pohjala AlavU 11,35, 4) Jane Lember NoormNo 11,09, 5) Jenna Westerlund LaitJy 10,66, 6) Henna Salminen TammRy 10,54, 7) Laura Lintukangas IitPy 9,88, 8) Matilda Kivistö KalajJu 8,97, 9) Nathalie Nyback IFNykn 8,69, 10) Tatjana Sizowa IFVom 7,47, 11) Jenny Broända IFÅsar 7,18, 12) Siiri Kallioniemi ÄhtU 6,74, 13) Lotta-Maria Maine LauttLu 6,69, 14) Ida Kumlin MaskKa 5,70. 

M17 200m 1) Robert Silenko LauttLu 23,60, 2) Fredrik Björkqvist IFÅsar 23,83, 3) Roope Turunen IkaalU 24,27, 4) Ilmari Vuorela LaitJy 24,44, 5) Anton Sandvik IFVom 24,48, 6) Joona Kiviaho ÄhtU 24,55, 7) Niklas Erkintalo NoormNo 24,97, 8) Valtteri Luomala KauhWi 25,80, 9) Konsta Joenväärä KalajJu 25,95, 10) Eetu Sillanpää PyhäsU 26,07, 11) Henri Oksanen UrjU 26,28, 12) Jani Myllyaho AlavU 26,55, 13) Juho Ala-Kokko MaskKa 27,27, 14) Ivar Myllymäki IFNykn 27,67, 15) Samu Kauppi TammRy 30,40, 16) Vilppu Pirinen IitPy 35,94 

Erä 1 (+1,4) 1) Henri Oksanen UrjU 26,28, 2) Jani Myllyaho AlavU 26,55, 3) Ivar Myllymäki IFNykn 27,67, 4) Samu Kauppi TammRy 30,40, 5) Vilppu Pirinen IitPy 35,94. Erä 2 (+0,8) 1) Joona Kiviaho ÄhtU 24,55, 2) Niklas Erkintalo NoormNo 24,97, 3) Valtteri Luomala KauhWi 25,80, 4) Konsta Joenväärä KalajJu 25,95, 5) Eetu Sillanpää PyhäsU 26,07. Erä 3 (+0,2) 1) Robert Silenko LauttLu 23,60, 2) Fredrik Björkqvist IFÅsar 23,83, 3) Roope Turunen IkaalU 24,27, 4) Ilmari Vuorela LaitJy 24,44, 5) Anton Sandvik IFVom 24,48, 6) Juho Ala-Kokko MaskKa 27,27. 

M17 Pituus 1) Ville Toivonen ÄhtU 6,04, 2) Taavi Leppänen IkaalU 5,59, 3) Jimi Huuho PyhäsU 5,45, 4) Aleksi Leivo MaskKa 5,42, 5) Juho Marttila LauttLu 5,13, 6) Ville Vihertö IitPy 5,12, 7) Aleksi Luomala KauhWi 4,98, 8) Rännar Michael IFVom 4,89, 9) Joonas Vainio LaitJy 4,88, 10) Elias Myllykangas AlavU 4,62, 11) Adrian Lillas IFNykn 4,26, 12) Jesse Tuki TammRy 4,25, 13) Emil Forsström IFÅsar 3,26, 14) Taneli Salminen NoormNo 2,96, 15) Aape Rytky UrjU 2,58. 

M17 Kuula 1) Niklas Hyvönen PyhäsU 13,44, 2) Frans Hakasuo LauttLu 13,44, 3) Roni Samsten MaskKa 12,17, 4) Niilo Niemelä KalajJu 11,78, 5) Joonas Nieminen UrjU 11,72, 6) Juuso Lukkala LaitJy 10,55, 7) Aku Häyrynen IitPy 10,21, 8) Pyry Suutarinen ÄhtU 10,01, 9) Julius Walli NoormNo 9,90, 10) Kalle Asunmaa AlavU 9,55, 11) Jani Laakso TammRy 9,09, 12) Oskari Kangasniemi IkaalU 8,31, 13) Joakim Bäck IFNykn 8,00, 14) Johannes Ehrs IFVom 7,87. 

Sukkulaviesti 16x60m viesti 1) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 2.21,31, 2) Laitilan Jyske LaitJy 2.22,31, 3) Lauttakylän Luja LauttLu 2.22,34, 4) Ikaalisten Urheilijat IkaalU 2.23,23, 5) Maskun Kataja MaskKa 2.23,40, 6) Noormarkun Nopsa NoormNo 2.23,45, 7) Ähtärin Urheilijat ÄhtU 2.23,59, 8) Kalajoen Junkkarit KalajJu 2.24,86, 9) Alavuden Urheilijat AlavU 2.26,17, 10) Tammelan Ryske TammRy 2.27,72, 11) Urjalan Urheilijat UrjU 2.28,51, 12) IF Åsarna IFÅsar 2.31,43, 13) IF VOM IFVom 2.32,83, 14) Iitin Pyrintö IitPy 2.32,87, 15) Kauhavan Wisa KauhWi 2.34,86, 16) IF Nykarlebynejden IFNykn 2.36,78 

Erä 1 1) Ikaalisten Urheilijat (Oskari Savolainen, Kamilla Hillman, Tuomas Mäkelä, Ella Kurula, Juho Wiljakka, Carita Kivimäki, Tami Pohjonen, Miina Mäki-Korte, Daniel Saaristo, Adele Vainio, Veeti Vainionpää, Neea Alitalo, Taavi Leppänen, Josefina Salmi, Roope Turunen, Jenni Sormunen) 2.23,23, 2) Kalajoen Junkkarit (Joel Kinaret, Jenniina Tuura, Heikki Nuorala, Frida Isojärvi, Kaisa Isokääntä, Niilo Niemelä, Iida Vuollet, Konsta Joenväärä, Friida Kivistö, Janne Juhola, Jenni Jaatinen, Daniel Heikkilä, Sanni Vuollet, Veikka Nuorala, Aada Kivistö, Saku Mäkelä) 2.24,86, 3) Urjalan Urheilijat (Elias Eskola, Miina Paija, Rasmus Vankka, Leena Hakala, Toivo Lehtinen, Annika Kontio, Juuso Oksanen, Saara Tallbacka, Anselmi Jaatinen, Lotta Leander, Joona Paija, Mette Karppanen, Joonas Nieminen, Grainne Bates, Henri Oksanen, Laura Sanden) 2.28,51, 4) IF Åsarna (William Strandvall, Izabelle Viitasalo, Christian Lövsund, Holm Elin, Anton Forsström, Elin Jakobsson, Gustaf Storbjörk, Wilma Nyberg, Alex Lövsund, Fanny Saarinen, Benjamin Holmbäck, Charlotta Sandkulla, Emil Forsström, Jenny Broända, Fredrik Björkqvist, Ina Pajunen) 2.31,43, 5) IF VOM (Elias Ehrs, Fanny Engman, Conny Majabacka, Linn Österberg, Rännar Anton, Emilia Österberg, Hampus Berglund, Livia Nilsson, Jakob Ehrs, Tindra Jansson, Elias Rintanen, Linnea Källbacka, Johannes Ehrs, Tatjana Sizowa, Anton Sandvik, Evelina Österberg) 2.32,83, 6) Iitin Pyrintö (Joona Puukka, Saana Tapio, Viljami Salo, Iiris Niemi, Leevi Hyypiä, Crista Ingers, Jesse Tuomainen, Hilla Martikainen, Tuukka Ingers, Joanna Puukka, Onni Liikkanen, Jenna Tapio, Ville Vihertö, Laura Lintukangas, Jaakko Liikkanen, Siiri Karjalainen) 2.32,87, 7) Kauhavan Wisa (Nikolai Renko, Annika Koivuniemi, Mikael Salomaa, Minttu Perttu, Taavi Lauttamus, Saana Vuorijärvi, Eemeli Mäkifräntilä, Roosa Salmela, Erkki Seppänen, Viola Gustafsson, Petri Isosomppi, Elli Seppänen, Aleksi Luomala, Meea Perttu, Valtteri Luomala, Senja Gustafsson) 2.34,86, 8) IF Nykarlebynejden (Robin Liljeqvist, Linn Bergström, Jim Ström, Sara Cederholm, Amos Nordström, Clara Linqvist, Jonas Åbro, Julia Ena, Arvid Nybäck, Julia Jansson, Alexander Nordström, Maja Semskar, Ivar Myllymäki, Tindra Sundvik, Adrian Lillas, Laura Ström) 2.36,78. Erä 2 1) Pyhäselän Urheilijat (Oskari Pakarinen, Nea Nousiainen, Jerkko Kinnunen, Heli Puustinen, Roope Maaninka, Sara-Sofia Hyvönen, Puhakka Jesse, Riikka Jokinen, Lassi Valta, Sofia Raatikainen, Eero Ahvanainen, Sini Lehikoinen, Niklas Hyvönen, Nelli Ruottinen, Jimi Huuho, Reetta Ryynänen) 2.21,31, 2) Laitilan Jyske (Julius Lukkala, Isla Reivo, Onni Salminen, Josefiina Vainio-Kaila, Paul Jabari, Lotta Metsärinta, Valtteri Valtonen, Verna Vuorela, Niklas Antola, Jenina Luotonen, Martin Mäenpää, Carolina Grönroos, Juuso Lukkala, Maria Antola, Ilmari Vuorela, Aamu Airisto) 2.22,31, 3) Lauttakylän Luja (Elmeri Kivipelto, Elle Kariniemi, Eerik Lehtinen, Siiri Mäkelä, Daniel Jalo, Ilona Koivuranta, Niilo Harjunmaa, Sanni Pihko, Veeti Laine, Emmi Pohjolainen, Henrik Lehtinen, Matilda Ojainmaa, Frans Seppälä, Henna Kaunistola, Robert Silenko, Aino Eno) 2.22,34, 4) Maskun Kataja (Eemi Marttila, Ellen Myllymäki, Vilho Kuhasalmi, Aada Lehtinen, Oskari Salmelainen, Elli Ajosenpää, Oliver Rosenqvist, Henriikka Laine, Rasmus Haavisto, Anniina Salokannel, Kalle Kinnunen, Henni Liimatta, Aleksi Leivo, Ida Kumlin, Juho Ala-Kokko, Olivia Salmelainen) 2.23,40, 5) Noormarkun Nopsa (Elias Ruusuvuori, Nuppu Willman, Mikael Saastamoinen, Ronja Räsänen, Ilmari Pakkasela, Aada-Olivia Oksanen, Samuel Jussila, Sanni-Maria Mäkelä, Oliver Oksanen, Charlotta Pettersson, Joona Nurmi, Linnea Fabig, Taneli Salminen, Nora Riitaoja, Niklas Erkintalo, Pritne Lember) 2.23,45, 6) Ähtärin Urheilijat (Antto Syrjänen, Minttu Saari, Atte Saarimäki, Sara Mattila, Topias Koskinen, Emmi Väänänen, Aapeli Hietakangas, Silja Keisala, Arttu Rajalahti, Elena Ohra-Aho, Eero Mäkinen, Ronja Karjalainen, Ville Toivonen, Emilia Kivelä, Joona Kiviaho, Neea Puskala) 2.23,59, 7) Alavuden Urheilijat (Ossi Kallio, Sanni Jokela, Eemi Asunmaa, Ylinen Sohvi, Niko Lahdenmäki, Linnea Uusitalo, Eetu Eeli, Saana Yritys, Niko Ämmälä, Anni Peltoniemi, Miika Jokela, Sanni Pynttäri, Elias Myllykangas, Veera Pohjala, Jani Myllyaho, Vilma Mäki) 2.26,17, 8) Tammelan Ryske (Titus Uutela, Inka Kuusela, Niilo Laukkanen, Tiia Talonen, Ville Rekola, Erica Syrjälä, Aleksi Jokela, Viivi Välimäki, Atte Kuusela, Siiri Laukkanen, Vili Välimäki, Siiri Mäkilä, Samu Kauppi, Tytti Nyrönen, Jesse Tuki, Emmi Nieminen) 2.27,72. 

Palaa alkuun

Yleisurheilun kunnanmestaruuskilpailut 21.8.2018

N 100m (-3,2) 1) Johanna Nieminen VammsVoi 14,16.

N 800m 1) Johanna Nieminen VammsVoi 2.23,33, 2) Katriina Laurila VammsVoi 2.59,49, 3) Tanja Antila UrjU 3.45,19, 4) Emilia Eskola UrjU 3.48,88.

N Pituus 1) Emma Kuikka JanJa 4,40, 2) Alina Peltonen ForssSa 4,09, 3) Emilia Eskola UrjU 3,59, 4) Tanja Antila UrjU 3,33, 5) Senja Tallbacka UrjU 3,20.

N Kuula 1) Emilia Eskola UrjU 10,38, 2) Senja Tallbacka UrjU 7,62, 3) Sara Syrjälä TammRy 7,32.

N Keihäs 1) Sara Syrjälä TammRy 28,56, 2) Tanja Antila UrjU 20,85, 3) Senja Tallbacka UrjU 17,97.

M 100m (-1,2) 1) Markus Hyttinen LempKiYU 12,86, 2) Jari Konola ValkHa 13,58.

M Pituus 1) Topias Tuomola ForssSa 4,70, 2) Joni Väistö UrjU 4,57, 3) Marko Mäkinen UrjU 4,37, 4) Matti Saunanen IkaalU 3,48.

M Kuula 1) Olli Niemi KangKi 14,13, 2) Markus Hyttinen LempKiYU 10,86, 3) Vesa Silvasti UrjU 9,44, 4) Jari Konola ValkHa 7,61, 5) Matti Saunanen IkaalU 7,28, Jani Niemelä UrjU DNS.

M Keihäs 1) Leevi Uusitalo RaisKu 65,62, 2) Artturi Mäkelä UrjU 48,59, 3) Jari Aikio UrjU 40,33, 4) Janne Lehtonen UrjU 38,45.

P5 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 9,17, 2) Nooa Sipilä 9,67, 3) Oiva Ojala UrjU 10,83, 4) Aatu Jaatinen 11,21, 5) Eino Vehmas UrjU 11,72, 6) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 14,30, 7) Sisu Vesakoski UrjU 14,60, 8) Leo Niemonen UrjU 17,37, 9) Roope Koivisto UrjU 17,95, Lenni Jalo UrjU DNS. Erä 1 1) Nooa Sipilä 9,67, 2) Oiva Ojala UrjU 10,83, 3) Eino Vehmas UrjU 11,72, 4) Sisu Vesakoski UrjU 14,60, 5) Roope Koivisto UrjU 17,95. Erä 2 1) Arttu Kaleva UrjU 9,17, 2) Aatu Jaatinen 11,21, 3) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 14,30, 4) Leo Niemonen UrjU 17,37, Lenni Jalo UrjU DNS.

T5 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,58, 2) Neela Challagonda UrjU 9,30, 3) Eini Blistanov UrjU 9,31, 4) Elli Toorikka UrjU 9,43, 5) Aliisa NIemonen UrjU 9,87, 6) Helmi Kannisto UrjU 10,88, 7) Emilia Kyllönen UrjU 11,62, 8) Lempi Harju UrjU 11,75, 9) Eeva Alhainen UrjU 12,82, 10) Aino Korhonen UrjU 14,62, 11) Fanny Koskinen UrjU 15,32, 12) Stella Paavilainen UrjU 15,90, 13) Aava Taipale UrjU 16,30, Aino Ojala UrjU DNS. Erä 1 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,58, 2) Eini Blistanov UrjU 9,31, 3) Aino Korhonen UrjU 14,62, 4) Fanny Koskinen UrjU 15,32, 5) Aava Taipale UrjU 16,30. Erä 2 1) Elli Toorikka UrjU 9,43, 2) Aliisa NIemonen UrjU 9,87, 3) Helmi Kannisto UrjU 10,88, 4) Eeva Alhainen UrjU 12,82, Aino Ojala UrjU DNS. Erä 3 1) Neela Challagonda UrjU 9,30, 2) Emilia Kyllönen UrjU 11,62, 3) Lempi Harju UrjU 11,75, 4) Stella Paavilainen UrjU 15,90.

P7 40m 1) Aatto Blistanov UrjU 7,63, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,72, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 8,54, 4) Paavo Hämäläinen UrjU 8,61.

P7 Korkeus 1) Aapo Jaatinen UrjU 80.

T7 40m 1) Maisa Drude UrjU 7,82, 2) Emilia Peltonen UrjU 8,06, 3) Sissi Vesakoski UrjU 8,38, 4) Alma Challagonda UrjU 8,46, 5) Mila Kataisto UrjU 8,85, 6) Alli Alhainen UrjU 9,51, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 9,82, 8) Sofia Paavilainen UrjU 10,13, 9) Nella Koskinen UrjU 11,16, 10) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,89, Nella Andelin KU-58 DNS. Erä 1 1) Sissi Vesakoski UrjU 8,38, 2) Mila Kataisto UrjU 8,85, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 9,82, 4) Nella Koskinen UrjU 11,16, Nella Andelin KU-58 DNS. Erä 2 1) Maisa Drude UrjU 7,82, 2) Emilia Peltonen UrjU 8,06, 3) Alma Challagonda UrjU 8,46, 4) Alli Alhainen UrjU 9,51, 5) Sofia Paavilainen UrjU 10,13, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,89.

T7 Korkeus 1) Mila Kataisto UrjU 60, 2) Sara-Linnea Rajala UrjU 60, 3) Alli Alhainen UrjU 60.

T9 40m 1) Minja Penttilä LempKiYU 7,28, 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,28, 3) Fanni Paija UrjU 7,40, 4) Anni Kaleva UrjU 7,91, 5) Olga Penttilä UrjU 7,99, 6) Sonja Silvasti UrjU 8,17, 7) Aino-Olivia Leino UrjU 8,34, 8) Enia Taipale UrjU 8,47, 9) Fanni Alhainen UrjU 8,63, 10) Oona Mäkelä UrjU 8,66, 11) Juliana Aikio UrjU 8,89. Erä 1 1) Minja Penttilä LempKiYU 7,28, 2) Anni Kaleva UrjU 7,91, 3) Sonja Silvasti UrjU 8,17, 4) Aino-Olivia Leino UrjU 8,34, 5) Oona Mäkelä UrjU 8,66, 6) Juliana Aikio UrjU 8,89. Erä 2 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,28, 2) Fanni Paija UrjU 7,40, 3) Olga Penttilä UrjU 7,99, 4) Enia Taipale UrjU 8,47, 5) Fanni Alhainen UrjU 8,63.

T9 Korkeus 1) Minja Penttilä LempKiYU 110, 2) Enia Taipale UrjU 90, 3) Fanni Alhainen UrjU 80, 3) Minja Kaunisharju TammRy 80, 5) Aino-Olivia Leino UrjU 70, Fanni Paija UrjU NH.

P9 40m 1) Onni Mäkinen UrjU 7,80, 2) Niilo Vehmas UrjU 8,19, 3) Elmo Vesakoski UrjU 8,65, 4) Niko Mero UrjU 10,70.

T11 60m 1) Leena Hakala UrjU 9,27, 2) Miina Paija UrjU 9,64, 3) Aliina Koivula UrjU 9,97, 4) Alisa Syrjälä TammRy 10,17, 5) Julia Jalo UrjU 10,57, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 10,67, 7) Anni Mäkelä UrjU 11,45, 8) Vilja Välimäki TammRy 11,46, 9) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,90, Peppi Vehmaa UrjU DNS. Erä 1 1) Iiris Hämäläinen UrjU 10,67, 2) Anni Mäkelä UrjU 11,45, 3) Vilja Välimäki TammRy 11,46, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,90. Erä 2 1) Leena Hakala UrjU 9,27, 2) Miina Paija UrjU 9,64, 3) Aliina Koivula UrjU 9,97, 4) Alisa Syrjälä TammRy 10,17, 5) Julia Jalo UrjU 10,57, Peppi Vehmaa UrjU DNS.

T11 Pituus 1) Leena Hakala UrjU 4,11, 2) Miina Paija UrjU 3,82, 3) Iiris Hämäläinen UrjU 3,50, 4) Julia Jalo UrjU 3,32, 5) Aliina Koivula UrjU 3,22, 6) Vilja Välimäki TammRy 2,98, 7) Anni Mäkelä UrjU 2,84, 8) Milja Blistanov UrjU 2,83, 9) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,34.

T11 Kiekko 1) Pinja Kärhä LoimJa 37,90, 2) Venla Kärhä LoimJa 27,64, 3) Roosa Haanpää ViialVa 25,66, 4) Peppi Vehmaa UrjU 23,11, 5) Aliina Koivula UrjU 19,85, 6) Alisa Syrjälä TammRy 19,79, 7) Vilja Välimäki TammRy 18,60, 8) Senja Kärhä LoimJa 17,07, 9) Iiris Hämäläinen UrjU 16,28, 10) Miina Paija UrjU 15,79, 11) Leena Hakala UrjU 15,53, 12) Julia Jalo UrjU 15,34, 13) Kerttu Kumpulainen UrjU 10,01, 14) Anni Mäkelä UrjU 9,28.

P11 60m 1) Nikolas Lindén LoimLei 9,87, 2) Niilo Laukkanen TammRy 10,02, 3) Elias Eskola UrjU 10,35, 4) Ilmari Leino UrjU 10,47, 5) Vilho Vehmas UrjU 10,78, 6) Leevi Järvinen UrjU 12,82.

P11 Pituus 1) Elias Eskola UrjU 3,83, 2) Nikolas Lindén LoimLei 3,82, 3) Niilo Laukkanen TammRy 3,44, 4) Ilmari Leino UrjU 3,13, 5) Vilho Vehmas UrjU 3,00, 6) Onni Mäkinen UrjU 2,86, 7) Aapo Jaatinen UrjU 2,66.

P11 Kiekko 1) Elias Eskola UrjU 27,92, 2) Niilo Laukkanen TammRy 22,82, 3) Nikolas Lindén LoimLei 13,79, 4) Vilho Vehmas UrjU 13,48, 5) Leevi Järvinen UrjU 10,69, 6) Aapo Jaatinen UrjU 9,87.

T13 60m 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,64, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,01, 3) Malla Tuomola ForssSa 9,07, 4) Minea Lindén LoimLei 9,15, 5) Annika Kontio UrjU 9,20, 6) Miisa Tuomola ForssSa 9,30, 7) Saara Tallbacka UrjU 9,36, 8) Lotta Leander UrjU 9,39, 9) Miisa Turunen ToijVau 9,61, 10) Erica Syrjälä TammRy 9,72. Erä 1 (-1,2) 1) Saara Tallbacka UrjU 9,36, 2) Lotta Leander UrjU 9,39, 3) Miisa Turunen ToijVau 9,61, 4) Erica Syrjälä TammRy 9,72. Erä 2 (-1,6) 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,64, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,01, 3) Malla Tuomola ForssSa 9,07, 4) Minea Lindén LoimLei 9,15, 5) Annika Kontio UrjU 9,20, 6) Miisa Tuomola ForssSa 9,30.

T13 Korkeus 1) Birgit Tuomola KestjNS 145, 2) Erica Syrjälä TammRy 125, 2) Viivi Välimäki TammRy 125, 4) Malla Tuomola ForssSa 125, 5) Miisa Turunen ToijVau 125, 6) Alisa Syrjälä TammRy 120, 7) Peppi Vehmaa UrjU 110, Lotta Leander UrjU.

T13 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 10,88, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,51, 3) Venla Kärhä LoimJa 9,48, 4) Roosa Haanpää ViialVa 8,94, 5) Birgit Tuomola KestjNS 8,73, 6) Erica Syrjälä TammRy 8,01, 7) Miisa Turunen ToijVau 7,21, 8) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,87, 9) Saara Tallbacka UrjU 6,01.

P13 60m (-1,9) 1) Jermu Konola ValkHa 9,05, 2) Juuso Oksanen UrjU 9,28, 3) Otso Luodeslampi LempKiYU 9,84, 4) Mici Ojala UrjU 10,95.

P13 Korkeus 1) Juuso Oksanen UrjU 125, 2) Pietu Penttilä LempKiYU 125, 3) Otso Luodeslampi LempKiYU 115, 4) Mici Ojala UrjU 100.

P13 Kuula 1) Jermu Konola ValkHa 7,66, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 7,27, 3) Juuso Oksanen UrjU 6,50, 4) Mici Ojala UrjU 5,67.

T15 100m (-1,3) 1) Erika Pyykkö ForssSa 14,15, 2) Mette Karppanen UrjU 14,75, 3) Sofia Irmola TampPy 14,93, 4) Saara Kainu UrjU 15,83, Neea Suhonen ViialVa DNS.

T15 800m 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 2.27,42, 2) Minea Lindén LoimLei 2.31,26, 3) Emmi Savenius VehmU 2.35,15, 4) Birgit Tuomola KestjNS 2.42,48, 5) Viivi Välimäki TammRy 2.46,76, 6) Siiri Pohjamies UrjU 2.53,29, Erica Syrjälä TammRy DNS.

T15 Pituus 1) Miisa Tuomola ForssSa 4,14, 2) Sofia Irmola TampPy 4,14, 3) Erika Pyykkö ForssSa 4,14, 4) Viivi Välimäki TammRy 4,09, 5) Saara Kainu UrjU 3,92, 6) Mette Karppanen UrjU 3,90.

T15 Kuula 1) Siiri Laukkanen TammRy 10,33, 2) Mette Karppanen UrjU 8,95, Neea Suhonen ViialVa DNS.

P15 100m (-0,4) 1) Joona Paija UrjU 12,81, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 14,51, Vili Välimäki TammRy DQ.

P15 800m 1) Joona Paija UrjU 2.33,64, 2) Reko Salo UrjU 2.44,66, 3) Elias Eskola UrjU 3.29,17.

P15 Pituus 1) Vili Välimäki TammRy 4,94.

P15 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 12,48.

N17 100m (-3,2) 1) Emma Kuikka JanJa 13,87, 2) Saara Suonpää SomE 13,94, 3) Jemina Konola ValkHa 14,08, 4) Sara Niinimäki ViialVa 14,30, 5) Laura Sanden UrjU 15,41.

N17 Kolmiloikka 1) Laura Sanden UrjU 9,66, 2) Saara Kainu UrjU 9,11, Emma Tuomola TuUL 10,30.

N17 Kuula 1) Saara Kainu UrjU 7,54.

M17 100m (-1,2) 1) Robert Silenko LauttLu 11,76, 2) Ari Mahmoudian TampPy 12,78, 3) Joni Väistö UrjU 14,56.

M17 Kolmiloikka 1) Anselmi Jaatinen UrjU 9,58.

M17 Kuula 1) Joonas Nieminen UrjU 11,16.

Palaa alkuun

 

Säästöpankin kesäkisat 14.8.2018

P5 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Aksu Kivistö 9,70, 3) Nooa Sipilä UrjU 9,80, 4) Oiva Ojala UrjU 10,90, 5) Toivo Niemelä UrjU 12,20, 6) Elias Aaltonen 12,90, 7) Ville Jalonen UrjU 13,30, 8) Leo Niemonen UrjU 14,60, 9) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 15,10, 10) Roope Koivisto UrjU 16,80, 11) Sisu Vesakoski UrjU 17,20, Aatu Jaatinen UrjU DNS, Santeri Salonen UrjU DNS, Ville-Veikko Aulasuo UrjU DNS, Aleksi Salonen UrjU DNS. Erä 1 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Nooa Sipilä UrjU 9,80, 3) Oiva Ojala UrjU 10,90, 4) Sisu Vesakoski UrjU 17,20, Aatu Jaatinen UrjU DNS. Erä 2 1) Elias Aaltonen 12,90, 2) Ville Jalonen UrjU 13,30, 3) Leo Niemonen UrjU 14,60, 4) Roope Koivisto UrjU 16,80, Santeri Salonen UrjU DNS. Erä 3 1) Aksu Kivistö 9,70, 2) Toivo Niemelä UrjU 12,20, 3) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 15,10, Ville-Veikko Aulasuo UrjU DNS, Aleksi Salonen UrjU DNS.

P5 Pituus 1) Aksu Kivistö 1,80, 2) Arttu Kaleva UrjU 1,66, 3) Anton Laakso UrjU 1,20, 4) Toivo Niemelä UrjU 1,13, 5) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 1,06, 6) Aatu Jaatinen UrjU 0,90, Santeri Salonen UrjU.

T5 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,80, 2) Neela Challagonda UrjU 9,20, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,70, 4) Elli Toorikka UrjU 9,90, 5) Minea Viertokangas UrjU 10,00, 5) Aliisa Niemonen UrjU 10,00, 5) Eini Blistanov UrjU 10,00, 8) Helmi Kannisto UrjU 10,50, 9) Helmi Hynninen UrjU 11,20, 10) Emilia Kyllönen UrjU 11,60, 11) Venla Paija UrjU 12,20, 12) Aura Kivistö 12,30, 13) Lempi Harju 12,60, 14) Eeva Alhainen UrjU 13,30, 15) Vanessa Hynninen UrjU 14,20, 16) Janna Saarinen UrjU 14,60, 17) Aino Korhonen 15,50, 18) Fanny Koskinen UrjU 17,30, 19) Aava Taipale UrjU 17,50, 20) Aino Ojala UrjU 21,40, Iina Tulonen UrjU DNS. Erä 1 1) Elli Toorikka UrjU 9,90, 2) Minea Viertokangas UrjU 10,00, 3) Aura Kivistö 12,30, 4) Aino Ojala UrjU 21,40, Iina Tulonen UrjU DNS. Erä 2 1) Neela Challagonda UrjU 9,20, 2) Aliisa Niemonen UrjU 10,00, 3) Helmi Hynninen UrjU 11,20, 4) Aino Korhonen 15,50, 5) Fanny Koskinen UrjU 17,30. Erä 3 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,80, 2) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,70, 3) Helmi Kannisto UrjU 10,50, 4) Lempi Harju 12,60, 5) Janna Saarinen UrjU 14,60. Erä 4 1) Eini Blistanov UrjU 10,00, 2) Emilia Kyllönen UrjU 11,60, 3) Venla Paija UrjU 12,20, 4) Eeva Alhainen UrjU 13,30, 5) Vanessa Hynninen UrjU 14,20, 6) Aava Taipale UrjU 17,50.

T5 Pituus 1) Lyydia Toivonen UrjU 2,07, 2) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 1,85, 3) Aliisa Niemonen UrjU 1,82, 4) Minea Viertokangas UrjU 1,82, 5) Eini Blistanov UrjU 1,26, 6) Fanny Koskinen UrjU 0,85, 7) Helmi Hynninen UrjU 0,85, 8) Lempi Harju 0,82, 9) Aura Kivistö 0,74, Iina Tulonen UrjU NM.

P7 40m 1) Aatto Blistanov UrjU 7,98, 2) Aapo Jaatinen UrjU 8,08, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 8,67, 4) Paavo Hämäläinen UrjU 8,72, 5) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,85, 6) Santeri Leinonen TammRy 9,22, 7) Samu Leppänen UrjU 9,56. Erä 1 1) Aatto Blistanov UrjU 7,98, 2) Paavo Hämäläinen UrjU 8,72, 3) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,85. Erä 2 1) Aapo Jaatinen UrjU 8,08, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 8,67, 3) Santeri Leinonen TammRy 9,22, 4) Samu Leppänen UrjU 9,56.

P7 Pituus 1) Aapo Jaatinen UrjU 2,85, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 2,26, 3) Juuso Suoranta PunKu 2,22, 4) Paavo Hämäläinen UrjU 2,14, 5) Vladyslav Kolinchak UrjU 2,08, 6) Santeri Leinonen TammRy 2,00, 7) Jami Saarinen UrjU 1,00.

T7 40m 1) Olivia Mattila ForssSa 7,78, 2) Emmi Vankka UrjU 8,06, 3) Maisa Drude UrjU 8,17, 4) Sissi Vesakoski UrjU 8,23, 5) Alma Challagonda UrjU 8,75, 6) Mila Kataisto UrjU 8,93, 7) Nella Veikkola UrjU 9,58, 8) Alli Alhainen UrjU 9,82, 9) Kerttu Mäkinen UrjU 10,04, 10) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,35, 11) Nella Koskinen UrjU 11,97. Erä 1 1) Olivia Mattila ForssSa 7,78, 2) Sissi Vesakoski UrjU 8,23, 3) Alma Challagonda UrjU 8,75, 4) Nella Veikkola UrjU 9,58, 5) Alli Alhainen UrjU 9,82, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,35. Erä 2 1) Emmi Vankka UrjU 8,06, 2) Maisa Drude UrjU 8,17, 3) Mila Kataisto UrjU 8,93, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 10,04, 5) Nella Koskinen UrjU 11,97.

T7 Pituus 1) Olivia Mattila ForssSa 2,70, 2) Emmi Vankka UrjU 2,68, 3) Maisa Drude UrjU 2,53, 4) Sissi Vesakoski UrjU 2,39, 5) Mila Kataisto UrjU 2,35, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 1,92, 7) Alli Alhainen UrjU 1,64, 8) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,44, 9) Nella Koskinen UrjU 1,31.

P9 40m 1) Eerik Häkli RaisKu 6,92, 2) Kasper Ketola PälkLL 7,17, 3) Jyri Mäkelä NokU 7,29, 4) Joonatan Jalonen EurajVei 7,45, 5) Onni Mäkinen UrjU 7,80, 6) Santeri Heinonen LoimLei 7,88, 7) Oskari Häkli RaisKu 8,15, 8) Jonne Salminen TammRy 8,31, 8) Elmo Vesakoski UrjU 8,31, 10) Niko Mero UrjU 11,33, Matias Viitanen ViialVa DNS. Erä 1 1) Eerik Häkli RaisKu 6,92, 2) Kasper Ketola PälkLL 7,17, 3) Jyri Mäkelä NokU 7,29, 4) Onni Mäkinen UrjU 7,80, 5) Jonne Salminen TammRy 8,31. Erä 2 1) Joonatan Jalonen EurajVei 7,45, 2) Santeri Heinonen LoimLei 7,88, 3) Oskari Häkli RaisKu 8,15, 4) Elmo Vesakoski UrjU 8,31, 5) Niko Mero UrjU 11,33, Matias Viitanen ViialVa DNS.

P9 1000m 1) Jyri Mäkelä NokU 3.44,47, 2) Kasper Ketola PälkLL 3.56,80, 3) Joonatan Jalonen EurajVei 4.03,03, 4) Santeri Heinonen LoimLei 4.18,09, 5) Onni Mäkinen UrjU 4.25,39.

P9 Kuula 1) Jyri Mäkelä NokU 6,17, 2) Elmo Vesakoski UrjU 4,76, 3) Santeri Heinonen LoimLei 4,44, 4) Jonne Salminen TammRy 4,26.

T9 40m 1) Fanni Paija UrjU 7,10, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,26, 3) Emma Toivonen LoimLei 7,34, 4) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,50, 5) Verna Rytky UrjU 7,95, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,95, 7) Anni Kaleva UrjU 8,02, 8) Mandi Lehtimäki ForssSa 8,04, 9) Viia Ojala UrjU 8,24, 10) Enia Taipale UrjU 8,35, 11) Aino-Olivia Leino UrjU 8,52, 12) Oona Mäkelä UrjU 8,76, 13) Kainu Anna UrjU 9,15, Iida Salonen UrjU DNS. Erä 1 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,26, 2) Verna Rytky UrjU 7,95, 3) Anni Kaleva UrjU 8,02, 4) Mandi Lehtimäki ForssSa 8,04, 5) Enia Taipale UrjU 8,35. Erä 2 1) Emma Toivonen LoimLei 7,34, 2) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,95, 3) Oona Mäkelä UrjU 8,76, 4) Kainu Anna UrjU 9,15, Iida Salonen UrjU DNS. Erä 3 1) Fanni Paija UrjU 7,10, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,50, 3) Viia Ojala UrjU 8,24, 4) Aino-Olivia Leino UrjU 8,52.

T9 1000m 1) Fanni Paija UrjU 4.00,90, 2) Taika Kuusela TammRy 4.01,82, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 4.02,12, 4) Emma Toivonen LoimLei 4.04,13, 5) Nia Kytäjä LempKiYU 4.16,51, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 4.35,22, 7) Fanni Alhainen UrjU 4.36,35, 8) Viia Ojala UrjU 4.39,06, 9) Sissi Vesakoski UrjU 4.59,70, 10) Ella-Maaria Stenberg UrjU 5.06,98.

T9 Kuula 1) Senja Kärhä LoimJa 6,90, 2) Vanessa Vesala ForssSa 6,07, 3) Fanni Paija UrjU 5,53, 4) Taika Kuusela TammRy 5,42, 5) Minja Kaunisharju TammRy 4,81, 6) Ella-Maaria Stenberg UrjU 4,08, 7) Anni Kaleva UrjU 3,49, 8) Viia Ojala UrjU 3,15.

P11 60m 1) Titus Uutela TammRy 9,80, 2) Nikolas Lindén LoimLei 10,00, 3) Niilo Laukkanen TammRy 10,04, 4) Eerik Häkli RaisKu 10,06, 5) Toivo Lehtinen UrjU 10,11, 6) Ilmari Leino UrjU 10,18, 7) Arttu Viljanen ToijVau 10,38, 7) Rasmus Vankka UrjU 10,38, 9) Elias Eskola UrjU 10,40. Erä 1 1) Nikolas Lindén LoimLei 10,00, 2) Eerik Häkli RaisKu 10,06, 3) Toivo Lehtinen UrjU 10,11, 4) Ilmari Leino UrjU 10,18, 5) Arttu Viljanen ToijVau 10,38. Erä 2 1) Titus Uutela TammRy 9,80, 2) Niilo Laukkanen TammRy 10,04, 3) Rasmus Vankka UrjU 10,38, 4) Elias Eskola UrjU 10,40.

P11 Korkeus 1) Toivo Lehtinen UrjU 131, 2) Arttu Viljanen ToijVau 118, 3) Rasmus Vankka UrjU 113, 4) Elias Eskola UrjU 113, 5) Nikolas Lindén LoimLei 113, 5) Titus Uutela TammRy 113, 7) Niilo Laukkanen TammRy 113, 8) Eerik Häkli RaisKu 102.

P11 Kuula 1) Niilo Laukkanen TammRy 7,63, 2) Elias Eskola UrjU 7,41, 3) Rasmus Vankka UrjU 6,49, 4) Arttu Viljanen ToijVau 6,35, 5) Nikolas Lindén LoimLei 5,27, 6) Titus Uutela TammRy 4,35.

T11 60m 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,34, 2) Inka Kuusela TammRy 9,51, 3) Leena Hakala UrjU 9,56, 4) Miina Paija UrjU 9,81, 5) Aliina Koivula UrjU 9,84, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 10,07, 7) Alisa Syrjälä TammRy 10,32, 8) Julia Vuori ForssSa 10,35, 9) Peppi Vehmaa UrjU 10,39, 10) Vilma Toivonen LoimLei 10,46, 11) Julia Jalo UrjU 10,80, 12) Vilja Välimäki TammRy 11,55, 13) Anni Mäkelä UrjU 11,57, 14) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,59. Erä 1 1) Miina Paija UrjU 9,81, 2) Vilma Toivonen LoimLei 10,46, 3) Julia Jalo UrjU 10,80, 4) Anni Mäkelä UrjU 11,57. Erä 2 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,34, 2) Leena Hakala UrjU 9,56, 3) Aliina Koivula UrjU 9,84, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 10,07, 5) Julia Vuori ForssSa 10,35. Erä 3 1) Inka Kuusela TammRy 9,51, 2) Alisa Syrjälä TammRy 10,32, 3) Peppi Vehmaa UrjU 10,39, 4) Vilja Välimäki TammRy 11,55, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,59.

T11 Korkeus 1) Inka Kuusela TammRy 142, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 123, 3) Peppi Vehmaa UrjU 123, 4) Miina Paija UrjU 123, 5) Alisa Syrjälä TammRy 118, 6) Emma Toivonen LoimLei 113, 7) Vilja Välimäki TammRy 96, 7) Julia Jalo UrjU 96, 7) Anni Mäkelä UrjU 96.

T11 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 11,81, 2) Venla Kärhä LoimJa 10,39, 3) Roosa Haanpää ViialVa 8,92, 4) Julia Vuori ForssSa 8,48, 5) Peppi Vehmaa UrjU 7,86, 6) Alisa Syrjälä TammRy 7,86, 7) Miina Paija UrjU 7,54, 8) Inka Kuusela TammRy 7,45, 9) Aliina Koivula UrjU 6,96, 10) Iiris Hämäläinen UrjU 6,73, 11) Vilja Välimäki TammRy 6,53, 12) Vilma Toivonen LoimLei 6,10, 13) Milja Kaapu PunkalKu 5,90, 14) Laura Stenberg UrjU 5,55, 15) Julia Jalo UrjU 5,32, 16) Kerttu Kumpulainen UrjU 4,65.

P13 200m 1) Hannu Sjöblom LoimLei 30,96, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 31,18, 3) Juuso Oksanen UrjU 31,43, 4) Atte Kuusela TammRy 31,73, 5) Niklas Vuori ForssSa 33,46, 6) Ilmari Leino UrjU 34,54, 7) Joni Suoranta PunKu 35,44, 8) Mici Ojala UrjU 38,50, Mikael Viitanen ViialVa DNS. Erä 1 (+0,4) 1) Niklas Vuori ForssSa 33,46, 2) Ilmari Leino UrjU 34,54, 3) Joni Suoranta PunKu 35,44, 4) Mici Ojala UrjU 38,50. Erä 2 (+0,3) 1) Hannu Sjöblom LoimLei 30,96, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 31,18, 3) Juuso Oksanen UrjU 31,43, 4) Atte Kuusela TammRy 31,73, Mikael Viitanen ViialVa DNS.

P13 Pituus 1) Niklas Vuori ForssSa 4,03, 2) Atte Kuusela TammRy 3,96, 3) Aleksi Jokela TammRy 3,95, 4) Hannu Sjöblom LoimLei 3,91, 5) Juuso Oksanen UrjU 3,84, Mikael Viitanen ViialVa.

P13 Kiekko 1) Aleksi Jokela TammRy 31,75, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 25,53, 3) Niklas Vuori ForssSa 24,65, 4) Topias Kaapu PunkalKu 23,30, 5) Atte Kuusela TammRy 22,61, 6) Antti Jokela HumppVei 20,78, 7) Juuso Oksanen UrjU 20,43, 8) Elias Eskola UrjU 19,28, 9) Hannu Sjöblom LoimLei 18,73, 10) Mici Ojala UrjU 13,84.

T13 200m 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 27,29, 2) Emilia Salonen VehmU 27,64, 3) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 27,94, 4) Erika Pyykkö ForssSa 29,12, 5) Viivi Välimäki TammRy 30,39, 6) Malla Tuomola ForssSa 30,42, 7) Saara Tallbacka UrjU 31,38, 8) Annika Kontio UrjU 31,97, 9) Maija Oksa ViialVa 32,38, 10) Lotta Leander UrjU 33,58, 11) Anna Oksa ViialVa 34,30, Elle Kariniemi LauttLu DNS. Erä 1 (+0,0) 1) Erika Pyykkö ForssSa 29,12, 2) Saara Tallbacka UrjU 31,38, 3) Annika Kontio UrjU 31,97, 4) Lotta Leander UrjU 33,58, 5) Anna Oksa ViialVa 34,30, Elle Kariniemi LauttLu DNS. Erä 2 (+0,5) 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 27,29, 2) Emilia Salonen VehmU 27,64, 3) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 27,94, 4) Viivi Välimäki TammRy 30,39, 5) Malla Tuomola ForssSa 30,42, 6) Maija Oksa ViialVa 32,38.

T13 Pituus 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 4,98, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 4,55, 3) Amanda Lehtimäki ForssSa 4,23, 4) Miisa Tuomola ForssSa 4,21, 5) Minea Lindén LoimLei 4,16, 6) Viivi Välimäki TammRy 4,06, 7) Erika Pyykkö ForssSa 3,73, 8) Leena Hakala UrjU 3,72, 9) Anna Oksa ViialVa 3,67, 10) Maija Oksa ViialVa 3,59, 11) Saara Tallbacka UrjU 3,55.

T13 Kiekko 1) Pinja Kärhä LoimJa 36,43, 2) Birgit Tuomola KestjNS 34,03, 3) Viivi Välimäki TammRy 32,08, 4) Anni Viljanen ToijVau 28,85, 5) Venla Kärhä LoimJa 28,17, 6) Aino-Maija Jaatinen UrjU 23,37, 7) Roosa Haanpää ViialVa 22,42, 8) Erica Syrjälä TammRy 20,91, 9) Saara Tallbacka UrjU 20,89, 10) Minea Lindén LoimLei 18,92, 11) Vilma Toivonen LoimLei 16,83, 12) Siiri Pohjamies UrjU 13,99, 13) Vanessa Vesala ForssSa 13,96, 14) Paula Kainu UrjU 13,95, 15) Lotta Leander UrjU 10,35.

P15 300m 1) Joona Paija UrjU 42,57, 2) Verneri Vesala ForssSa 46,06, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 53,41, Veeti Saarinen TammRy DNS.

P15 Korkeus 1) Samu Kauppi TammRy 147, 2) Jesse Tuki TammRy 147, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 137, Veeti Saarinen TammRy.

P15 Keihäs 1) Samu Kauppi TammRy 37,47, 2) Verneri Vesala ForssSa 30,69, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 22,70.

T15 300m 1) Emmi Savenius VehmU 46,72, 2) Mette Karppanen UrjU 48,33, 3) Minea Lindén LoimLei 48,50, 4) Saara Kainu UrjU 55,47.

T15 Korkeus 1) Saara Kainu UrjU 142, 2) Birgit Tuomola KestjNS 127.

T15 Keihäs 1) Henna Salminen TammRy 34,44, 2) Mette Karppanen UrjU 33,13, 3) Viivi Välimäki TammRy 33,08, 4) Erica Syrjälä TammRy 32,17, 5) Siiri Laukkanen TammRy 21,92, 6) Saara Kainu UrjU 20,36.

M17 Korkeus 1) Ville Tuki TammRy 196, 2) Joni Uolamo ToijVau 169, 3) Niko Uolamo ToijVau 166.

N17 300m 1) Grainne Bates UrjU 49,14, 2) Laura Sanden UrjU 50,81, 3) Birgit Tuomola KestjNS 51,52.

N17 Korkeus 1) Siiri Tuominen KokemKV 147, 2) Laura Sanden UrjU 137.

N17 Keihäs 1) Laura Sanden UrjU 31,25.

Palaa sivun alkuun

 

Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat 31.7.2018

M 100m (+1,9) 1) Kalle Raitala KoskKai 11,62, 2) Roni Herranen ViialVa 13,12, 3) Heimo Elonen SalVil 13,54.

M Kiekko 1) Saku Paavola KeskiUYU 45,56, 2) Olli Niemi KangKi 42,69, 3) Tommi Palm ForssSa 40,45, 4) Timo Malinen ForssSa 39,26, 5) Mikko Karppanen TampU 37,66, 6) Jani Niemelä UrjU 37,52.

N 100m (+0,3) 1) Lotta Välkki VehmU 14,31, 2) Emmi Karhu ViialVa 14,54.

N Kiekko 1) Krista Uusi-Kinnala LaitJy 48,78, 2) Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 43,66, 3) Pinja Karhunen HämeenlTa 42,65, 4) Krista Alm LänsiUU 31,87, 5) Emilia Eskola UrjU 28,80, 6) Satu Rajala UrjU 26,98.

P5 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Eetu Glück UrjU 9,40, 3) Oiva Ojala UrjU 9,70, 4) Santeri Salonen UrjU 10,80, 5) Aatu Jaatinen UrjU 11,00, 6) Toivo Niemelä UrjU 11,60, 7) Oliver Sakala UrjU 11,70, 8) Aleksi Salonen UrjU 13,90, 9) Leo Niemonen UrjU 14,60, Sisu Vesakoski UrjU DNS. Erä 1 (NM) 1) Santeri Salonen UrjU 10,80, 2) Aatu Jaatinen UrjU 11,00, 3) Aleksi Salonen UrjU 13,90, 4) Leo Niemonen UrjU 14,60, Sisu Vesakoski UrjU DNS. Erä 2 (NM) 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Eetu Glück UrjU 9,40, 3) Oiva Ojala UrjU 9,70, 4) Toivo Niemelä UrjU 11,60, 5) Oliver Sakala UrjU 11,70.

T5 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,50, 2) Elli Toorikka UrjU 9,30, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,40, 4) Eini Blistanov UrjU 10,30, 5) Aliisa Niemonen UrjU 10,50, 6) Eeva Alhainen UrjU 11,40, 7) Iina Tulonen UrjU 11,80, 8) Stella Paavilainen UrjU 14,90, 9) Fanny Koskinen UrjU 16,60, 10) Aino Ojala UrjU 37,70, Virella Ojala UrjU DNS. Erä 1 (NM) 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,50, 2) Elli Toorikka UrjU 9,30, 3) Eini Blistanov UrjU 10,30, 4) Aliisa Niemonen UrjU 10,50, 5) Iina Tulonen UrjU 11,80, 6) Stella Paavilainen UrjU 14,90. Erä 2 1) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 9,40, 2) Eeva Alhainen UrjU 11,40, 3) Fanny Koskinen UrjU 16,60, 4) Aino Ojala UrjU 37,70, Virella Ojala UrjU DNS.

P7 40m (NM) 1) Aatto Blistanov UrjU 7,94, 2) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,10, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,26, 4) Vladyslav Kolinchak UrjU 8,71, 5) Paavo Hämäläinen UrjU 9,00, 6) Kasper Kilpinen UrjU 9,20.

T7 40m 1) Emmi Vankka UrjU 8,02, 2) Aino KIvistö UrjU 8,22, 3) Alli Alhainen UrjU 9,19, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,73, 5) Sofia Paavilainen UrjU 10,19, 6) Nella Koskinen UrjU 10,23, 7) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,63, Sissi Vesakoski UrjU DNS. Erä 1 (NM) 1) Aino KIvistö UrjU 8,22, 2) Sofia Paavilainen UrjU 10,19, 3) Nella Koskinen UrjU 10,23, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,63. Erä 2 (NM) 1) Emmi Vankka UrjU 8,02, 2) Alli Alhainen UrjU 9,19, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 9,73, Sissi Vesakoski UrjU DNS.

P9 40m 1) Samuel Salmela PunkalKu 6,94, 2) Jyri Mäkelä NokU 6,98, 3) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,46, 4) Oskari Sakala UrjU 7,74, 5) Onni Mäkinen UrjU 7,76, 6) Otto Sakala UrjU 7,83, 7) Aatu Koivula UrjU 8,17, Elmo Vesakoski UrjU DNS. Erä 1 (NM) 1) Samuel Salmela PunkalKu 6,94, 2) Jyri Mäkelä NokU 6,98, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,76, 4) Aatu Koivula UrjU 8,17. Erä 2 (NM) 1) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,46, 2) Oskari Sakala UrjU 7,74, 3) Otto Sakala UrjU 7,83, Elmo Vesakoski UrjU DNS.

P9 Pituus 1) Samuel Salmela PunkalKu 3,67, 2) Jyri Mäkelä NokU 3,35, 3) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 3,18, 4) Onni Mäkinen UrjU 2,89, 5) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 2,78, 6) Aapo Jaatinen UrjU 2,74, 7) Oskari Sakala UrjU 2,63, 8) Otto Sakala UrjU 2,38, Elmo Vesakoski UrjU NM.

T9 40m 1) Natalia Osowska ToijVau 7,35, 2) Milja Välläri ToijVau 7,43, 3) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,60, 4) Anni Kaleva UrjU 7,95, 5) Viia Ojala UrjU 7,98, 6) Enia Taipale UrjU 8,21, 7) Iida Salonen UrjU 8,40, 8) Oona Mäkelä UrjU 8,84. Erä 1 (NM) 1) Natalia Osowska ToijVau 7,35, 2) Anni Kaleva UrjU 7,95, 3) Iida Salonen UrjU 8,40, 4) Oona Mäkelä UrjU 8,84. Erä 2 1) Milja Välläri ToijVau 7,43, 2) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,60, 3) Viia Ojala UrjU 7,98, 4) Enia Taipale UrjU 8,21.

T9 Pituus 1) Milja Välläri ToijVau 3,36, 2) Natalia Osowska ToijVau 3,22, 3) Ella-Maaria Stenberg UrjU 2,82, 4) Emmi Vankka UrjU 2,78, 5) Anni Kaleva UrjU 2,68, 6) Iida Salonen UrjU 2,63, 7) Viia Ojala UrjU 2,62, 8) Enia Taipale UrjU 2,56, 9) Fanni Alhainen UrjU 2,44.

T11 60m (NM) 1) Leena Hakala UrjU 9,28, 2) Alisa Syrjälä TammRy 9,89, 3) Aliina Koivula UrjU 9,90, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 10,17, 5) Anni Mäkelä UrjU 11,34, 6) Julia Jalo UrjU 11,40.

T11 Pituus 1) Leena Hakala UrjU 4,10, 2) Alisa Syrjälä TammRy 3,76, 3) Aliina Koivula UrjU 3,65, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 3,54, 5) Julia Jalo UrjU 3,18, 6) Anni Mäkelä UrjU 2,89.

T11 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 11,45, 2) Venla Kärhä LoimJa 10,36, 3) Aliina Koivula UrjU 8,02, 4) Alisa Syrjälä TammRy 7,87, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 6,72, 6) Senja Kärhä LoimJa 6,63, 7) Laura Stenberg UrjU 5,73, 8) Julia Jalo UrjU 5,11.

P11 60m 1) Niilo Laukkanen TammRy 9,78, 2) Rasmus Vankka UrjU 10,13, 3) Elias Eskola UrjU 10,29, 4) Alexi Westergren UrjU 10,43, 5) Arto Mäkelä NokU 10,57, 6) Sami Rekola TammRy 10,70, 7) Eemil Salmela PunkalKu 10,71, 8) Matias Rantasalo 11,33. Erä 1 (+1,2) 1) Alexi Westergren UrjU 10,43, 2) Arto Mäkelä NokU 10,57, 3) Sami Rekola TammRy 10,70, 4) Matias Rantasalo 11,33. Erä 2 (+0,0) 1) Niilo Laukkanen TammRy 9,78, 2) Rasmus Vankka UrjU 10,13, 3) Elias Eskola UrjU 10,29, 4) Eemil Salmela PunkalKu 10,71.

P11 Pituus 1) Rasmus Vankka UrjU 3,68, 2) Elias Eskola UrjU 3,64, 3) Arto Mäkelä NokU 3,62, 4) Niilo Laukkanen TammRy 3,59, 5) Sami Rekola TammRy 3,17.

P11 Kuula 1) Eemil Salmela PunkalKu 8,27, 2) Niilo Laukkanen TammRy 8,26, 3) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 7,72, 4) Elias Eskola UrjU 6,89, 5) Rasmus Vankka UrjU 6,88, 6) Sami Rekola TammRy 6,25, 7) Alexi Westergren UrjU 5,89.

T13 60m (-1,5) 1) Annika Kontio UrjU 9,18, 2) Lotta Leander UrjU 9,61, 3) Erica Syrjälä TammRy 9,62.

T13 Korkeus 1) Erica Syrjälä TammRy 134, 2) Annika Kontio UrjU 105.

T13 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 36,01, 2) Alisa Syrjälä TammRy 24,26, 3) Eevi Vatka ToijVau 22,07, 4) Annika Kontio UrjU 16,76.

P13 60m (-0,4) 1) Juuso Oksanen UrjU 9,33, 2) Mici Ojala UrjU 10,97.

P13 Korkeus 1) Ville Rekola TammRy 131, 2) Mici Ojala UrjU 100.

P13 Keihäs 1) Ville Rekola TammRy 35,18, 2) Elias Eskola UrjU 31,23, 3) Mici Ojala UrjU 15,35.

P15 100m (+1,1) 1) Joona Paija UrjU 12,61, 2) Juho Leppä SomE 12,69, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 14,51.

P15 800m 1) Joona Paija UrjU 2.31,28, 2) Reko Salo UrjU 2.52,69, 3) Rasmus Vankka UrjU 3.31,32, 4) Elias Eskola UrjU 3.32,25.

P15 Pituus 1) Juho Leppä SomE 5,53, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 4,24.

P15 Kiekko 1) Henrik Kiviniemi TampPy 31,29, 2) Oskar Toomet TampPy 26,38, 3) Samu Kauppi TammRy 24,77, 4) Michael Hough TampPy 23,87, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 23,08.

T15 100m (+0,2) 1) Vilma Mikkola KeskiUYU 14,49, 2) Mette Karppanen UrjU 14,62, 3) Siiri Laukkanen TammRy 15,08, 4) Saara Kainu UrjU 15,26.

T15 800m 1) Selene Rossi EspTa 2.31,23, 2) Siiri Pohjamies UrjU 2.53,90.

T15 Pituus 1) Vilma Mikkola KeskiUYU 4,39, 2) Sofia Irmola TampPy 4,20, 3) Mette Karppanen UrjU 4,20, 4) Saara Kainu UrjU 4,14.

T15 Kiekko 1) Mette Karppanen UrjU 36,97, 2) Pinja Kärhä LoimJa 33,58, 3) Anu Lehtinen TampU 33,14, 4) Siiri Laukkanen TammRy 29,29, 5) Venla Kärhä LoimJa 25,42, 6) Aino-Maija Jaatinen UrjU 19,65.

M17 100m (+1,9) 1) Ari Mahmoudian TampPy 12,70.

M17 Korkeus 1) Samu Kauppi TammRy 146.

M17 Kuula 1) Joonas Nieminen UrjU 11,17.

N17 100m (+0,2) 1) Grainne Bates UrjU 14,80, Vera Töppärä UrjU DNS.

N17 Korkeus 1) Saara Kainu UrjU 140.

N17 Kuula 1) Inka Vatka ToijVau 8,12, Vera Töppärä UrjU DNS.

N22 Kuula 1) Emilia Eskola UrjU 10,42.

Palaa sivun alkuun

 

Halkivahan perinnepäivä 21.7.2018

Tytöt 5v 60m: 1. Mona Nousiainen 15,6, 2. Inka Utunen 16,7, 3. Tytti Komu 17,5, 4. Ella Tirkkonen 18,0, 5. Iida Järvinen 19,4, 6. Anni Suonsivu 23,9, 7. Hilma Näppilä 25,0, 8. Aava Viitasaari 25,9, 9. Pihla Utunen 27,4, 10. Aada Nurminen 32,0, 11. Mila Ojala 65,0.

Pojat 5v. 60m: 1. Hugo Syrjälä 14,9, 2. Lassi Saramies 15,4, 3. Eino Vehmas 16,3, 4. Hugo Virtanen 17,2, 5. Topi Palm 19,3, 5. Roni Marjamäki 19,3, 7. Nikolas Honkanen 19,8, 8. Akseli Komu  20,2, 9. Jare Ojala 29,3, 10. Viljam Nääppä 30,3, 11. Max Nousiainen 46,9.

Tytöt 7v 60m: 1. Minttu Saramies 12,6, 2. Sara Vilhunen 13,2, 3. Tiia Komu 13,6, 4. Sandra Syrjälä 14,2, 5. Hilma Mattila 14,5, 6. Fanni Komu 15,7.

Pojat 7v 60m: 1. Noel Heikelä 12,0, 2. Miio Kulmala 14,0, 3. Eevert Suonsivu 16,3.

Tytöt 9v 100m: 1. Adele Koivula 18,9, 2. Elsa Mattila 21,7, 3. Jenna Komu 22,6, 4. Maija Hyytiäinen 23,3.

Pojat 9v 100m: 1. Tony Komu 18,3, 2. Niilo Vehmas 19,6, 3. Henri Vilhunen 19,7.

Tytöt 11v 100m: 1. Inka Virtanen 17,0, 2. Linda Korpela 18,9.

Pojat 11v 100m: 1. Lucas Toivola 16,5, 2. Topi Hyytiäinen 16,8, 3. Vilho Vehmas 16,9, 4. Henrik Luukkaala 18,4, 5. Roni Ojala 19,6, 6. Julius Heikelä 19,9.

Tytöt 13v 300m: 1. Annika Kontio 54,7, 2. Petra Viikari 66,8, 3. Venla Komu 69,3.

Pojat 13v 300m: 1. Onni Vehmas 52,0, 2. Axel Koivula 52,9, 3. Kaarle Luukkaala 56,5, 4. Brandon Toivola 57,8, 5. Mici Ojala 60,5, 6. Topi Hyytiäinen 62,2.

Kuula naiset: 1. Hanna Törmä 8,40, 2. Saara Lehtinen 7,65, 3. Kiira Lähdekorpi 4.35.

Kuula miehet: 1. Niklas Viitasaari 11,20, 2. Jussi Mattila 10,40, 3. Aki Viitasaari 9,50, 4. Tomi Rautanen 8,25, 5. Ilpo Viitasaari 7,55, 6. Juha- Matti Välimaa 7,45.

Kuula miehet yli 55v: 1. Timo Pirskanen 10,95, 2. Reijo Korpela 10,15, 3. Raimo Nieminen 9,95, 4. Matti Kulmala 8,10, 5. Juhani Välimaa 7,65, 6. Mauri Lehtonen 7,60, 7. Risto Kulmala 7,35.

Pituus naiset: 1. Saara Lehtinen 3,28, 2. Johanna Kulmala 2,96, 3. Anja Pirskanen 2,44, 4. Hilma Mattila 1,67, 5. Sandra Syrjälä 1,54.

Pituus miehet: 1. Tomi Rautanen 3,68, 2. Jussi Mattila 3,67, 3. Markku Lempinen 3,32, 4. Joni Välimaa 3,21, 5. Timo Pirskanen 2,92, 6. Risto Kulmala 2,77.

Pituus miehet yli 70v: 1. Reijo Korpela 3,00.

Kottikärryviesti: 1. Saara Lehtinen & Jussi Mattila 49,38, 2. Hanna & Jouni 54,75, 3. Petra Viikari & Venla Komu 56,50, 4. Niina & Markku 58,00, 5. Sanna & Juha-Matti 1.01,76, 6. Marjo & Anu 1.08,30, 7. Tuukka & Ville 1.22,18.

Palaa sivun alkuun

 

Varstakisat 22.7.2018

M 100m 1) Eric Hyyppä EspTa 11,89, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,90, 3) Erkka Seppänen HämeenlTa 12,00, 4) Sami Veijalainen KeskiUYU 13,26, 5) Veli-Matti Mannila HelsTa 13,52, 6) Jari Konola ValkHa 13,60, 7) Atte Lähdekorpi ForssSa 13,84, Aleksi Kuusinen TampPy DNS

Erä 1 (-1,4) 1) Eric Hyyppä EspTa 11,89, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,90, 3) Sami Veijalainen KeskiUYU 13,26, 4) Jari Konola ValkHa 13,60. Erä 2 (-2,2) 1) Erkka Seppänen HämeenlTa 12,00, 2) Veli-Matti Mannila HelsTa 13,52, 3) Atte Lähdekorpi ForssSa 13,84, Aleksi Kuusinen TampPy DNS.

M 3000m 1) Valtteri Lehtonen TuUL 9.20,22, 2) Eetu Lindholm TuUL 9.45,43, 3) Lassi Hopeasalo TeivoSt 9.49,11, 4) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 10.10,94.

M Pituus 1) Teemu Salminen ToijVau 5,44, 2) Petri Tauriainen PernU 5,37, 3) Atte Lähdekorpi ForssSa 4,70, 4) Matti Saunanen IkaalU 3,59.

M Kuula 1) Olli Niemi KangKi 14,35, 2) Jani Seppälä KerU 11,86, 3) Lauri Laasala 11,16, 4) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,14, 5) Matti Saunanen IkaalU 7,38.

M Kiekko 1) Jussi Hämelahti LängelmU 44,30, 2) Olli Niemi KangKi 44,27, 3) Jani Seppälä KerU 41,86, 4) Timo Malinen ForssSa 40,82, 5) Joni Salminen ForssSa 38,17, 6) Mikko Karppanen TampU 37,62, 7) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 31,31, 8) Matti Saunanen IkaalU 18,82, Tommi Palm ForssSa NM.

M Keihäs 1) Henri-Jussi Kurvinen VehmU 60,44, 2) Matti Saunanen IkaalU 31,58, Ahmed Magour Qatar NM.

N 100m (-2,9) 1) Neea Zins TampPy 13,53, 2) Johanna Nieminen VammsVoi 14,10, 3) Sara Syrjälä TammRy 16,40.

N 3000m 1) Sara-Elise Ruokonen KuusjHu 10.54,96, 2) Isabella Latva RaisKu 11.05,88, 3) Erika Parviainen EspTa 12.09,68.

N Pituus 1) Merika Sumanen TampPy 5,62, 2) Elina Kujala KeskiUYU 5,36, 3) Noora Lehtonen KaarUra 5,05, 4) Saana Topp KeskiUYU 4,80, 5) Susanna Nyrhilä SeinäjSU 4,77, 6) Ella Savonen LoimLei 4,68, 7) Petra Kallionpää JanJa 4,51, 8) Heidi Antila E-Puv 3,87.

N Kiekko 1) Venla Väliharju TampPy 39,01, 2) Anni Vähäkoski TampU 35,49, 3) Vera Töppärä UrjU 34,75, 4) Milla Mäkipää YlöjU 32,90, 5) Vilma Väliharju TampPy 28,51, 6) Emilia Eskola UrjU 27,48, 7) Sara Syrjälä TammRy 22,15.

P7 40m (-2,8) 1) Eemeli Rönnemaa LiedPa 8,04, 2) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,36, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,37, 4) Anton Lindén LoimLei 8,93, 5) Mikko Kumpulainen UrjU 8,97.

T7 40m 1) Pinja Luontila TampPy 7,49, 2) Matilda Puolimatka VehmU 7,91, 3) Ellen Rantanen VammsVoi 8,03, 4) Stella Hillman IkU 8,10, 5) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 8,23, 6) Minea Järnström LempKiYU 8,28, 7) Mila Kataisto UrjU 8,40, 8) Fanni Konola 8,41, 9) Anette Nelimarkka UlvST 8,51, 10) Lyydia Toivonen UrjU 8,67, 10) Hilda Siuko 8,67, 12) Hertta Rajamäki LempKiYU 8,80, 13) Kerttu Mäkinen UrjU 9,94, Emmi Vankka UrjU DNS

Erä 1 (-1,3) 1) Pinja Luontila TampPy 7,49, 2) Stella Hillman IkU 8,10, 3) Anette Nelimarkka UlvST 8,51, 4) Lyydia Toivonen UrjU 8,67, Emmi Vankka UrjU DNS. Erä 2 (-1,3) 1) Ellen Rantanen VammsVoi 8,03, 2) Hilda Siuko 8,67, 3) Hertta Rajamäki LempKiYU 8,80, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,94. Erä 3 (-3,4) 1) Matilda Puolimatka VehmU 7,91, 2) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 8,23, 3) Minea Järnström LempKiYU 8,28, 4) Mila Kataisto UrjU 8,40, 5) Fanni Konola 8,41.

P8 40m 1) Matias Viitanen ViialVa 7,06, 2) Eeti Tammelin LoimLei 7,27, 3) Antti Oksa ViiVa 7,44, 4) Otto Sakala UrjU 7,51, 5) Akseli Kuusjärvi LempKiYU 7,95, 6) Onni Mäkinen UrjU 8,06, 7) Miska Mänty LempKiYU 8,18, 8) Väinö Koivu VammsVoi 8,29, Aatu Koivula UrjU

Erä 1 (-0,7) 1) Matias Viitanen ViialVa 7,06, 2) Eeti Tammelin LoimLei 7,27, 3) Otto Sakala UrjU 7,51, 4) Akseli Kuusjärvi LempKiYU 7,95, 5) Onni Mäkinen UrjU 8,06. Erä 2 (-2,0) 1) Antti Oksa ViiVa 7,44, 2) Miska Mänty LempKiYU 8,18, 3) Väinö Koivu VammsVoi 8,29, Aatu Koivula UrjU.

T8 40m 1) Meri Henttonen HKV 7,21, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,44, 3) Iina Kause PorinYU 7,52, 4) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,72, 5) Martta Koskivainio MarttMu 7,73, 6) Aino Oksa ViiVa 7,86, 7) Anni Kaleva UrjU 7,88, 7) Eevi Antila NokU 7,88, 9) Oona Savolainen IkaalU 7,90, 10) Viia Ojala UrjU 8,10, 11) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,34, 12) Aino-Olivia Leino UrjU 8,45

Erä 1 (-2,2) 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,44, 2) Martta Koskivainio MarttMu 7,73, 3) Anni Kaleva UrjU 7,88, 4) Oona Savolainen IkaalU 7,90, 5) Viia Ojala UrjU 8,10, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 8,45. Erä 2 (-2,1) 1) Meri Henttonen HKV 7,21, 2) Iina Kause PorinYU 7,52, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,72, 4) Aino Oksa ViiVa 7,86, 5) Eevi Antila NokU 7,88, 6) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,34.

T9 40m 1) Julia Suolaniemi ToijVau 7,02, 2) Elli Jalonen VammsVoi 7,09, 3) Nanna Salovaara LempKiYU 7,10, 4) Fanni Paija UrjU 7,14, 5) Veera Niemi KanksLei 7,41, 6) Vanessa Vesala ForssSa 7,55, 7) Emma Korvenoja ForssSa 7,68, 8) Henriikka Kinnanen VammsVoi 7,69, 9) Moona Puolimatka VehmU 7,73, 10) Ella Rajala LempKiYU 7,93, 11) Vilma Konola 8,06, 12) Helmi Rajamäki LempKiYU 8,55

Erä 1 (-1,6) 1) Veera Niemi KanksLei 7,41, 2) Henriikka Kinnanen VammsVoi 7,69, 3) Moona Puolimatka VehmU 7,73, 4) Ella Rajala LempKiYU 7,93, 5) Vilma Konola 8,06, 6) Helmi Rajamäki LempKiYU 8,55. Erä 2 (-2,2) 1) Julia Suolaniemi ToijVau 7,02, 2) Elli Jalonen VammsVoi 7,09, 3) Nanna Salovaara LempKiYU 7,10, 4) Fanni Paija UrjU 7,14, 5) Vanessa Vesala ForssSa 7,55, 6) Emma Korvenoja ForssSa 7,68.

T9 1000m 1) Julia Suolaniemi ToijVau 3.56,34, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 3.58,66, 3) Iina Kause PorinYU 3.59,65, 4) Fanni Paija UrjU 4.06,12, 5) Nia Kytäjä LempKiYU 4.21,32, 6) Ella Rajala LempKiYU 4.25,99, 7) Nanna Salovaara LempKiYU 4.33,10, 8) Moona Puolimatka VehmU 4.44,84, 9) Aino-Olivia Leino UrjU 4.47,59, 10) Viia Ojala UrjU 4.53,84, 11) Aino Oksa ViiVa 5.11,15.

T9 Pituus 1) Julia Suolaniemi ToijVau 3,40, 2) Elli Jalonen VammsVoi 3,38, 3) Emma Korvenoja ForssSa 3,22, 4) Maija Mäntylä KangKi 3,20, 5) Nanna Salovaara LempKiYU 3,17, 6) Vanessa Vesala ForssSa 3,08, 7) Meri Henttonen HKV 3,07, 8) Fanni Paija UrjU 3,06, 9) Veera Niemi KanksLei 3,02, 10) Iina Kause PorinYU 2,99, 11) Martta Koskivainio MarttMu 2,97, 12) Minja Kaunisharju TammRy 2,91, 13) Ella Rajala LempKiYU 2,89, 14) Moona Puolimatka VehmU 2,86, 15) Eevi Antila NokU 2,82, 16) Mandi Lehtimäki ForssSa 2,76, 17) Henriikka Kinnanen VammsVoi 2,73, 18) Viia Ojala UrjU 2,71, 19) Ellen Rantanen VammsVoi 2,69, 20) Helmi Rajamäki LempKiYU 2,60, 21) Minea Järnström LempKiYU 2,42, 22) Aino-Olivia Leino UrjU 2,26.

T9 Kiekko 1) Senja Kärhä LoimJa 15,96, 2) Vanessa Vesala ForssSa 14,29, 3) Maija Mäntylä KangKi 12,47, 4) Iina Kause PorinYU 10,33, 5) Helmi Rajamäki LempKiYU 9,66, 6) Ella Rajala LempKiYU 9,49, 7) Elli Jalonen VammsVoi 9,41, 8) Rosaliina Nelimarkka UlvST 6,04, 9) Anette Nelimarkka UlvST 5,08, Pinja Kärhä LoimJa 37,20, Nanna Salovaara LempKiYU NM, Venla Kärhä LoimJa 26,60.

P9 40m 1) Hugo Salmi VammsVoi 6,92, 2) Samuel Salmela PunkalKu 6,95, 3) Toivo Koivu VammsVoi 7,22, 4) Samu Pentinniemi ViialVa 7,26, 5) Nico Välimäki VammsVoi 7,42, 6) Joonas Keskinen LoimLei 7,70, 7) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,74, 8) Oskari Sakala UrjU 7,87, 9) Jonne Salminen TammRy 8,51, 10) Rasmus Ijäs KangKi 9,49

Erä 1 (-2,0) 1) Toivo Koivu VammsVoi 7,22, 2) Joonas Keskinen LoimLei 7,70, 3) Oskari Sakala UrjU 7,87, 4) Jonne Salminen TammRy 8,51, 5) Rasmus Ijäs KangKi 9,49. Erä 2 (-4,2) 1) Hugo Salmi VammsVoi 6,92, 2) Samuel Salmela PunkalKu 6,95, 3) Samu Pentinniemi ViialVa 7,26, 4) Nico Välimäki VammsVoi 7,42, 5) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,74.

P9 1000m 1) Jyri Mäkelä NokU 3.44,11, 2) Hugo Salmi VammsVoi 3.47,41, 3) Eeti Tammelin LoimLei 3.51,33, 4) Nico Välimäki VammsVoi 4.00,35, 5) Oskari Sakala UrjU 4.15,58, 6) Onni Mäkinen UrjU 4.25,90, 7) Miska Mänty LempKiYU 4.32,89, 8) Joonas Keskinen LoimLei 4.41,19, 9) Rasmus Ijäs KangKi 4.47,29.

P9 Pituus 1) Hugo Salmi VammsVoi 3,73, 2) Nico Välimäki VammsVoi 3,18, 3) Matias Viitanen ViialVa 3,12, 4) Samuel Salmela PunkalKu 3,09, 5) Eeti Tammelin LoimLei 3,08, 6) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 3,04, 7) Oskari Sakala UrjU 2,94, 8) Onni Mäkinen UrjU 2,85, 9) Jonne Salminen TammRy 2,50, 10) Joonas Keskinen LoimLei 2,50, 11) Eetu Taipale PälkLL 2,50, 12) Miska Mänty LempKiYU 2,48, 13) Akseli Kuusjärvi LempKiYU 2,48, 14) Rasmus Ijäs KangKi 2,22.

P9 Kiekko 1) Samuel Salmela PunkalKu 14,56, 2) Valtteri Haanpää ViialVa 13,06, 3) Toivo Koivu VammsVoi 12,92, 4) Hugo Salmi VammsVoi 12,64, 5) Jonne Salminen TammRy 12,06, 6) Eetu Taipale PälkLL 10,89, 7) Nico Välimäki VammsVoi 10,47, 8) Rasmus Ijäs KangKi 10,40, 9) Aapo Jaatinen UrjU 9,87, 10) Väinö Koivu VammsVoi 8,20.

P10 60m 1) Tuomas Mäkelä IkaalU 9,79, 2) Titus Uutela TammRy 9,87, 3) Oskari Savolainen IkaalU 9,88, 4) Nikolas Lindén LoimLei 9,93, 5) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 10,07, 6) Roope Kirjavainen TuUL 10,26, 6) Noel Piirainen TampPy 10,26, 8) Mico Hjerp ForssSa 10,79

Erä 1 (-2,2) 1) Tuomas Mäkelä IkaalU 9,79, 2) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 10,07, 3) Roope Kirjavainen TuUL 10,26, 4) Mico Hjerp ForssSa 10,79. Erä 2 (-3,6) 1) Titus Uutela TammRy 9,87, 2) Oskari Savolainen IkaalU 9,88, 3) Nikolas Lindén LoimLei 9,93, 4) Noel Piirainen TampPy 10,26.

T10 60m 1) Vilma Luontila TampPy 9,46, 2) Ella Kurula IkaalU 9,77, 3) Jenna Järvenmäki NokU 9,93, 4) Kamilla Hillman IkaalU 9,95, 5) Ruth Toivola RiihimKi 10,21, 6) Elli Kurkikangas TammRy 10,31, 7) Piitu Tourunen LahdA 10,33, 8) Taika Henttonen HKV 10,37, 9) Anni Mäkelä UrjU 11,23, 10) Vilja Välimäki TammRy 11,52, 11) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,55

Erä 1 (-1,8) 1) Jenna Järvenmäki NokU 9,93, 2) Taika Henttonen HKV 10,37, 3) Anni Mäkelä UrjU 11,23, 4) Vilja Välimäki TammRy 11,52, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,55. Erä 2 (-3,8) 1) Vilma Luontila TampPy 9,46, 2) Ella Kurula IkaalU 9,77, 3) Kamilla Hillman IkaalU 9,95, 4) Ruth Toivola RiihimKi 10,21, 5) Elli Kurkikangas TammRy 10,31, 6) Piitu Tourunen LahdA 10,33.

P11 60m 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,70, 2) Lauri Koivunen KerU 8,90, 3) Aaro Silvennoinen VammsVoi 9,52, 4) Jussi Keskinen LoimLei 9,66, 5) Niilo Laukkanen TammRy 9,95, 6) Akseli Koskivainio MarttMu 10,08, 7) Ilmari Leino UrjU 10,12, 8) Toivo Lehtinen UrjU 10,19, 9) Arttu Viljanen ToijVau 10,20, 10) Elias Eskola UrjU 10,25, 11) Rasmus Vankka UrjU 10,28, Eemil Salmela PunkalKu DNS

Erä 1 (-3,1) 1) Lauri Koivunen KerU 8,90, 2) Akseli Koskivainio MarttMu 10,08, 3) Ilmari Leino UrjU 10,12, 4) Toivo Lehtinen UrjU 10,19, 5) Rasmus Vankka UrjU 10,28, Eemil Salmela PunkalKu DNS. Erä 2 (-1,9) 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,70, 2) Aaro Silvennoinen VammsVoi 9,52, 3) Jussi Keskinen LoimLei 9,66, 4) Niilo Laukkanen TammRy 9,95, 5) Arttu Viljanen ToijVau 10,20, 6) Elias Eskola UrjU 10,25.

P11 1000m 1) Lauri Koivunen KerU 3.27,79, 2) Oskari Savolainen IkaalU 3.29,54, 3) Nikolas Lindén LoimLei 3.41,80, 4) Arttu Viljanen ToijVau 3.44,09, 5) Ilmari Leino UrjU 3.51,54, 6) Arto Mäkelä NokU 3.52,09, 7) Jussi Keskinen LoimLei 4.06,25, 8) Rasmus Vankka UrjU 4.29,73, 9) Elias Eskola UrjU 4.29,90.

P11 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,34, 2) Lauri Koivunen KerU 4,11, 3) Oskari Savolainen IkaalU 3,75, 4) Tuomas Mäkelä IkaalU 3,72, 5) Nikolas Lindén LoimLei 3,67, 6) Toivo Lehtinen UrjU 3,66, 7) Eerik Lehtinen LauttLu 3,64, 8) Aaro Silvennoinen VammsVoi 3,59, 9) Jussi Keskinen LoimLei 3,58, 10) Titus Uutela TammRy 3,55, 11) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 3,47, 12) Noel Piirainen TampPy 3,45, 13) Elias Eskola UrjU 3,44, 14) Roope Kirjavainen TuUL 3,42, 15) Arttu Viljanen ToijVau 3,38, 16) Rasmus Vankka UrjU 3,33, 17) Ilmari Leino UrjU 3,02, Eemil Salmela PunkalKu DNS.

P11 Kuula 1) Eerik Lehtinen LauttLu 9,30, 2) Elias Eskola UrjU 8,31, 3) Tuomas Mäkelä IkaalU 8,09, 4) Eemil Salmela PunkalKu 7,95, 5) Niilo Laukkanen TammRy 7,86, 6) Lauri Koivunen KerU 7,46, 7) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 7,43, 8) Samuli Vuori MarttMu 7,35, 9) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 6,92, 10) Rasmus Vankka UrjU 6,88, 11) Arttu Viljanen ToijVau 5,47.

T11 60m 1) Janita Kinnanen VammsVoi 9,19, 2) Elle Kariniemi LauttLu 9,47, 3) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,55, 4) Laura Ratilainen ToijVau 9,60, 5) Leena Hakala UrjU 9,65, 6) Aliina Koivula UrjU 9,99, 7) Miina Paija UrjU 10,00, 8) Alisa Syrjälä TammRy 10,01, 9) Vilja Hujanen ViialVa 10,16, 10) Iiris Ijäs KangKi 10,27, 11) Ella Kause PorinYU 10,29, 12) Roosa Haanpää ViialVa 10,30, 13) Julia Jalo UrjU 10,54

Erä 1 (-3,2) 1) Alisa Syrjälä TammRy 10,01, 2) Iiris Ijäs KangKi 10,27, 3) Julia Jalo UrjU 10,54. Erä 2 (-4,5) 1) Aliina Koivula UrjU 9,99, 2) Miina Paija UrjU 10,00, 3) Vilja Hujanen ViialVa 10,16, 4) Ella Kause PorinYU 10,29, 5) Roosa Haanpää ViialVa 10,30. Erä 3 (-4,0) 1) Janita Kinnanen VammsVoi 9,19, 2) Elle Kariniemi LauttLu 9,47, 3) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,55, 4) Laura Ratilainen ToijVau 9,60, 5) Leena Hakala UrjU 9,65.

T11 1000m 1) Ella Kause PorinYU 3.28,72, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 3.35,39, 3) Iiris Ijäs KangKi 3.44,39, 4) Laura Ratilainen ToijVau 3.49,66, 5) Taika Henttonen HKV 4.09,83, 6) Vilja Hujanen ViialVa 4.14,90, 7) Julia Jalo UrjU 4.33,25, 8) Anni Mäkelä UrjU 4.58,56, 9) Kerttu Kumpulainen UrjU 5.09,40.

T11 Pituus 1) Laura Ratilainen ToijVau 4,00, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 3,93, 3) Leena Hakala UrjU 3,91, 4) Miina Paija UrjU 3,80, 5) Ruth Toivola RiihimKi 3,77, 6) Kamilla Hillman IkaalU 3,76, 7) Ella Kurula IkaalU 3,69, 8) Janita Kinnanen VammsVoi 3,67, 9) Piitu Tourunen LahdA 3,60, 10) Julia Vuori ForssSa 3,52, 11) Alisa Syrjälä TammRy 3,47, 12) Iiris Ijäs KangKi 3,45, 13) Jenna Järvenmäki NokU 3,39, 14) Julia Jalo UrjU 3,33, 15) Vilja Hujanen ViialVa 3,25, 16) Elli Kurkikangas TammRy 3,10, 17) Taika Henttonen HKV 3,03, 18) Vilja Välimäki TammRy 3,02, 19) Anni Mäkelä UrjU 2,96, 20) Tutta Murtoniemi NokU 2,90, 21) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,48.

T11 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 11,35, 2) Venla Kärhä LoimJa 11,03, 3) Roosa Haanpää ViialVa 8,84, 4) Julia Vuori ForssSa 8,44, 5) Alisa Syrjälä TammRy 8,02, 6) Miina Paija UrjU 7,19, 7) Laura Ratilainen ToijVau 7,12, 8) Vilja Välimäki TammRy 7,10, 9) Vilja Hujanen ViialVa 6,56, 10) Kamilla Hillman IkaalU 6,19, 11) Ella Kurula IkaalU 6,13, 12) Miina Valtonen PaimU 6,11, 13) Laura Stenberg UrjU 5,84, 14) Jenna Järvenmäki NokU 5,81, 15) Senja Kärhä LoimJa 5,73, 16) Julia Jalo UrjU 4,97, 17) Tutta Murtoniemi NokU 4,29, Ruth Toivola RiihimKi DNS, Ella Kause PorinYU DNS.

P12 60m 1) Lauri Kylmäpuro HKV 8,86, 2) Tommi Haavisto LoimJa 9,01, 3) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 9,14, 4) Juuso Oksanen UrjU 9,32, 5) Kritte Koskenniemi TampU 9,65, 6) Matti Köykkä NokU 9,81, 7) Paavo Koskimäki KerU 9,85, 8) Casper Kvist NokU 10,26, 9) Mici Ojala UrjU 11,19, Niklas Piirainen TampPy DNS

Erä 1 (-2,9) 1) Kritte Koskenniemi TampU 9,65, 2) Matti Köykkä NokU 9,81, 3) Paavo Koskimäki KerU 9,85, 4) Casper Kvist NokU 10,26, 5) Mici Ojala UrjU 11,19. Erä 2 (-2,4) 1) Lauri Kylmäpuro HKV 8,86, 2) Tommi Haavisto LoimJa 9,01, 3) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 9,14, 4) Juuso Oksanen UrjU 9,32, Niklas Piirainen TampPy DNS.

T12 60m 1) Monamaria Pyhältö TampPy 8,85, 2) Miriam Puolimatka VehmU 9,03, 3) Viivi Välimäki TammRy 9,14, 4) Linnea Salo NokU 9,21, 5) Jenna Pentinniemi ViialVa 9,27, 6) Peppi Seppänen NokU 9,32, 7) Alisa Lammi NokU 9,36, 8) Saara Tallbacka UrjU 9,38, 9) Laura Touru ForssSa 9,42, 10) Elviira Jaalama HämeenlTa 9,53, 11) Maija Oksa ViialVa 9,61, 12) Erica Syrjälä TammRy 9,73, 13) Helmi Haavisto NokU 9,80, 14) Anni Viljanen ToijVau 10,36

Erä 1 (-2,1) 1) Saara Tallbacka UrjU 9,38, 2) Elviira Jaalama HämeenlTa 9,53, 3) Helmi Haavisto NokU 9,80, 4) Anni Viljanen ToijVau 10,36. Erä 2 (-2,4) 1) Linnea Salo NokU 9,21, 2) Peppi Seppänen NokU 9,32, 3) Laura Touru ForssSa 9,42, 4) Maija Oksa ViialVa 9,61, 5) Erica Syrjälä TammRy 9,73. Erä 3 (-1,7) 1) Monamaria Pyhältö TampPy 8,85, 2) Miriam Puolimatka VehmU 9,03, 3) Viivi Välimäki TammRy 9,14, 4) Jenna Pentinniemi ViialVa 9,27, 5) Alisa Lammi NokU 9,36.

P13 60m 1) Santtu Kalliomäki VammsVoi 8,59, 2) Akseli Mäkelä IkaalU 8,87, 3) Aleksi Jokela TammRy 9,02, 4) Joona Wahlman NokU 9,03, 5) Mikael Viitanen ViialVa 9,06, 6) Jermu Konola ValkHa 9,18, 7) Joona Lehtinen ViialVa 9,53, 8) Mikael Salmela PunkalKu 9,69, 9) Niklas Vuori ForssSa 9,88

Erä 1 1) Jermu Konola ValkHa 9,18, 2) Joona Lehtinen ViialVa 9,53, 3) Mikael Salmela PunkalKu 9,69, 4) Niklas Vuori ForssSa 9,88. Erä 2 (-0,5) 1) Santtu Kalliomäki VammsVoi 8,59, 2) Akseli Mäkelä IkaalU 8,87, 3) Aleksi Jokela TammRy 9,02, 4) Joona Wahlman NokU 9,03, 5) Mikael Viitanen ViialVa 9,06.

P13 1000m 1) Konsta Manninen KestjNS 3.05,46, 2) Joona Wahlman NokU 3.28,31, 3) Juho Touru ForssSa 3.29,81, 4) Hannu Sjöblom LoimLei 3.32,28, 5) Kritte Koskenniemi TampU 3.32,89, 6) Reko Salo UrjU 3.33,73, Mikael Viitanen ViialVa DNS.

P13 60m aidat 1) Lauri Kylmäpuro HKV 10,15, 2) Mikael Viitanen ViialVa 10,72, 3) Joona Lehtinen ViialVa 11,48, 4) Niklas Piirainen TampPy 11,49, 5) Matti Köykkä NokU 12,15, 6) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 12,52, 7) Hannu Sjöblom LoimLei 12,60, 8) Mici Ojala UrjU 14,66

Erä 1 (-3,4) 1) Matti Köykkä NokU 12,15, 2) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 12,52, 3) Hannu Sjöblom LoimLei 12,60, 4) Mici Ojala UrjU 14,66. Erä 2 (-2,2) 1) Lauri Kylmäpuro HKV 10,15, 2) Mikael Viitanen ViialVa 10,72, 3) Joona Lehtinen ViialVa 11,48, 4) Niklas Piirainen TampPy 11,49.

P13 Pituus 1) Mikael Viitanen ViialVa 4,56, 2) Akseli Mäkelä IkaalU 4,39, 3) Lauri Kylmäpuro HKV 4,37, 4) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 4,32, 5) Joona Lehtinen ViialVa 4,30, 6) Santtu Kalliomäki VammsVoi 4,28, 7) Joona Wahlman NokU 4,23, 8) Niklas Piirainen TampPy 4,09, 9) Juuso Oksanen UrjU 4,04, 10) Matti Köykkä NokU 3,99, 11) Tommi Haavisto LoimJa 3,98, 12) Niklas Vuori ForssSa 3,98, 13) Hannu Sjöblom LoimLei 3,69, 14) Joona Taipale PälkLL 3,68, 15) Casper Kvist NokU 3,56, 16) Joona Salminen TammRy 3,30, 17) Paavo Koskimäki KerU 3,13, 18) Mikael Salmela PunkalKu 1,64.

P13 Kiekko 1) Mico Lampinen SomE 46,21, 2) Aleksi Jokela TammRy 32,42, 3) Jonne Niemelä IkaalU 32,12, 4) Niklas Vuori ForssSa 25,23, 5) Saku Lehtonen LempKiYU 22,55, 6) Joona Taipale PälkLL 22,38, 7) Mikael Salmela PunkalKu 20,44, 8) Elias Eskola UrjU 19,61, 9) Juho Touru ForssSa 18,27, 10) Casper Kvist NokU 17,14, 11) Joona Salminen TammRy 16,56, 12) Mici Ojala UrjU 13,24, Matti Köykkä NokU DNS.

T13 60m 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,60, 2) Amanda Lehtimäki ForssSa 8,82, 3) Sini-Minea Saarikoski KerU 9,12, 4) Elsa Rönkkö KerU 9,13, 5) Noora Laitila KerU 9,14, 6) Annika Kontio UrjU 9,31, 7) Lotta Kirjavainen TuUL 9,40, 8) Jonna Uolamo ToijVau 9,57, 9) Anna Oksa ViialVa 9,81, 10) Vilma Rönnemaa LiedPa 9,85

Erä 1 (-2,3) 1) Sini-Minea Saarikoski KerU 9,12, 2) Annika Kontio UrjU 9,31, 3) Jonna Uolamo ToijVau 9,57, 4) Anna Oksa ViialVa 9,81, 5) Vilma Rönnemaa LiedPa 9,85. Erä 2 (-3,0) 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,60, 2) Amanda Lehtimäki ForssSa 8,82, 3) Elsa Rönkkö KerU 9,13, 4) Noora Laitila KerU 9,14, 5) Lotta Kirjavainen TuUL 9,40.

T13 1000m 1) Linnea Salo NokU 3.42,57, 2) Helmi Haavisto NokU 3.43,34, 3) Amanda Rontu KerU 3.45,19, 4) Noora Laitila KerU 3.47,19, 5) Vilma Rönnemaa LiedPa 3.48,52, 6) Siiri Pohjamies UrjU 3.48,86, 7) Maija Oksa ViialVa 3.54,66, 8) Saara Tallbacka UrjU 3.59,44, 9) Helmi Hujanen ViialVa 4.00,58, 10) Elviira Jaalama HämeenlTa 4.02,55, 11) Peppi Seppänen NokU 4.05,01, 12) Annika Kontio UrjU 4.06,25, 13) Jutta Nikkilä UrjU 4.06,51, 14) Miriam Puolimatka VehmU 4.06,96, 15) Anni Viljanen ToijVau 4.17,93, Erica Syrjälä TammRy DNF.

T13 60m aidat (-2,0) 1) Amanda Rontu KerU 10,40, 2) Aino Ojaniemi HämeenlTa 10,42, 3) Elsa Rönkkö KerU 10,69, 4) Miriam Puolimatka VehmU 10,86, 5) Maija Oksa ViialVa 11,43, 6) Erica Syrjälä TammRy 11,82.

T13 Pituus 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 4,86, 2) Monamaria Pyhältö TampPy 4,14, 3) Viivi Välimäki TammRy 4,13, 4) Elsa Rönkkö KerU 4,07, 5) Vilma Rönnemaa LiedPa 4,01, 6) Jonna Uolamo ToijVau 3,98, 7) Peppi Seppänen NokU 3,96, 8) Elviira Jaalama HämeenlTa 3,93, 9) Linnea Salo NokU 3,88, 10) Erica Syrjälä TammRy 3,79, 11) Alisa Lammi NokU 3,70, 12) Tuuli Murtoniemi NokU 3,70, 13) Maija Oksa ViialVa 3,64, 14) Anna Oksa ViialVa 3,60, 15) Helmi Haavisto NokU 3,59, 16) Laura Touru ForssSa 3,57, 17) Saara Tallbacka UrjU 3,57, 18) Anni Viljanen ToijVau 3,49.

T13 Moukari 1) Aino-Maija Jaatinen UrjU 17,13.

T13 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 33,97, 2) Viivi Välimäki TammRy 30,58, 3) Rebecca Nelimarkka UlvST 29,23, 4) Ada Jokinen MarttMu 28,99, 5) Ella Kause PorinYU 26,95, 6) Helmi Hujanen ViialVa 26,36, 7) Jonna Uolamo ToijVau 25,17, 8) Laura Touru ForssSa 20,22, 9) Anna Oksa ViialVa 19,42, 10) Monamaria Pyhältö TampPy 17,71, 11) Tuuli Murtoniemi NokU 12,20, Anni Viljanen ToijVau NM.

P15 100m 1) Mikko Murto YlöjU 13,03, 2) Juho Leppä SomE 13,07, 3) Ville Kylmäpuro HKV 13,08, 4) Vili Välimäki TammRy 13,49, 5) Patrik Järvinen TampPy 13,66, 6) Jani Laakso TammRy 14,30, 7) Anselmi Jaatinen UrjU 14,57, 8) Jesse Tuki TammRy 15,04, Veeti Vainionpää IkaalU DNS, Daniel Saaristo IkaalU DNS

Erä 1 (-1,5) 1) Juho Leppä SomE 13,07, 2) Jani Laakso TammRy 14,30, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 14,57, 4) Jesse Tuki TammRy 15,04, Veeti Vainionpää IkaalU DNS. Erä 2 (-2,2) 1) Mikko Murto YlöjU 13,03, 2) Ville Kylmäpuro HKV 13,08, 3) Vili Välimäki TammRy 13,49, 4) Patrik Järvinen TampPy 13,66, Daniel Saaristo IkaalU DNS.

P15 800m 1) Jere Haapalainen TampPy 2.08,35, 2) Patrik Järvinen TampPy 2.13,91, 3) Veeti Saarinen TammRy 2.16,42, 4) Elias Mäkinen TampPy 2.21,08, 5) Akseli Leino UrjU 2.58,86.

P15 Pituus 1) Ville Kylmäpuro HKV 5,33, 2) Otto Hiivola KalVa 5,28, 3) Juho Leppä SomE 5,24, 4) Jani Laakso TammRy 4,40, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 4,36, 6) Jesse Tuki TammRy 4,30, 7) Samu Kauppi TammRy 4,25, 8) Teemu Palonen TampPy 2,07, Veeti Vainionpää IkaalU NM, Daniel Saaristo IkaalU NM.

P15 Kuula 1) Max Lampinen SomE 14,51, 2) Otto Hiivola KalVa 13,59, 3) Leevi Lampén LempKiYU 13,14, 4) Henrik Lehtinen LauttLu 12,62, 5) Vili Välimäki TammRy 12,07, 6) Mico Lampinen SomE 10,46, 7) Jani Laakso TammRy 10,22, 8) Arno Toivola RiihimKi 10,01, 9) Teemu Palonen TampPy 9,24, 10) Jonne Niemelä IkaalU 9,00.

P15 Kiekko 1) Otto Hiivola KalVa 50,88, 2) Max Lampinen SomE 48,55, 3) Mico Lampinen SomE 38,77, 4) Teemu Palonen TampPy 31,89, 5) Vili Välimäki TammRy 31,89, 6) Jani Laakso TammRy 31,28, 7) Verneri Vesala ForssSa 31,01, 8) Anselmi Jaatinen UrjU 25,45, 9) Samu Kauppi TammRy 20,80, Henrik Lehtinen LauttLu DNS.

T15 100m 1) Anni Nurminen TampPy 13,55, 2) Alisa Tikkanen EspTa 13,70, 3) Josefina Salmi IkaalU 13,71, 4) Sohvi Kenttälä VehmU 13,91, 5) Lotta Jalonen JanJa 14,21, 6) Nina Välimäki VammsVoi 14,24, 7) Sara Veijalainen KeskiUYU 14,42, 8) Minea Lindén LoimLei 14,67, 9) Mette Karppanen UrjU 14,87, 10) Aino Koskimäki KerU 14,93, 11) Bettina Pirttilahti NokU 14,97, 12) Siiri Laukkanen TammRy 15,34, 13) Saara Kainu UrjU 15,35, 14) Oona Taalikka NokU 15,70, 15) Vilma Valtonen PaimU 15,79, Saimi Koskivainio MarttMu DQ, Jasmin Sara-Aho YlöjU DNS, Hilla Leväniemi RaumU DQ, Jenni Natunen PorvU DNS

Erä 1 (-2,8) 1) Minea Lindén LoimLei 14,67, 2) Bettina Pirttilahti NokU 14,97, 3) Vilma Valtonen PaimU 15,79, Saimi Koskivainio MarttMu DQ. Erä 2 (-2,7) 1) Mette Karppanen UrjU 14,87, 2) Siiri Laukkanen TammRy 15,34, 3) Saara Kainu UrjU 15,35, 4) Oona Taalikka NokU 15,70, Jasmin Sara-Aho YlöjU DNS. Erä 3 (-2,8) 1) Lotta Jalonen JanJa 14,21, 2) Nina Välimäki VammsVoi 14,24, 3) Sara Veijalainen KeskiUYU 14,42, 4) Aino Koskimäki KerU 14,93, Hilla Leväniemi RaumU DQ. Erä 4 (-2,4) 1) Anni Nurminen TampPy 13,55, 2) Alisa Tikkanen EspTa 13,70, 3) Josefina Salmi IkaalU 13,71, 4) Sohvi Kenttälä VehmU 13,91, Jenni Natunen PorvU DNS.

T15 800m 1) Ida-Sofia Simola HämeenlTa 2.27,67, 2) Sini-Minea Saarikoski KerU 2.27,69, 3) Krista Manninen KestjNS 2.31,04, 4) Jessica Junkkala VammsVoi 2.31,89, 5) Pinja Kämi TammRy 2.32,15, 6) Minea Lindén LoimLei 2.33,17, 7) Nina Välimäki VammsVoi 2.37,61, 8) Ronja Haavisto NokU 2.38,45, 9) Viivi Välimäki TammRy 2.46,31, 10) Inari Leppäniemi KokemKV 2.47,28.

T15 80m aidat (-2,8) 1) Anni Nurminen TampPy 12,80, 2) Nina Välimäki VammsVoi 13,97, 3) Lotta Jalonen JanJa 14,09, 4) Siiri Mäkilä TammRy 14,59, Jenni Natunen PorvU DNS.

T15 Korkeus 1) Saga Vanninen TampPy 169, 2) Saara Kainu UrjU 140.

T15 Kuula 1) Saga Vanninen TampPy 12,87, 2) Sanni Krapi LoimJa 10,58, 3) Henna Salminen TammRy 10,16, 4) Siiri Laukkanen TammRy 10,00, 5) Vilma Väliharju TampPy 9,73, 6) Arlea Koskenniemi TampU 9,17, 7) Viivi Taipale PälkLL 9,11, 8) Nina Välimäki VammsVoi 8,28, 9) Sara Veijalainen KeskiUYU 8,04, 10) Rebecca Nelimarkka UlvST 7,32, 11) Oona Taalikka NokU 6,13, 12) Aino-Maija Jaatinen UrjU 5,83, 13) Tuuli Murtoniemi NokU 5,70, 14) Bettina Pirttilahti NokU 4,75.

T15 Kiekko 1) Siiri Laukkanen TammRy 25,52.

N17 100m 1) Janika Jokinen TampU 13,59, 2) Pinja Lehtinen ViialVa 13,63, 3) Emma Kuikka JanJa 13,71, 4) Jemina Konola ValkHa 14,19, 5) Lilja Mäkinen YlöjU 14,26, 5) Saara Rantanen HyvsU 14,26, 7) Sara Niinimäki ViialVa 14,60, 8) Ronja Kallionpää JanJa 14,99, 9) Laura Sanden UrjU 15,15, Meri Kahila PorvU DNS

Erä 1 (-1,7) 1) Jemina Konola ValkHa 14,19, 2) Lilja Mäkinen YlöjU 14,26, 3) Sara Niinimäki ViialVa 14,60, 4) Ronja Kallionpää JanJa 14,99, 5) Laura Sanden UrjU 15,15. Erä 2 (-1,0) 1) Janika Jokinen TampU 13,59, 2) Pinja Lehtinen ViialVa 13,63, 3) Emma Kuikka JanJa 13,71, 4) Saara Rantanen HyvsU 14,26, Meri Kahila PorvU DNS.

N17 800m 1) Julia Junkkala VammsVoi 2.25,29, 2) Venla Harala TampPy 2.38,45, 3) Grainne Bates UrjU 2.47,82, Laura Sanden UrjU DNS, Peppi Pohjamies UrjU 2.25,03.

N17 100m aidat (-1,9) 1) Pinja Lehtinen ViialVa 15,33, 2) Janika Jokinen TampU 16,04, 3) Pihla Aro TampPy 16,26, 4) Siiri Tuominen KokemKV 18,12.

N17 Pituus 1) Pinja Lehtinen ViialVa 5,20, 2) Saimi Koskivainio MarttMu 5,01, 3) Hilla Leväniemi RaumU 4,80, 4) Aino Koskimäki KerU 4,70, 5) Lilja Mäkinen YlöjU 4,69, 6) Alisa Tikkanen EspTa 4,66, 7) Anni Vähäkoski TampU 4,62, 8) Josefina Salmi IkaalU 4,47, 9) Maryana Ishanova HämeenlTa 4,46, 10) Saara Rantanen HyvsU 4,45, 11) Laura Sanden UrjU 4,29, 12) Sara Veijalainen KeskiUYU 4,21, 13) Saara Kainu UrjU 4,16, Sara Niinimäki ViialVa NM.

N17 Kuula 1) Heidi Nevala KoskKai 13,83, 2) Vera Töppärä UrjU 12,95, 3) Ilona Vuori MarttMu 12,78, 4) Anni Vähäkoski TampU 11,26, 5) Venla Väliharju TampPy 10,71.

N17 Moukari 1) Liinu Salo ValkHa 48,62, 2) Pinja Kianta LempKiYU 44,30, 3) Arlea Koskenniemi TampU 43,31, 4) Henna Salminen TammRy 41,55, 5) Minttu Törnblom TampPy 36,14, 6) Vera Töppärä UrjU 35,38.

M17 100m (-3,2) 1) Taavi Leppänen IkaalU 11,68, 2) Lauri Niemi KanksLei 12,24, 3) Mikko Mäkipää YlöjU 12,34, 4) Topi Rantanen YlöjU 12,42, Niko Uolamo ToijVau DQ.

M17 800m 1) Samuli Kero VammsVoi 2.22,81.

M17 Pituus 1) Mikko Mäkipää YlöjU 5,99, 2) Arttu Tauriainen PernU 5,66, 3) Vertti Kolkkala LiedPa 5,56, 4) Topi Rantanen YlöjU 5,34, 5) Niko Uolamo ToijVau 5,07.

M19 100m (-3,4) 1) Matti Hyyppä EspTa 12,02, 2) Taneli Vuori MarttMu 12,16, 3) Joni Uolamo ToijVau 12,43, Jaakko Alanen TampPy DNS.

M19 Pituus 1) Lasse Hämelahti LängelmU 6,51, 2) Joni Uolamo ToijVau 5,83.

M19 Kuula 1) Timi Riento NoormNo 13,85, 2) Verner Perkkola LaitJy 13,08, 3) Pyry Nikkanen NaantLöy 11,83, 4) Joni Uolamo ToijVau 9,28.

M19 Kiekko 1) Timi Riento NoormNo 48,38, 2) Verner Perkkola LaitJy 44,94, 3) Pyry Nikkanen NaantLöy 42,23.

N19 100m 1) Oona Laine YlöjU 12,82, 2) Alisa Aalto TampPy 13,36, 3) Ella Savonen LoimLei 14,20, 4) Petra Kallionpää JanJa 14,30, 5) Lotta Välkki VehmU 14,37, 6) Peppi Pohjamies UrjU 14,59, Emmi Ranta-Ojala TampU DNS

Erä 1 (-2,1) 1) Lotta Välkki VehmU 14,37, 2) Peppi Pohjamies UrjU 14,59, Emmi Ranta-Ojala TampU DNS. Erä 2 (-2,9) 1) Oona Laine YlöjU 12,82, 2) Alisa Aalto TampPy 13,36, 3) Ella Savonen LoimLei 14,20, 4) Petra Kallionpää JanJa 14,30.

N19 Korkeus 1) Laura Sanden UrjU 153, 2) Siiri Tuominen KokemKV 147, 3) Alisa Aalto TampPy 147.

N19 Keihäs 1) Pinja Kianta LempKiYU 38,74, 2) Peppi Koppanen TammRy 35,43, 3) Peppi Pohjamies UrjU 31,98, 4) Elina Kauranen HKV 31,46, 5) Fanny Perkkola LaitJy 29,16, Sara Syrjälä TammRy 28,25.

Palaa sivun alkuun

 

UrjU:n viikkokisat 10.7.2018

T5 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,90, 2) Aliisa Niemonen UrjU 9,50, 3) Elli Toorikka UrjU 9,90, 3) Maia Joenpalo UrjU 9,90, 5) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,30, 6) Rosa Töppärä UrjU 10,90, 6) Helmi Kannisto UrjU 10,90, 8) Emilia Kyllönen UrjU 11,10, 9) Sofia Kataja UrjU 12,00, 10) Iina Tulonen UrjU 13,00, 11) Venla Paija UrjU 13,30, 12) Eeva Alhainen UrjU 13,90, 13) Armi Töppärä UrjU 14,70, 14) Fanny Koskinen UrjU 16,00, 15) Virella Ojala UrjU 23,80, 16) Aino Ojala UrjU 24,00, 17) Sara Ylösmäki UrjU 36,70, Maisa Drude UrjU DNS

Erä 1 1) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,30, 2) Rosa Töppärä UrjU 10,90, 3) Sofia Kataja UrjU 12,00, 4) Fanny Koskinen UrjU 16,00, 5) Aino Ojala UrjU 24,00. Erä 2 1) Elli Toorikka UrjU 9,90, 2) Helmi Kannisto UrjU 10,90, 3) Eeva Alhainen UrjU 13,90, 4) Armi Töppärä UrjU 14,70, 5) Virella Ojala UrjU 23,80. Erä 3 1) Lyydia Toivonen UrjU 8,90, 2) Iina Tulonen UrjU 13,00, 3) Sara Ylösmäki UrjU 36,70, Maisa Drude UrjU DNS. Erä 4 1) Aliisa Niemonen UrjU 9,50, 2) Maia Joenpalo UrjU 9,90, 3) Emilia Kyllönen UrjU 11,10, 4) Venla Paija UrjU 13,30.

P5 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Nooa Sipilä UrjU 9,70, 3) Eetu Gluck UrjU 9,90, 4) Oiva Ojala UrjU 10,70, 5) Santeri Salonen UrjU 11,00, 6) Aatu Jaatinen urju 11,90, 7) Ville Jalonen UrjU 13,40, 8) Aleksi Salonen UrjU 13,60, 9) Leo Niemonen UrjU 15,70, 10) Sisu Vesakoski UrjU 21,80

Erä 1 1) Nooa Sipilä UrjU 9,70, 2) Oiva Ojala UrjU 10,70, 3) Ville Jalonen UrjU 13,40, 4) Leo Niemonen UrjU 15,70. Erä 2 1) Arttu Kaleva UrjU 9,30, 2) Eetu Gluck UrjU 9,90, 3) Aatu Jaatinen urju 11,90, 4) Sisu Vesakoski UrjU 21,80. Erä 3 1) Santeri Salonen UrjU 11,00, 2) Aleksi Salonen UrjU 13,60.

T7 40m 1) Emmi Vankka UrjU 8,05, 2) Maisa Drude UrjU 8,21, 3) Aino Kivistö UrjU 8,22, 4) Sissi Vesakoski UrjU 8,34, 5) Hilda Siuko 8,92, 6) Mila Kataisto UrjU 8,95, 7) Iiris Penttilä UrjU 9,16, 8) Alli Alhainen UrjU 9,35, 9) Kerttu Mäkinen UrjU 9,73, 10) Nella Koskinen UrjU 10,72, 11) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,75

Erä 1 1) Emmi Vankka UrjU 8,05, 2) Iiris Penttilä UrjU 9,16, 3) Alli Alhainen UrjU 9,35, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,73, 5) Nella Koskinen UrjU 10,72. Erä 2 1) Maisa Drude UrjU 8,21, 2) Aino Kivistö UrjU 8,22, 3) Sissi Vesakoski UrjU 8,34, 4) Hilda Siuko 8,92, 5) Mila Kataisto UrjU 8,95, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,75.

P7 40m 1) Aapo Jaatinen UrjU 8,36, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 8,82, 3) Aaro Mäkelä UrjU 8,99, 4) Paavo Hämäläinen UrjU 9,20, 5) Juuso Kataja UrjU 10,30.

T9 40m 1) Fanni Paija UrjU 7,11, 2) Taika Kuusela TammRy 7,28, 3) Minja Kaunisharju TammRy 7,41, 4) Emma Toivonen LoimLei 7,59, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,79, 6) Anni Kaleva UrjU 8,02, 8) Enia Taipale UrjU 8,31, 9) Aino-Olivia Leino UrjU 8,33, 10) Iida Salonen UrjU 8,59, 11) Aada Mäkelä UrjU 9,75

Erä 1 1) Taika Kuusela TammRy 7,28, 2) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,79, 3) Anni Kaleva UrjU 8,02, 4) Iida Salonen UrjU 8,59, 5) Aada Mäkelä UrjU 9,75. Erä 2 1) Fanni Paija UrjU 7,11, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,41, 3) Emma Toivonen LoimLei 7,59, 4) Enia Taipale UrjU 8,31, 5) Aino-Olivia Leino UrjU 8,33. Erä 3

T9 Korkeus 1) Emma Toivonen LoimLei 119, 2) Ella-Maaria Stenberg UrjU 92, 2) Fanni Paija UrjU 92, 4) Minja Kaunisharju TammRy 92, 5) Fanni Alhainen UrjU 86, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 70, 7) Mila Kataisto UrjU 70.

T9 Keihäs 1) Taika Kuusela TammRy 16,29, 2) Fanni Paija UrjU 12,40, 3) Minja Kaunisharju TammRy 10,17, 4) Emma Toivonen LoimLei 9,89, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 6,43, 6) Iida Salonen UrjU 5,82, 7) Aino-Olivia Leino UrjU 5,76, 8) Fanni Alhainen UrjU 4,01.

P9 40m 1) Samuel Salmela PunkalKu 7,22, 2) Eelis Kuitunen UrjU 7,30, 3) Santeri Heinonen LoimLei 7,85, 4) Onni Mäkinen UrjU 7,95, 5) Elmo Vesakoski UrjU 8,09, 6) Jonne Salminen TammRy 8,13, 7) Konsta Saarinen UrjU 8,59

Erä 1 1) Eelis Kuitunen UrjU 7,30, 2) Elmo Vesakoski UrjU 8,09, 3) Jonne Salminen TammRy 8,13. Erä 2 1) Samuel Salmela PunkalKu 7,22, 2) Santeri Heinonen LoimLei 7,85, 3) Onni Mäkinen UrjU 7,95, 4) Konsta Saarinen UrjU 8,59.

P9 Korkeus 1) Samuel Salmela PunkalKu 109, 2) Aapo Jaatinen UrjU 70.

P9 Keihäs 1) Aatu Koivula UrjU 12,84, 2) Samuel Salmela PunkalKu 12,10, 3) Jonne Salminen TammRy 9,37, 4) Elmo Vesakoski UrjU 9,03.

T11 1000m 1) Inka Kuusela TammRy 3.39,64, 2) Miina Paija UrjU 4.01,64, 3) Fanni Paija UrjU 4.03,03, 4) Fanni Alhainen UrjU 4.38,83, 5) Julia Jalo UrjU 4.39,20, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 4.51,75, 7) Kerttu Kumpulainen UrjU 5.06,59.

T11 60m aidat 1) Inka Kuusela TammRy 10,75, 2) Elle Kariniemi LauttLu 11,33, 3) Miina Paija UrjU 11,34, 4) Leena Hakala UrjU 11,45, 5) Aliina Koivula UrjU 12,51, 6) Julia Jalo UrjU 12,71, 7) Taika Kuusela TammRy 13,28, 8) Eeva Ukkonen KangU 13,48, 9) Peppi Vehmaa UrjU 13,54, 10) Jessika Jentala UrjU 14,00, 11) Vilma Toivonen LoimLei 15,19

Erä 1 1) Inka Kuusela TammRy 10,75, 2) Leena Hakala UrjU 11,45, 3) Eeva Ukkonen KangU 13,48, 4) Peppi Vehmaa UrjU 13,54. Erä 2 1) Elle Kariniemi LauttLu 11,33, 2) Miina Paija UrjU 11,34, 3) Aliina Koivula UrjU 12,51. Erä 3 1) Julia Jalo UrjU 12,71, 2) Taika Kuusela TammRy 13,28, 3) Jessika Jentala UrjU 14,00, 4) Vilma Toivonen LoimLei 15,19.

T11 Pituus 1) Tiia Talonen TammRy 4,15, 2) Leena Hakala UrjU 4,08, 3) Inka Kuusela TammRy 4,00, 4) Miina Paija UrjU 3,93, 5) Alisa Syrjälä TammRy 3,88, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 3,80, 7) Eeva Ukkonen KangU 3,70, 8) Peppi Vehmaa UrjU 3,64, 9) Julia Jalo UrjU 3,35, 10) Kiira Kilpinen LempKiYU 3,13, 11) Vilja Välimäki TammRy 3,05, 12) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,34.

T11 Kiekko 1) Alisa Syrjälä TammRy 22,63, 2) Leela Reunanen TammRy 20,27, 3) Aliina Koivula UrjU 20,03, 4) Vilja Välimäki TammRy 15,94, 5) Vilma Toivonen LoimLei 15,78, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 15,39, 7) Kiira Kilpinen LempKiYU 15,31, 8) Milja Kaapu PunkalKu 15,16, 9) Eeva Ukkonen KangU 13,78, 10) Julia Jalo UrjU 12,48, 11) Laura Stenberg UrjU 12,01, 12) Peppi Vehmaa UrjU 11,72.

P11 1000m 1) Ilmari Leino UrjU 3.56,97, 2) Niilo Laukkanen TammRy 4.17,88, 3) Rasmus Vankka UrjU 4.33,81, 4) Elias Eskola UrjU 4.39,30.

P11 60m aidat 1) Rasmus Vankka UrjU 12,95, 2) Ilmari Leino UrjU 13,68, 3) Elias Eskola UrjU 13,77.

P11 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,54, 2) Elias Eskola UrjU 3,52, 3) Rasmus Vankka UrjU 3,27, 4) Ilmari Leino UrjU 3,27, 5) Väinö Töppärä UrjU 2,84.

P11 Kiekko 1) Rasmus Vankka UrjU 22,67, 2) Niilo Laukkanen TammRy 20,44, 3) Elias Eskola UrjU 19,95, 4) Eemil Salmela PunkalKu 16,41, 5) Sami Rekola TammRy 13,78, 6) Väinö Töppärä UrjU 10,01, 7) Leevi Järvinen UrjU 9,32.

T13 60m 1) Annika Kontio UrjU 9,21, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,22, 3) Anna Oksa ViialVa 9,36, 4) Erica Syrjälä TammRy 9,49, 5) Maija Oksa ViialVa 9,55, 6) Tiia Talonen TammRy 9,59, 7) Lotta Leander UrjU 9,66, 8) Leena Hakala UrjU 9,67, 9) Lumia Reunanen TammRy 9,76

Erä 1 (-1,4) 1) Viivi Välimäki TammRy 9,22, 2) Maija Oksa ViialVa 9,55, 3) Tiia Talonen TammRy 9,59, 4) Lotta Leander UrjU 9,66, 5) Lumia Reunanen TammRy 9,76. Erä 2 (-1,4) 1) Annika Kontio UrjU 9,21, 2) Anna Oksa ViialVa 9,36, 3) Erica Syrjälä TammRy 9,49, 4) Leena Hakala UrjU 9,67.

T13 Korkeus 1) Erica Syrjälä TammRy 134, 2) Maija Oksa ViialVa 118.

T13 Kuula 1) Viivi Välimäki TammRy 9,49, 2) Anna Oksa ViialVa 7,80, 3) Lumia Reunanen TammRy 6,77, 4) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,62, 5) Maija Oksa ViialVa 5,36, 6) Siiri Pohjamies UrjU 5,35.

P13 60m 1) Aapo Kalajoki RaisKu 8,52, 2) Eemil Siuko PunkalKu 8,55, 3) Juuso Oksanen UrjU 9,34, 4) Aleksi Jokela TammRy 9,49, 5) Ville Rekola TammRy 9,70, 6) Joona Salminen TammRy 10,11, 7) Mici Ojala UrjU 11,40

Erä 1 (-0,7) 1) Juuso Oksanen UrjU 9,34, 2) Ville Rekola TammRy 9,70, 3) Joona Salminen TammRy 10,11. Erä 2 (-0,2) 1) Aapo Kalajoki RaisKu 8,52, 2) Eemil Siuko PunkalKu 8,55, 3) Aleksi Jokela TammRy 9,49, 4) Mici Ojala UrjU 11,40.

P13 Korkeus 1) Aleksi Jokela TammRy 137, 2) Ville Rekola TammRy 130, 3) Mici Ojala UrjU 100.

P13 Kuula 1) Aapo Kalajoki RaisKu 11,48, 2) Aleksi Jokela TammRy 9,50, 3) Mikael Salmela PunkalKu 8,40, 4) Ville Rekola TammRy 8,21, 5) Eemil Salmela PunkalKu 7,64, 6) Joona Salminen TammRy 7,23, 7) Juuso Oksanen UrjU 6,56, 8) Mici Ojala UrjU 5,35.

T15 100m 1) Erika Pyykkö ForssSa 14,00, 2) Iina Kiviniemi VehmU 14,17, 3) Emilia Jokinen VehmU 14,56, 4) Mette Karppanen UrjU 15,01, 5) Aino Lausniemi LauttLu 15,18, 6) Siiri Laukkanen TammRy 15,32, 7) Henna Salminen TammRy 15,80, Siiri Mäkilä TammRy DNS, Sohvi Kenttälä VehmU DNS, Vilma Toivonen HämeenlTa DNS, Emmi Nieminen TammRy DNS, Neea Suhonen ViialVa DNS

Erä 1 (-0,6) 1) Erika Pyykkö ForssSa 14,00, 2) Emilia Jokinen VehmU 14,56, 3) Mette Karppanen UrjU 15,01, Siiri Mäkilä TammRy DNS, Sohvi Kenttälä VehmU DNS, Vilma Toivonen HämeenlTa DNS. Erä 2 (-1,3) 1) Iina Kiviniemi VehmU 14,17, 2) Aino Lausniemi LauttLu 15,18, 3) Siiri Laukkanen TammRy 15,32, 4) Henna Salminen TammRy 15,80, Emmi Nieminen TammRy DNS, Neea Suhonen ViialVa DNS.

T15 300m aidat 1) Mette Karppanen UrjU 52,08, 2) Siiri Mäkilä TammRy 54,28, 3) Aino Lausniemi LauttLu 54,71.

T15 Pituus 1) Erika Pyykkö ForssSa 4,61, 2) Emmi Nieminen TammRy 4,30, 3) Emilia Jokinen VehmU 4,10, 4) Neea Suhonen ViialVa 3,69, Siiri Mäkilä TammRy DNS.

T15 Keihäs 1) Suvi Savolainen KangU 37,75, 2) Erica Syrjälä TammRy 35,50, 3) Henna Salminen TammRy 34,73, 4) Mette Karppanen UrjU 31,84, 5) Neea Suhonen ViialVa 31,13, 6) Vilma Toivonen HämeenlTa 31,07, 7) Siiri Laukkanen TammRy 22,31.

P15 100m 1) Vili Välimäki TammRy 13,33, 2) Joona Paija UrjU 13,39, 3) Valtteri Yrjölä TammRy 13,57, 4) Aapo Kalajoki RaisKu 14,03, 5) Veeti Saarinen TammRy 14,07, 6) Jani Laakso TammRy 14,21, 7) Anselmi Jaatinen UrjU 14,59, 8) Jesse Tuki TammRy 14,80, 9) Akseli Leino UrjU 17,12, Erkka Maine LauttLu DNS

Erä 1 (-1,6) 1) Vili Välimäki TammRy 13,33, 2) Joona Paija UrjU 13,39, 3) Aapo Kalajoki RaisKu 14,03, 4) Veeti Saarinen TammRy 14,07, Erkka Maine LauttLu DNS. Erä 2 (-0,8) 1) Valtteri Yrjölä TammRy 13,57, 2) Jani Laakso TammRy 14,21, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 14,59, 4) Jesse Tuki TammRy 14,80, 5) Akseli Leino UrjU 17,12.

P15 300m aidat 1) Anselmi Jaatinen UrjU 56,39.

P15 Pituus 1) Vili Välimäki TammRy 4,79, 2) Jani Laakso TammRy 4,41, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 4,37, 4) Jesse Tuki TammRy 4,22, 5) Samu Kauppi TammRy 4,06, 6) Ville Rekola TammRy 3,68, 7) Joona Salminen TammRy 3,53.

P15 Keihäs 1) Waltteri Helisalo HIFK 44,45, 2) Vili Välimäki TammRy 40,62, 3) Samu Kauppi TammRy 36,92, 4) Erkka Maine LauttLu 32,90, 5) Jani Laakso TammRy 29,04.

N17 100m (-0,5) 1) Laura Sanden UrjU 14,90, 2) Elli Maunuksela UrjU 15,91.

N17 800m 1) Nea Niemi PorvU 2.30,03, 2) Viivi Välimäki TammRy 2.45,02, 3) Grainne Bates UrjU 2.50,62, 4) Siiri Pohjamies UrjU 2.52,83, 5) Laura Sanden UrjU 2.56,22, 6) Elli Maunuksela UrjU 2.57,42.

N17 Pituus 1) Laura Sanden UrjU 4,26.

N17 Kuula 1) Vera Töppärä UrjU 12,93, 2) Henna Salminen TammRy 10,25, 3) Kira Töppärä UrjU 10,25, 4) Siiri Laukkanen TammRy 9,96, 5) Laura Sanden UrjU 8,09, 6) Miili Inomaa UrjU 7,49.

M17 100m (-1,6) 1) Nuutti Kokko RaisKu 12,19.

M17 800m 1) Iivo Kalajoki RaisKu 2.12,84, 2) Veeti Saarinen TammRy 2.17,57, 3) Joona Paija UrjU 2.26,24, 4) Akseli Leino UrjU 2.50,36, 5) Reko Salo UrjU 2.51,03.

M17 Pituus 1) Nuutti Kokko RaisKu 5,86.

N22 Kuula 1) Emilia Eskola UrjU 10,88.

Palaa sivun alkuun

 

Vihdanheiton MM-kisat Huhdin Vilpolassa 22.6.2018

Miehet: 1. PF 11,25, 2. Tumppi 11,15,  3. Marko Mäkinen 11,00, 4. Jymy 10,60, 5. CH 10,55, 6. Antti 10,50, 7. Markku Takku 10,45, 8. Timo 10,00, 9. Tuomas Sonck 9,85, 10. Teemu G 9,60, 11. Aki Kankaanpää 9,50, 12. Markus Sonck 9,45, 13. Tomi, Pena ja Kimmo P 9,00, 14. Petri Töppärä 8,45, 15. Leksa 8,40, 16. JKP 8,00, 17. Ville Rantala, Jari S 7,80, 18. JT 7,75, 19. Matti A 7,60, 20. Tinke 7,45, 21. TeP 6,70, 22. Köpi Melakari 6,45. 

Naiset: 1. Oona Sillanpää 8,80, 2. Piia 7,85, 3. Sini Niemi-Takku 7,80, 4. Niina K 7,70, 5. Niina 7,00, 6. Suvi 6,75, 7. Leena 6,70, 8. Tiina 6,40, 9. Sartsa 5,90. TYTÖT( alle 14v.): 1. Oona Sillanpää 8,80, 2. Peppi 6,50, 3. Mimmi 6,25, 4. Isabella 3,00, 5. Eini 1,70, 6. Catalina 1,70, 7. Lumi 1,20. POJAT (alle 14v.): 1. Aleksi 7,90, 2. Valtteri 7,20,  3.Eetu 7,05, 4. Aatto 5,75, 5. Matias 4,80. 

Joukkueet: 1. "Kettu koloon" ( Lepi, Otto, Late ja Iku ) 40,30, 2. "Jalanti gayboys “ ( Jym, Mac, Ale ja Nar ) 38,35, 3. “ Kylähullut Kulkurit” 34,90, 4. “Syrjälän pojat” 34,25, 5. “KroppaKappeli” 32,60, 6. “Taika (Kunta) 32,45, 7. “Opus J. “ 25,60.

Palaa sivun alkuun

III-lohkon kisat 19.6.2018
P7 40m 1) Paavo Hämäläinen UrjU 8,80, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 8,90, Eino Valtanen UrjU DNS.

P7 Pituus 1) Mikko Kumpulainen UrjU 1,61, Eino Valtanen UrjU DNS.

T7 40m 1) Elli Paija UrjU 8,30, 2) Mila Kataisto UrjU 9,00, 3) Lyydia Toivonen UrjU 9,10, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 10,00, Alli Alhainen UrjU DNS, Nella Koskinen UrjU DNS.

T7 Pituus 1) Elli Paija UrjU 2,53, 2) Mila Kataisto UrjU 2,19, 3) Lyydia Toivonen UrjU 2,06, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 1,77, Alli Alhainen UrjU DNS, Nella Koskinen UrjU DNS.

P9 40m 1) Oskari Sakala UrjU 7,73, 2) Otto Sakala UrjU 7,99, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,09, 4) Aatu Koivula UrjU 8,55, 5) Niko Mero UrjU 9,89.

P9 Korkeus 1) Oskari Sakala UrjU 90, 2) Otto Sakala UrjU 75, 3) Niko Mero UrjU 70.

T9 40m 1) Fanni Paija UrjU 7,20, 2) Vanessa Vesala ForssSa 7,35, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,62, 4) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,81, 5) Viia Ojala UrjU 8,13, 6) Enia Taipale UrjU 8,38, 7) Aino-Olivia Leino UrjU 8,53, Fanni Alhainen UrjU DNS
Erä 1 1) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,81, 2) Enia Taipale UrjU 8,38, 3) Aino-Olivia Leino UrjU 8,53, Fanni Alhainen UrjU DNS. Erä 2 1) Fanni Paija UrjU 7,20, 2) Vanessa Vesala ForssSa 7,35, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,62, 4) Viia Ojala UrjU 8,13.

T9 Pituus 1) Vanessa Vesala ForssSa 3,12, 2) Fanni Paija UrjU 3,03, 3) Ella-Maaria Stenberg UrjU 2,83, 4) Vendi Lehtimäki ForssSa 2,68, 5) Mandi Lehtimäki ForssSa 2,59, 6) Viia Ojala UrjU 2,51, 7) Enia Taipale UrjU 2,48, 8) Aino-Olivia Leino UrjU 2,24.

P11 60m 1) Jarre Sipilä TammRy 9,91, 2) Niilo Laukkanen TammRy 10,31, 3) Elias Eskola UrjU 10,47, 4) Otto Sipilä TammRy 10,55, 5) Ilmari Leino UrjU 10,67, 6) Rasmus Salminen ForssSa 10,79, 7) Alexi Westergren UrjU 11,64
Erä 1 1) Niilo Laukkanen TammRy 10,31, 2) Elias Eskola UrjU 10,47, 3) Otto Sipilä TammRy 10,55. Erä2 1) Jarre Sipilä TammRy 9,91, 2) Ilmari Leino UrjU 10,67, 3) Rasmus Salminen ForssSa 10,79, 4) Alexi Westergren UrjU 11,64.

P11 Pituus 1) Jarre Sipilä TammRy 3,83, 2) Elias Eskola UrjU 3,27, 3) Niilo Laukkanen TammRy 3,26, 4) Otto Sipilä TammRy 3,24, 5) Ilmari Leino UrjU 3,10, 6) Rasmus Salminen ForssSa 2,66.

P11 Kuula 1) Jarre Sipilä TammRy 7,89, 2) Elias Eskola UrjU 7,65, 3) Niilo Laukkanen TammRy 7,60, 4) Otto Sipilä TammRy 7,40, 5) Rasmus Salminen ForssSa 5,69, 6) Alexi Westergren UrjU 5,07.

P11 4x50m viesti 1) Urjalan Urheilijat (Ilmari Leino, Elias Eskola, Alexi Westergren, Onni Mäkinen) 35,80.

T11 60m 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,71, 1) Inka Kuusela TammRy 9,71, 1) Leena Hakala UrjU 9,71, 4) Vanessa Salminen ForssSa 9,74, 5) Miina Paija UrjU 9,86, 6) Aliina Koivula UrjU 9,95, 7) Iiris Hämäläinen UrjU 10,05, 8) Miina Pääjärvi ForssSa 10,47, 9) Peppi Vehmaa UrjU 10,53, 10) Julia Jalo UrjU 10,94, 11) Jessika Jentala UrjU 11,44, 12) Vilja Välimäki TammRy 11,66, 13) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,73
Erä 1 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,71, 2) Vanessa Salminen ForssSa 9,74, 3) Peppi Vehmaa UrjU 10,53, 4) Julia Jalo UrjU 10,94. Erä 2 1) Inka Kuusela TammRy 9,71, 2) Aliina Koivula UrjU 9,95, 3) Iiris Hämäläinen UrjU 10,05, 4) Vilja Välimäki TammRy 11,66, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,73. Erä 3 1) Leena Hakala UrjU 9,71, 2) Miina Paija UrjU 9,86, 3) Miina Pääjärvi ForssSa 10,47, 4) Jessika Jentala UrjU 11,44.

T11 Korkeus 1) Inka Kuusela TammRy 131, 2) Vanessa Salminen ForssSa 128, 3) Miranda Lehtimäki ForssSa 120, 4) Miina Paija UrjU 115, 5) Peppi Vehmaa UrjU 105, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 100, 7) Julia Jalo UrjU 100, Miina Pääjärvi ForssSa.

T11 Kiekko 1) Vanessa Salminen ForssSa 22,72, 2) Aliina Koivula UrjU 19,34, 3) Peppi Vehmaa UrjU 18,91, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 18,06, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 16,31, 6) Julia Vuori ForssSa 15,60, 7) Vilja Välimäki TammRy 13,60, 8) Miina Paija UrjU 12,97, 9) Julia Jalo UrjU 9,63.

T11 4x50m viesti 1) Forssan Salama (Julia Vuori, Miina Pääjärvi, Vanessa Salminen, Miranda Lehtimäki) 31,70, 2) Urjalan Urheilijat 1 (Leena Hakala, Miina Paija, Aliina Koivula, Iiris Hämäläinen) 32,00, 3) Urjalan Urheilijat 2 (Fanni Paija, Julia Jalo, Peppi Vehmaa, Aino-Olivia Leino) 35,01.

T13 200m 1) Inkeri Kaseva ForssSa 30,00, 2) Viivi Välimäki TammRy 30,60, 3) Saara Tallbacka UrjU 31,90, 4) Laura Touru ForssSa 32,00, 5) Siiri Pohjamies UrjU 33,37, Birgit Tuomola KestjNS 32,89, Annika Kontio UrjU DNS, Amanda Lehtimäki ForssSa DNS, Lotta Paija KuopRei 30,90
Erä 1 1) Saara Tallbacka UrjU 31,90, 2) Laura Touru ForssSa 32,00, 3) Siiri Pohjamies UrjU 33,37, Birgit Tuomola KestjNS 32,89. Erä 2 1) Inkeri Kaseva ForssSa 30,00, 2) Viivi Välimäki TammRy 30,60, Annika Kontio UrjU DNS, Amanda Lehtimäki ForssSa DNS, Lotta Paija KuopRei 30,90.

T13 Korkeus 1) Rebekka Rautio TammRy 128, 2) Viivi Välimäki TammRy 120, 3) Lotta Leander UrjU 105, 3) Jutta Nikkilä UrjU 105.

T13 Kiekko 1) Viivi Välimäki TammRy 27,78, 2) Inkeri Kaseva ForssSa 23,30, 3) Saara Tallbacka UrjU 17,41, Lotta Paija KuopRei 20,36, Birgit Tuomola KestjNS 33,66.

T13 4x100m viesti 1) Urjalan Urheilijat (Lotta Leander, Jutta Nikkilä, Siiri Pohjamies, Saara Tallbacka) 1.01,14, 2) Forssan Salama (Miranda Lehtimäki, Vendi Lehtimäki, Mandi Lehtimäki, Amanda Lehtimäki) 1.06,81.

P13 200m 1) Lenni Torkkel ForssSa 30,50, 2) Niklas Vuori ForssSa 32,70, 3) Juho Touru ForssSa 33,10, 4) Reko Salo UrjU 34,70, Atte Kuusela TammRy DNS.

P13 Kolmiloikka
P13 Kuula 1) Antti Jokela HumppVei 9,28, 2) Juho Touru ForssSa 9,26, 3) Niilo Virta ForssSa 9,14, 4) Niklas Vuori ForssSa 8,91, 5) Juuso Oksanen UrjU 7,02, 6) Mici Ojala UrjU 5,62.

P13 4x100m viesti
P15 300m 1) Joona Paija UrjU 41,30, 2) Verneri Vesala ForssSa 46,10.

P15 Kolmiloikka 1) Jesse Tuki TammRy 9,64, 2) Verneri Vesala ForssSa 9,29, 3) Samu Kauppi TammRy 8,87, 4) Jani Laakso TammRy 8,76.

P15 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 11,92, 2) Jani Laakso TammRy 9,19.

T15 300m 1) Mette Karppanen UrjU 47,70.

T15 Korkeus
T15 Kiekko 1) Mette Karppanen UrjU 32,89.

M17 300m
M17 Kolmiloikka Ari Mahmoudian TampPy 10,28.

M17 Kuula
N17 300m 1) Grainne Bates UrjU 48,70, 2) Laura Sanden UrjU 52,00.

N17 Korkeus 1) Laura Sanden UrjU 145.

N17 Kiekko 1) Riikka Kataja UrjU 26,01, 2) Laura Sanden UrjU 20,80, Nilla Rättyä JanJa 31,32.

Palaa sivun alkuun

Hippokisat 4.6.2018 

T5 40 m: 1) Lyydia Toivonen UrjU 9,00, 2) Aliisa Niemonen UrjU 10,00, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,10, 4) Eini Blistanov UrjU 10,30, 5) Elli Toorikka UrjU 10,40, 6) Helmi Kannisto UrjU 11,00, 7) Emilia Kyllönen UrjU 11,40, 8) Helmi Pulakka UrjU 12,50, 9) Lempi Harju UrjU 12,60, 10) Iina Koski TammRy 13,50, 11) Iina Tulonen UrjU 13,90, 12) Venla Paija UrjU 14,00, 12) Virella Ojala UrjU 14,00, 14) Fanny Koskinen UrjU 16,90, 15) Lumi Ojala urju 28,40, 16) Helmi Hynninen UrjU 32,50, 17) Aada Nurminen UrjU 33,50, 18) Aino Ojala UrjU 36,00, 19) Vilja Lod Ruotsi 53,80, Minja Antila UrjU DNS, Maiju Antila UrjU DNS. 

Erä 1: 1) Lempi Harju UrjU 12,60, 2) Iina Koski TammRy 13,50, 3) Iina Tulonen UrjU 13,90, 4) Venla Paija UrjU 14,00, 5) Lumi Ojala urju 28,40, Minja Antila UrjU DNS. Erä 2 1) Eini Blistanov UrjU 10,30, 2) Elli Toorikka UrjU 10,40, 3) Helmi Kannisto UrjU 11,00, 4) Emilia Kyllönen UrjU 11,40, 5) Vilja Lod Ruotsi 53,80. Erä 3 1) Lyydia Toivonen UrjU 9,00, 2) Helmi Pulakka UrjU 12,50, 3) Fanny Koskinen UrjU 16,90, 4) Helmi Hynninen UrjU 32,50, 5) Aino Ojala UrjU 36,00. Erä 4 1) Aliisa Niemonen UrjU 10,00, 2) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,10, 3) Virella Ojala UrjU 14,00, 4) Aada Nurminen UrjU 33,50, Maiju Antila UrjU DNS. 

T5 Pallonheitto: 1) Lyydia Toivonen UrjU 6,43, 2) Minja Antila UrjU 6,34, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 5,78, 4) Iina Tulonen UrjU 4,97, 5) Lempi Harju UrjU 4,52, 6) Helmi Pulakka UrjU 4,44, 7) Aliisa Niemonen UrjU 4,29, 8) Eini Blistanov UrjU 3,75, 9) Virella Ojala UrjU 3,41, 10) Vilja Lod Ruotsi 3,16, 10) Jarona Niemelä UrjU 3,16, 12) Fanny Koskinen UrjU 2,32, 13) Aada Nurminen UrjU 2,31, 14) Maiju Antila UrjU 2,21, 15) Fiona Järnström LempKiYU 2,10, 16) Janna Saarinen UrjU 2,09. 

P5 40 m: 1) Nooa Sipilä UrjU 10,30, 2) Arttu Kaleva UrjU 10,60, 3) Santeri Salonen UrjU 10,90, 4) Oiva Ojala UrjU 11,00, 5) Elias Aaltonen UrjU 12,70, 6) Oliver Sakala UrjU 13,00, 7) Lenni Ojala urju 13,20, 8) Toivo Niemelä UrjU 13,30, 9) Aleksi Salonen UrjU 13,50, 10) Leo Niemonen UrjU 16,50, 11) Veeti Kortepuro UrjU 18,50, 11) Kaapro Iso-Kokkila urju 18,50, 13) Sisu Vesakoski UrjU 22,60, Lauri Saurio UrjU DNS, Aatu Jaatinen urju DNS.

Erä 1: 1) Nooa Sipilä UrjU 10,30, 2) Santeri Salonen UrjU 10,90, 3) Oiva Ojala UrjU 11,00, 4) Leo Niemonen UrjU 16,50, 5) Veeti Kortepuro UrjU 18,50. Erä 2 1) Elias Aaltonen UrjU 12,70, 2) Toivo Niemelä UrjU 13,30, 3) Sisu Vesakoski UrjU 22,60, Lauri Saurio UrjU DNS, Aatu Jaatinen urju DNS. Erä 3 1) Arttu Kaleva UrjU 10,60, 2) Oliver Sakala UrjU 13,00, 3) Lenni Ojala urju 13,20, 4) Aleksi Salonen UrjU 13,50, 5) Kaapro Iso-Kokkila urju 18,50. 

P5 Pallonheitto: 1) Arttu Kaleva UrjU 9,56, 2) Santeri Salonen UrjU 8,32, 3) Järnström Kristian LempKiY 5,72, 4) Nooa Sipilä UrjU 4,20, 5) Oliver Sakala UrjU 4,12, 6) Kaapro Iso-Kokkila urju 2,06, 7) Leo Niemonen UrjU 1,76, Lauri Saurio UrjU DNS, Oiva Ojala UrjU DNS, Aatu Jaatinen urju DNS. 

P7 40 m: 1) Atte Hukkanen VehmU 7,99, 2) Aatto Blistanov UrjU 8,09, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,26, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 8,80, 5) Paavo Hämäläinen UrjU 9,10, 6) Eino Valtanen UrjU 9,34, 7) Kalle Leinamo UrjU 9,53, 8) Samu Leppänen UrjU 10,07, Matti Saurio UrjU DNS, Santeri Leinonen TammRy DNS. 

Erä 1: 1) Atte Hukkanen VehmU 7,99, 2) Aatto Blistanov UrjU 8,09, 3) Paavo Hämäläinen UrjU 9,10, 4) Eino Valtanen UrjU 9,34, 5) Kalle Leinamo UrjU 9,53. Erä 2 (NM) 1) Aapo Jaatinen UrjU 8,26, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 8,80, 3) Samu Leppänen UrjU 10,07, Matti Saurio UrjU DNS, Santeri Leinonen TammRy DNS. 

P7 Pallonheitto: 1) Atte Hukkanen VehmU 17,60, 2) Aapo Jaatinen UrjU 12,55, 3) Santeri Leinonen TammRy 11,16, 4) Aatto Blistanov UrjU 11,14, 5) Kalle Leinamo UrjU 10,55, 6) Eino Valtanen UrjU 8,76, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 8,55, 8) Jami Saarinen UrjU 8,50, 9) Paavo Hämäläinen UrjU 6,17, 10) Niklas Järnström LempKiYU 5,84, Matti Saurio UrjU DNS. 

T7 40 m: 1) Pinja Luotila TampPy 7,47, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,70, 3) Isla Juselius HämeenlTa 7,80, 4) Emmi Vankka UrjU 7,95, 5) Sissi Vesakoski UrjU 8,04, 6) Minea Järnström LempKiYU 8,09, 7) Aino Kivistö UrjU 8,75, 8) Mila Kataisto UrjU 8,86, 9) Jemina Järveläinen UrjU 9,90, 10) Kerttu Mäkinen UrjU 9,92, 11) Milla Kortepuro UrjU 10,37, 12) Nella Koskinen UrjU 10,85, 13) Sofia Paavilainen UrjU 11,00, 14) Sara-Linnea Rajala UrjU 12,06, 15) Lilja Ratilainen ToijVau 13,62. 

Erä 1 (NM): 1) Olivia Mattila ForssSa 7,70, 2) Aino Kivistö UrjU 8,75, 3) Jemina Järveläinen UrjU 9,90, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 9,92, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 12,06. Erä 2 (NM) 1) Isla Juselius HämeenlTa 7,80, 2) Emmi Vankka UrjU 7,95, 3) Sissi Vesakoski UrjU 8,04, 4) Milla Kortepuro UrjU 10,37, 5) Sofia Paavilainen UrjU 11,00. Erä 3 (NM) 1) Pinja Luotila TampPy 7,47, 2) Minea Järnström LempKiYU 8,09, 3) Mila Kataisto UrjU 8,86, 4) Nella Koskinen UrjU 10,85, 5) Lilja Ratilainen ToijVau 13,62. 

T7 Pallonheitto: 1) Emmi Vankka UrjU 16,74, 2) Minea Järnström LempKiYU 12,53, 3) Mila Kataisto UrjU 9,32, 4) Milla Kortepuro UrjU 7,20, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 6,25, 5) Sissi Vesakoski UrjU 6,25, 7) Jemina Järveläinen UrjU 6,02, 8) Kerttu Mäkinen UrjU 5,30, 9) Nella Koskinen UrjU 5,23. 

T9 40 m: 1) Fanni Paija UrjU 7,11, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,36, 3) Emma Toivonen LoiL 7,46, 4) Hiitelä Reea NokU 7,63, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,78, 6) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,79, 7) Anni Kaleva UrjU 8,07, 8) Viia Ojala UrjU 8,15, 9) Enia Taipale UrjU 8,33, 10) Iida Salonen UrjU 8,59, 11) Minna Leinamo UrjU 9,13.

Erä 1 (NM): 1) Emma Toivonen LoiL 7,46, 2) Hiitelä Reea NokU 7,63, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,79, 4) Iida Salonen UrjU 8,59, 5) Minna Leinamo UrjU 9,13. Erä 2 (NM) 1) Fanni Paija UrjU 7,11, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,36, 3) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,78, 4) Anni Kaleva UrjU 8,07, 5) Viia Ojala UrjU 8,15, 6) Enia Taipale UrjU 8,33. 

T9 Pituus: 1) Emma Toivonen LoiL 3,27, 2) Fanni Paija UrjU 3,16, 3) Minja Kaunisharju TammRy 3,04, 4) Hiitelä Reea NokU 3,02, 5) Moona Puolimatka VehU 3,00, 6) Vendi Lehtimäki ForssSa 2,80, 7) Ella-Maaria Stenberg UrjU 2,66, 8) Mandi Lehtimäki ForssSa 2,58, 9) Viia Ojala UrjU 2,55, 10) Anni Kaleva UrjU 2,48, 11) Enia Taipale UrjU 2,43, 12) Iida Salonen UrjU 2,32, 13) Mila Kataisto UrjU 2,00. 

T9 Kuula: 1) Emma Toivonen LoiL 4,84, 2) Minja Kaunisharju TammRy 4,78, 3) Fanni Paija UrjU 4,70, 4) Ella-Maaria Stenberg UrjU 4,59, 5) Hiitelä Reea NokU 4,19, 6) Viia Ojala UrjU 3,33. 

P9 40 m: 1) Eeti Tammelin LoiL 7,50, 2) Eino Korpela TamR 7,57, 3) Santeri Heinonen LoiL 7,83, 4) Otto Sakala UrjU 7,92, 5) Elmo Vesakoski UrjU 8,14, 6) Onni Mäkinen UrjU 8,17, 7) Aatu Koivula UrjU 8,20, 8) Aleksi Virtanen UrjU 8,21, 8) Joona Ratilainen ToijVau 8,21, 10) Miro Koski TammRy 9,27. 

Erä 1: 1) Eino Korpela TamR 7,57, 2) Santeri Heinonen LoiL 7,83, 3) Elmo Vesakoski UrjU 8,14, 4) Aatu Koivula UrjU 8,20, 5) Aleksi Virtanen UrjU 8,21. Erä 2 1) Eeti Tammelin LoiL 7,50, 2) Otto Sakala UrjU 7,92, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,17, 4) Joona Ratilainen ToijVau 8,21, 5) Miro Koski TammRy 9,27. 

P9 Pituus: 1) Eino Korpela TamR 2,93, 2) Eeti Tammelin LoiL 2,84, 3) Onni Mäkinen UrjU 2,59, 4) Joona Ratilainen ToijVau 2,52, 5) Elmo Vesakoski UrjU 2,47, 6) Aapo Jaatinen UrjU 2,28. 

P9 Kuula: 1) Santeri Heinonen LoiL 4,43, 2) Elmo Vesakoski UrjU 4,28, 3) Joona Ratilainen ToijVau 4,07, 4) Eeti Tammelin LoiL 3,67, 5) Onni Mäkinen UrjU 3,57. 

P11 60 m: 1) Niklas Mäntylä VammsVoi 9,81, 2) Titus Uutela TammRy 9,85, 3) Elias Eskola UrjU 10,14, 4) Mico Hjerp ForssSa 10,15, 5) Rasmus Vankka UrjU 10,38, 6) Kasper Koliseva LoiL 10,70, 7) Alexi Westergren UrjU 11,11 

Erä 1 (+1,3): 1) Titus Uutela TammRy 9,85, 2) Rasmus Vankka UrjU 10,38, 3) Kasper Koliseva LoiL 10,70, 4) Alexi Westergren UrjU 11,11. Erä 2 (+2,3) 1) Niklas Mäntylä VammsVoi 9,81, 2) Elias Eskola UrjU 10,14, 3) Mico Hjerp ForssSa 10,15. 

P11 Pituus: 1) Niklas Mäntylä VammsVoi 4,12, 2) Elias Eskola UrjU 3,76, 3) Titus Uutela TammRy 3,64, 4) Rasmus Vankka UrjU 3,33, 5) Kasper Koliseva LoiL 3,11, 6) Mico Hjerp ForssSa 2,97. 

P11 Keihäs: 1) Niklas Mäntylä VammsVoi 29,78, 2) Elias Eskola UrjU 27,53, 3) Niilo Laukkanen TammRy 19,18, 4) Rasmus Vankka UrjU 18,90. 

T11 60 m: 1) Erika Juselius HämeenlTa 9,40, 2) Vilma Luontila TP 9,55, 3) Laura Ratilainen ToijVau 9,62, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,64, 5) Leena Hakala UrjU 9,86, 6) Iiris Hämäläinen UrjU 9,89, 7) Miina Paija UrjU 9,90, 8) Neea Keso TampPy 9,94, 9) Aliina Koivula UrjU 10,08, 10) Vilja Hujanen ViVa 10,20, Peppi Vehmaa urjU 10,20, 12) Vilma Toivonen LoiL 10,55, 13) Anni Mäkelä UrjU 12,23, 14) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,82, 15) Siiri Virtanen UrjU 13,49, Siiri Pohjamies UrjU DNS. 

Erä 1 (+0,1): 1) Vilma Luontila TP 9,55, 2) Iiris Hämäläinen UrjU 9,89, 3) Miina Paija UrjU 9,90, 4) Aliina Koivula UrjU 10,08, Peppi Vehmaa UrjU. Erä 2 (+0,0) 1) Neea Keso TampPy 9,94, 2) Vilja Hujanen ViVa 10,20, 3) Vilma Toivonen LoiL 10,55, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 12,82, Siiri Pohjamies UrjU DNS. Erä 3 (+2,5) 1) Erika Juselius HämeenlTa 9,40, 2) Laura Ratilainen ToijVau 9,62, 3) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,64, 4) Leena Hakala UrjU 9,86, 5) Anni Mäkelä UrjU 12,23, 6) Siiri Virtanen UrjU 13,49. 

T11 Pituus: 1) Erika Juselius HämeenlTa 4,12, 2) Laura Ratilainen ToijVau 4,03, 3) Vilma Luontila TP 3,87, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 3,86, 5) Neea Keso TampPy 3,86, 6) Miina Paija UrjU 3,76, 7) Peppi Vehmaa UrjU 3,58, 8) Iiris Hämäläinen UrjU 3,54, 9) Vilja Hujanen ViVa 3,49, 10) Vilma Toivonen LoiL 3,08, 11) Anni Mäkelä UrjU 3,00, 12) Laura Stenberg UrjU 2,05, 13) Siiri Virtanen UrjU 1,84. 

T11 Keihäs: 1) Erika Juselius HämeenlTa 23,81, 2) Eevi Vatka ToijVau 20,71, 3) Miranda Lehtimäki ForssSa 20,00, 4) Julia Vuori ForssSa 17,81, 5) Miina Paija UrjU 17,10, 6) Peppi Vehmaa UrjU 16,90, 7) Vilma Luontila TP 16,54, 8) Laura Ratilainen ToijVau 16,44, 9) Vilma Toivonen LoiL 14,84, 10) Neea Keso TampPy 13,15, 11) Iiris Hämäläinen UrjU 12,89, 12) Vilja Hujanen ViVa 12,85, Lyydia Herrala TöysVe DNS. 

T13 60 m: 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,63, 2) Iida Kujanpää TampPy 8,86, 3) Monamaria Pyhältö TampPy 8,98, 4) Miisa Tuomola ForssSa 9,16, 5) Malla Tuomola ForssSa 9,17, 6) Lotta Leander UrjU 9,96, Annika Kontio UrjU.

Erä 1 (+1,3): 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,63, 2) Malla Tuomola ForssSa 9,17, 3) Lotta Leander UrjU 9,96, Annika Kontio UrjU. Erä 2 (+2,5) 1) Iida Kujanpää TampPy 8,86, 2) Monamaria Pyhältö TampPy 8,98, 3) Miisa Tuomola ForssSa 9,16. 

T13 60 m aidat (-1,4): 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 10,17, Salla Mäkipere LiedPa DNS, Iida Kujanpää TampPy. 

T13 Pituus: 1) Iida Kujanpää TampPy 4,47, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 4,42, 3) Miisa Tuomola ForssSa 4,08, 4) Monamaria Pyhältö TampPy 3,90, 5) Malla Tuomola ForssSa 3,87, Salla Mäkipere LiedPa DNS. 

T13 Kuula: 1) Iida Kujanpää TampPy 10,04, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 9,11, 3) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,39. 

P13 60 m (-1,8): 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 9,15, 2) Niklas Vuori ForssSa 9,64, 3) Hannu Sjöblom LoiL 9,64, 4) Mici Ojala UrjU 10,78. 

P13 60 m aidat (-0,3): 1) Hannu Sjöblom LoiL 13,29, 2) Mici Ojala UrjU 14,88, Manu Kankaanniemi VammsVoi DNS. 

P13 Pituus: 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 4,51, 2) Niklas Vuori ForssSa 4,14, 3) Hannu Sjöblom LoiL 3,63. 

P13 Kuula: 1) Niklas Vuori ForssSa 9,96, Manu Kankaanniemi VammsVoi NM. 

T15 100 m (+0,1): 1) Monamaria Pyhältö TampPy 14,48, 2) Mette Karppanen UrjU 14,75, 3) Miriam Puolimatka VehU 14,95. 

T15 Korkeus: 1) Mette Karppanen UrjU 135. 

T15 Kiekko: 1) Lyydia Herrala TöysVe 32,91, 2) Mette Karppanen UrjU 30,84, 3) Aino-Maija Jaatinen UrjU 17,90. 

P15 100m (+1,5): 1) Anselmi Jaatinen UrjU 14,74, 2) Jesse Tuki TamR 14,97, Samu Kauppi TammRy DNS. 

P15 Korkeus: 1) Jesse Tuki TamR 140, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 140, 3) Samu Kauppi TammRy 135. 

P15 Kiekko: 1) Samu Kauppi TammRy 21,61, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 21,60. 

N17 100 m (+0,3): 1) Grainne Bates UrjU 15,25, 2) Laura Sanden UrjU 15,60. 

N17 Korkeus: 1) Laura Sanden UrjU 140. 

N17 Kiekko: 1) Laura Sanden UrjU 21,58. 

Palaa sivun alkuun

Kansallinen kilpakävelycup /HämsY:n pm-rata- ja sisulisäkävelyt 19.5.2018

M 5 000 m kävely: 1) Jarkko Kinnunen JalJ 20.08,47, 2) Aleksi Ojala UrjU 20.19,13, 3) Jaakko Määttänen KUYU 22.58,88, 4) Timo Viljanen TurWei 24.07,47, 5) Kari Laiho LaitJy 24.26,07, 6) Asko Turkki KyPo 32.40,80.

N 5 000 m kävely: 1) Enni Nurmi EspTa 24.55,16, 2) Venla-Nora Nirkkonen TurWei 27.42,65, 3) Oksana Yankova LUU 27.57,85, 4) Sanna Rajala VihV 29.12,80, 5) Jonna Korpi IkurinVi 29.42,22, 6) Jenni Lahtinen IkurinVi 30.40,78, 7) Piia Pentinniemi ViialVa 38.07,97.

P9 600 m kävely: 1) Samu Pentinniemi ViialVa 4.14,23, 2) Eetu Kinnunen NokU 4.42,23, 3) Elmo Vesakoski UrjU 5.10,83, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 5.10,84.

T9 600 m kävely: 1) Charlotte Knape IFSibboV 4.19,98, 2) Enia Taipale UrjU 4.24,49, 3) Reea Hiitelä NokU 4.27,83, 4) Emmi Vankka UrjU 4.27,95, 5) Fanni Paija UrjU 4.34,73, 6) Viia Ojala UrjU 4.38,15, 7) Aino-Olivia Leino UrjU 4.47,07, 8) Elma Ritala NokU 4.52,04.

T10 1 000 m kävely: 1) Maija Harju JanJa 6.18,06, 2) Anni Mäkelä UrjU 8.09,93, 3) Jenna Järvenmäki NokU 8.28,49, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 8.40,42.

P11 1 000 m kävely: 1) Samuel Ruohonen TampU 5.48,37, 2) Elias Eskola UrjU 6.53,27, 3) Arto Mäkelä NokU 7.33,37, 4) Ilmari Leino UrjU 8.00,19, 5) Rasmus Vankka UrjU 8.29,93, Joakim Tuomola KJNS DNS.

T11 1 000 m kävely: 1) Iina Niemelä LeKi 5.21,57, 2) Niia Niemelä LeKi 5.36,78, 3) Miina Paija UrjU 7.26,70, 4) Julia Jalo UrjU 7.38,35, 5) Aliina Koivula UrjU 8.14,50.

P12 2 000 m kävely: 1) Mici Ojala UrjU 15.35,93, 2) Juuso Oksanen UrjU 15.50,65, William Forstén EsboIF DQ.

T12 2 000 m kävely: 1) Helmi Haavisto NokU 12.03,96, 2) Linnea Salo NokU 14.04,37, 3) Maija Oksa ViialVa 14.49,16, 4) Jenna Pentinniemi ViialVa 19.33,49.

P13 2 000 m kävely: Joona Wahlman NokU.

T13 2 000 m kävely: 1) Melia Palsinajärvi KaiV 11.29,14, 2) Birgit Tuomola KJNS 12.48,47, 3) Sanni Niskanen ViialVa 15.50,92, Anna Oksa ViialVa DNS.

P14 3 000 m kävely: 1) Valtteri Kalanti HämeenlTa 15.07,59, 2) Otto Ahonen TampPy 19.55,69, 3) Akseli Leino UrjU 21.06,08.

P15 3 000 m kävely: 1) Jonathan Ekberg EsboIF 17.27,32.

T15 3 000 m kävely: 1) Helmi Köykkä RekRai 17.45,81, 2) Aava Sevonkari KerU 18.16,22, 3) Siina Kanerva PäLL 18.32,83, 4) Anna-Maj Vierikko RekRai 18.57,93.

N17 3 000 m kävely: 1) Elli Maunuksela UrjU 19.33,12.

Palaa sivun alkuun

Kunnanmestaruusmaastot 8.5.2018

T5: 1. Lyydia Toivonen 2,12, 2. Eini Jalli 2,27, 3. Eini Blistanov 3,00, 4. Eeva Alhainen 3,04, 5. Helmi Kannisto 3,09, 6. Virella Ojala 4,34, 7. Fanni Koskinen 7,05.

P5: 1. Oiva Ojala 2,35, 2. Santeri Salonen 2,47, 3. Arttu Kaleva 2,48, 4. Eino Vehmas 2,50, 5. Oliver Sakala 3,06, 6. Aatu Jaatinen 3,31, 7. Kaapro Iso-Kokkila 5,14.

T6: 1. Sissi Vesakoski 4,09, 2. Mila Kataisto 4,34, 3. Kerttu Mäkinen 5,43, 4. Nella Koskinen 5,59.

P6: 1. Paavo Hämäläinen 4,28, 2. Risto Seppälä 4,49.

T7: 1. Alli Alhainen 5,08.

P7: 1. Aatto Blistanov 4,10, 2. Aapo Jaatinen 4,26, 3. Mikko Kumpulainen 4,51.

T8: 1. Fanni Alhainen 3,48, 2. Aino-Olivia Leino 3,56, 3. Viia Ojala 4,03, 4. Anni Kaleva 4,20.

P8: 1. Onni Mäkinen 3,37, 2. Niilo Vehmas 3,39, 3. Elmo Vesakoski 4,10, 4. Aatu Koivula 4,22.

T9: 1. Fanni Paija 3,21.

P9: 1. Oskari Sakala 3,25, 2. Jimi Harju 5,10.

T10: 1. Vilja Välimäki 4,43, 2. Anni Mäkelä 4,59, 3. Kerttu Kumpulainen 5,02.

T11: 1. Miina Paija 4,03, 2. Peppi Vehmaa 4,32, 3. Julia Jalo 4,33.

P11: 1. Ilmari Leino 4,01, 2. Vilho Vehmas 4,16, 3. Elias Eskola 4,48.

T12: 1. Viivi Välimäki 6,32, 2. Siiri Pohjamies 6,54.

P12: 1. Reko Salo 6,11, 2. Samuel Aalto 9,10.

 P13: 1. Onni Vehmas 6,34.

P14: 1. Akseli Leino 6,12, 2. Anselmi Jaatinen 8,42.

N17: 1. Laura Sanden 16,40.

N: 1. Heidi Jalli 10,54.

M: 1. Aleksi Ojala 11,01.

UrjU:n maastocup

T5: 1. Lyydia Toivonen 24 pistettä, 2. Eini Blistanov 18, 3. Virella Ojala 9, 4. Eeva Alhainen 8.

P5: 1. Oiva Ojala 22, 2. Eino Vehmas 16, 3. Santeri Salonen 14, 4. Aatu Jaatinen ja Arttu Kaleva 12, 6. Oliver Sakala 9, 7. Kaapro Iso-Kokkila 8.

T6: 1. Sissi Vesakoski 24, 2. Mila Kataisto 18, 3. Kerttu Mäkinen 16.

P6: 1. Paavo Hämäläinen 24, 2. Risto Seppälä 20.

T7: 1. Alli Alhainen 16.

P7: 1. Aatto Blistanov 24, 2. Aapo Jaatinen 16, 3. Mikko Kumpulainen 12.

T8: 1. Aino-Olivia Leino 20, 2. Fanni Alhainen 18, 3. Viia Ojala 16, 4. Anni Kaleva 11.

P8: 1. Onni Mäkinen 24, 2. Niilo Vehmas 20, 3. Elmo Vesakoski 18, 4. Aatu Koivula 12.

T9: 1. Fanni Paija 24.

P9: 1. Jimi Harju ja Oskari Sakala 18.

T10: 1. Anni Mäkelä 20, 2. Kerttu Kumpulainen 10.

T11: 1. Miina Paija 24, 2. Peppi Vehmaa 20, 3. Julia Jalo 10.

P11: 1. Vilho Vehmas 20, 2. Ilmari Leino 18, 3. Elias Eskola 16.

T12: 1. Siiri Pohjamies 24.

P12: 1. Reko Salo 24, 2. Samuel Aalto 11.

P13: 1. Onni Vehmas 24.

P14: 1. Akseli Leino 24, 2. Anselmi Jaatinen 15.

N17: 1. Laura Sanden 24.

Palaa sivun alkuun

Urjalan kunnanmestaruushiihdot 20.3.2018/tyyli vapaa

T6 0,5 km: 1.Vesakoski Sissi 3.33,3; 2. Toivonen Lyydia 4.34,1; 3. Jalli Eimi (ulkopuolella) 5.30,8.

P6 0,5 km: 1.Leinonen Santeri 3.36,4; 2. Leinamo Kalle 3.47,5; 3. Seppälä Risto 3.53,3; 4. Salonen Santeri 5.01,6.

T8 0,6 km:1.Salonen Iida 4.04,1; 2. Leinamo Minna 5.39,7.

P8 0,6 km: 1.Koivula Aatu 4.22,3; 2. Vesakoski Elmo 5.30,8.

T10 0,8 km: 1.Välimäki Vilja 4.02,6; 2.Paija Fanni 4.36,6.

P10 0,8 km: 1.Sakala Oskari 5.13,8; 2. Salminen Veeti 7.34,6; 3. Sinda Miro 7.38,0

T12 1,5 km: 1. Välimäki Viivi 5.42,2; 2. Vehmaa Peppi 5.50,8; 3. Paija Miina 6.03,8; 4. Koivula Aliina 6.29,0; 5.Tallbacka Saara 6.37,9.

P12 1,5 km: 1.Salo Reko 6.16,2; 2. Ruotsalainen Riku 7.16,6.

P14 1,5 km: 1.Ristimäki Otto 5.58,6.

T16 1,5 km: 1.Karppanen Mette 5.30,5.

P16 3,0 km: 1. allbacka Jaakko 12.03,9.

T18 3,0 km: 1.Maunuksela Elli 11.35,2; 2. Tallbacka Senja 12.25,0.

P18 3,0 km: 1.Wykes Jackson 9.30,0.

N YL 3,0 km: 1.Vesakoski Johanna 10.58,1; 2. Koivula Anu 11.51,4.

M YL 6,0 km: 1. Maunuksela Jari 17.46,8;  2. Vesakoski Olli 22.13,6;  3. Paija Juha 22.41,1; 4. Koivula Panu 24.03,6.

Palaa sivun alkuun

Urjalan kalakerhon pilkkikisa Vehkajärvellä 17.2.2018

1. Timo Sillanpää 2140g

2. Pekka Kuusinen 1170g

3. Ahti Vanhanen 930g

4. Mauri Mäntytörmä 735g

5. Erkki Hannu 660g

6. Keijo Karonen 580g

OP-Cup 2018 – Urjalan osakilpailu tiistai 6.2.2018. Hiihtotyyli perinteinen. Urjalan Urheilijat ry.

T5 - 0,5 km: 1.Toivonen Lyydia, UrjU 4.45,8.

P5 - 0,5 km: 1.Aro Oliver, TamRy 3.43,3; 2.Salonen Santeri, UrjU 7.16,7.

T6 - 0,5 km: 1.Vesakoski Sissi, UrjU 3.33,7.

P6 - 0,5 km: 1.Rinne Viljami, 3.52,9; 2.Leinonen Santeri, TamRy 5.01,3; 3.Siivonen Eemeli, UrjU 7.21,0.

P7 - 0,8 km: 1.Juhola Martti, TamRy 7.30,2; 2.Viitasaari Väinö, UrjU 7.55,4.

T8 - 0,8 km: 1.Kaunisharju Minja, TamRy 6.16,8; 2.Salonen Iida, UrjU 7.42,0.

P8 - 0,8 km: 1.Syrjälä Vilho, FoSa 5.49,0; 2.Nieminen Joonas, TamRy 6.02,8; 3.Koivula Aatu, UrjU 6.26,0; 4.Korpela Eino, TamRy 6.39,9; 5.Nurmi Juho, FoSa 6.46,0; 6.Vesakoski Elmo, UrjU 8.26,3.

T9 - 1,0 km: 1.Vesala Vanessa, TamRy 7.37,5.

P9 - 1,0 km: 1.Salminen Jonne, TamRy 10.16,4; 2.Sakala Oskari, UrjU 10.45,1.

T10 - 1,0 km: 1.Syrjälä Alina, FoSa 8.07,0; 2.Välimäki Vilja, TamRy 8.53,2; 3.Erkkilä Mea, TamRy 9.09,7.

P10 - 1,0 km: 1.Erkkilä Miko, TamRy 9.58,9.

T12 - 1,5 km: 1.Välimäki Viivi, TamRy 8.06,5; 2.Koivula Aliina, UrjU 10.38,4.

P12 - 3,0 km: 1.Juhola Mauri, TamRy 14.56,8; 2.Vesterinen Topias, TamRy 15.39,4; 3.Salminen Joona, TamRy 19.07,0.

P14 - 4,5 km: 1.Vesala Verneri, TamRy 18.26,9; 2.Saarinen Veeti, TamRy 18.35,6; 3.Välimäki Vili, TamRy 20.45,2.

Palaa sivun alkuun

Urjala ja Valkeakoski -haastepilkki la 3.2.
Urjalasta oli kuusi pilkkijää, joten yhteistulokset laskettiin 6 parhaan mukaan/seura.
Valkeakoski: 14500g
Urjala: 7200g
Urjalan pilkkijöiden tuloksia:
Miehet:
Kimmo Kirjavainen 1780g
Markku Vanhanen 1730g
Mauri Mäntytörmä 260g
Miesveteraanit:
Keijo Karonen 1630g
Erkki Hannu 1480g
Ahti Vanhanen 380g
Urjalan kalakerhon pilkkikisat 20.1.2018
Urjalan kalakerhon pilkkikisat pyörähtivät käyntiin 20.1.2018. Paikka arvottiin ja se oli tällä kertaa Valajärvi, kilpailukalana oli ahven.
1. Erkki Hannu 1005g
2. Keijo Karonen 720g
3. Mauri Mäntytörmä 540g
Arvonnan voitti Erkki Hannu, palkintona tasapainopilkki.

44. Esan hölkän tulokset su 24.9.2017 Nuutajärvi

N-yleinen:

1. Anna-Liisa Häkkinen 26.26, PunKu. 2. Salla Annala 27.55, Ylöjärvi. 3. Inka Koljonen 30.56, PunKu. 4. Kristiina Ahokas 36.05, Rutava.

N-40:

1. Lotta Asa 32.50, PunKu. 2. Erja Aaltonen 35.20, NuutajEsa. 3. Marjo Saarenmaa 37.39, Forssa.

N-50:

1. Teija Toivonen 31.14, VsVu. 2. Päivi Mäkelä 31.59, Huittinen. 3. Helena Pajula  32.55, Y.Yllätys. 4. Päivi Piha 33.27, Pöytyä. 5. Aino Lahti 35.10, Forssa. 6. Hanna Koljonen 35.59, Punkalaidun. 7. Niina Tammi 38.31, VsVu.

M-yleinen:

1. Aleksi Ojala 22.12, T.Veikot. 2. Juha Nyssönen 24.00, KylVe. 3. Matti Piha 24.01, SkiTeam 105. 4. Arttu Aaltonen 24.04, Nuutaj.Esa. 5. Akseli Leino 29.33, UrjU. 6. Ilmari Leino 34.47, UrjU. 7. Markku Leino 34.47, UrjU.

M-40:

1. Teppo Syrjälä 22.16, KyVe. 2. Timo Kauppila 27.42, KooVee.

M-50:

1. Markku Virta 26.59, LoLeisku. 2. Mika Ojala 29.50, UrjU.

M-60:

1. Harri Elovaara 28.35, VsVu. 2. Ensio Lehtonen 30.01, YL.Ryhti. 3. Juhani Kortelahti 30.54, Punkalaidun. 4. Klaus Aaltonen 30.57, Nuutaj.Esa. 5. Keijo Lakkinen 34.34, Tyrvää.

Hölkkäsarja ajalla:

1. Mikko Yli-Jaukkari 27.03, LoLeisku. 2. Jussi Ahonen 30.27, Punkalaidun. 3. Pekka Tiikkaja 35.21, KyiVe. 4. Veli-Pekka Vieru 35.21, Nuutaj.Esa. 5. Tommi Silvasti 35.21, Nuutaj.Esa. 6. Jouni Savolainen 35.22, ToijValpas. 7. Mira Toivonen 37.34, Nuutaj.Esa. 8. Tapio Karttunen 39.11, Huittinen. 9. Teuvo Hietamäki 45.53, Raisio. 10. Markus Merikanto 53.23, ProStrike.

Hölkkäsarja ilman aikaa:

Anja Venäläinen (Esa), Eelis Kankainen (Esa), Marja-Leena Kankainen (Esa), Leena Nummi (Esa), Pirjo Saarinen (Esa), Anita Vieru (Esa), Anni Moisio (Tre), Marjo Leino (UrjU), Aino Leino (UrjU), Sanna Lahtinen (Esa), Jenna Kuljuntausta (Urjala), Kirsti Toivonen (Esa), Keijo Toivonen (Esa), Peppi Vehmaa (UrjU), Olavi Siren (Tre) ja Riitta Martti (LoiJa).

Urjalan Urheilijoiden maastojuoksut
T5: 1. Sissi Vesakoski 1.42, 2. Lyydia Toivonen 2.17, 3. Minea Viertokangas 2.27, 4. Mila Kataisto 2.36, 5. Kerttu Mäkinen 2.46, 6. Hanna-Riina Kilpinen 3.39.
P5: 1. Kasper Kilpinen 2.27, 2. Oiva Sulkanen 2.54, 3. Arttu Kaleva 3.49, 4. Kaapro Iso-Kokkila 6.02.
T6: 1. Alli Alhainen 2.06.
P6: 1. Aapo Jaatinen 2.03, 2. Mikko Kumpulainen 2.34.
T7: 1. Viia Ojala 3.54, 2. Fanni Alhainen 4.06, 3. Aino-Olivia Leino 4.11, 4. Anni Kaleva 4.15, 5. Amalia Virtanen 5.02.
P7: 1. Joel Magnusson 4.05, 2. Elmeri Kivistö 5.04, 3. Elmo Vesakoski 7.22. T8: 1. Fanni Paija 3.25.
P8: 1. Oskari Sakala 3.33, 2. Miro Sinda 4.26.
T9: 1. Kerttu Kumpulainen 5.32.
T10: 1. Miina Paija 4.09, 2. Julia Jalo 4.37.
P10: 1. Ilmari Leino 4.14, 2. Elias Eskola 4.35.
T11: 1. Aino-Maija Jaatinen 11.12.
P11: 1. Mici Ojala 8.37.
T13: 1. Annika Kontio 15.39.
P13: 1. Akseli Leino 14.13, 2. Anselmi Jaatinen 17.54.
T15: 1. Laura Sanden 15.33, 2. Grainne Bates 15.38.
P15: 1. Joona Paija 13.44.

Urjalan kunnanmestaruuskisat 22.8.2017 

N 100m 
N 800m 1) Johanna Nieminen VammsVoi 2.33,26, 2) Piia-Riina Rukakoski TampPy 2.41,40, 3) Pinja Lehtinen ViialVa 2.57,00. 

N Pituus 1) Emma Kosonen ValkHa 4,60. 

N Kuula 
N Keihäs 
M 100m 1) Henri Kangasniemi IkaalU 11,86, 2) Aku Kallio LempKiYU 12,05, 3) Otto Drude UrjU 12,10, 4) Atte Mustalahti LahdA 12,73, 5) Jari Konola ValkHa 13,62, 6) Heimo Elonen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 13,68, Marko Petäjä ForssSa DNS, Roope Haapanen TammRy DNS 
Erä 1 (+0,4) 1) Aku Kallio LempKiYU 12,05, 2) Atte Mustalahti LahdA 12,73, 3) Jari Konola ValkHa 13,62, Marko Petäjä ForssSa DNS. Erä 2 (+0,4) 1) Henri Kangasniemi IkaalU 11,86, 2) Otto Drude UrjU 12,10, 3) Heimo Elonen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 13,68, Roope Haapanen TammRy DNS. 

M 800m 1) Aleksi Ojala TurWei 2.14,36, 2) Joonas Nieminen UrjU 2.31,55, 3) Atte Mustalahti LahdA 2.33,93, 4) Heikki Lähdekorpi ForssSa 2.36,27, 5) Mika Ojala UrjU 2.46,33. 

M Pituus 1) Roope Haapanen TammRy 5,38, 2) Jere Toivonen UrjU 4,00, Otto Drude UrjU DNS. 

M Kuula 1) Jani Niemelä UrjU 11,83, 2) Henri Kangasniemi IkaalU 11,66, 3) Jere Toivonen UrjU 9,09, 4) Kalle Kankainen UrjU 7,66, Marko Petäjä ForssSa DNS. 

M Keihäs 1) Harri Haatainen LapVi 72,98, 2) Pasi Kuusinen HeinI 68,99, 3) Leevi Uusitalo RaisKu 65,08, 4) Jarmo Hänninen KalVa 61,44, 5) Matias Pahikkala NaantLöy 60,48, 6) Atte Mustalahti LahdA 54,55, 7) Jari Aikio UrjU 43,77, 8) Olli Peltola UrjU 42,40, 9) Joonas Hellevaara UrjU 40,98, 10) Roope Haapanen TammRy 39,12, 11) Esa Toivonen UrjU 38,38, Marko Petäjä ForssSa DNS, Henri Kangasniemi IkaalU DNS. 

P5 40m 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,30, 2) Kalle Leinamo UrjU 9,70, 2) Eino Valtanen UrjU 9,70, 4) Santeri Leinonen UrjU 9,80, 5) Samu Leppänen Urjala Urheilijat 10,60, 6) Arttu Kaleva UrjU 11,10, 6) Aarni Jokinen LempKiYU 11,10, 8) Eino Vehmas UrjU 11,60, 9) Oiva Sulkanen UrjU 12,20, 10) Santeri Salonen UrjU 12,40, 11) Oliver Sakala UrjU 16,70, 12) Sebastian Peltonen UrjU 17,20, 13) Leo NIemonen UrjU 20,30, 14) Lenni Jalo UrjU 21,30, 15) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 21,80, 16) Elias Aaltonen UrjU 34,40, Aatu Jaatinen UrjU DNS 
Erä 1 1) Kalle Leinamo UrjU 9,70, 2) Samu Leppänen Urjala Urheilijat 10,60, 3) Arttu Kaleva UrjU 11,10, 3) Aarni Jokinen LempKiYU 11,10, 5) Elias Aaltonen UrjU 34,40. Erä 2 1) Eino Vehmas UrjU 11,60, 2) Santeri Salonen UrjU 12,40, 3) Sebastian Peltonen UrjU 17,20, 4) Leo NIemonen UrjU 20,30, 5) Lenni Jalo UrjU 21,30, 6) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 21,80. Erä 3 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,30, 2) Eino Valtanen UrjU 9,70, 3) Santeri Leinonen UrjU 9,80, 4) Oiva Sulkanen UrjU 12,20, 5) Oliver Sakala UrjU 16,70, Aatu Jaatinen UrjU DNS. 

T5 40m 1) Mila Kataisto UrjU 8,90, 2) Sissi Vesakoski UrjU 9,00, 3) Lyydia Toivonen UrjU 9,70, 4) Aliisa Niemonen UrjU 9,90, 5) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,00, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 10,20, 7) Eimi Jalli UrjU 10,40, 8) Maisa Drude UrjU 11,20, 8) Eini Blistanov UrjU 11,20, 10) Elli Toorikka UrjU 12,50, 11) Helmi Kannisto UrjU 12,70, 12) Emilia Kyllönen UrjU 13,50, 13) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,20, 14) Virella Ojala UrjU 16,50, 15) Janna Saarinen UrjU 16,90, 16) Stella Paavilainen UrjU 17,90, 17) Maiju Antila UrjU 22,10, 18) Aino Sulkanen UrjU 36,90, Minja Antila Urjalan Urheillijat DNS, Iina Tulonen UrjU DNS 
Erä 1 1) Sissi Vesakoski UrjU 9,00, 2) Eimi Jalli UrjU 10,40, 3) Virella Ojala UrjU 16,50, 4) Janna Saarinen UrjU 16,90, Minja Antila Urjalan Urheillijat DNS. Erä 2 1) Maisa Drude UrjU 11,20, 2) Helmi Kannisto UrjU 12,70, 3) Stella Paavilainen UrjU 17,90, 4) Maiju Antila UrjU 22,10, Iina Tulonen UrjU DNS. Erä 3 1) Mila Kataisto UrjU 8,90, 2) Lyydia Toivonen UrjU 9,70, 3) Aliisa Niemonen UrjU 9,90, 4) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,00, 5) Eini Blistanov UrjU 11,20. Erä 4 1) Kerttu Mäkinen UrjU 10,20, 2) Elli Toorikka UrjU 12,50, 3) Emilia Kyllönen UrjU 13,50, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,20, 5) Aino Sulkanen UrjU 36,90. 

P7 40m 1) Otto Sakala UrjU 7,61, 2) Onni Mäkinen UrjU 8,15, 3) Niilo Vehmas UrjU 8,34, 4) Elias Kokkosuo UrjU 8,36, 5) Elmo Vesakoski UrjU 8,56, 6) Aapo Jaatinen UrjU 8,73, 7) Aatto Blistanov UrjU 8,78, 8) Mikko Kumpulainen UrjU 10,02 
Erä 1 1) Otto Sakala UrjU 7,61, 2) Onni Mäkinen UrjU 8,15, 3) Elmo Vesakoski UrjU 8,56, 4) Aapo Jaatinen UrjU 8,73. Erä 2 1) Niilo Vehmas UrjU 8,34, 2) Elias Kokkosuo UrjU 8,36, 3) Aatto Blistanov UrjU 8,78, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 10,02. 

P7 Korkeus 1) Aapo Jaatinen UrjU 70, Atso Peltola UrjU NH, Otto Sakala UrjU. 

T7 40m 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,54, 2) Emma Toivonen LoimLei 7,68, 3) Anni Kaleva UrjU 8,22, 4) Viia Ojala UrjU 8,34, 5) Enia Taipale UrjU 8,49, 6) Iida Salonen UrjU 8,61, 7) Aino-Olivia Leino UrjU 8,77, 8) Minna Leimamo UrjU 8,87, 9) Emilia Peltonen UrjU 9,31, 10) Oona Mäkelä UrjU 9,64, 11) Sofia Paavilainen UrjU 11,71 
Erä 1 1) Emma Toivonen LoimLei 7,68, 2) Viia Ojala UrjU 8,34, 3) Iida Salonen UrjU 8,61, 4) Aino-Olivia Leino UrjU 8,77, 5) Minna Leimamo UrjU 8,87. Erä 2 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,54, 2) Anni Kaleva UrjU 8,22, 3) Enia Taipale UrjU 8,49, 4) Emilia Peltonen UrjU 9,31, 5) Oona Mäkelä UrjU 9,64, 6) Sofia Paavilainen UrjU 11,71. 

T7 Korkeus 1) Emma Toivonen LoimLei 102, 2) Minja Kaunisharju TammRy 85, 3) Viia Ojala UrjU 50, Iida Salonen UrjU, Mila Kataisto UrjU. 

P9 40m 1) Nikolas LindÈn LoimLei 7,31, 2) Antti Ristanen LoimLei 7,81, 3) Oskari Sakala UrjU 7,95, 4) Miro Sinda UrjU 8,47, 5) Niko Mero UrjU 10,67. 

P9 Korkeus 1) Nikolas LindÈn LoimLei 103, 2) Antti Ristanen LoimLei 90, 3) Miro Sinda UrjU 70, Oskari Sakala UrjU, Niko Mero UrjU NH. 

T9 40m 1) Fanni Paija UrjU 7,26, 2) Vilma Toivonen LoimLei 7,34, 3) Enni Vienonen UrjU 7,86, 4) Vilja Välimäki TammRy 8,00, 5) Anni Mäkelä UrjU 8,07, 6) Ella-Maaria Stenberg UrjU 8,22, 7) Mikaela Sinda UrjU 8,82, 8) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,09, 9) Juliana Aikio UrjU 9,73 
Erä 1 1) Fanni Paija UrjU 7,26, 2) Vilma Toivonen LoimLei 7,34, 3) Enni Vienonen UrjU 7,86, 4) Ella-Maaria Stenberg UrjU 8,22, 5) Mikaela Sinda UrjU 8,82. Erä 2 1) Vilja Välimäki TammRy 8,00, 2) Anni Mäkelä UrjU 8,07, 3) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,09, 4) Juliana Aikio UrjU 9,73. 

T9 Korkeus 1) Anni Mäkelä UrjU 90, 1) Vilja Välimäki TammRy 90, 3) Fanni Paija UrjU 80, 4) Mikaela Sinda UrjU 70, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 70. 

T11 60m 1) Viivi Välimäki TammRy 9,71, 2) Saara Kuha ViialVa 9,93, 3) Miina Paija UrjU 10,07, 4) Saara Tallbacka UrjU 10,19, 5) Aliina Koivula UrjU 10,21, 6) Peppi Vehmaa UrjU 10,30, 7) Alina Jokinen VammsVoi 10,50, 8) Roosa Haanpää ViialVa 10,59, 9) Iiris Hämäläinen UrjU 10,60, 10) Julia Jalo UrjU 11,16, 11) Jessika Jentala UrjU 11,72 
Erä 1 1) Viivi Välimäki TammRy 9,71, 2) Saara Tallbacka UrjU 10,19, 3) Alina Jokinen VammsVoi 10,50, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 10,60, 5) Julia Jalo UrjU 11,16. Erä 2 1) Saara Kuha ViialVa 9,93, 2) Miina Paija UrjU 10,07, 3) Aliina Koivula UrjU 10,21, 4) Peppi Vehmaa UrjU 10,30, 5) Roosa Haanpää ViialVa 10,59, 6) Jessika Jentala UrjU 11,72. 

T11 Pituus 1) Viivi Välimäki TammRy 4,05, 2) Saara Tallbacka UrjU 3,60, 3) Miina Paija UrjU 3,50, 4) Alina Jokinen VammsVoi 3,48, 5) Saara Kuha ViialVa 3,36, 6) Roosa Haanpää ViialVa 3,30, 7) Peppi Vehmaa UrjU 3,22, 8) Oona Salovaara LempKiYU 3,17, 9) Aliina Koivula UrjU 3,07, 10) Iiris Hämäläinen UrjU 3,05, 11) Julia Jalo UrjU 2,98. 

T11 Kiekko 1) Pinja Kärhä LoimJa 21,07, 2) Venla Kärhä LoimJa 19,61, 3) Viivi Välimäki TammRy 18,16, 4) Roosa Haanpää ViialVa 16,86, 5) Aino-Maija Jaatinen UrjU 16,53, 6) Alina Jokinen VammsVoi 15,99, 7) Julia Vuori ForssSa 15,25, 8) Vilja Välimäki TammRy 15,17, 9) Peppi Vehmaa UrjU 15,00, 10) Miina Paija UrjU 14,97, 11) Milja Kaapu PunkalKu 14,18, 12) Saara Tallbacka UrjU 13,48, 13) Aliina Koivula UrjU 12,07, 14) Vilma Toivonen LoimLei 11,33, 15) Iiris Hämäläinen UrjU 11,22, 16) Julia Jalo UrjU 10,75, 17) Senja Kärhä LoimJa 8,58. 

P11 60m 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,87, 2) Tommi Haavisto LoimJa 9,50, 3) Hannu Sjöblom LoimLei 9,52, 4) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 9,56, 5) Johannes Alarotu TeiskU 9,97, 6) Juuso Oksanen UrjU 9,99, 7) Nikolas LindÈn LoimLei 10,46, 8) Elias Eskola UrjU 10,57, 9) Ilmari Leino UrjU 10,73, 10) Mici Ojala UrjU 10,75, 11) Vilho Vehmas UrjU 11,01, 12) Kalle Kontio UrjU 11,16, Niklas Mäntylä VammsVoi DNS 
Erä 1 1) Tommi Haavisto LoimJa 9,50, 2) Juuso Oksanen UrjU 9,99, 3) Elias Eskola UrjU 10,57, Niklas Mäntylä VammsVoi DNS. Erä 2 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,87, 2) Johannes Alarotu TeiskU 9,97, 3) Ilmari Leino UrjU 10,73, 4) Mici Ojala UrjU 10,75. Erä 3 1) Hannu Sjöblom LoimLei 9,52, 2) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 9,56, 3) Nikolas LindÈn LoimLei 10,46, 4) Vilho Vehmas UrjU 11,01, 5) Kalle Kontio UrjU 11,16. 

P11 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,07, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 3,72, 3) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 3,72, 4) Juuso Oksanen UrjU 3,70, 5) Tommi Haavisto LoimJa 3,68, 6) Hannu Sjöblom LoimLei 3,52, 7) Elias Eskola UrjU 3,46, 8) Kalle Kontio UrjU 2,90, 9) Mici Ojala UrjU 2,75, 10) Vilho Vehmas UrjU 2,75, 11) Ilmari Leino UrjU 2,60. 

P11 Kiekko 1) Otso Luodeslampi LempKiYU 20,35, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 19,65, 3) Johannes Alarotu TeiskU 18,31, 4) Juuso Oksanen UrjU 14,15, 5) Hannu Sjöblom LoimLei 12,91, 6) Kalle Kontio UrjU 12,37, 7) Mici Ojala UrjU 11,60, 8) Vilho Vehmas UrjU 10,78, Elias Eskola UrjU NM, Manu Kankaanniemi VammsVoi NM. 

T13 60m (+0,3) 1) Minea LindÈn LoimLei 9,16, 2) Annika Kontio UrjU 9,67, 3) Jeena Talvinen LoimLei 9,87, 4) Aino Harju UrjU 10,02. 

T13 Korkeus 1) Viivi Taipale PälkLL 135. 

T13 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 9,19, 2) Venla Kärhä LoimJa 7,49, 3) Viivi Välimäki TammRy 7,39, 4) Annika Kontio UrjU 6,03, 5) Aino-Maija Jaatinen UrjU 5,57, Helmi Hujanen ViialVa DNS. 

P13 60m (+0,4) 1) Vili Välimäki TammRy 9,10, 2) Jermu Konola ValkHa 9,38, 3) Akseli Leino UrjU 11,43. 

P13 Korkeus 1) Jesse Tuki TammRy 140. 

P13 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 11,67, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 8,46, 3) Roope Kärhä LoimJa 7,47. 

T15 100m (+1,3) 1) Liina Mäkinen SäkU 14,15, 2) Mette Karppanen UrjU 14,93, 3) Neea Suhonen ViialVa 15,29, 4) Laura Sanden UrjU 15,88, 5) Viivi Taipale PälkLL 16,48. 

T15 800m 1) Minea LindÈn LoimLei 2.36,54, 2) Grainne Bates UrjU 2.52,35, 3) Laura Sanden UrjU 3.13,17, 4) Fanni Paija UrjU 3.28,04, Viivi Välimäki TammRy DNS. 

T15 Pituus 1) Emilia Kilpinen LempKiYU 4,68, 2) Liina Mäkinen SäkU 4,47, 3) Laura Sanden UrjU 4,06. 

T15 Kuula 1) Sanni Krapi LoimJa 10,06, 2) Viivi Taipale PälkLL 8,77, 3) Riikka Kataja UrjU 8,66, 4) Laura Sanden UrjU 8,24, 5) Neea Suhonen ViialVa 8,21, 6) Mette Karppanen UrjU 7,61. 

P15 100m (-0,4) 1) Anselmi Jaatinen UrjU 15,12, Joona Paija UrjU DNS. 

P15 800m 1) Akseli Leino UrjU 2.53,64, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 3.06,24, 3) Ilmari Leino UrjU 3.12,92, 4) Elias Eskola UrjU 3.27,00, Joona Paija UrjU DNS. 

P15 Pituus 
P15 Kuula 
N17 100m (+0,9) 1) Emma Kosonen ValkHa 13,72, 2) Pinja Lehtinen ViialVa 13,84, 3) Sara Niinimäki ViialVa 14,08, 4) Elli-Noora Jalonen SäkU 14,53, 5) Senja Tallbacka UrjU 17,27, Jenna Kajander UrjU DNS. 

N17 Kolmiloikka 1) Elli-Noora Jalonen SäkU 10,82, 2) Minea LindÈn LoimLei 8,28, 3) Senja Tallbacka UrjU 7,72. 

N17 Kuula 1) Senja Tallbacka UrjU 9,10. 

M17 100m 
M17 Kolmiloikka 1) Anselmi Jaatinen UrjU 9,10. 

M17 Kuula 1) Joonas Nieminen UrjU 10,49. 

M19 Kuula 1) Olli Niemi KangKi 16,09. 

M19 Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 45,73. 

Säästöpankin kesäkisat 8.8.2017 
P5 40m 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,20, 2) Eino Valtanen UrjU 9,60, 3) Kalle Leinamo UrjU 9,80, 4) Santeri Leinonen UrjU 9,90, 5) Arttu Kaleva UrjU 10,70, 6) Oiva Sulkanen UrjU 11,20, 6) Samu Leppänen UrjU 11,20, 8) Santeri Salonen UrjU 12,70, 9) Aatu Jaatinen UrjU 14,20, 10) Oliver Sakala UrjU 16,00, 11) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 20,30, 12) Lenni Jalo UrjU 21,10, 13) Leo Niemonen UrjU 32,50, Aksu Kivistö UrjU DNS 
Erä 1 1) Kalle Leinamo UrjU 9,80, 2) Santeri Leinonen UrjU 9,90, 3) Arttu Kaleva UrjU 10,70, 4) Oiva Sulkanen UrjU 11,20, 5) Aatu Jaatinen UrjU 14,20. Erä 2 1) Eino Valtanen UrjU 9,60, 2) Santeri Salonen UrjU 12,70, 3) Oliver Sakala UrjU 16,00, 4) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 20,30, 5) Lenni Jalo UrjU 21,10. Erä 3 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,20, 2) Samu Leppänen UrjU 11,20, 3) Leo Niemonen UrjU 32,50, Aksu Kivistö UrjU DNS. 

P5 Pituus 1) Santeri Leinonen UrjU 1,77, 2) Kalle Leinamo UrjU 1,60, 3) Eino Valtanen UrjU 1,43, 4) Paavo Hämäläinen UrjU 1,23. 

T5 40m 1) Sissi Vesakoski UrjU 9,00, 2) Mila Kataisto UrjU 9,70, 2) Maisa Drude UrjU 9,70, 4) Aliisa Niemonen UrjU 10,10, 4) Lyydia Toivonen UrjU 10,10, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 10,60, 7) Jemina Järveläinen UrjU 10,80, 7) Minea Viertokangas UrjU 10,80, 9) Selta Lapinniemi UrjU 11,00, 9) Nella Veikkola UrjU 11,00, 11) Elli Toorikka UrjU 11,40, 12) Maia Joenpalo UrjU 11,50, 13) Helmi Kannisto UrjU 13,30, 14) Sara-Linnea Rajala UrjU 13,70, 15) Janna Saarinen UrjU 17,50, 16) Iina Tulonen UrjU 17,80, 17) Stella Paavilainen UrjU 19,30, 18) Eeva Alhainen UrjU 23,40, 19) Aino Sulkanen UrjU 35,60, 20) Evelina Järveläinen UrjU 40,00, 21) Virella Ojala UrjU 49,20, Minja Antila UrjU DNS 
Erä 1 1) Selta Lapinniemi UrjU 11,00, 2) Helmi Kannisto UrjU 13,30, 3) Janna Saarinen UrjU 17,50, 4) Eeva Alhainen UrjU 23,40, 5) Virella Ojala UrjU 49,20. Erä 2 1) Mila Kataisto UrjU 9,70, 2) Aliisa Niemonen UrjU 10,10, 3) Kerttu Mäkinen UrjU 10,60, 4) Jemina Järveläinen UrjU 10,80, 5) Evelina Järveläinen UrjU 40,00. Erä 3 1) Sissi Vesakoski UrjU 9,00, 2) Lyydia Toivonen UrjU 10,10, 3) Elli Toorikka UrjU 11,40, 4) Maia Joenpalo UrjU 11,50, 5) Iina Tulonen UrjU 17,80, 6) Aino Sulkanen UrjU 35,60. Erä 4 1) Maisa Drude UrjU 9,70, 2) Minea Viertokangas UrjU 10,80, 3) Nella Veikkola UrjU 11,00, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 13,70, 5) Stella Paavilainen UrjU 19,30, Minja Antila UrjU DNS. 

T5 Pituus 1) Maisa Drude UrjU 2,15, 2) Mila Kataisto UrjU 2,15, 3) Sissi Vesakoski UrjU 2,11, 4) Aliisa Niemonen UrjU 1,73, 5) Lyydia Toivonen UrjU 1,69, 6) Minea Viertokangas UrjU 1,42, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 1,39, 8) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,33, 9) Selta Lapinniemi UrjU 1,26, Minja Antila UrjU DNS, Nella Veikkola UrjU. 

P7 40m 1) Otto Sakala UrjU 7,94, 2) Matias Viitanen ViialVa 7,95, 3) Elmo Vesakoski UrjU 8,58, 4) Onni Mäkinen UrjU 8,59, 5) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,64, 6) Aapo Jaatinen UrjU 8,69, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 10,08 
Erä 1 1) Otto Sakala UrjU 7,94, 2) Matias Viitanen ViialVa 7,95, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,59, 4) Aapo Jaatinen UrjU 8,69. Erä 2 1) Elmo Vesakoski UrjU 8,58, 2) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,64, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 10,08. 

P7 Pituus 1) Matias Viitanen ViialVa 2,70, 2) Atso Peltola UrjU 2,64, 3) Onni Mäkinen UrjU 2,55, 4) Aapo Jaatinen UrjU 2,36, 5) Otto Sakala UrjU 2,36, 6) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 2,33, 7) Elmo Vesakoski UrjU 2,07, 8) Mikko Kumpulainen UrjU 1,42. 

T7 40m 1) Vendi Lehtimäki ForssSa 8,04, 2) Anni Kaleva UrjU 8,23, 3) Enia Taipale UrjU 8,32, 4) Iida Salonen UrjU 8,65, 5) Aino-Olivia Leino UrjU 8,66, 6) Viia Ojala UrjU 8,68, 7) Minna Leinamo UrjU 8,83, 8) Anna Kainu UrjU 9,15, 9) Emilia Peltonen UrjU 9,41, 10) Fanni Alhainen UrjU 9,53, 11) Alli Alhainen UrjU 9,70, 12) Kaisa Nikkilä UrjU 9,87, 13) Oona Mäkelä UrjU 9,97, 14) Sofia Paavilainen UrjU 10,77, Minja Kaunisharju TammRy DNS 
Erä 1 1) Aino-Olivia Leino UrjU 8,66, 2) Minna Leinamo UrjU 8,83, 3) Alli Alhainen UrjU 9,70, 4) Kaisa Nikkilä UrjU 9,87, Minja Kaunisharju TammRy DNS. Erä 2 1) Anni Kaleva UrjU 8,23, 2) Enia Taipale UrjU 8,32, 3) Iida Salonen UrjU 8,65, 4) Anna Kainu UrjU 9,15, 5) Sofia Paavilainen UrjU 10,77. Erä 3 1) Vendi Lehtimäki ForssSa 8,04, 2) Viia Ojala UrjU 8,68, 3) Emilia Peltonen UrjU 9,41, 4) Fanni Alhainen UrjU 9,53, 5) Oona Mäkelä UrjU 9,97. 

T7 Pituus 1) Vendi Lehtimäki ForssSa 2,70, 2) Viia Ojala UrjU 2,43, 3) Iida Salonen UrjU 2,40, 4) Enia Taipale UrjU 2,34, 5) Aino-Olivia Leino UrjU 2,22, 6) Oona Mäkelä UrjU 2,12, 7) Fanni Alhainen UrjU 2,10, 8) Alli Alhainen UrjU 1,77, 9) Emilia Peltonen UrjU 1,59, 10) Sofia Paavilainen UrjU 1,25, Minja Kaunisharju TammRy DNS. 

P9 40m 1) Samuel Salmela PunkalKu 7,25, 2) Oskari Sakala UrjU 7,93, 3) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 8,00, 4) Jimi Harju UrjU 9,45, 5) Niko Mero UrjU 10,25. 

P9 1000m 1) Samuel Salmela PunkalKu 4.25,15, 2) Oskari Sakala UrjU 4.38,91, 3) Onni Mäkinen UrjU 4.46,24. 

P9 Kuula 1) Samuel Salmela PunkalKu 5,59, 2) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 4,44, 3) Oskari Sakala UrjU 4,42, 4) Niko Mero UrjU 2,02. 

T9 40m 1) Fanni Paija UrjU 7,48, 2) Vanessa Vesala ForssSa 7,69, 3) Vilma Toivonen LoimLei 7,72, 4) Enni Vienonen UrjU 7,82, 5) Vilja Välimäki TammRy 8,17, 6) Ella-Maaria Stenberg UrjU 8,21, 7) Mandi Lehtimäki ForssSa 8,28, 7) Anni Mäkelä UrjU 8,28, 9) Oona Ristimäki UrjU 8,32, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,03 
Erä 1 1) Fanni Paija UrjU 7,48, 2) Vanessa Vesala ForssSa 7,69, 3) Enni Vienonen UrjU 7,82, 4) Ella-Maaria Stenberg UrjU 8,21, 5) Mandi Lehtimäki ForssSa 8,28. Erä 2 1) Vilma Toivonen LoimLei 7,72, 2) Vilja Välimäki TammRy 8,17, 3) Anni Mäkelä UrjU 8,28, 4) Oona Ristimäki UrjU 8,32, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,03. 

T9 1000m 1) Vilma Toivonen LoimLei 4.14,83, 2) Kuusela Taika TammRy 4.18,05, 3) Fanni Paija UrjU 4.18,90, 4) Anni Mäkelä UrjU 4.50,06, 5) Viia Ojala UrjU 4.55,06, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 4.55,82. 

T9 Kuula 1) Vilja Välimäki TammRy 5,87, 2) Vilma Toivonen LoimLei 5,77, 3) Vanessa Vesala ForssSa 4,91, 4) Kuusela Taika TammRy 4,62, 5) Ella-Maaria Stenberg UrjU 4,19, 6) Fanni Paija UrjU 3,28. 

P11 60m 1) Juuso Oksanen UrjU 9,98, 2) Oskari Rantala ValkHa 10,03, 3) Elias Eskola UrjU 10,57, 4) Lauri Rantala ValkHa 10,88, 5) Kalle Kontio UrjU 10,89, 6) Mici Ojala UrjU 11,05, 7) Ilmari Leino UrjU 11,51 
Erä 1 1) Juuso Oksanen UrjU 9,98, 2) Oskari Rantala ValkHa 10,03, 3) Mici Ojala UrjU 11,05. Erä 2 1) Elias Eskola UrjU 10,57, 2) Lauri Rantala ValkHa 10,88, 3) Kalle Kontio UrjU 10,89, 4) Ilmari Leino UrjU 11,51. 

P11 Korkeus 1) Elias Eskola UrjU 108, 2) Oskari Rantala ValkHa 108, 3) Kalle Kontio UrjU 102, 4) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 102, 5) Mici Ojala UrjU 96. 

P11 Kuula 1) Eemil Salmela PunkalKu 8,13, 2) Elias Eskola UrjU 7,06, 3) Lauri Rantala ValkHa 6,94, 4) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 6,53, 5) Juuso Oksanen UrjU 6,42, 6) Oskari Rantala ValkHa 6,30, 7) Mici Ojala UrjU 5,41, 8) Kalle Kontio UrjU 4,93. 

T11 60m 1) Viivi Välimäki TammRy 9,57, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,81, 3) Erica Syrjälä TammRy 9,90, 4) Maija Oksa ViialVa 9,98, 5) Saara Tallbacka UrjU 10,15, 6) Miina Paija UrjU 10,20, 7) Iiris Hämäläinen UrjU 10,27, 8) Aliina Koivula UrjU 10,65, 9) Peppi Vehmaa UrjU 10,71, 10) Julia Jalo UrjU 11,12 
Erä 1 1) Viivi Välimäki TammRy 9,57, 2) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,81, 3) Saara Tallbacka UrjU 10,15, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 10,27, 5) Peppi Vehmaa UrjU 10,71. Erä 2 1) Erica Syrjälä TammRy 9,90, 2) Maija Oksa ViialVa 9,98, 3) Miina Paija UrjU 10,20, 4) Aliina Koivula UrjU 10,65, 5) Julia Jalo UrjU 11,12. 

T11 Korkeus 1) Erica Syrjälä TammRy 123, 2) Alisa Syrjälä TammRy 123, 3) Miina Paija UrjU 118, 4) Miranda Lehtimäki ForssSa 113, 5) Maija Oksa ViialVa 113, 6) Peppi Vehmaa UrjU 108, 7) Aliina Koivula UrjU 108, 8) Iiris Hämäläinen UrjU 102, 9) Julia Jalo UrjU 96, 10) Veera Nikkilä UrjU 80. 

T11 Kuula 1) Pinja Kärhä LoimJa 10,04, 2) Venla Kärhä LoimJa 9,13, 3) Viivi Välimäki TammRy 8,38, 4) Alisa Syrjälä TammRy 7,28, 5) Peppi Vehmaa UrjU 7,06, 6) Miina Paija UrjU 6,63, 7) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,13, 8) Iiris Hämäläinen UrjU 5,76, 9) Saara Tallbacka UrjU 5,67, 10) Miranda Lehtimäki ForssSa 5,66, 11) Laura Stenberg UrjU 5,58, 12) Senja Kärhä LoimJa 5,13, 13) Julia Jalo UrjU 4,64, Aliina Koivula UrjU DNS. 

P13 200m (-4,1) 1) Verneri Vesala ForssSa 30,04, 2) Mikael Viitanen ViialVa 30,82, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 32,81, 4) Akseli Leino UrjU 40,97. 

P13 Pituus 1) Mikael Viitanen ViialVa 4,23, 2) Patrik Järvinen TampPy 4,09, 3) Akusti Ali-Rantala PunkalKu 3,68, 4) Atte Kuusela TammRy 3,67, Anselmi Jaatinen UrjU NM. 

P13 Kiekko 1) Verneri Vesala ForssSa 35,03, 2) Vili Välimäki TammRy 33,69, 3) Jani Laakso TammRy 31,46, 4) Patrik Järvinen TampPy 27,51, 5) Samu Kauppi TammRy 24,83, 6) Anselmi Jaatinen UrjU 23,58, 7) Atte Kuusela TammRy 20,49, 8) Akusti Ali-Rantala PunkalKu 17,88, 9) Akseli Leino UrjU 14,99. 

T13 200m (-0,5) 1) Viivi Välimäki TammRy 32,64, 2) Birgit Tuomola KestjNS 33,62, 3) Annika Kontio UrjU 34,66, 4) Jutta Nikkilä UrjU 38,23, Anna Oksa ViialVa. 

T13 Pituus 1) Carla Liukkonen SjundeÂIF 4,27, 2) Viivi Välimäki TammRy 3,91, 3) Birgit Tuomola KestjNS 3,71, 4) Anna Oksa ViialVa 3,25. 

T13 Kiekko 1) Carla Liukkonen SjundeÂIF 33,55, 2) Birgit Tuomola KestjNS 31,25, 3) Pinja Kärhä LoimJa 28,17, 4) Viivi Välimäki TammRy 24,14, 5) Venla Kärhä LoimJa 18,87, 6) Aino-Maija Jaatinen UrjU 18,01, 7) Paula Kainu UrjU 13,09. 

P15 300m 
P15 Korkeus 
P15 Keihäs 1) Samu Kauppi TammRy 27,35. 

T15 300m 1) Carla Liukkonen SjundeÂIF 45,91, 2) Grainne Bates UrjU 51,11, 3) Laura Sanden UrjU 52,99, 4) Mette Karppanen UrjU 53,45, 5) Saara Kainu UrjU 55,52. 

T15 Korkeus 1) Laura Sanden UrjU 140, 2) Emilia Rantala ValkHa 134, 3) Birgit Tuomola KestjNS 131, 3) Saara Kainu UrjU 131. 

T15 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 30,20, 2) Laura Sanden UrjU 28,86, 3) Siina Kanerva PälkLL 27,37, 4) Mette Karppanen UrjU 26,64, 5) Saara Kainu UrjU 22,15. 

N17 300m 1) Peppi Pohjamies UrjU 46,26. 

N17 Korkeus 
N17 Keihäs 1) Elina Kauranen LoimLei 33,07, 2) Peppi Pohjamies UrjU 30,64, 3) Miili Inomaa UrjU 24,74. 

M17 300m 1) Patrik Järvinen TampPy 43,35. 

HämSY:n seuracup II-divisioona 7.8.2017 

Seurapisteet: 1) TammRy 9980, 2) IkaalU 7756, 3) UrjU 7508, 4) YlöjU 6904, 5) ViialVa 6381, 6) KangU 5646, 7) ValkHa 4602, 8) VehmU 4227, 9) ToijVau 2283

T11 150m 1) Emmi Savenius VehmU 22,92, 2) Inka Peltola VehmU 23,25, 3) Melissa Myllymäki KangU 23,42, 4) Laura Ratilainen ToijVau 23,58, 5) Aada Mantere KangU 23,84, 6) Saara Tallbacka UrjU 24,06, 7) Saara Kuha ViialVa 24,24, 8) Elli Kurkikangas TammRy 24,78, 9) Enna Vehmas TammRy 25,46, 10) Julia Viitanen ViialVa 25,48, 11) Rebecca Kivinen ViialVa 26,14, 11) Kuusela Taika TammRy 26,14, 13) Venla Smolander IkaalU 27,59, 14) Anni Miettinen YlöjU 28,89 
Erä 1 (-0,4) 1) Emmi Savenius VehmU 22,92, 2) Aada Mantere KangU 23,84, 3) Saara Tallbacka UrjU 24,06, 4) Saara Kuha ViialVa 24,24, 5) Venla Smolander IkaalU 27,59. Erä 2 (-0,3) 1) Melissa Myllymäki KangU 23,42, 2) Elli Kurkikangas TammRy 24,78, 3) Rebecca Kivinen ViialVa 26,14, 4) Anni Miettinen YlöjU 28,89. Erä 3 (-0,3) 1) Inka Peltola VehmU 23,25, 2) Laura Ratilainen ToijVau 23,58, 3) Enna Vehmas TammRy 25,46, 4) Julia Viitanen ViialVa 25,48, 5) Kuusela Taika TammRy 26,14. 

T11 60m aidat 1) Inka Kuusela TammRy 10,76, 2) Silja Saarinen VehmU 10,80, 3) Martta Laine ValkHa 11,02, 4) Jenna Pentinniemi ViialVa 11,44, 5) Miina Paija UrjU 11,78, 6) Ada Kärkelä YlöjU 11,84, 7) Saana Rajasalo IkaalU 12,40, 8) Vilmiina Virtanen ViialVa 12,87, 9) Siiri Sahinoja KangU 12,89, 10) Julia Jalo UrjU 13,79, 11) Siiri Pohjamies UrjU 14,08, Amanda Hiiri IkaalU DNS, Emmi Mäkinen VehmU DNS 
Erä 1 (+0,2) 1) Inka Kuusela TammRy 10,76, 2) Silja Saarinen VehmU 10,80, 3) Saana Rajasalo IkaalU 12,40, 4) Vilmiina Virtanen ViialVa 12,87, 5) Siiri Sahinoja KangU 12,89. Erä 2 (+1,0) 1) Martta Laine ValkHa 11,02, 2) Ada Kärkelä YlöjU 11,84, 3) Siiri Pohjamies UrjU 14,08, Amanda Hiiri IkaalU DNS. Erä 3 (+0,6) 1) Jenna Pentinniemi ViialVa 11,44, 2) Miina Paija UrjU 11,78, 3) Julia Jalo UrjU 13,79, Emmi Mäkinen VehmU DNS. 

T11 Korkeus 1) Miriam Puolimatka VehmU 127, 1) Tuulia Laukkanen ViialVa 127, 3) Alisa Syrjälä TammRy 118, 4) Maija Oksa ViialVa 118, 4) Anni Pullinen KangU 118, 4) Miina Mäki-Korte IkaalU 118, 7) Miisa Turunen ToijVau 114, 8) Aliina Koivula UrjU 104, 8) Elli Sivonen ViialVa 104. 

T11 Kuula 1) Elisabet Kujanpää ValkHa 8,38, 2) Emmi Mäkinen VehmU 8,30, 3) Peppi Vehmaa UrjU 6,48, 4) Eevi Vatka ToijVau 6,28, 5) Vilja Hujanen ViialVa 6,20, 6) Vilja Välimäki TammRy 6,17, 7) Leela Reunanen TammRy 5,92, 8) Iida Miettinen YlöjU 5,92, 9) Laura Stenberg UrjU 5,75, 10) Emilia Kuusenaho ViialVa 5,63, 11) Roosa Haanpää ViialVa 5,50, 12) Kamilla Hillman IkaalU 5,04, Venla ƒijälä KangU DNS. 

T11 1000m kävely 1) Maija Oksa ViialVa 6.18,92, 2) Miina Mäki-Korte IkaalU 6.47,30, 3) Vilja Hujanen ViialVa 6.56,60, 4) Martta Laine ValkHa 7.20,83, 5) Elisabet Kujanpää ValkHa 7.21,71, 6) Helmi Koskela IkaalU 7.23,05, Siiri Pohjamies UrjU DNS. 

T/P11 4x600m viesti 1) Vehmaisten Urheilijat 1 (Viljo Sykkö, Emmi Savenius, Akseli Aittoniemi, Inka Peltola) 8.07,75, 2) Tammelan Ryske (Ville Rekola, Enna Vehmas, Aleksi Jokela, Inka Kuusela) 8.32,28, 3) Viialan Valtti 1 (Veli Lepo, Jenna Pentinniemi, Joona Koskinen, Saara Kuha) 8.46,17, 4) Kangasalan Urheilijat -68 (Eeli Ala-Lahti, Melissa Myllymäki, Elias Niemi, Siiri Sahinoja) 8.46,33, 5) Urjalan Urheilijat (Ilmari Leino, Miina Paija, Toivo Lehtinen, Siiri Pohjamies) 9.17,44, 6) Ikaalisten Urheilijat (Jesper Pihlava, Saana Rajasalo, Oskari Savolainen, Kamilla Hillman) 9.29,78, 7) Ylöjärven Urheilijat (Elias Myllykangas, Asta Kärkelä, Paavo Heinola, Iida Miettinen) 9.36,87. 

P11 150m 1) Oskari Savolainen IkaalU 23,82, 2) Titus Uutela TammRy 24,99, 3) Akseli Aittoniemi VehmU 25,02, 4) Hermanni Kämi TammRy 25,60, 5) Eeli Ala-Lahti KangU 25,67, 6) Rasmus Leino IkaalU 25,73, 7) Samu Pentinniemi ViialVa 25,86, 8) Iivari Niemi ViialVa 26,67, 9) Ilmari Leino UrjU 27,07, 10) Samu Nuotio YlöjU 28,52, Alexi Westergren UrjU DNS 
Erä 1 (-0,5) 1) Oskari Savolainen IkaalU 23,82, 2) Titus Uutela TammRy 24,99, 3) Eeli Ala-Lahti KangU 25,67, 4) Ilmari Leino UrjU 27,07, 5) Samu Nuotio YlöjU 28,52. Erä 2 (-0,8) 1) Akseli Aittoniemi VehmU 25,02, 2) Hermanni Kämi TammRy 25,60, 3) Rasmus Leino IkaalU 25,73, 4) Samu Pentinniemi ViialVa 25,86, 5) Iivari Niemi ViialVa 26,67, Alexi Westergren UrjU DNS. 

P11 60m aidat 1) Aleksi Jokela TammRy 10,40, 2) Jesper Pihlava IkaalU 11,77, 3) Elias Niemi KangU 11,77, 4) Elias Myllykangas YlöjU 12,27, 5) Elias Eskola UrjU 12,63, 6) Veli Lepo ViialVa 12,72 
Erä 1 (+0,5) 1) Elias Myllykangas YlöjU 12,27, 2) Elias Eskola UrjU 12,63, 3) Veli Lepo ViialVa 12,72. Erä 2 (+0,6) 1) Aleksi Jokela TammRy 10,40, 2) Jesper Pihlava IkaalU 11,77, 3) Elias Niemi KangU 11,77. 

P11 Korkeus 1) Ville Rekola TammRy 127, 2) Joona Koskinen ViialVa 124, 3) Toivo Lehtinen UrjU 114, 4) Eliel Kärkkäinen IkaalU 90. 

P11 Kuula 1) Joona Salminen TammRy 7,03, 2) Tuomas Mäkelä IkaalU 6,68, 3) Juuso Oksanen UrjU 6,57, 4) Sami Rekola TammRy 5,12, 5) Viljo Sykkö VehmU 5,07, 6) Paavo Heinola YlöjU 3,59, 7) Jimi Alanen ViialVa 3,08, Vili Hyttinen KangU DNS. 

P11 1000m kävely 1) Joona Salminen TammRy 6.54,59, 2) Elias Eskola UrjU 7.11,19, 3) Eliel Kärkkäinen IkaalU 7.13,53, 4) Jesper Pihlava IkaalU 7.23,33, 5) Samu Nuotio YlöjU 7.58,63, 6) Ilmari Leino UrjU 8.45,89. 

T13 200m 1) Jenni Sormunen IkaalU 28,81, 2) Sohvi Kenttälä VehmU 29,86, 3) Emilia Erholz KangU 31,20, 4) Kukka Stelander YlöjU 31,76, 5) Aava Humala ValkHa 32,32, 6) Viveka Kuivalahti VehmU 32,66, 7) Annika Kontio UrjU 33,43, 8) Stella Haavisto TammRy 34,22, 9) Sanni Niskanen ViialVa 35,03, 10) Anna Oksa ViialVa 35,35, 11) Elsa Törmä YlöjU 35,52, 12) Josefiina Saarinen ViialVa 36,23 
Erä 1 (+0,0) 1) Sohvi Kenttälä VehmU 29,86, 2) Emilia Erholz KangU 31,20, 3) Kukka Stelander YlöjU 31,76, 4) Aava Humala ValkHa 32,32, 5) Annika Kontio UrjU 33,43, 6) Elsa Törmä YlöjU 35,52. Erä 2 (+0,0) 1) Jenni Sormunen IkaalU 28,81, 2) Viveka Kuivalahti VehmU 32,66, 3) Stella Haavisto TammRy 34,22, 4) Sanni Niskanen ViialVa 35,03, 5) Anna Oksa ViialVa 35,35, 6) Josefiina Saarinen ViialVa 36,23. 

T13 60m aidat 1) Emilia Salonen VehmU 11,00, 2) Olivia Myllykangas YlöjU 11,72, 3) Viivi Närvä ValkHa 12,13, 4) Lotta Paija UrjU 12,36, 5) Carita Kivimäki IkaalU 12,69, 6) Erica Syrjälä TammRy 13,05, 7) Eveliina Alanen ViialVa 13,09 
Erä 1 (-0,1) 1) Olivia Myllykangas YlöjU 11,72, 2) Viivi Närvä ValkHa 12,13, 3) Erica Syrjälä TammRy 13,05, 4) Eveliina Alanen ViialVa 13,09. Erä 2 (+0,0) 1) Emilia Salonen VehmU 11,00, 2) Lotta Paija UrjU 12,36, 3) Carita Kivimäki IkaalU 12,69. 

T13 Pituus 1) Jasmin Sara-Aho YlöjU 4,05, 2) Josefina Salmi IkaalU 3,98, 3) Iina Kiviniemi VehmU 3,93, 4) Elice Helenius ViialVa 3,49, 5) Mia Paassilta TammRy 3,46, 6) Jerika Ijäs KangU 3,40, 7) Lumia Reunanen TammRy 3,35, 8) Ella Mustalahti YlöjU 2,90, Jutta Nikkilä UrjU DNS, Annimaija Hiiri IkaalU DNS. 

T13 Kuula 1) Neea Suhonen ViialVa 9,13, 2) Adele Vainio IkaalU 7,83, 3) Viivi Välimäki TammRy 7,67, 4) Nea Notkola ValkHa 7,39, 5) Emma Ahvenjärvi VehmU 6,58, 6) Aino-Maija Jaatinen UrjU 5,76, 7) Ella Mustalahti YlöjU 5,57, Henni Semi ValkHa DNS, Sofia Immonen KangU DNS. 

T13 1000m kävely 1) Adele Vainio IkaalU 6.29,22, 2) Erica Syrjälä TammRy 6.54,55, 3) Olivia Myllykangas YlöjU 7.01,19, 4) Ella Mustalahti YlöjU 7.08,42, 5) Anna Oksa ViialVa 7.35,04, 6) Viivi Närvä ValkHa 7.47,05, 7) Aava Humala ValkHa 7.55,41, 8) Nea Notkola ValkHa 8.45,35, Katri Koivisto IkaalU DNS 
Erä 1 1) Adele Vainio IkaalU 6.29,22, 2) Anna Oksa ViialVa 7.35,04, 3) Viivi Närvä ValkHa 7.47,05, Katri Koivisto IkaalU DNS. Erä 2 1) Erica Syrjälä TammRy 6.54,55, 2) Olivia Myllykangas YlöjU 7.01,19, 3) Ella Mustalahti YlöjU 7.08,42, 4) Aava Humala ValkHa 7.55,41, 5) Nea Notkola ValkHa 8.45,35. 

T/P13 4x600m viesti 1) Ikaalisten Urheilijat 1 (Timo Soukko, Carita Kivimäki, Daniel Saaristo, Adele Vainio) 8.07,56, 2) Viialan Valtti 1 (Eetu Koskinen, Sanni Niskanen, Mikael Viitanen, Elice Helenius) 8.25,69, 3) Ikaalisten Urheilijat 2 (Konsta Leino, Jenni Sormunen, Jonne Niemelä, Josefina Salmi) 8.26,22, 4) Tammelan Ryske 1 (Valtteri Yrjölä, Stella Haavisto, Atte Kuusela, Viivi Välimäki) 8.56,26, 5) Ylöjärven Urheilijat (Mikko Murto, Kukka Stelander, Niklas Tölli, Jasmin Sara-Aho) 9.08,85, 6) Urjalan Urheilijat 1 (Akseli Leino, Annika Kontio, Mici Ojala, Lotta Paija) 9.22,71. 

P13 200m 1) Daniel Saaristo IkaalU 28,98, 2) Timo Soukko IkaalU 30,34, 3) Tapio Suojanen ViialVa 30,63, 4) Aleksi Ratilainen ToijVau 32,96, 5) Niklas Tölli YlöjU 35,84, 6) Akseli Leino UrjU 37,85, 7) Niilo Laukkanen TammRy 39,29 
Erä 1 (+0,0) 1) Daniel Saaristo IkaalU 28,98, 2) Akseli Leino UrjU 37,85, 3) Niilo Laukkanen TammRy 39,29. Erä 2 (+0,0) 1) Timo Soukko IkaalU 30,34, 2) Tapio Suojanen ViialVa 30,63, 3) Aleksi Ratilainen ToijVau 32,96, 4) Niklas Tölli YlöjU 35,84. 

P13 60m aidat (-0,4) 1) Matias Puolimatka VehmU 10,72, 2) Joona Lehtinen ViialVa 11,51, 3) Atte Kuusela TammRy 12,84, 4) Konsta Leino IkaalU 13,45. 

P13 Pituus 1) Mikko Murto YlöjU 4,50, 2) Mikael Viitanen ViialVa 4,14, 3) Akseli Mäkelä IkaalU 4,13, 4) Eetu Kailajärvi KangU 3,88, 5) Valtteri Yrjölä TammRy 3,70, Vili Kailajärvi KangU. 

P13 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 11,58, 2) Jonne Niemelä IkaalU 8,85, 3) Eetu Koskinen ViialVa 6,76, 4) Mici Ojala UrjU 5,36, Eetu Kailajärvi KangU DNS. 

P13 1000m kävely 1) Akseli Leino UrjU 6.42,96, 2) Mici Ojala UrjU 7.15,49, 3) Tapio Suojanen ViialVa 7.22,24, 4) Timo Soukko IkaalU 7.24,89, 5) Joona Lehtinen ViialVa 7.25,87. 

P15 300m 1) Roope Turunen IkaalU 39,46, 2) Vili Olkkonen KangU 41,78, 3) Joona Paija UrjU 46,27, 4) Veikko Mäkilä TammRy 50,26, Jani Suhonen ViialVa DNS. 

P15 100m aidat (+0,7) 1) Taavi Leppänen IkaalU 14,98, 2) Elias Kosonen ValkHa 17,83, 3) Jani Laakso TammRy 21,92. 

P15 Kolmiloikka 1) Topi Rantanen YlöjU 11,16, 2) Mikko Mäkipää YlöjU 10,80, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 9,47, 4) Niklas Erholtz KangU 9,27, 5) Jesse Tuki TammRy 9,21, Jimi Koivuniemi IkaalU DNS, Niko Uolamo ToijVau DNS. 

P15 Moukari 1) Jaakko Köntti KangU 20,29, 2) Vili Koskinen ValkHa 17,54, 3) Onni Järvinen YlöjU 14,76, 4) Jaakko Tallbacka UrjU 14,68, 5) Samu Kauppi TammRy 6,79, Mikko Saukkokoski IkaalU NM. 

P15 1000m kävely 1) Onni Järvinen YlöjU 8.49,20, Roope Turunen IkaalU DNS. 

T15 300m 1) Kerttu Niinimäki ViialVa 45,43, 2) Virpi Nikkilä KangU 46,92, 3) Lilja Mäkinen YlöjU 47,91, 4) Veera Laaksonen ValkHa 49,02, 5) Mette Karppanen UrjU 50,51, 6) Grainne Bates UrjU 50,87, 7) Tytti Nyrönen TammRy 53,15, 8) Mari Teelmäki IkaalU 53,64, 9) Inka Paassilta TammRy 57,18 
Erä 1 1) Veera Laaksonen ValkHa 49,02, 2) Mette Karppanen UrjU 50,51, 3) Grainne Bates UrjU 50,87, 4) Tytti Nyrönen TammRy 53,15, 5) Mari Teelmäki IkaalU 53,64. Erä 2 1) Kerttu Niinimäki ViialVa 45,43, 2) Virpi Nikkilä KangU 46,92, 3) Lilja Mäkinen YlöjU 47,91, 4) Inka Paassilta TammRy 57,18. 

T15 80m aidat (+0,5) 1) Siiri Mäkilä TammRy 13,91, 2) Hanna Laitila YlöjU 14,71. 

T15 Kolmiloikka 1) Emmi Nieminen TammRy 9,92, 2) Linnea Sauramäki VehmU 9,15, 3) Silja Lamminmäki KangU 9,02, 4) Veera Karjalainen ValkHa 8,87, 5) Laura Sanden UrjU 8,57, 6) Monica Kork YlöjU 8,29, 7) Noora Suojanen ViialVa 7,85, Iida Luoma TampPy 9,34. 

T15 Moukari 1) Riikka Kataja UrjU 42,15, 2) Liinu Salo ValkHa 40,67, 3) Anni Vähäkoski YlöjU 37,60, 4) Henna Salminen TammRy 37,16, 5) Helmi Hujanen ViialVa 12,57. 

T15 1000m kävely 1) Lili Reunanen TammRy 6.11,51, 2) Mette Karppanen UrjU 6.45,75. 

T/P15 4x800m viesti 1) Kangasalan Urheilijat -68 (Niklas Erholtz, Virpi Nikkilä, Vili Olkkonen, Silja Lamminmäki) 10.44,55, 2) Ylöjärven Urheilijat (Topi Rantanen, Lilja Mäkinen, Mikko Mäkipää, Hanna Laitila) 11.38,06, 3) Valkeakosken Haka (Vili Koskinen, Veera Karjalainen, Elias Kosonen, Veera Laaksonen) 11.45,03, 4) Urjalan Urheilijat 1 (Joona Paija, Grainne Bates, Anselmi Jaatinen, Laura Sanden) 11.54,92. 

N17 800m 1) Peppi Pohjamies UrjU 2.25,06, 2) Oona Laine YlöjU 2.37,05, 3) Venla Harala KangU 2.38,29, 4) Pinja Kämi TammRy 2.38,91, 5) Veera Haavisto IkaalU 2.38,95. 

N17 Seiväs 1) Jonna Uolamo ToijVau 221, 2) Senja Tallbacka UrjU 151, Neea Lehtinen ViialVa. 

N17 Keihäs 1) Suvi Savolainen KangU 36,53, 2) Miili Inomaa UrjU 24,97, 3) Inka Vatka ToijVau 24,33, 4) Emma Kosonen ValkHa 24,15, 5) Emmi Karhu ViialVa 20,99, 6) Sara Niinimäki ViialVa 20,04, 7) Siiri Laukkanen TammRy 19,21, Meri Helenius KangU DNS, Henriikka Riihikoski VehmU DNS. 

M17 800m 1) Onni Koskela IkaalU 2.20,86, 2) Veeti Saarinen TammRy 2.28,02, Veikko Vapaavuori TampU DNS. 

M17 Seiväs 1) Joni Uolamo ToijVau 401, 2) Ville Tuki TammRy 251, Sami Laakkonen HKV 421. 

M17 Keihäs 1) Roope Haapanen TammRy 44,84, 2) Kalle Lahtinen YlöjU 38,73, 3) Joonas Nieminen UrjU 37,13, 4) Juho Leonsaari KangU 26,71, 5) Roni Herranen ViialVa 26,23, 6) Vihtori Nurminen ValkHa 23,03. 

Seuranmestaruuskisat 1.8.2017 

M 100 m (-3,0) 1) Tuomas Eskola LoimVoi 12,38, Jari Konola ValkHa DNS. 

M 3000m esteet 1) Jose Laaja TampPy 11.40,03, 2) Sami Mäkinen NaantLöy 12.53,52. 

M Kiekko 1) Seppälä Jani KerU 38,28, 2) Hannu Mero UrjU 13,25, Mikko Karppanen TampU DNS, Timo Mustikkamaa TampPy DNS. 

N 100 m (-2,0) 1) Reetta Juurakko HämeenlTa 13,50, 2) Ella Savonen LoimLei 14,13, Johanna Nieminen VammsVoi DNS. 

N 1500 m 1) Johanna Nieminen VammsVoi 5.33,45. 

N Pituus 1) Reetta Juurakko HämeenlTa 4,94, 2) Ella Savonen LoimLei 4,42, Katja Ala-Hakuni TampPy DNS. 

N Kiekko 1) Senja Tallbacka UrjU 26,79. 

P5 40m 1) Eino Valtanen UrjU 9,30, 2) Paavo Hämäläinen UrjU 10,00, 3) Santeri Leinonen UrjU 10,10, 4) Samu Leppänen UrjU 11,00, 5) Oiva Sulkanen UrjU 11,50, 6) Arttu Kaleva UrjU 11,80, 7) Santeri Salonen UrjU 12,60, 8) Oliver Sakala UrjU 18,10, 9) Veeti Kortepuro UrjU 18,60, 10) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 23,90, 11) Lenni Jalo UrjU 25,70 

Erä 1 (NM) 1) Eino Valtanen UrjU 9,30, 2) Samu Leppänen UrjU 11,00, 3) Oiva Sulkanen UrjU 11,50, 4) Santeri Salonen UrjU 12,60, 5) Veeti Kortepuro UrjU 18,60. Erä 2 (NM) 1) Paavo Hämäläinen UrjU 10,00, 2) Santeri Leinonen UrjU 10,10, 3) Arttu Kaleva UrjU 11,80, 4) Oliver Sakala UrjU 18,10, 5) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 23,90, 6) Lenni Jalo UrjU 25,70. 

T5 40m 1) Maisa Drude UrjU 9,70, 2) Lyydia Toivonen UrjU 10,00, 2) Mila Kataisto UrjU 10,00, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 10,10, 4) Rosa Syrlin UrjU 10,10, 6) Selta Lapinniemi UrjU 10,60, 7) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,70, 8) Elli Toorikka UrjU 11,30, 9) Helmi Kannisto UrjU 13,40, 9) Mija Antila Urjalan Urheiilijat 13,40, 11) Virella Ojala UrjU 17,80, 12) Aino Sulkanen UrjU 49,80, Sissi Vesakoski UrjU DNS, Julia Syrlin UrjU DNS 

Erä 1 (NM) 1) Kerttu Mäkinen UrjU 10,10, 2) Selta Lapinniemi UrjU 10,60, 3) Helmi Kannisto UrjU 13,40, 4) Virella Ojala UrjU 17,80, Sissi Vesakoski UrjU DNS. Erä 2 (NM) 1) Maisa Drude UrjU 9,70, 2) Lyydia Toivonen UrjU 10,00, 3) Mija Antila Urjalan Urheiilijat 13,40, 4) Aino Sulkanen UrjU 49,80, Julia Syrlin UrjU DNS. Erä 3 (NM) 1) Mila Kataisto UrjU 10,00, 2) Rosa Syrlin UrjU 10,10, 3) Hanna-Riina Kilpinen UrjU 10,70, 4) Elli Toorikka UrjU 11,30. 

P7 40 m (NM) 1) Otto Sakala UrjU 8,22, 2) Onni Mäkinen UrjU 8,68, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,89, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 10,14. 

T7 40 m 1) Anni Kaleva UrjU 8,34, 2) Iida Salonen UrjU 8,40, 3) Viia Ojala UrjU 8,42, 4) Enia Taipale UrjU 8,75, 5) Hilda Toivonen UrjU 8,92, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 9,02, 7) Oona Mäkelä UrjU 9,65, 8) Milla Kortepuro UrjU 10,49 

Erä 1 (NM) 1) Enia Taipale UrjU 8,75, 2) Aino-Olivia Leino UrjU 9,02, 3) Oona Mäkelä UrjU 9,65, 4) Milla Kortepuro UrjU 10,49. Erä 2 (NM) 1) Anni Kaleva UrjU 8,34, 2) Iida Salonen UrjU 8,40, 3) Viia Ojala UrjU 8,42, 4) Hilda Toivonen UrjU 8,92. 

P9 40 m (NM) 1) Mico Hjerp ForssSa 7,28, 2) Oskari Sakala UrjU 7,78, 3) Alexi Westergren UrjU 7,88, 4) Jonne Salminen TammRy 8,18, 5) Viljami Toivonen UrjU 9,04, 6) Viljami Lehti UrjU 9,11. 

P9 Pituus 1) Mico Hjerp ForssSa 2,88, 2) Oskari Sakala UrjU 2,55, 3) Jonne Salminen TammRy 2,51, 4) Onni Mäkinen UrjU 2,45, 5) Aapo Jaatinen UrjU 2,26, 6) Viljami Toivonen UrjU 1,93, 7) Viljami Lehti UrjU 1,32. 

T9 40 m (NM) 1) Fanni Paija UrjU 7,36, 2) Miina Pääjärvi ForssSa 7,68, 3) Enni Vienonen UrjU 8,00, 4) Oona Ristimäki UrjU 8,46, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 8,65. 

T9 Pituus 1) Fanni Paija UrjU 2,93, 2) Miina Pääjärvi ForssSa 2,66, 3) Viia Ojala UrjU 2,27, 4) Helmi Lehtinen UrjU 2,13, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,12, 6) Aino-Olivia Leino UrjU 1,92, 7) Hilda Toivonen UrjU 1,80. 

T11 60 m 1) Viivi Välimäki TammRy 9,72, 2) Miina Paija UrjU 10,18, 3) Saara Tallbacka UrjU 10,19, 4) Maija Oksa ViialVa 10,24, 5) Aliina Koivula UrjU 10,60, 6) Peppi Vehmaa UrjU 10,65, 7) Iiris Hämäläinen UrjU 10,79, 8) Julia Vuori ForssSa 10,81, 9) Julia Jalo UrjU 11,38, 10) Aino-Maija Jaatinen UrjU 12,10 

Erä 1 (NM) 1) Saara Tallbacka UrjU 10,19, 2) Peppi Vehmaa UrjU 10,65, 3) Julia Vuori ForssSa 10,81, 4) Julia Jalo UrjU 11,38, 5) Aino-Maija Jaatinen UrjU 12,10. Erä 2 (NM) 1) Viivi Välimäki TammRy 9,72, 2) Miina Paija UrjU 10,18, 3) Maija Oksa ViialVa 10,24, 4) Aliina Koivula UrjU 10,60, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 10,79. 

T11 Pituus 1) Viivi Välimäki TammRy 3,84, 2) Miina Paija UrjU 3,43, 3) Maija Oksa ViialVa 3,38, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 3,20, 5) Julia Vuori ForssSa 3,19, 6) Peppi Vehmaa UrjU 3,13, 7) Aliina Koivula UrjU 2,96, 8) Julia Jalo UrjU 2,94. 

T11 Kuula 1) Viivi Välimäki TammRy 8,41, 2) Julia Vuori ForssSa 6,75, 3) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,70, 4) Miina Paija UrjU 6,08, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 5,98, 6) Peppi Vehmaa UrjU 5,78, 7) Aliina Koivula UrjU 5,32, 8) Julia Jalo UrjU 5,05, 9) Maija Oksa ViialVa 4,85. 

P11 60 m 1) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 9,69, 2) Jarre Sipilä ForssSa 9,77, 3) Juuso Oksanen UrjU 10,20, 4) Toivo Lehtinen UrjU 10,24, 5) Otto Sipilä ForssSa 10,56, 6) Elias Eskola UrjU 10,60, 7) Ilmari Leino UrjU 10,91, 8) Niilo Laukkanen TammRy 10,93, 9) Mici Ojala UrjU 11,31 

Erä 1 (NM) 1) Juuso Oksanen UrjU 10,20, 2) Toivo Lehtinen UrjU 10,24, 3) Otto Sipilä ForssSa 10,56, 4) Elias Eskola UrjU 10,60, 5) Niilo Laukkanen TammRy 10,93. Erä 2 (NM) 1) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 9,69, 2) Jarre Sipilä ForssSa 9,77, 3) Ilmari Leino UrjU 10,91, 4) Mici Ojala UrjU 11,31. 

P11 Pituus 1) Juuso Oksanen UrjU 3,76, 2) Jarre Sipilä ForssSa 3,73, 3) Toivo Lehtinen UrjU 3,59, 4) Elias Eskola UrjU 3,47, 5) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 3,13, 6) Otto Sipilä ForssSa 3,07, 7) Niilo Laukkanen TammRy 2,97, 8) Ilmari Leino UrjU 2,71, 9) Mici Ojala UrjU 2,68. 

P11 Kuula 1) Jarre Sipilä ForssSa 7,01, 2) Elias Eskola UrjU 6,58, 3) Otto Sipilä ForssSa 6,51, 4) Juuso Oksanen UrjU 6,32, 5) Niilo Laukkanen TammRy 6,00, 6) Mici Ojala UrjU 5,61, 7) Toivo Lehtinen UrjU 5,51. 

T13 60m (-1,6) 1) Annika Kontio UrjU 9,78, 2) Anna Oksa ViialVa 10,16. 

T13 Keihäs 1) Viivi Välimäki TammRy 20,47, 2) Anna Oksa ViialVa 15,06. 

P13 60 m (-1,6) 1) Anselmi Jaatinen UrjU 9,44, 2) Jermu Konola ValkHa 9,49. 

P13 Korkeus 1) Anselmi Jaatinen UrjU 128. 

P13 Keihäs 1) Samu Kauppi TammRy 34,65, 2) Vili Välimäki TammRy 31,93, 3) Martti Lahtinen IkurinVi 29,80, 4) Anselmi Jaatinen UrjU 25,21, 5) Jermu Konola ValkHa 20,11. 

P15 800 m 1) Ilmari Leino UrjU 3.05,44, 2) Elias Eskola UrjU 3.28,25. 

P15 Pituus 1) Anselmi Jaatinen UrjU 4,21. 

P15 Kiekko 1) Saku Laine TampPy 44,22. 

T15 100 m (-3,8) 1) Ronja Kallionpää JanJa 14,93, 2) Siiri Laukkanen TammRy 15,69, 3) Mette Karppanen UrjU 16,07, 4) Laura Sanden UrjU 16,46, 5) Henna Salminen TammRy 16,96. 

T15 800 m 1) Laura Sanden UrjU 3.18,40. 

T15 Pituus 1) Laura Sanden UrjU 3,92, 2) Siiri Laukkanen TammRy 3,67, 3) Mette Karppanen UrjU 3,67. 

T15 Kiekko 1) Ronja Kallionpää JanJa 32,37, 2) Riikka Kataja UrjU 32,19, 3) Mette Karppanen UrjU 31,66, 4) Siiri Laukkanen TammRy 25,53, 5) Henna Salminen TammRy 23,54, 6) Laura Sanden UrjU 21,36, 7) Aino-Maija Jaatinen UrjU 18,79. 

N17 100m (-2,0) 1) Jenna Kajander UrjU 15,04, 2) Josefine Fischer SV Steinheim - Germany 16,05, 3) Senja Tallbacka UrjU 17,17. 

N17 Korkeus Josefine Fischer SV Steinheim - Germany. 

N17 Kuula 1) Miili Inomaa UrjU 8,57. 

M19 Kuula Olli Niemi KangKi 16,34. 

M19 Kiekko Olli Niemi KangKi 46,88. 

Palaa sivun alkuun

Halkivahan perinnepäivän kisatulokset 22.7.2017 

Tytöt 5 v 60 m: 1. Aliisa Jokinen 14,7; 2. Sara Vilhunen 15,9; 3. Milla Hakala 18,1; 4. Fanni Komu 18,4; 5. Mona Nousiainen 19,3; 6. Hilda Puttonen 20,2; 7. Tytti Komu 27,4; 8. Ella Tirkkonen 28,6; 9. Matilda Hutko 29,6; 10 Elli Ravantti 51,4: 11.Pihla Utunen 63,0.

Pojat 5 v 60 m: 1. Aaron Murto 14,6; 2. Elia Murto 15,1; 3. Verneri Tunkkari 17,5; 4. Lassi Saramies 18,3; 5. Hugo Syrjälä 21,4; 6. Veikka Komu 21,6; 7. Eino Vehmas 23,4; 8. Hugo Virtanen 23,8; 9. Topi Palm 24,1; 10. Nikolas Honkanen 24,5; 11. Akseli Komu 24,6; 12. Jare Ojala 51,7; 13. Viljam Nääppä 54,7.

Tytöt 7 v 60 m: 1. Minttu Saramies 13,8; 2. Anni Komu 14,0; 3. Tiia Komu 15,2; 4. Sandra Syrjälä 18,3.

Pojat 7 v 60 m: 1. Tony Komu 11,6; 2. Jonni Hutko 11,7; 3. Henri Vilhunen 12,5; 4. Matteus Murto 12,8; 5. Niilo Vehmas 12,9; 6. Eemil Järvinen 13,0.

Tytöt 9 v 100 m: 1. Inka Virtanen 18,4; 2. Adele Koivula 19,7; 3. Jenna Komu 22,5; 4. Maija Hynynen 24,1.

Pojat 9 v 100 m: 1. Lucas Toivola 17,1; 2. Ville Mattila 17,7; 3 .Henrik Luukkaala 19,1; 4. Olavi Rautanen 30,9.

Tytöt 11 v 100 m: 1. Katri Kortesato 16,7; 2. Alina Jokinen 17,1; 3. Selma Tunkkari 17,3.

Pojat 11 v 100 m: 1. Tapio Kankaanpää 16,8; 2. Mici Ojala 18,0; 3. Vilho Vehmas 18,7; 4. Aaro Haukioja 19,3.

Tytöt 13 v 300 m: 1. Juulia Rummukainen 1.06,6.

Pojat 13 v 300 m: 1. Axel Koivula 55,9; 2. Valtteri Mäkelä 56,4; 3. Onni Vehmas 58,0; 4. Kaarle Luukkaala 58,3; 5. Tuomas Virtanen 1.04,6; 6. Brandon Toivola 1.05,2.

Tytöt 15 v 300 m: 1.Vera Hynynen 58,4.

Pituus naiset: 1.Sara Hynynen 415; 2. Riikka Luukkaala 352; 3. Alina Jokinen 330; 4. Johanna Kulmala 298; 5. Anja Pirskanen.

Pituus miehet: 1. Topi Ojala 431; 2. Tomi Rautanen 362; 3. Raimo Nieminen 337; 4. Timo Pirskanen 320; 5. Jussi L 314; 6. Risto Kulmala 259.

Kuula naiset: 1. Sara Hynynen 8,60; 2. Maarit Hutko 8,35; 3. Hanna Törmä 7,80; 4. Anne Teränen 7,65; 5. Kirsi Kotilainen 7,15.

Kuula miehet alle 55 v: 1. Aleksi Ihalainen 8,95; 2. Jussi Korpela 8,50; 3. Mikko Mattila 8,45; 4. Jukka Hutko 8,40; 5. Tomi Rautanen 8,10; 6. Jussi L 7,80.

Kuula miehet yli 55 v: 1. Raimo Nieminen 11,35; 2. Timo Pirskanen 11,10; 3. Reijo Korpela 10,60; 4. Matti Kulmala 8,10; 5. Risto Kulmala 7,20.

Kottikärryviesti: 1. Sanna ja Markku 29,5; 2. Ville ja Tuukka 31,0; 3. Pauliina ja Jaakko 33,8; 4. Tiina ja Topi 37,4.

Palaa sivun alkuun

Varstakisat Urjalassa 23.7.2017 

M 100m 1) Petri Tauriainen PernU 11,71, 2) Niklas Kivipuro TampU 11,73, 3) Ville Kiviniemi SotkJy 11,91, 4) Marko Pet‰jä ForssSa 12,14, 5) Oskari Blomberg 12,23, 6) Timo Malinen ForssSa 12,39, 7) Atte Mustalahti LahdA 12,72, 8) Veli-Matti Mannila HelsTa 13,23, 9) Veijo Kylmäpuro HKV 13,99 

Erä 1 (+1,1) 1) Niklas Kivipuro TampU 11,73, 2) Ville Kiviniemi SotkJy 11,91, 3) Marko Petäjä ForssSa 12,14, 4) Veijo Kylmäpuro HKV 13,99. Erä 2 (-1,6) 1) Petri Tauriainen PernU 11,71, 2) Oskari Blomberg 12,23, 3) Timo Malinen ForssSa 12,39, 4) Atte Mustalahti LahdA 12,72, 5) Veli-Matti Mannila HelsTa 13,23. 

M Pituus 1) Timo Malinen ForssSa 6,21, 2) Petri Tauriainen PernU 5,77. 

M Kuula 1) Tommi Palm ForssSa 13,23, 2) Joni Salminen ForssSa 12,21, 3) Atte Mustalahti LahdA 11,39, 4) Marko Petäjä ForssSa 10,88, 5) Janne Lehtonen UrjU 9,16. 

M Kiekko 1) Tommi Palm ForssSa 41,76, 2) Timo Malinen ForssSa 39,23, 3) Mikko Karppanen TampU 37,21.

F37 1) Timo Mustikkamaa TampPy 33,80. 

M Keihäs 1) Henri-Jussi Kurvinen VehmU 58,96, 2) Marko Valkama VehmU 54,99, 3) Jari Aikio UrjU 42,68, 4) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 42,09, 5) Marko Petäjä ForssSa 41,42, 6) Janne Lehtonen UrjU 38,67. 

N 100m (+0,9) 1) Viivi Hellman TampPy 12,90, 2) Titta Mehtänen TampPy 12,98, 3) Johanna Nieminen VammsVoi 14,04. 

N 3000m 1) Sara Jukko IkaalU 13.15,32, Saara Malinen RunClub. 

N Pituus 1) Neea Zins TampPy 4,66, 2) Anna Aarnivala TampPy 4,50, 3) Ella Savonen LoimLei 4,48, Pihla Tuominen MarttMu NM. 

N Kiekko 1) Milla Mäkipää YlöjU 33,70, 2) Aino Keränen TurWei 30,68, 3) Emilia Eskola UrjU 26,69. 

N Keihäs 1) Jenni Kangas SeinäjSU 57,55, 2) Sanni Utriainen TampPy 52,34. 

T7 40m 1) Meri Henttonen HKV 7,48, 2) Julia Suolaniemi ToijVau 7,50, 3) Emma Toivonen LoimLei 7,65, 4) Minja Kaunisharju TammRy 7,73, 5) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,89, 6) Aino Oksa ViialVa 8,05, 7) Viia Ojala UrjU 8,33, 8) Iida Salonen UrjU 8,36, 9) Sissi Vesakoski UrjU 8,59, 10) Aino Kivistö UrjU 8,71, 11) Aino Leino UrjU 8,96, 12) Ronja Saarinen UrjU 9,01, 13) Oona Mäkelä UrjU 9,47, 14) Mila Kataisto UrjU 9,63, 15) Petra Saarinen UrjU 10,13, Aino-Olivia Leino UrjU 

Erä 1 1) Meri Henttonen HKV 7,48, 2) Iida Salonen UrjU 8,36, 3) Ronja Saarinen UrjU 9,01, 4) Oona Mäkelä UrjU 9,47, 5) Mila Kataisto UrjU 9,63. Erä 2 1) Julia Suolaniemi ToijVau 7,50, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,89, 3) Sissi Vesakoski UrjU 8,59, 4) Aino Kivistö UrjU 8,71, 5) Aino Leino UrjU 8,96. Erä 3 1) Emma Toivonen LoimLei 7,65, 2) Minja Kaunisharju TammRy 7,73, 3) Aino Oksa ViialVa 8,05, 4) Viia Ojala UrjU 8,33, 5) Petra Saarinen UrjU 10,13, Aino-Olivia Leino UrjU. 

P7 40m 1) Matias Viitanen ViialVa 7,83, 2) Antti OKsa ViialVa 7,93, 3) Perttu Loikkanen SalVil 8,12, 4) Joona Ratilainen ToijVau 8,27, 5) Onni Mäkinen UrjU 8,46, 6) Aapo Jaatinen UrjU 8,54, 7) Elmo Vesakoski UrjU 8,55, 8) Santeri Salonen UrjU 13,45, Joel Magnusson UrjU 

Erä 1 1) Antti OKsa ViialVa 7,93, 2) Joona Ratilainen ToijVau 8,27, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,46, Joel Magnusson UrjU. Erä 2 1) Matias Viitanen ViialVa 7,83, 2) Perttu Loikkanen SalVil 8,12, 3) Aapo Jaatinen UrjU 8,54, 4) Elmo Vesakoski UrjU 8,55, 5) Santeri Salonen UrjU 13,45. 

T8 40m 1) Nanna Salovaara LempKiYU 7,21, 2) Fanni Paija UrjU 7,42, 3) Vanessa Vesala ForssSa 7,45, 4) Ella-Maaria Stenberg UrjU 7,78, 5) Mandi Lehtimäki ForssSa 7,99, 6) Helmi Rajamäki LempKiYU 8,12. 

P8 40m 1) Jyri Mäkelä NokU 7,39, 2) Nico Välimäki VammsVoi 7,77, 3) Jonne Salminen TammRy 8,21, 4) Santeri Heinonen LoimLei 8,22. 

T9 40m 1) Viivi Manninen KestjNS 7,15, 2) Taika Henttonen HKV 7,24, 3) Miina Pääjärvi ForssSa 7,43, 4) Vilma Toivonen LoimLei 7,56, 5) Emma Korvenoja ForssSa 7,58, 6) Roosa Aulamo TampPy 7,60, 7) Anni Mäkelä UrjU 7,70, 8) Kiira Kilpinen LempKiYU 7,80, 9) Vilja Välimäki TammRy 8,23, Nanna Salovaara LempKiYU, Helmi Rajamäki LempKiYU 

Erä 1 1) Taika Henttonen HKV 7,24, 2) Miina Pääjärvi ForssSa 7,43, 3) Roosa Aulamo TampPy 7,60, 4) Kiira Kilpinen LempKiYU 7,80, 5) Vilja Välimäki TammRy 8,23, Nanna Salovaara LempKiYU. Erä 2 1) Viivi Manninen KestjNS 7,15, 2) Vilma Toivonen LoimLei 7,56, 3) Emma Korvenoja ForssSa 7,58, 4) Anni Mäkelä UrjU 7,70, Helmi Rajamäki LempKiYU. T9 1000m 1) Viivi Manninen KestjNS 3.59,94, 2) Vilma Toivonen LoimLei 4.13,70, 3) Emma Toivonen LoimLei 4.21,40, 4) Fanni Paija UrjU 4.24,31, 5) Kiira Kilpinen LempKiYU 4.26,32, 6) Anni Mäkelä UrjU 4.42,64, 7) Helmi Rajamäki LempKiYU 4.54,39, 8) Nanna Salovaara LempKiYU 4.54,54. 

T9 Pituus 1) Ruth Toivola HyvsU 3,52, 2) Viivi Manninen KestjNS 3,21, 3) Vanessa Vesala ForssSa 2,97, 4) Nanna Salovaara LempKiYU 2,92, 5) Vilja Välimäki TammRy 2,89, 6) Kiira Kilpinen LempKiYU 2,88, 7) Emma Korvenoja ForssSa 2,76, 8) Emma Toivonen LoimLei 2,76, 9) Roosa Aulamo TampPy 2,74, 10) Vilma Toivonen LoimLei 2,73, 11) Taika Henttonen HKV 2,73, 12) Miina Pääjärvi ForssSa 2,68, 13) Veera Niemi KanksLei 2,66, 14) Meri Henttonen HKV 2,63, 15) Anni Mäkelä UrjU 2,61, 16) Milja Kaapu PunkalKu 2,54, 17) Ella-Maaria Stenberg UrjU 2,51, 18) Mandi Lehtimäki ForssSa 2,34. 

T9 Kuula 1) Ruth Toivola HyvsU 6,79, 2) Roosa Aulamo TampPy 5,60, 3) Vilja Välimäki TammRy 5,45, 4) Vilma Toivonen LoimLei 5,35, 5) Milja Kaapu PunkalKu 5,05, 6) Miina Pääjärvi ForssSa 5,02, 7) Kiira Kilpinen LempKiYU 5,00, 8) Vanessa Vesala ForssSa 4,85, 9) Emma Korvenoja ForssSa 4,19, 10) Emma Toivonen LoimLei 4,15, 11) Anni Haimi PälkLL 4,11, 12) Fanni Paija UrjU 3,94, 13) Helmi Rajamäki LempKiYU 3,55, 14) Nanna Salovaara LempKiYU 3,42. 

P9 40m 1) Eero Korvenoja ForssSa 6,85, 2) Aapeli Karislahti LempKiYU 6,94, 3) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 7,03, 4) Nikolas LindÈn LoimLei 7,04, 5) Mico Hjerp ForssSa 7,19, 6) Roope Kirjavainen TuUL 7,30. 

P9 1000m 1) Joose Tiensuu VammsVoi 3.47,28, 2) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 3.51,03, 3) Hugo Salmi VammsVoi 3.51,36, 4) Nikolas LindÈn LoimLei 4.00,81, 5) Rasmus Salminen ForssSa 4.01,56, 6) Aapeli Karislahti LempKiYU 4.08,94, 7) Jyri Mäkelä NokU 4.14,71, 8) Eero Korvenoja ForssSa 4.26,81. 

P9 Pituus 1) Nikolas Lindén LoimLei 3,41, 2) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 3,26, 3) Aapeli Karislahti LempKiYU 3,22, 4) Eelis Loikkanen PerttPei 3,16, 5) Hugo Salmi VammsVoi 3,12, 6) Eero Korvenoja ForssSa 3,08, 7) Joose Tiensuu VammsVoi 3,07, 8) Rasmus Salminen ForssSa 3,05, 9) Jonne Salminen TammRy 2,58, 10) Joona Ratilainen ToijVau 2,23. 

P9 Kiekko 1) Roope Kirjavainen TuUL 17,62, 2) Aarni Elomaa TampPy 16,78, 3) Rasmus Salminen ForssSa 13,17, 4) Aapeli Karislahti LempKiYU 12,16, 5) Nikolas LindÈn LoimLei 9,76, 6) Jyri Mäkelä NokU 8,88, 7) Santeri Heinonen LoimLei 8,49, 8) Aapo Jaatinen UrjU 5,05. 

T10 60m 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,43, 2) Tiia Talonen TammRy 9,48, 3) Laura Ratilainen ToijVau 9,52, 4) Julia Viitanen ViialVa 9,80, 5) Vilja Hujanen ViialVa 9,85, 6) Miina Paija UrjU 10,01, 7) Aliina Koivula UrjU 10,02, 8) Peppi Vehmaa UrjU 10,30, 9) Roosa Haanpää ViialVa 10,54 

Erä 1 1) Laura Ratilainen ToijVau 9,52, 2) Julia Viitanen ViialVa 9,80, 3) Vilja Hujanen ViialVa 9,85, 4) Miina Paija UrjU 10,01, 5) Roosa Haanpää ViialVa 10,54. Erä 2 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,43, 2) Tiia Talonen TammRy 9,48, 3) Aliina Koivula UrjU 10,02, 4) Peppi Vehmaa UrjU 10,30. 

P10 60m 1) Niilo Laukkanen TammRy 10,30, 2) Elias Eskola UrjU 10,39, 3) Ilmari Leino UrjU 10,50, 4) Arto Mäkelä NokU 10,52, 5) Mico Hjerp ForssSa 10,60. 

T11 60m 1) Erika Pyykkö ForssSa 8,77, 2) Aino Aalto HämeenlTa 9,26, 3) Martta Laine ValkHa 9,42, 4) Emilia Rättö HämeenlTa 9,55, 5) Viivi Välimäki TammRy 9,56, 6) Maija Oksa ViialVa 9,57, 7) Lotta Taka-Aho TampPy 9,78, 8) Laura Touru ForssSa 9,85, 9) Pinja Kurki TampPy 9,88, 10) Pihla Kurki TampPy 10,13 

Erä 1 1) Martta Laine ValkHa 9,42, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,56, 3) Maija Oksa ViialVa 9,57, 4) Pinja Kurki TampPy 9,88, 5) Pihla Kurki TampPy 10,13. Erä 2 1) Erika Pyykkö ForssSa 8,77, 2) Aino Aalto HämeenlTa 9,26, 3) Emilia Rättö HämeenlTa 9,55, 4) Lotta Taka-Aho TampPy 9,78, 5) Laura Touru ForssSa 9,85. 

T11 1000m 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 3.42,94, 2) Viivi Välimäki TammRy 3.50,11, 3) Laura Ratilainen ToijVau 3.57,79, 4) Miina Paija UrjU 4.01,11, 5) Maija Oksa ViialVa 4.06,34, 6) Elvi Helenius NokU 4.06,62, 7) Lotta Taka-Aho TampPy 4.19,53, 8) Roosa Haanpää ViialVa 4.56,37, 9) Juuli Laakso TampPy 5.08,39, Erika Pyykkö ForssSa DNS. 

T11 Korkeus 1) Aino Aalto HämeenlTa 140, 2) Erica Syrjälä TammRy 127, 3) Laura Touru ForssSa 127, 4) Emilia Rättö HämeenlTa 123, 5) Miina Paija UrjU 123, 6) Maija Oksa ViialVa 119, 7) Erika Pyykkö ForssSa 119, 8) Pihla Kurki TampPy 115, 9) Alisa Syrjälä TammRy 115, 10) Laura Ratilainen ToijVau 115, 11) Elvi Helenius NokU 110, 12) Venla Patrikainen NokU 110, 12) Pinja Kurki TampPy 110, 14) Aliina Koivula UrjU 110, 15) Lotta Taka-Aho TampPy 105, 15) Peppi Vehmaa UrjU 105, 17) Juuli Laakso TampPy 80, 17) Vilja Hujanen ViialVa 80. 

T11 Kuula 1) Aino Aalto HämeenlTa 10,58, 2) Martta Laine ValkHa 9,05, 3) Viivi Välimäki TammRy 8,71, 4) Erika Pyykkö ForssSa 8,70, 5) Venla Patrikainen NokU 7,38, 6) Laura Touru ForssSa 7,25, 7) Emilia Rättö HämeenlTa 7,21, 8) Tiia Talonen TammRy 6,95, 9) Erica Syrjälä TammRy 6,82, 10) Veera Rantala LempKiYU 6,74, 11) Vanessa Salminen ForssSa 6,73, 12) Peppi Vehmaa UrjU 6,72, 13) Alisa Syrjälä TammRy 6,70, 14) Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,32, 15) Miina Paija UrjU 6,15, 16) Vilja Hujanen ViialVa 5,97, 17) Aliina Koivula UrjU 5,95, 18) Roosa Haanpää ViialVa 5,81, 19) Laura Ratilainen ToijVau 5,67, 20) Maija Oksa ViialVa 5,28. 

P11 60m 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,76, 2) Konsta Manninen KestjNS 8,94, 3) Tuomas Rättö HämeenlTa 9,17, 4) Niilo Harjunmaa LauttLu 9,18, 5) Lauri Kylmäpuro HKV 9,22, 6) Eeti Hänninen HämeenlTa 9,51, 7) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 9,55, 8) Kalle ƒijälä PälkLL 9,60, 9) Arttu Haimi PälkLL 9,64, 10) RenÈ-Peter Vuorio MaarMa 9,71, 11) Juuso Oksanen UrjU 9,98, 12) Hannu Sjöblom LoimLei 10,03, 13) Juho Kilpinen PälkLL 10,20, 14) Miro Mattila LiedPa 10,23, 15) Joona Salminen TammRy 10,27, 16) Juho Touru ForssSa 10,39, 17) Elias Hietanen RiihimKi 10,41, 18) Mici Ojala UrjU 11,03 

Erä 1 1) Konsta Manninen KestjNS 8,94, 2) Tuomas Rättö HämeenlTa 9,17, 3) RenÈ-Peter Vuorio MaarMa 9,71, 4) Hannu Sjöblom LoimLei 10,03, 5) Juho Touru ForssSa 10,39, 6) Mici Ojala UrjU 11,03. Erä 2 1) Lauri Kylmäpuro HKV 9,22, 2) Eeti Hänninen HämeenlTa 9,51, 3) Kalle ƒijälä PälkLL 9,60, 4) Arttu Haimi PälkLL 9,64, 5) Miro Mattila LiedPa 10,23, 6) Elias Hietanen RiihimKi 10,41. Erä 3 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,76, 2) Niilo Harjunmaa LauttLu 9,18, 3) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 9,55, 4) Juuso Oksanen UrjU 9,98, 5) Juho Kilpinen PälkLL 10,20, 6) Joona Salminen TammRy 10,27. 

P11 1000m 1) Miro Mattila LiedPa 3.29,27, 2) Hannu Sjöblom LoimLei 3.33,20, 3) Jesse Salo TampPy 3.35,82, 4) RenÈ-Peter Vuorio MaarMa 3.44,80, 5) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 3.47,83, 6) Joona Koskinen ViialVa 3.49,60, 7) Eeti Hänninen HämeenlTa 4.00,47, 8) Ilmari Leino UrjU 4.02,13, 9) Arto Mäkelä NokU 4.02,48, 10) Juho Touru ForssSa 4.14,10, 11) Tuomas Rättö HämeenlTa 4.35,02, 12) Elias Eskola UrjU 4.43,40, 13) Mici Ojala UrjU 4.52,93. 

P11 Pituus 1) Tuomas Rättö HämeenlTa 4,25, 2) Konsta Manninen KestjNS 4,18, 3) Eemil Siuko PunkalKu 4,10, 4) Lauri Kylmäpuro HKV 4,06, 5) Eeti Hänninen HämeenlTa 4,02, 6) RenÈ-Peter Vuorio MaarMa 3,92, 7) Kalle ƒijälä PälkLL 3,91, 8) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 3,78, 9) Niilo Harjunmaa LauttLu 3,63, 10) Miro Mattila LiedPa 3,44, 11) Hannu Sjöblom LoimLei 3,42, 12) Elias Hietanen RiihimKi 3,41, 13) Joona Taipale PälkLL 3,38, 14) Joona Salminen TammRy 3,35, 15) Juuso Oksanen UrjU 3,34, 16) Elias Eskola UrjU 3,31, 17) Juho Touru ForssSa 3,16, 18) Ilmari Leino UrjU 2,66, 19) Mici Ojala UrjU 2,54. 

P11 Kuula 1) Mico Lampinen HKV 11,41, 2) Kalle ƒijälä PälkLL 9,55, 3) Eeti Hänninen HämeenlTa 8,09, 4) Tuomas Rättö HämeenlTa 7,40, 5) Juho Touru ForssSa 7,37, 6) Joona Salminen TammRy 7,06, 7) Lauri Kylmäpuro HKV 6,84, 8) Joona Taipale PälkLL 6,81, 9) Artturi Gauffin KaarUra 6,64, 10) Arttu Haimi PälkLL 6,43, 11) Elias Eskola UrjU 6,20, 12) Juuso Oksanen UrjU 5,96, 13) Niilo Laukkanen TammRy 5,90, 14) Juho Kilpinen PälkLL 5,46, 15) Mici Ojala UrjU 5,26. 

T12 60m 1) Amanda Lehtimäki ForssSa 8,70, 2) Minea LindÈn LoimLei 9,33, 3) Inkeri Kaseva ForssSa 9,44, 4) Lotta Kirjavainen TuUL 9,60, 5) Birgit Tuomola KestjNS 9,83, 6) Anna Oksa ViialVa 9,94, 7) Jeena Talvinen LoimLei 10,06 

Erä 1 (-0,2) 1) Minea Lindén LoimLei 9,33, 2) Inkeri Kaseva ForssSa 9,44, 3) Birgit Tuomola KestjNS 9,83, 4) Jeena Talvinen LoimLei 10,06. Erä 2 (+0,7) 1) Amanda Lehtimäki ForssSa 8,70, 2) Lotta Kirjavainen TuUL 9,60, 3) Anna Oksa ViialVa 9,94. 

P12 60m (+1,9) 1) Mikael Viitanen ViialVa 8,83, 2) Jonne Niemelä IkaalU 9,18, 3) Joona Lehtinen ViialVa 9,49. 

P13 60m 1) Juho Leppä SomE 8,21, 2) Ville Kylmäpuro HKV 8,52, 3) Aleksi Tauriainen PernU 8,56, 4) Patrik Järvinen TampPy 8,58, 5) Antti Sainio TampPy 8,69, 6) Aleksi Lampinen PunkalKu 8,88, 7) Verneri Vesala ForssSa 8,94, 8) Veeti Saarinen TammRy 9,34, 9) Jesse Tuki TammRy 9,42, 10) Vili Välimäki TammRy 9,56 

Erä 1 (-0,3) 1) Ville Kylmäpuro HKV 8,52, 2) Patrik Järvinen TampPy 8,58, 3) Verneri Vesala ForssSa 8,94, 4) Veeti Saarinen TammRy 9,34, 5) Jesse Tuki TammRy 9,42, 6) Vili Välimäki TammRy 9,56. Erä 2 (+0,8) 1) Juho Leppä SomE 8,21, 2) Aleksi Tauriainen PernU 8,56, 3) Antti Sainio TampPy 8,69, 4) Aleksi Lampinen PunkalKu 8,88. 

P13 1000m 1) Veeti Saarinen TammRy 3.15,48, 2) Konsta Uuttera KestjNS 3.17,72, 3) Eetu Koskinen ViialVa 3.51,91. 

P13 60m aidat (+1,6) 1) Verneri Vesala ForssSa 10,02, 2) Juho Leppä SomE 10,34, 3) Patrik Järvinen TampPy 10,54, 4) Jesse Tuki TammRy 10,67, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 11,46, 6) Joona Lehtinen ViialVa 12,14. 

P13 Pituus 1) Juho Leppä SomE 5,22, 2) Ville Kylmäpuro HKV 5,05, 3) Antti Sainio TampPy 4,62, 4) Patrik Järvinen TampPy 4,37, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 4,33, 6) Verneri Vesala ForssSa 4,25, 7) Jonne Niemelä IkaalU 4,22, 8) Mikael Viitanen ViialVa 4,17, 9) Aleksi Lampinen PunkalKu 4,14, 10) Jesse Tuki TammRy 4,13, 11) Veeti Saarinen TammRy 4,08, 12) Niko Mikkola PorinYU 4,06, 13) Joona Lehtinen ViialVa 3,93. 

P13 Kiekko 1) Max Lampinen HKV 47,88, 2) Mico Lampinen HKV 37,59, 3) Verneri Vesala ForssSa 33,69, 4) Vili Välimäki TammRy 28,86, 5) Niilo Virta LempKiYU 26,81, 6) Patrik Järvinen TampPy 25,32, 7) Ville Kylmäpuro HKV 24,62, 8) Jonne Niemelä IkaalU 23,99, 9) Topias Kaapu PunkalKu 21,36. 

T13 60m 1) Oona Syyri ForssSa 8,80, 1) Moona Mäkelä HämeenlTa 8,80, 1) Krista Manninen KestjNS 8,80, 4) Nina Välimäki VammsVoi 8,88, 5) Emmi Hietanen RiihimKi 9,03, 6) Jasmin Sara-Aho YlöjU 9,07, 7) Helmi Siuko PunkalKu 9,20, 8) Kukka Stelander YlöjU 9,28, 9) Säde Engblom TurTo 9,81 

Erä 1 (-0,7) 1) Oona Syyri ForssSa 8,80, 1) Moona Mäkelä HämeenlTa 8,80, 3) Emmi Hietanen RiihimKi 9,03, 4) Jasmin Sara-Aho YlöjU 9,07, 5) Säde Engblom TurTo 9,81. Erä 2 (+1,7) 1) Krista Manninen KestjNS 8,80, 2) Nina Välimäki VammsVoi 8,88, 3) Helmi Siuko PunkalKu 9,20, 4) Kukka Stelander YlöjU 9,28. 

T13 1000m 1) Emmi Hietanen RiihimKi 3.24,79, 2) Minea LindÈn LoimLei 3.29,00, 3) Birgit Tuomola KestjNS 3.33,26, 4) Emmi Henriksson NokU 3.47,88, 5) Elice Helenius ViialVa 3.51,08, 6) Säde Engblom TurTo 4.27,54, Krista Manninen KestjNS DNS. 

T13 60m aidat 1) Alisa Tikkanen EspTa 9,84, 2) Moona Mäkelä HämeenlTa 10,23, 3) Emmi Hietanen RiihimKi 10,27, 4) Nina Välimäki VammsVoi 10,50, 5) Vilma Toivonen HämeenlTa 10,84, 6) Vilma Valtonen PaimU 11,57, 7) Minea LindÈn LoimLei 12,53, 8) Anna Oksa ViialVa 13,18, 9) Jeena Talvinen LoimLei 13,44, 10) Inkeri Kaseva ForssSa 14,26 

Erä 1 (+1,9) 1) Moona Mäkelä HämeenlTa 10,23, 2) Emmi Hietanen RiihimKi 10,27, 3) Nina Välimäki VammsVoi 10,50, 4) Minea Lindén LoimLei 12,53, 5) Jeena Talvinen LoimLei 13,44. Erä 2 (+2,2) 1) Alisa Tikkanen EspTa 9,84, 2) Vilma Toivonen HämeenlTa 10,84, 3) Vilma Valtonen PaimU 11,57, 4) Anna Oksa ViialVa 13,18, 5) Inkeri Kaseva ForssSa 14,26. 

T13 Pituus 1) Krista Manninen KestjNS 4,52, 2) Moona Mäkelä HämeenlTa 4,40, 3) Emmi Hietanen RiihimKi 4,34, 4) Oona Syyri ForssSa 4,33, 5) Vilma Toivonen HämeenlTa 4,05, 6) Wilhelmiina Aho ForssSa 4,02, 7) Minea LindÈn LoimLei 4,00, 8) Birgit Tuomola KestjNS 3,89, 9) Amanda Lehtimäki ForssSa 3,86, 10) Emmi Uuppo LoimLei 3,84, 11) Vilma Valtonen PaimU 3,83, 12) Jasmin Sara-Aho YlöjU 3,72, 13) Inkeri Kaseva ForssSa 3,56, 14) Kukka Stelander YlöjU 3,52, 15) Emmi Kotamäki KarkkPo 3,52, 16) Viivi Taipale PälkLL 3,29, 17) Anna Oksa ViialVa 3,28, 18) Lotta Kirjavainen TuUL 3,25, 19) Jeena Talvinen LoimLei 2,98. 

T13 Keihäs 1) Emmi Hietanen RiihimKi 34,01, 2) Nina Välimäki VammsVoi 32,86, 3) Moona Mäkelä HämeenlTa 29,58, 4) Erica Syrjälä TammRy 27,53, 5) Vilma Toivonen HämeenlTa 25,50, 6) Säde Engblom TurTo 25,45, 7) Viivi Taipale PälkLL 24,73, 8) Inkeri Kaseva ForssSa 23,58, 9) Helmi Hujanen ViialVa 19,87, 10) Veera Rantala LempKiYU 19,27, 11) Anna Oksa ViialVa 14,15, 12) Miina Valtonen PaimU 13,84, 13) Emmi Uuppo LoimLei 13,46. 

P15 100m (+1,8) 1) Lauri Niemi KanksLei 12,29, 2) Mikko Mäkipää YlöjU 12,50, 3) Tommi Turunen LempKiYU 12,67, 4) Topi Rantanen YlöjU 12,81, 5) Juuso Mäkipere LiedPa 13,33, 6) Joel Kuosmanen KeskiUYU 13,49. 

P15 800m 1) Patrik Järvinen TampPy 2.18,17, 2) Konsta Manninen KestjNS 2.27,45. 

P15 100m aidat (+0,6) 1) Elias Kosonen ValkHa 18,11. 

P15 Korkeus 1) Leevi LampÈn LempKiYU 158, 2) Juuso Mäkipere LiedPa 156, 3) Elias Kosonen ValkHa 136, 4) Jonne Niemelä IkaalU 136, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 130. 

P15 Keihäs 1) Arno Toivola HyvsU 36,49, 2) Topi Rantanen YlöjU 32,35, 3) Aleksi Lampinen PunkalKu 24,16. 

T15 100m 1) Alisa Tikkanen EspTa 13,75, 2) Aliisa Keskinen ToijVau 14,09, 3) Siiri Elomaa TampPy 14,12, 4) Emmi Nieminen TammRy 14,25, 5) Mette Karppanen UrjU 14,89, 6) Siiri Tuominen KokemKV 14,91, 7) Siiri Laukkanen TammRy 15,08, 8) Elina Pöllänen KarkkPo 17,10, Maryana Ishanova HämeenlTa DNS 

Erä 1 (-0,9) 1) Aliisa Keskinen ToijVau 14,09, 2) Siiri Elomaa TampPy 14,12, 3) Siiri Tuominen KokemKV 14,91, 4) Elina Pöllänen KarkkPo 17,10, Maryana Ishanova HämeenlTa DNS. Erä 2 (+0,4) 1) Alisa Tikkanen EspTa 13,75, 2) Emmi Nieminen TammRy 14,25, 3) Mette Karppanen UrjU 14,89, 4) Siiri Laukkanen TammRy 15,08. 

T15 800m 1) Julia Junkkala VammsVoi 2.27,48, 2) Aliisa Keskinen ToijVau 2.27,69, 3) Ida-Sofia Simola HämeenlTa 2.40,97, 4) Inari Leppäniemi KokemKV 2.46,64, 5) Emmi Kotamäki KarkkPo 2.55,49, 6) Mari Rekomaa ValkHa 2.58,44. 

T15 80m aidat (+0,8) 1) Emilia Kilpinen LempKiYU 13,11, 2) Siiri Mäkilä TammRy 13,46, 3) Siiri Tuominen KokemKV 13,95. 

T15 Korkeus 1) Siiri Tuominen KokemKV 151, 2) Laura Sanden UrjU 140, 3) Inari Harjunmaa LauttLu 140, 4) Wilhelmiina Aho ForssSa 136, 5) Elina Pöllänen KarkkPo 116. 

T15 Moukari 1) Silja Kosonen SomE 56,64, 2) Riikka Kataja UrjU 45,27, 3) Liinu Salo ValkHa 41,75, 4) Senja Pantti IFSibboV 37,73, 5) Silja Toivonen HämeenlTa 34,59, 6) Henna Salminen TammRy 34,43, 7) Arlea Koskenniemi TampU 32,11, 8) Aino-Maija Jaatinen UrjU 15,11. 

M17 100m (-1,2) 1) Jesse Kivipuro TampU 12,21. 

M17 800m 1) Valtteri Lehtonen TuUL 2.09,98. 

M17 Pituus 1) Ville Tuki TammRy 5,36, 2) Arttu Tauriainen PernU 5,32, 3) Trin Lipiäinen LauttLu 5,22. 

M17 Kuula 1) Jesper Kallio VammsVoi 12,51, 2) Joonas Nieminen UrjU 10,01, Kosti Malmström ForssSa. 

M17 Kiekko 1) Jesper Kallio VammsVoi 30,58. 

N17 100m 1) Kaisa Pousi TampPy 13,17, 2) Anni Hongisto TuUL 13,74, 4) Emma Kosonen ValkHa 13,92, 5) Sara Niinimäki ViialVa 14,17, 6) Emmi Karhu ViialVa 14,19, 7) Jasmine Lauren TurWei 14,44 

Erä 1 (-0,8) 4) Sara Niinimäki ViialVa 14,17, 5) Emmi Karhu ViialVa 14,19, 6) Jasmine Lauren TurWei 14,44. Erä 2 (+1,0) 1) Kaisa Pousi TampPy 13,17, 2) Anni Hongisto TuUL 13,74, 3) Emma Kosonen ValkHa 13,92. 

N17 100m aidat (+3,6) 1) Kaisa Pousi TampPy 14,48, 2) Pinja Lehtinen ViialVa 15,13, 3) Salla Tuominen TampPy 15,58, 4) Emma Kosonen ValkHa 15,65, 5) Merette Koskenniemi TampU 15,71. 

N17 Pituus 1) Veera Uusinoka TampPy 4,92, 2) Merette Koskenniemi TampU 4,78, 3) Lilja Mäkinen YlöjU 4,68, 4) Meri Elomaa TampPy 4,45, 5) Sara Niinimäki ViialVa 4,35, 6) Kiira Vilenius ViialVa 4,25, 7) Peppi Pohjamies UrjU 4,04, 8) Elina Kauranen LoimLei 4,00, Maryana Ishanova HämeenlTa. 

N17 Kuula 1) Heidi Nevala KoskKai 12,82, 2) Merette Koskenniemi TampU 11,90, 3) Salla Tuominen TampPy 10,73, 4) Jasmine Lauren TurWei 10,67, 5) Kaisa Pousi TampPy 10,48, 6) Kiira Vilenius ViialVa 9,67, 7) Henna Salminen TammRy 9,64, 8) Siiri Laukkanen TammRy 7,48. 

N17 Keihäs 1) Peppi Koppanen TammRy 36,10, 2) Jonna Sainio TampPy 34,77, 3) Siiri Elomaa TampPy 34,66, 4) Venla Toivola HyvsU 34,30, 5) Meri Elomaa TampPy 34,13, 6) Peppi Pohjamies UrjU 33,03, 7) Silja Toivonen HämeenlTa 32,92, 8) Elina Kauranen LoimLei 32,50, 9) Fanny Perkkola LaitJy 28,69, 10) Pinja Lehtinen ViialVa 22,44, Kiira Vilenius ViialVa NM. 

M19 100m (-1,2) 1) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,86, 2) Joni Ruokaismäki OrivPo 12,16, 3) Jussi Lepistö OrivPo 12,20. 

M19 Pituus 1) Jussi Lepistö OrivPo 6,28, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 6,05. 

M19 Kuula 1) Olli Niemi KangKi 16,02, 2) Verner Perkkola LaitJy 12,57. 

M19 Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 46,08, 2) Jussi Hämelahti LängelmU 45,04, 3) Verner Perkkola LaitJy 36,63, 4) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 34,01. 

N19 100m (+0,9) 1) Neea Zins TampPy 13,11, 2) Ella Savonen LoimLei 13,91. 

N19 Korkeus 1) Salla Tuominen TampPy 155. 

N19 Keihäs Janette Kaukonen KaarUra NM. 

Palaa sivun alkuun

Urjalan kalakerho 3 kahvionki käytiin Tarpianjoella sunnuntaina 9.7.:
1. Timo Sillanpää 6130g
2. Markku Vanhanen 5260g
3. Keijo Karonen 725g
4. Mauri Mäntytörmä 540g
5. Eila Karonen 445g
6. Voitto Karonen 320g
 
 

Viikkokisat 5.7.2017

P5 40m 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,08, 2) Santeri Leinonen UrjU 10,15, 3) Samu Leppänen UrjU 11,48, 4) Gluck Eetu UrjU 11,54, 5) Kaleva Arttu UrjU 11,68, 6) Oiva Sulkanen UrjU 12,54, 7) Santeri Salonen UrjU 13,22 
Erä 1 1) Gluck Eetu UrjU 11,54, 2) Oiva Sulkanen UrjU 12,54, 3) Santeri Salonen UrjU 13,22. Er‰ 2 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,08, 2) Santeri Leinonen UrjU 10,15, 3) Samu Leppänen UrjU 11,48, 4) Kaleva Arttu UrjU 11,68. 

T5 40m 1) Anette Nelimarkka UlvST 9,54, 2) Mila Kataisto UrjU 9,83, 3) Sissi Vesakoski UrjU 9,93, 4) Lyydia Toivonen UrjU 10,14, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 11,02, 6) Elli Toorikka UrjU 11,50, 7) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,02, 8) Minja Antila UrjU 15,21, 9) Virella Ojala UrjU 19,69, 10) Aino Sulkanen UrjU 38,92 
Erä 1 (NM) 1) Mila Kataisto UrjU 9,83, 2) Sissi Vesakoski UrjU 9,93, 3) Lyydia Toivonen UrjU 10,14, 4) Elli Toorikka UrjU 11,50, 5) Aino Sulkanen UrjU 38,92. Erä 2 (NM) 1) Anette Nelimarkka UlvST 9,54, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 11,02, 3) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,02, 4) Minja Antila UrjU 15,21, 5) Virella Ojala UrjU 19,69. 

P7 40m (NM) 1) Oksa Antti ViialVa 7,77, 2) Onni M‰kinen UrjU 8,40, 3) Elmo Vesakoski UrjU 8,44, 4) Aapo Jaatinen UrjU 9,00. 

T7 40m 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,93, 2) Aino Oksa ViialVa 8,23, 3) Anni Kaleva UrjU 8,24, 4) Viia Ojala UrjU 8,33, 5) Iida Salonen UrjU 8,58, 6) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,73, 7) Elli Paija UrjU 8,75, 8) Aino Kivistö UrjU 8,85, 9) Fanni Alhainen UrjU 8,97, 10) Amalia Virtanen UrjU 9,06, 11) Oona Mäkelä UrjU 9,22, 12) Aino-Olivia Leino UrjU 9,31, 13) Hertta Rajamäki LempKiYU 9,64, 14) Alli Alhainen UrjU 9,68 
Erä 1 (NM) 1) Anni Kaleva UrjU 8,24, 2) Viia Ojala UrjU 8,33, 3) Elli Paija UrjU 8,75, 4) Oona Mäkelä UrjU 9,22, 5) Alli Alhainen UrjU 9,68. Erä 2 (NM) 1) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,73, 2) Aino Kivistˆ UrjU 8,85, 3) Fanni Alhainen UrjU 8,97, 4) Amalia Virtanen UrjU 9,06, 5) Hertta Rajamäki LempKiYU 9,64. Erä 3 (NM) 1) Minja Kaunisharju TammRy 7,93, 2) Aino Oksa ViialVa 8,23, 3) Iida Salonen UrjU 8,58, 4) Aino-Olivia Leino UrjU 9,31. 

P9 40m 1) Samuel Salmela PunkalKu 7,05, 2) Nikolas Lindén LoimLei 7,13, 3) Jimi Harju UrjU 9,66, 4) Niko Mero UrjU 10,21. 

P9 Korkeus 1) Samuel Salmela PunkalKu 102, 2) Nikolas Lindén LoimLei 98, 3) Niko Mero UrjU 60. 

P9 Keihäs 1) Samuel Salmela PunkalKu 15,18. 

T9 40m 1) Nanna Salovaara LempKiYU 7,29, 2) Kiira Kilpinen LempKiYU 7,91, 3) Enni Vienonen UrjU 7,96, 4) Helmi Rajam‰ki LempKiYU 8,11, 5) Vilja Välimäki TammRy 8,17, 6) Anni Mäkelä UrjU 8,21, 7) Siiri Nieminen PunkalKu 8,73, Fanni Paija UrjU DNS 
Erä 1 (NM) 1) Nanna Salovaara LempKiYU 7,29, 2) Anni Mäkelä UrjU 8,21, 3) Siiri Nieminen PunkalKu 8,73, Fanni Paija UrjU DNS. Er‰ 2 1) Kiira Kilpinen LempKiYU 7,91, 2) Enni Vienonen UrjU 7,96, 3) Helmi Rajamäki LempKiYU 8,11, 4) Vilja Välimäki TammRy 8,17. 

T9 Korkeus 1) Nanna Salovaara LempKiYU 92, 2) Minja Kaunisharju TammRy 92, 3) Kiira Kilpinen LempKiYU 86, 3) Anni Mäkelä UrjU 86, 5) Milja Kaapu PunkalKu 86, 6) Helmi Lehtinen UrjU 80, Fanni Paija UrjU. 

T9 Keihäs 1) Vilja Välimäki TammRy 14,80, 2) Kiira Kilpinen LempKiYU 12,10, 3) Helmi Rajamäki LempKiYU 8,19, 4) Rosaliina Nelimarkka UlvST 7,57, 5) Helmi Lehtinen UrjU 7,12, Fanni Paija UrjU. 

T11 1000m 1) Emma Viholainen UrjU 4.01,00, 2) Miina Paija UrjU 4.02,13, 3) Maija Oksa ViialVa 4.04,01, 4) Siiri Pohjamies UrjU 4.06,66, 5) Saara Tallbacka UrjU 4.15,39, 6) Anni Viljanen ToijVau 4.22,74. 

T11 60m aidat 1) Viivi Välimäki TammRy 11,87, 2) Maija Oksa ViialVa 12,19, 3) Miina Paija UrjU 12,30, 4) Rebecca Nelimarkka UlvST 12,94, 5) Siiri Pohjamies UrjU 12,98, 6) Anni Viljanen ToijVau 13,10, 7) Saara Tallbacka UrjU 13,18, 8) Aliina Koivula UrjU 13,85, 9) Iiris Hämäläinen UrjU 15,18, 10) Emma Viholainen UrjU 17,95 
Er‰ 1 (+1,9) 1) Viivi Välimäki TammRy 11,87, 2) Miina Paija UrjU 12,30, 3) Rebecca Nelimarkka UlvST 12,94, 4) Siiri Pohjamies UrjU 12,98, 5) Saara Tallbacka UrjU 13,18. Er‰ 2 (-0,4) 1) Maija Oksa ViialVa 12,19, 2) Anni Viljanen ToijVau 13,10, 3) Aliina Koivula UrjU 13,85, 4) Iiris Hämäläinen UrjU 15,18, 5) Emma Viholainen UrjU 17,95. 

T11 Pituus 1) Viivi Välimäki TammRy 3,97, 2) Miina Paija UrjU 3,67, 3) Maija Oksa ViialVa 3,65, 4) Rebecca Nelimarkka UlvST 3,43, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 3,33, 6) Peppi Vehmaa UrjU 3,31, 7) Saara Tallbacka UrjU 3,27, 8) Anni Viljanen ToijVau 3,22, 9) Aliina Koivula UrjU 3,19, 10) Eevi Vatka ToijVau 2,86, Alisa Harju UrjU DNS. 

T11 Kiekko 1) Viivi Välimäki TammRy 21,35, 2) Anni Viljanen ToijVau 20,34, 3) Rebecca Nelimarkka UlvST 20,04, 4) Aino-Maija Jaatinen UrjU 18,59, 5) Iiris Hämäläinen UrjU 13,81, 6) Eevi Vatka ToijVau 13,78, 7) Vilja Välimäki TammRy 13,25, 8) Saara Tallbacka UrjU 13,04, 9) Milja Kaapu PunkalKu 12,04, 10) Miina Paija UrjU 11,26, 11) Peppi Vehmaa UrjU 11,25, 12) Aliina Koivula UrjU 10,56. 

P11 1000m 1) Konsta Manninen KestjNS 3.11,61, 2) Joakim Tuomola KestjNS 4.08,06, 3) Ilmari Leino UrjU 4.10,16, 4) Gustafsson Eino Helsinki 4.26,95, 5) Toivo Lehtinen UrjU 4.29,06, 6) Mici Ojala UrjU 4.57,22. 

P11 60m aidat 1) Aleksi Jokela TammRy 10,41, 2) Konsta Manninen KestjNS 10,85, 3) Elias Eskola UrjU 13,18, 4) Toivo Lehtinen UrjU 13,63, 5) Nikolas Lindén LoimLei 13,76, 6) Gustafsson Eino Helsinki 13,82, 7) Mici Ojala UrjU 13,92, 8) Eemil Salmela PunkalKu 14,51 
Erä 1 (-0,1) 1) Aleksi Jokela TammRy 10,41, 2) Elias Eskola UrjU 13,18, 3) Gustafsson Eino Helsinki 13,82, 4) Mici Ojala UrjU 13,92. Erä 2 (+0,5) 1) Konsta Manninen KestjNS 10,85, 2) Toivo Lehtinen UrjU 13,63, 3) Nikolas LindÈn LoimLei 13,76, 4) Eemil Salmela PunkalKu 14,51. 

P11 Pituus 1) Aleksi Jokela TammRy 4,22, 2) Konsta Manninen KestjNS 4,15, 3) Toivo Lehtinen UrjU 3,59, 4) Elias Eskola UrjU 3,54, 5) Joona Taipale PälkLL 3,33, 6) Eemil Salmela PunkalKu 3,18, 7) Joakim Tuomola KestjNS 2,97, 8) Juuso Harju UrjU 2,90, 9) Mici Ojala UrjU 2,70, Elmeri Ali-Rantala PunkalKu. 

P11 Kiekko 1) Aleksi Jokela TammRy 26,26, 2) Elias Eskola UrjU 24,96, 3) Joakim Tuomola KestjNS 20,93, 4) Joona Taipale PälkLL 17,20, 5) Konsta Manninen KestjNS 17,00, 6) Eemil Salmela PunkalKu 14,00, 7) Toivo Lehtinen UrjU 12,47, 8) Mici Ojala UrjU 10,44, Elmeri Ali-Rantala PunkalKu DNS. 

P13 60m (+0,9) 1) Mikael Salmela PunkalKu 9,52, 2) Joakim Tuomola KestjNS 11,00. 

P13 Korkeus 1) Anselmi Jaatinen UrjU 122, 2) Mikael Salmela PunkalKu 112. 

P13 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 10,82, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 8,82, 3) Mikael Salmela PunkalKu 7,09, 4) Topias Kaapu PunkalKu 6,21. 

T13 60m 1) Neea Suhonen ViialVa 9,31, 2) Lotta Paija UrjU 9,36, 3) Minea Lindén LoimLei 9,38, 4) Katri Pärssinen VammsVoi 9,58, 5) Annika Kontio UrjU 9,81, 6) Anna Oksa ViialVa 9,94, 7) Meri Kamppari UrjU 10,06, 8) Jutta Nikkilä UrjU 11,20 
Erä 1 (+1,3) 1) Neea Suhonen ViialVa 9,31, 2) Lotta Paija UrjU 9,36, 3) Annika Kontio UrjU 9,81, 4) Anna Oksa ViialVa 9,94. Erä 2 (+0,6) 1) Minea LindÈn LoimLei 9,38, 2) Katri Pärssinen VammsVoi 9,58, 3) Meri Kamppari UrjU 10,06, 4) Jutta Nikkilä UrjU 11,20. 

T13 Korkeus 1) Krista Manninen KestjNS 145, 2) Viivi Taipale PälkLL 134, 3) Katri Pärssinen VammsVoi 118, 4) Meri Kamppari UrjU 106. 

T13 Kuula 1) Viivi Taipale PälkLL 9,83, 2) Viivi V‰lim‰ki TammRy 8,25, 3) Krista Manninen KestjNS 6,94, 4) Annika Kontio UrjU 6,17, 5) Peppi Vehmaa UrjU 5,94, 6) Anna Oksa ViialVa 5,70, 7) Aino-Maija Jaatinen UrjU 5,49, 8) Lotta Paija UrjU 5,03, Katri Pärssinen VammsVoi DNS. 

P15 100m 
P15 300m aidat (NM) 1) Anselmi Jaatinen UrjU 1.01,89. 

P15 Pituus 
P15 Keihäs 
T15 100m (+1,8) 1) Krista Manninen KestjNS 14,36, 2) Mette Karppanen UrjU 15,47, Katri Pärssinen VammsVoi DNS. 

T15 300m aidat (NM) 1) Mette Karppanen UrjU 55,32, 2) Minea Lindén LoimLei 55,72. 

T15 Pituus 1) Emilia Kilpinen LempKiYU 4,87, 2) Krista Manninen KestjNS 4,48. 

T15 Keihäs 1) Emilia Kilpinen LempKiYU 30,52, 2) Mette Karppanen UrjU 28,38, 3) Neea Suhonen ViialVa 27,85, 4) Rebecca Nelimarkka UlvST 27,77, 5) Inka Vatka ToijVau 26,06, 6) Eevi Vatka ToijVau 15,67. 

M17 100m 
M17 800m 
M17 Pituus 
M17 Kuula 
N17 100m (+1,8) 1) Sara Niinimäki ViialVa 14,24, 2) Kerttu Niinimäki ViialVa 14,47, 3) Vera Töppärä UrjU 14,81, 4) Miili Inomaa UrjU 15,12. 

N17 800m 
N17 Pituus 1) Matilda Koponen ViialVa 4,45, 2) Miili Inomaa UrjU 4,05. 

N17 Kuula 1) Vera Töppärä UrjU 11,17, 2) Miili Inomaa UrjU 7,62. 

M19 Kuula Olli Niemi KangKi 15,82. 

N22 Kuula 1) Emilia Eskola UrjU 10,76. 

Palaa sivun alkuun

III lohkon kisat, Urjala 20.6.2017

TULOKSET

P7 40 m: 1) Otto Sakala UrjU 8,23, 2) Elmo Vesakoski UrjU 8,39, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,71, 4) Aapo Jaatinen UrjU 9,48, 5) Mikko Kumpulainen UrjU 10,24, 6) Luka Anttila UrjU 10,34, 7) Oiva Sulkanen UrjU 14,90. Erä 1 (NWND): 1) Otto Sakala UrjU 8,23, 2) Elmo Vesakoski UrjU 8,39, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,71, 4) Aapo Jaatinen UrjU 9,48, Erä 2 (NWND): 1) Mikko Kumpulainen UrjU 10,24, 2) Luka Anttila UrjU 10,34, 3) Oiva Sulkanen UrjU 14,90.

P7 Pituus: 1) Onni Mäkinen UrjU 2,42, 2) Atso Peltola UrjU 2,27, 3) Otto Sakala UrjU 2,26, 4) Elmo Vesakoski UrjU 2,23, 5) Aapo Jaatinen UrjU 2,22, 6) Luka Anttila UrjU 1,53, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 1,16. 

P9 40 m: (NWND): 1) Mico Hjerp ForssSa 7,40, 2) Oskari Sakala UrjU 7,91, 3) Jonne Salminen TammRy 8,38, 4) Markus Rantasalo UrjU 9,39, 5) Niko Mero UrjU 10,47.

P9 korkeus: 1. Jonne Salminen TammRy 75, 2. Niko Mero UrjU 65.

P11 60 m: 1) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 10,00, 2) Joona Salminen TammRy 10,20, 3) Toivo Lehtinen UrjU 10,44, 4) Juuso Oksanen UrjU 10,63, 5) Elias Eskola UrjU 10,84, 6) Mici Ojala UrjU 11,09, 7) Ilmari Leino UrjU 11,16, 8) Matias Rantasalo UrjU 11,62. Erä 1 (NWND): 1) Joona Salminen TammRy 10,20, 2) Juuso Oksanen UrjU 10,63, 3) Elias Eskola UrjU 10,84, 4) Matias Rantasalo UrjU 11,62, Erä 2 (NWND): 1) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 10,00, 2) Toivo Lehtinen UrjU 10,44, 3) Mici Ojala UrjU 11,09, 4) Ilmari Leino UrjU 11,16.

P11 Pituus: 1) Toivo Lehtinen UrjU 3,57, 2) Elias Eskola UrjU 3,41, 3) Joona Salminen TammRy 3,38, 4) Juuso Oksanen UrjU 3,21, 5) Leevi Mansikkaniemi ForssSa 3,08, 6) Mici Ojala UrjU 2,72, 7) Ilmari Leino UrjU 2,68. 

P11 Kuula: 1) Elias Eskola UrjU 6,85, 2) Joona Salminen TammRy 6,78, 3) Juuso Oksanen UrjU 6,64, 4) Mici Ojala UrjU 5,10, 5) Toivo Lehtinen UrjU 4,93. 

P11 4 x 50 m: 1) Urjalan Urheilijat 1 38,69. Er‰ 1: 1) Urjalan Urheilijat 1 38,69, (Elias Eskola, Ilmari Leino, Toivo Lehtinen, Matias Rantasalo).

P13 200 m: (0,0): 1) Verneri Vesala ForssSa 29,54, 2) Valtteri Yrjölä TammRy 30,37, 3) Veeti Saarinen TammRy 30,74, 4) Anselmi Jaatinen UrjU 31,87, 5) Atte Kuusela TammRy 33,17, 6) Niklas Vuori ForssSa 33,21.

P13 Kolmiloikka: 1) Verneri Vesala ForssSa 9,30, 2) Jani Laakso TammRy 9,06, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 9,02, 4) Veeti Saarinen TammRy 8,26, 5) Atte Kuusela TammRy 8,14, 6) Valtteri Yrjölä TammRy 7,30. 

P13 Kuula: 1) Vili Välimäki TammRy 11,27, 2) Jani Laakso TammRy 9,97, 3) Verneri Vesala ForssSa 8,61, 4) Anselmi Jaatinen UrjU 8,35, 5) Antti Jokela HumppVei 8,11, 6) Niklas Vuori ForssSa 7,86, 7) Veeti Saarinen TammRy 7,13, 8) Atte Kuusela TammRy 6,31. 

P13 3 x 100 m: 1) Tammelan Ryske 1 44,88, 2) Salama-Ryske 1 45,43, 3) Urjalan Urheilijat 1 51,10. Er‰ 1: 1) Tammelan Ryske 1 44,88, (Atte Kuusela, Jani Laakso, Valtteri Yrjölä), 2) Salama-Ryske 1 45,43, (Verneri Vesala, Niklas Vuori, Veeti Saarinen), 3) Urjalan Urheilijat 1 51,10, (Mici Ojala, Akseli Leino, Anselmi Jaatinen).

T7 40 m: 1) Anni Kaleva UrjU 8,25, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 8,29, 3) Iida Salonen UrjU 8,37, 4) Viia Ojala UrjU 8,46, 5) Elli Paija UrjU 8,70, 6) Aino Kivistö UrjU 9,03, 7) Sissi Vesakoski UrjU 9,38. Erä 1 (NWND): 1) Vendi Lehtimäki ForssSa 8,29, 2) Iida Salonen UrjU 8,37, 3) Aino Kivistö UrjU 9,03, Er‰ 2 (NWND): 1) Anni Kaleva UrjU 8,25, 2) Viia Ojala UrjU 8,46, 3) Elli Paija UrjU 8,70, 4) Sissi Vesakoski UrjU 9,38.

T7 Pituus: 1) Viia Ojala UrjU 2,40, 2) Vendi Lehtimäki ForssSa 2,36, 3) Iida Salonen UrjU 2,22, 4) Elli Paija UrjU 2,10, 5) Aino Kivistö UrjU 1,87. 

T9 40 m: (NWND): 1) Elli Kurkikangas TammRy 7,18, 2) Fanni Paija UrjU 7,44, 3) Vanessa Vesala ForssSa 7,70, 4) Enni Vienonen UrjU 8,10, 5) Mandi Lehtimäki ForssSa 8,26, 6) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,13.

T9 Pituus: 1) Elli Kurkikangas TammRy 3,22, 2) Vanessa Vesala ForssSa 3,14, 3) Fanni Paija UrjU 3,02, 4) Mandi Lehtimäki ForssSa 2,52, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 2,20, 6) Helmi Lehtinen UrjU 2,00. 

T11 60 m: 1) Malla Tuomola ForssSa 9,40, 2) Miisa Tuomola ForssSa 9,44, 3) Viivi Välimäki TammRy 9,45, 4) Vanessa Salminen ForssSa 9,91, 5) Miranda Lehtimäki ForssSa 9,98, 6) Miina Paija UrjU 10,06, 7) Saara Tallbacka UrjU 10,07, 8) Laura Touru ForssSa 10,15, 9) Julia Vuori ForssSa 10,65, 10) Jessika Jentala UrjU 12,23. Erä 1 (NWND): 1) Malla Tuomola ForssSa 9,40, 2) Vanessa Salminen ForssSa 9,91, 3) Miina Paija UrjU 10,06, 4) Saara Tallbacka UrjU 10,07, 5) Julia Vuori ForssSa 10,65, Erä 2 (NWND): 1) Miisa Tuomola ForssSa 9,44, 2) Viivi Välimäki TammRy 9,45, 3) Miranda Lehtim‰ki ForssSa 9,98, 4) Laura Touru ForssSa 10,15, 5) Jessika Jentala UrjU 12,23.

T11 Korkeus: : 1) Malla Tuomola ForssSa 120, 2) Viivi Välimäki TammRy 120, 3) Laura Touru ForssSa 120, 4) Miina Paija UrjU 115, 5) Miisa Tuomola ForssSa 115, 6) Vanessa Salminen ForssSa 100, 

T11 Kiekko: 1) Viivi Välimäki TammRy 22,99, 2) Vanessa Salminen ForssSa 19,96, 3) Aino-Maija Jaatinen UrjU 17,21, 4) Miisa Tuomola ForssSa 15,04, 5) Malla Tuomola ForssSa 14,69, 6) Saara Tallbacka UrjU 14,09, 7) Julia Vuori ForssSa 13,72, 8) Miina Paija UrjU 11,52, Miranda Lehtimäki ForssSa NM. 

T11 4 x 50 m: 1) Forssan Salama 2 34,79, 2) Forssan Salama 1 35,02, 3) Urjalan Urheilijat 1 35,28. Erä 1: 1) Forssan Salama 2 34,79, (Vendi Lehtimäki, Julia Vuori, Laura Touru, Miisa Tuomola), 2) Forssan Salama 1 35,02, (Mandi Lehtimäki, Vanessa Vesala, Vanessa Salminen, Miranda Lehtim‰ki), 3) Urjalan Urheilijat 1 35,28, (Miina Paija, Senja Tallbacka, Fanni Paija, Jessika Jentala).

T13 200 m: (+0,9): 1) Amanda Lehtimäki ForssSa 29,36, 2) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 29,52, 3) Lotta Paija UrjU 33,10, 4) Annika Kontio UrjU 34,42.

T13 Korkeus: : 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 131, 

T13 Kiekko: 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 19,14, 2) Lotta Paija UrjU 13,68, 3) Amanda Lehtimäki ForssSa 12,57. 

T13 3 x 100 m: 1) Urjalan Urheilijat 1 50,45, Forssan Salama 1 DQ. Erä 1: 1) Urjalan Urheilijat 1 50,45, (Lotta Paija, Jutta Nikkil‰, Annika Kontio), Forssan Salama 1 DQ, (Amanda Lehtimäki, Malla Tuomola, Maisa-Kaisla Tuomola).

T15 300 m: 1) Krista Laaksonen ForssSa 50,08, 2) Mette Karppanen UrjU 51,59, 3) Laura Sanden UrjU 54,68, 4) Saara Kainu UrjU 55,93, 5) Julia Rantala UrjU 1.00,43.

T15 Korkeus: : 1) Laura Sanden UrjU 141, 2) Saara Kainu UrjU 136, 3) Julia Rantala UrjU 106. 

T15 Kiekko: 1) Riikka Kataja UrjU 33,56, 2) Mette Karppanen UrjU 28,21, 3) Henna Salminen TammRy 23,83, 4) Saara Kainu UrjU 20,34, 5) Laura Sanden UrjU 20,21. 

N17 300 m: 1) Elli Maunuksela UrjU 52,19.

N17 Kiekko: 1) Senja Tallbacka UrjU 24,94. 

Palaa sivun alkuun

Hippokisat 2017/Urjalan keskusurheilukenttä 6.6.

P5 40 m: 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,7, 2) Eino Valtanen UrjU 9,9, 3) Kalle Leinamo UrjU 10,4, 3) Santeri Leinonen UrjU 10,4, 5) Matti Saurio UrjU 10,5, 6) Wilhelm Lehtinen UrjU 12,1, 7) Risto Seppälä UrjU 12,4, 8) Nooa Sipilä UrjU 12,9, 9) Oiva Sulkanen UrjU 13,0, 10) Vili Vienonen UrjU 14,6, 11) Olliver Sakala UrjU 17,1, 12) Veeti Kortepuro UrjU 17,2, 13) Leo Niemonen UrjU 24,7, 14) Lenni Jalo UrjU 27,5, 15) Lauri Saurio UrjU 36,2, 16) Olavi Saarela 45,9, Aksu Kivistö UrjU DNS. Erä 1 (NWND): 1) Matti Saurio UrjU 10,5, 2) Nooa Sipilä UrjU 12,9, 3) Oiva Sulkanen UrjU 13,0, 4) Olliver Sakala UrjU 17,1, 5) Veeti Kortepuro UrjU 17,2, 6) Lauri Saurio UrjU 36,2, Erä 2 (NWND): 1) Santeri Leinonen UrjU 10,4, 2) Wilhelm Lehtinen UrjU 12,1, 3) Vili Vienonen UrjU 14,6, 4) Leo Niemonen UrjU 24,7, 5) Lenni Jalo UrjU 27,5, 6) Olavi Saarela 45,9, Erä 3 (NWND): 1) Paavo Hämäläinen UrjU 9,7, 2) Eino Valtanen UrjU 9,9, 3) Kalle Leinamo UrjU 10,4, 4) Risto Seppälä UrjU 12,4, Aksu Kivistö UrjU DNS.

P5 Pallonheitto: 1) Kalle Leinamo UrjU 10,04, 2) Matti Saurio UrjU 9,59, 3) Santeri Leinonen UrjU 7,56, 4) Wilhelm Lehtinen UrjU 6,71, 5) Aksu Kivistö UrjU 6,04, 6) Arttu Kaleva UrjU 6,02, 7) Risto Seppälä UrjU 5,84, 8) Jami Saarinen UrjU 5,70, 9) Paavo Hämäläinen UrjU 3,91, 10) Lauri Saurio UrjU 3,54, 11) Olliver Sakala UrjU 3,39, 12) Aatu Jaatinen UrjU 2,37, 13) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 2,16. 

P7 40 m: 1) Otto Sakala UrjU 8,02, 2) Joona Ratilainen ToijVau 8,25, 3) Onni Mäkinen UrjU 8,26, 4) Elmo Vesakoski UrjU 8,28, 5) Joel Magnusson UrjU 8,40, 6) Elias Kokkosuo UrjU 8,42, 7) Olavi Savela UrjU 8,70, 8) Eetu Tarmo UrjU 8,85, 9) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,90, 10) Aatto Blistanov UrjU 9,04, 11) Aapo Jaatinen UrjU 9,17, 12) Jere Paajanen UrjU 9,38, 12) Matias Karjalainen UrjU 9,38, 14) Luka Anttila UrjU 10,41, 15) Joona Sillanpää UrjU 11,38. Erä 1 (NWND): 1) Joona Ratilainen ToijVau 8,25, 2) Onni Mäkinen UrjU 8,26, 3) Jere Paajanen UrjU 9,38, 3) Matias Karjalainen UrjU 9,38, 5) Joona Sillanpää UrjU 11,38, Erä 2 (NWND): 1) Otto Sakala UrjU 8,02, 2) Elmo Vesakoski UrjU 8,28, 3) Joel Magnusson UrjU 8,40, 4) Aatto Blistanov UrjU 9,04, 5) Aapo Jaatinen UrjU 9,17, Erä 3 (NWND): 1) Elias Kokkosuo UrjU 8,42, 2) Olavi Savela UrjU 8,70, 3) Eetu Tarmo UrjU 8,85, 4) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 8,90, 5) Luka Anttila UrjU 10,41.

P7 Pallonheitto: 1) Eero Mäkipelto LehtimJy 23,90, 2) Joona Ratilainen ToijVau 19,12, 3) Joel Magnusson UrjU 17,02, 4) Eetu Tarmo UrjU 14,53, 5) Onni Mäkinen UrjU 14,34, 6) Nestori Ali-Rantala PunkalKu 13,88, 7) Aatto Blistanov UrjU 12,20, 8) Elias Kokkosuo UrjU 11,44, 9) Elmo Vesakoski UrjU 10,55, 10) Otto Sakala UrjU 8,78, 10) Matias Karjalainen UrjU 8,78, 12) Olavi Savela UrjU 8,77, 13) Joona Sillanpää UrjU 8,65, 14) Luka Anttila UrjU 7,26, 15) Jere Paajanen UrjU 7,18, 16) Aapo Jaatinen UrjU 6,80. 

P9 40 m: 1) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,70, 2) Aleksi Westergren UrjU 7,73, 3) Sami Rekola TammRy 7,79, 4) Oskari Sakala UrjU 7,81, 5) Miro Sinda UrjU 8,23, 6) Konsta Saarinen UrjU 8,48, 7) Elias Valtanen UrjU 8,79, 8) Jimi Harju UrjU 9,18, 9) Niko Mero UrjU 10,85. Erä 1 (NWND): 1) Sami Rekola TammRy 7,79, 2) Oskari Sakala UrjU 7,81, 3) Miro Sinda UrjU 8,23, 4) Elias Valtanen UrjU 8,79, 5) Jimi Harju UrjU 9,18, Erä 2 (NWND): 1) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 7,70, 2) Aleksi Westergren UrjU 7,73, 3) Konsta Saarinen UrjU 8,48, 4) Niko Mero UrjU 10,85.

P9 Pituus: 1) Vihtori Ali-Rantala PunkalKu 2,93, 2) Sami Rekola TammRy 2,80, 3) Miro Sinda UrjU 2,34, 4) Konsta Saarinen UrjU 2,08, 5) Niko Mero UrjU 1,44. 

P11 60 m: 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 9,04, 2) Otso Luodeslampi LempKiYU 9,92, 3) Niklas Mäntylä VammsVoi 10,24, 4) Mici Ojala UrjU 10,60, 5) Niilo Laukkanen TammRy 10,64, 6) Toivo Lehtinen UrjU 10,80, 7) Elias Eskola UrjU 10,86, 8) Ilmari Leino UrjU 10,94. Erä 1 (NWND): 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 9,04, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 10,24, 3) Mici Ojala UrjU 10,60, 4) Toivo Lehtinen UrjU 10,80, 5) Ilmari Leino UrjU 10,94, Erä 2 (NWND): 1) Otso Luodeslampi LempKiYU 9,92, 2) Niilo Laukkanen TammRy 10,64, 3) Elias Eskola UrjU 10,86.

P11 Pituus: 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 4,77, 2) Niklas Mäntylä VammsVoi 3,48, 3) Toivo Lehtinen UrjU 3,32, 4) Elias Eskola UrjU 3,30, 5) Roope Mäkipelto LehtimJy 3,08, 6) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 2,96, 7) Otso Luodeslampi LempKiYU 2,94, 8) Ilmari Leino UrjU 2,74, 9) Mici Ojala UrjU 2,52. 

P11 Keihäs: 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 37,38, 2) Roope Mäkipelto LehtimJy 31,94, 3) Joona Salminen TammRy 25,77, 4) Niklas Mäntylä VammsVoi 24,26, 5) Elias Eskola UrjU 21,15, 6) Otso Luodeslampi LempKiYU 20,56, 7) Toivo Lehtinen UrjU 17,39, 8) Elmeri Ali-Rantala PunkalKu 16,44, 9) Niilo Laukkanen TammRy 10,26, Mici Ojala UrjU DNS. 

P13 60 m: (-1,0): 1) Saku Lehtonen LempKiYU 8,31, 2) Patrik Järvinen TampPy 8,92, 3) Aleksi Ratilainen ToijVau 9,66, 4) Niilo Virta LempKiYU 9,86.

P13 60 m aj: (-0,4): 1) Jesse Tuki TammRy 11,48, 2) Patrik Järvinen TampPy 11,85, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 11,87, 4) Atte Kuusela TammRy 12,93.

P13 Pituus: 1) Anselmi Jaatinen UrjU 4,15, 2) Jesse Tuki TammRy 4,08, 3) Patrik Järvinen TampPy 3,96, 4) Atte Kuusela TammRy 3,74, 5) Aleksi Ratilainen ToijVau 3,65. 

P13 Kuula: 1) Saku Lehtonen LempKiYU 8,97, 2) Patrik Järvinen TampPy 8,53, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 8,46, 4) Niilo Virta LempKiYU 7,94, 5) Atte Kuusela TammRy 6,56, 6) Aleksi Ratilainen ToijVau 5,81. 

P15 100 m: (-1,1): 1) Patrik Järvinen TampPy 14,40.

M17 Korkeus: : 1) Ville Eikkula TampPy 185, 2) Ville Tuki TammRy 180, 3) Roope Haapanen TammRy 180, 

T5 40 m: 1) Sissi Vesakoski UrjU 9,6, 2) Mila Kataisto UrjU 9,9, 3) Lyydia Toivonen UrjU 10,4, 4) Ilona Oikkonen UrjU 10,5, 4) Maisa Drude UrjU 10,5, 6) Alisa Niemonen UrjU 10,8, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 10,9, 8) Iiris Savela UrjU 11,2, 8) Nella Veikkola UrjU 11,2, 10) Sara Järvinen UrjU 11,3, 11) Minea Viertokangas UrjU 11,4, 12) Eini Blistanov UrjU 12,1, 13) Nella Koskinen UrjU 12,3, 14) Siiri Savela UrjU 12,4, 15) Elli Toorikka UrjU 13,1, 16) Lilja Ratilainen ToijVau 14,0, 17) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,4, 18) Minja Antila UrjU 15,9, 19) Iina Tulonen UrjU 17,6, 20) Janna Saarinen UrjU 19,5, 21) Virella Ojala UrjU 26,6, 22) Aino Sulkanen UrjU 40,7. Erä 1 (NWND): 1) Mila Kataisto UrjU 9,9, 2) Eini Blistanov UrjU 12,1, 3) Lilja Ratilainen ToijVau 14,0, 4) Iina Tulonen UrjU 17,6, 5) Virella Ojala UrjU 26,6, Erä 2 (NWND): 1) Sissi Vesakoski UrjU 9,6, 2) Lyydia Toivonen UrjU 10,4, 3) Ilona Oikkonen UrjU 10,5, 4) Alisa Niemonen UrjU 10,8, 5) Siiri Savela UrjU 12,4, 6) Minja Antila UrjU 15,9, Erä 3 (NWND): 1) Nella Veikkola UrjU 11,2, 2) Sara Järvinen UrjU 11,3, 3) Elli Toorikka UrjU 13,1, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 14,4, 5) Janna Saarinen UrjU 19,5, Erä 4 (NWND): 1) Maisa Drude UrjU 10,5, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 10,9, 3) Iiris Savela UrjU 11,2, 4) Minea Viertokangas UrjU 11,4, 5) Nella Koskinen UrjU 12,3, 6) Aino Sulkanen UrjU 40,7.

T5 Pallonheitto: 1) Mila Kataisto UrjU 7,27, 2) Sara-Linnea Rajala UrjU 5,26, 3) Sara Järvinen UrjU 5,22, 4) Nella Koskinen UrjU 4,62, 5) Iiris Savela UrjU 4,13, 6) Kerttu Mäkipelto LehtimJy 3,89, 7) Siiri Savela UrjU 3,77, 8) Kerttu Mäkinen UrjU 3,53, 9) Sissi Vesakoski UrjU 3,41, 10) Minea Viertokangas UrjU 3,38, 11) Eini Blistanov UrjU 3,19, 12) Nella Veikkola UrjU 2,93, 13) Iina Tulonen UrjU 1,89, 13) Lyydia Toivonen UrjU 1,89. 

T7 40 m: 1. Emma Toivonen LoimLe 7,86; 2. Minja Kaunisharju TammRy 8,09; 3. Vendi Lehtimäki ForssSa 8,18; 4. Anni Kaleva UrjU 8,21; 5. Viia Ojala UrjU 8,31; 6. Verna Rytky UrjU 8,62; 7. Enia Taipale UrjU 8,64; 8. Aino Kivistö UrjU 8,70; 9. Aino leino UrjU 8,94; 10. Fanni Alhainen UrjU 9,04; 11. Iines Paasisalo UrjU 9,06; 12. Amalia Virtanen UrjU 9,12; 13. Emilia Peltonen UrjU 9,14; 14. Minna Leinamo UrjU 9,47; 15. Alli Alhainen UrjU 10,13; 16. Milla Kortepuro UrjU 10,57; 17. Sofia Paavilainen UrjU 10,65; 18. Maria Lehtinen UrjU 10,66; 19. Riia Sillanpää UrjU 13,89.

T7 Pallonheitto: 1) Minja Kaunisharju TammRy 15,20, 2) Viia Ojala UrjU 9,37, 3) Aino Leino UrjU 9,08, 4) Emilia Peltonen UrjU 8,56, 5) Anni Kaleva UrjU 8,49, 6) Vendi Lehtimäki ForssSa 8,38, 7) Fanni Alhainen UrjU 7,05, 8) Amalia Virtanen UrjU 6,47, 9) Alli Alhainen UrjU 5,87, 10) Riia Sillanpää UrjU 4,